آکادمیا کافه
ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - zaynab.ziaraty - 17-02-2017

(16-02-2017, 11:02 PM)alj_kaka22 نوشته: با سلام
من مدارکمو آپلود کردم برای تایید وزارت علوم، البته دانشگاها هم تایید کردن و منتظر تایید وزارت علومم
کسی از بچه ها میدونه که تایید وزارت علوم چقد طول میکشه؟ من الان چند روزه منتظرم اینا لطف کنن تایید کنن مدارکمو
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید 
با تشکر فراوان

من خودم از طیق پستی این مراحل رو طی کردم.ولی نکته اینجا بود که وقتی در سایت وزرات علوم تاییدیه اولیه صورت گرفت خیلی طول کشید تا تاریخ پست را اعلام کنند، برای همین من از سایت وزرات علوم "امور دانشجویان داخل"رو پیدا کردم و تماس گرفتم.وقتی کد پیگیری رو بهشون گفتم همونجا برام تایید کرد و من پست کردم.با پیشتاز سه یا چهر روز بیشتر طول نمیکشه رفت و برگشتش

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - alj_kaka22 - 17-02-2017

(17-02-2017, 05:56 PM)zaynab.ziaraty نوشته: من خودم از طیق پستی این مراحل رو طی کردم.ولی نکته اینجا بود که وقتی در سایت وزرات علوم تاییدیه اولیه صورت گرفت خیلی طول کشید تا تاریخ پست را اعلام کنند، برای همین من از سایت وزرات علوم "امور دانشجویان داخل"رو پیدا کردم و تماس گرفتم.وقتی کد پیگیری رو بهشون گفتم همونجا برام تایید کرد و من پست کردم.با پیشتاز سه یا چهر روز بیشتر طول نمیکشه رفت و برگشتش

خیلی ممنون از راهنماییتون، منم به این نتیجه رسیدم که باید تماس بگیرم تا تایید کنن چون تا خودت تماس نگیری کارت پیش نخواهد رفت
مرسی

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - a747asma - 05-03-2017

کسی تو تبریز دارالترجمه ای میشناسه که گواهی موقت رو ترجمه کنن ولی اون قسمت " فاقد ارزش ترجمه" رو ترجمه نکن؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Torkan - 05-03-2017

(05-03-2017, 09:00 PM)a747asma نوشته: کسی تو تبریز دارالترجمه ای میشناسه که گواهی موقت رو ترجمه کنن ولی اون قسمت " فاقد ارزش ترجمه" رو ترجمه نکن؟

جملتون رو یکبار بخونید! اگر قرار باشه یک کار غیر قانونی انجام بشه دیگه توجیهی لازم نداره!
یعنی چی گواهی موقت رو ترجمه کنه اون قسمت "فاقد ارزش ترجمه" رو ترجمه نکنه!! خب اگر قرار بشه این کار انجام بشه خود به خود اون قسمتش هم ترجمه نمیشه. دارالترجمه رسمی چنین کاری انجام نمیدهند. تبریز هم 3 یا نهایت 4 تا دارالترجمه رسمی داره که هیچ کدوم این کار رو انجام نمیدن.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - a747asma - 05-03-2017

(05-03-2017, 09:54 PM)Torkan نوشته: جملتون رو یکبار بخونید! اگر قرار باشه یک کار غیر قانونی انجام بشه دیگه توجیهی لازم نداره!
یعنی چی گواهی موقت رو ترجمه کنه اون قسمت "فاقد ارزش ترجمه" رو ترجمه نکنه!! خب اگر قرار بشه این کار انجام بشه خود به خود اون قسمتش هم ترجمه نمیشه. دارالترجمه رسمی چنین کاری انجام نمیدهند. تبریز هم 3 یا نهایت 4 تا دارالترجمه رسمی داره که هیچ کدوم این کار رو انجام نمیدن.

ممنون
خب اصلا ترجمه کنن اون قسمتو، ولی قبول میکنن که ترجمه کنن و مهر خودشونو بزنن؟
من تا بخوام مدرک اصیلیو اماده کنم ددلاین دانشگاه رو از دست دادم / خود دانشگاه نوشته که میتونین مدرک موقت روبرامون بفرستین

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Torkan - 05-03-2017

(05-03-2017, 10:30 PM)a747asma نوشته: ممنون
خب اصلا ترجمه کنن اون قسمتو، ولی قبول میکنن که ترجمه کنن و مهر خودشونو بزنن؟
من تا بخوام مدرک اصیلیو اماده کنم ددلاین دانشگاه رو از دست دادم / خود دانشگاه نوشته که میتونین مدرک موقت روبرامون بفرستین

