آکادمیا کافه
پذیرش در رشته های پایه پزشکی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته های پایه پزشکی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

پذیرش در رشته های پایه پزشکی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Cells - 30-12-2014

سلام به همگی، [img]images/smilies/dodgy.gif[/img] ؛
میخواستم ببینم چقدر میتونم شانس پذیرش و دریافت یک فاند خوب برای تحصیل در مقطع دکترا (رشته های پایه پزشکی) از دانشگاه های آمریکا رو برای خودم متصور باشم؟

خلاصه رزومه:
1) دیپلم ریاضی فیزیک
2) فوق دیپلم دامپزشکی، معدل 16.75
3) لیسانس علوم آزمایشگاهی، معدل 18.39
4) فوق لیسانس بیولوژی سلولی و مولکولی، معدل 17.15
5) نمره پایان نامه 20 (محل اجرای پایان نامه: انستیتو پاستور ایران، مدت تقریبی: یک سال و نیم)
6) سه مقاله (ISI (Review چاپ شده در Elsevier
7) یک مقاله (ISI (Orginal چاپ شده در Springer
8) یک چپتر کتاب، چاپ و آنلاین شده در Intech
9) شرکت در دو کنگره بین المللی برگزار شده در ایران

*) تمامی مقالات و همچنین چپتر کتاب برای سال 2014 بوده و کاملاً مرتبط هستند.
**) یکی از مقالات (ISI (Review در BBA Reviews on Cancer با Impact Factor = 9.141 و مابقی در ژورنال های معتبر با IF بالا چاپ شده اند.

متأسفانه در حال حاضر مدرک زبانی برای ارائه ندارم، اما در برنامم گرفتن IELTS و GRE برای سپتامبر 2015 لحاظ شده.
دریافت فاند خوب از یک دانشگاه معتبر (ترجیحاً ایالات متحده) برام بسیار حائز اهمیته ... . خودم شخصاً به دانشگاه های UCLA California و UBC کانادا علاقه مندم.
خوشحال میشم دوستانی که در این زمینه (انتخاب دانشگاه، پذیرش، دریافت فاند، انتخاب سوپروایزر و همچنین طریقه ارتباط با اساتید) تجربیاتی دارند در اختیار من هم بگذارند.

پیشاپیش از همگی سپاسگزارم

RE: پذیرش در رشته های پایه پزشکی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - ice - 02-01-2015

(30-12-2014, 07:46 PM)'Cells' نوشته: سلام به همگی، [img]images/smilies/dodgy.gif[/img] ؛
میخواستم ببینم چقدر میتونم شانس پذیرش و دریافت یک فاند خوب برای تحصیل در مقطع دکترا (رشته های پایه پزشکی) از دانشگاه های آمریکا رو برای خودم متصور باشم؟
خلاصه رزومه:
1) دیپلم ریاضی فیزیک
2) فوق دیپلم دامپزشکی، معدل 16.75
3) لیسانس علوم آزمایشگاهی، معدل 18.39
4) فوق لیسانس بیولوژی سلولی و مولکولی، معدل 17.15
5) نمره پایان نامه 20 (محل اجرای پایان نامه: انستیتو پاستور ایران، مدت تقریبی: یک سال و نیم)
6) سه مقاله (ISI (Review چاپ شده در Elsevier
7) یک مقاله (ISI (Orginal چاپ شده در Springer
8) یک چپتر کتاب، چاپ و آنلاین شده در Intech
9) شرکت در دو کنگره بین المللی برگزار شده در ایران
*) تمامی مقالات و همچنین چپتر کتاب برای سال 2014 بوده و کاملاً مرتبط هستند.
**) یکی از مقالات (ISI (Review در BBA Reviews on Cancer با Impact Factor = 9.141 و مابقی در ژورنال های معتبر با IF بالا چاپ شده اند.
متأسفانه در حال حاضر مدرک زبانی برای ارائه ندارم، اما در برنامم گرفتن IELTS و GRE برای سپتامبر 2015 لحاظ شده.
دریافت فاند خوب از یک دانشگاه معتبر (ترجیحاً ایالات متحده) برام بسیار حائز اهمیته ... . خودم شخصاً به دانشگاه های UCLA California و UBC کانادا علاقه مندم.
خوشحال میشم دوستانی که در این زمینه (انتخاب دانشگاه، پذیرش، دریافت فاند، انتخاب سوپروایزر و همچنین طریقه ارتباط با اساتید) تجربیاتی دارند در اختیار من هم بگذارند.
پیشاپیش از همگی سپاسگزارم