این رو راسا برید خودتون بپرسید ببینید چی میگن. به نظرم بهتره حضوری برید بپرسید. منظور از مدرک موقت در خارج با داخل ایران زمین تا اسمون متفاوته. بحث مهردای دادگستریو وزارت خارجه و مهر مترجم و اینها به خصوص اون قدر پیچیدگی ایجاد کرده که هنوز بچه ها نمیدونن کدوم مهرها اصلا لازمه یا خیلی چیزهای دیگر.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - navid100 - 24-05-2017

سلام.برا تأیید مدارک توسط وزارت علوم، علاوه بر دانشنامه و ریزنمرات(کارنامه)،گواهی ریز نمرات رو هم به من دادن.میخواستم بدونم این برگه گواهی ریزنمرات رو هم باید برا تأیید پست کنم یا همون دانشنامه و ریزنمرات(کارنامه) کافیه؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ostokhan - 10-06-2018

سلام دوستان. ممکنه منو راهنمایی کنید. خدایی بسکه حرفهای متفاوتی شنیدم.
من ریزنمرات و دانشنامه هر دو مقطع ارشد و لیسانس رو دارم. در حال حاضر به خاطر مشکلات مالی میخوام بدونم در هنگام پروسه اپلای آیا ترجمه رسمی نیاز هست؟ (در جریانم بعد از پذیرش باید مدارک رسمی فرستاده بشه) و آیا این ترجمه غیر رسمی میتونه توسط خودمون انجام بشه یا اینکه ببریم دارالترجمه اونجا ترجمه بکنن ؟ آیا در این مرحله مهر دادگستری و وزارت خارجه نخوره مشکلی وجود داره؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - emeliano - 10-06-2018

(10-06-2018, 08:22 PM)ostokhan نوشته: سلام دوستان. ممکنه منو راهنمایی کنید. خدایی بسکه حرفهای متفاوتی شنیدم.
من ریزنمرات و دانشنامه هر دو مقطع ارشد و لیسانس رو دارم. در حال حاضر به خاطر مشکلات مالی میخوام بدونم در هنگام پروسه اپلای آیا ترجمه رسمی نیاز هست؟ (در جریانم بعد از پذیرش باید مدارک رسمی فرستاده بشه) و آیا این ترجمه غیر رسمی میتونه توسط خودمون انجام بشه یا اینکه ببریم دارالترجمه اونجا ترجمه بکنن ؟ آیا در این مرحله مهر دادگستری و وزارت خارجه نخوره مشکلی وجود داره؟

دوست عزیز. یادش بخیر یه زمانی من فکر میکردم اینا مهر دادگستری و امور خارجه رو قاب گرفتن زدن تو دیوار و مدارک ایرانی‌ها رو تطبیق میدن که آیا با اون مهر میخونه یا نه!!!!!! اینها اصلا نمیدونن مهر دادگستری و وزارت امورخارجه چیه!! این داستان ها رو من واقعا نمیفهمم کی باب کرده. من خودم چوب همین حرفارو خوردم کلی پول دادم بابت این دوتا مهر! بهتون اکیدا توصیه میکنم به حرف کسی گوش کنید که اینطرفه و این راه رو رفته. شاید باورش سخت باشه اما کارهایی در اینجا میشه کرد که شما حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید. مثلا مدرک موقت رو بیارین اینجا و بعد دانشگاه میگه اون مدرک اصلی رو بیار، میرید صحبت میکنید باهاشون که برای مدرک اصلی باید کلی پول بدم تا آزاد بشه و فلان (کلی از سیستم به هم پیجیده‌ی ایران میگید براشون!) یه petition همون رییس می‌نویسه و شمارو waive میکنه به همین راحتی! ختم کلام: ترجمه رسمی کنید در دارالترجمه با مهردارالترجمه و تمام. همین. حتی بعد از پذیرش هم اون دوتا مهر (دادگستری و امورخارجه) لازم نیست. (من در مورد پذیرش در امریکا میگم)

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Pantea71 - 14-06-2018

با درود، من سالها پیش از شریف فارغ التحصیل شده ام و دانشنامه را دریافت کرده ام ولی در ان زمان تنها ریز نمرات را به انگلیسی به من دادند.اکنون برای ترجمه ریز نمرات به المانی نیاز به ریز نمرات به پارسی دارم و چون خارج از کشور ساکن هستم با بخش دانش اموختگان بارها و بارها تلفنی تماس گرفتم و انها گفتند حضوری ریز نمرات را به پارسی ارایه میدهند. با دادن وکالت به دوستی در ایران و مراجعه حضوری او، ریز نمراتی به وی دادند که بر روی ان نوشته شده "صرفن جهت اطلاع دانشجو" و سامانه وزارت علوم این نسخه را نمی پذیرد. بخش دانش اموختگان به گفته دوستم بسیار برخورد بدی داذند و من فرصت زیادی برای ارایه مدارکم به دانشگاه در خارج از کشور ندارم. اگر کسی تجربه مشابهی دارد از تقسیم ان بسیار لطف خواهد کرد .با احترام و پیشاپیش از پاسخهایتان سپاسگزارم