شرايط خوبي داريد. با توجه به اين كه مي خواهيد سپتامبر سال بعد اقدام كنيد از الان زود بخواهيد با اساتيد تماس بگيريد چون درگير پذيرش امسال هستند. اساتيد مورد علاقتون رو جستجو كرده و چند ماه ديگه مكاتبه رو شروع كنيد.
براي تماس با استاد اگر تو صفحشون بهش اشاره نكرده باشن نياز به داشتن نمره نداريد، و در شروع تماس از طريق نگارش شما با ميزان توانايي انگليسيتون آشنا شده، ممكن ازتون مقالاتي كه نوشتيد رو هم بخوان تا باز هم با سطح زبانتون آشنا شوند.
از الان همزمان مطالعه براي دو آزمون نوشتن sop و cover letter رو هم شروع كنيد تا زمان كم نياوريد.
براي فاند هم معمولا رقابتي بوده، با يافتن استاد و داشتن شرايط مناسب غير ممكن نيست.
پاسخ بيشتر پرسش هاتون رو مي تونيد در جزوه  پيدا كنيد.

[برش] بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - 2693325 - 06-02-2015

سلام ممنون از این که راهنماییمون میکنی
من فوق لیسانس رشته گفتاردرمانی از دانشگاه توانبخشی ایران با معدل ۱۹.۷۲و لیسانس با معدل ۱۹.۳۰رو دارم. امتحان های زبانم رو هم دادمielts8و gre320 شدم ولی تافل ندارم مقاله هم ندارم خواستم بدونم بااین شرایط میتونم از دانشگاه هارواردبرای رشته ی پزشکی پذیرش بگیرم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

اخذ ويزا - Sara_nt - 02-06-2018

با سلام
من فارغ التحصيل رشته داروسازى از مجارستان هستم،و الان كار ميكنم و تا چند ماه ديگر ميتوانم اقامت دائم بگيرم،تخصص شاخه داروسازى بالينى هم قبول شدم فقط سوالم اينه كه اگه اينجا تخصص بخونم آمريكا مدرك مجارستان قبول داره؟يا براى تخصص هم بايد امتحان بدم؟و اينكه الان از چه راهى براى ويزا اقدام كنم بهتره؟ميتونم از كالج زبان ويزاى f1 بگيرم بعد به ويزاى كارى تبديل كنم؟چون يكى از دوستان به من گفتن الان بهترين روش ويزاى تحصيليه و بعد از طريق پناهندگى ميشه اقامت گرفت
با تشكر

RE: اخذ ويزا - automotive - 08-06-2018

(02-06-2018, 08:27 AM)Sara_nt نوشته: با سلام
من فارغ التحصيل رشته داروسازى از مجارستان هستم،و الان كار ميكنم و تا چند ماه ديگر ميتوانم اقامت دائم بگيرم،تخصص شاخه داروسازى بالينى هم قبول شدم فقط سوالم اينه كه اگه اينجا تخصص بخونم آمريكا مدرك مجارستان قبول داره؟يا براى تخصص هم بايد امتحان بدم؟و اينكه الان از چه راهى براى ويزا اقدام كنم بهتره؟ميتونم از كالج زبان ويزاى f1 بگيرم بعد به ويزاى كارى تبديل كنم؟چون يكى از دوستان به من گفتن الان بهترين روش ويزاى تحصيليه و بعد از طريق پناهندگى ميشه اقامت گرفت
با تشكر

سلام
این موضوع رو مستقیما از یک دانشگاه پزشکی سوال کنید.
به احتمال زیاد تخصص باید امتحان بدهید، بهترین منبع دانشگاه های آمریکا هستند، معمولا به راحتی کمک میکنند و شما را راهنمایی خواهند کرد.
اگر اقامت دائم مجارستان را دریافت کردید تفاوتی نخواهد کرد، دیگر محدودیت های معمول را نخواهید داشت.
پناهندگی در آمریکا تا جایی که من اطلاع دارم یک شوخی بیشتر نیست، تحت هیچ شرایطی زیر بار این یک مورد نخواهند رفت، راه های قانونی بدون دردسر وجود دارد، با این راهی که اعلام کردید، اگر دیپورت شوید تا آخر عمر خود تحت هیچ شرایطی نمیتوانید وارد خاک ایالات متحده شوید.