آکادمیا کافه
ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: Resume & CV (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-Resume-CV)
+---- موضوع: ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه (/Thread-%D8%B0%DA%A9%D8%B1-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87)

ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - Mehran28 - 25-12-2014

سلام
من رتبه کنکورم 3 با تراز 9000 تخصصی از دانشگاه آزاد قزوین در سال 89 رو دارم که فکر کنم بین بیش از 2000 نفر این رتبه رو آوردم( دانشجویان تهران هم این دانشگاه رو انتخاب می کنند واسه همین مثل دانشگاه آزاد جاهای دیگه نیست که برگه سفید بدی رتبه 2 رقمی بیاری!!! واسه همین ترازمم رو ذکر کردم)
سوالم اینه با توجه به اینکه رتبه برای دانشگاه آزاد هست آیا می تونه مفید باشه؟ اگه آره به چه صورت می تونم گواهی رو بگیرم؟
سوال دوم اینه که من رتبه 6 استانی در مسابقات علمی عملی دارم و فقط تنها سندی که دستمه لوحه تقدیری هست که از دبیرستانم دارم ذکرش میتونه مفید باشه؟ اگه آره ترجمش کافیه واسه مستند کردنش؟
ممنون

RE: ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - M1KE - 26-12-2014

من از اونجاییکه از دانشگاه آزاد مدرک نگرفتم اطلاع خاصی در مورد روند گرفتن گواهی رتبه کنکور دانشگاه آزاد ندارم منتهی از اونجاییکه نظر من رو هم پرسیده بودین به طور کلی باید بگم که اگر رزومتون خیلی خالی هست اشاره کردن به این موارد (رتبه کنکور آزاد و هر نوع موفقیتی که در دبیرستان یا دانشگاه داشتین و به شکلی به امور تحصیلی مربوط میشه) بهتر از اشاره نکردنشون هست. این موارد رو هم می تونید در بخشی با عنوان Awards and Honors اشاره کنید.

به تدریج و با بهتر شدن رزومه تون (اضافه شدن مقاله ها و سوابق پژوهشی یا کاری دیگه) این نوع موارد متفرقه رو می بایست از رزومه تون حذف کنید که خیلی طولانی نشه.

در کل بهتره شما برای اینکه بتونید پذیرش بگیرید روی زبان خودتون کار کنید. اگر بتونید در آزمون های زبان نمره خوبی بگیرید و معدل تون هم خوب باشه بدون این نوع جوایز و افتخارات هم می تونید پذیرش بگیرید.

RE: ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - saaaaam - 26-12-2014

(25-12-2014, 10:53 PM)'mehran28' نوشته: سلام
من رتبه کنکورم 3 با تراز 9000 تخصصی از دانشگاه آزاد قزوین در سال 89 رو دارم که فکر کنم بین بیش از 2000 نفر این رتبه رو آوردم( دانشجویان تهران هم این دانشگاه رو انتخاب می کنند واسه همین مثل دانشگاه آزاد جاهای دیگه نیست که برگه سفید بدی رتبه 2 رقمی بیاری!!! واسه همین ترازمم رو ذکر کردم)
سوالم اینه با توجه به اینکه رتبه برای دانشگاه آزاد هست آیا می تونه مفید باشه؟ اگه آره به چه صورت می تونم گواهی رو بگیرم؟
سوال دوم اینه که من رتبه 6 استانی در مسابقات علمی عملی دارم و فقط تنها سندی که دستمه لوحه تقدیری هست که از دبیرستانم دارم ذکرش میتونه مفید باشه؟ اگه آره ترجمش کافیه واسه مستند کردنش؟
ممنون

با سلام و عرض ادب و کسب اجازه از دوست و استاد خودم مایک عزیز
در مورد رتبه کنکور ازمون دانشگاه ازاد باید تشریف ببرید خ پاسداران نیستان پنجم مرکز ازمون دانشگاه ازاد و درخواست صدور گواهی رتبه و یا پذیرش و یا هر دو را بدهید و پارسال حدود 5000 تومن بابت هر نسخه می گرفتند و این گواهی با توجه به داشتن امضا مجاز قابل ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری هست
فقط یک نکته مهم اینکه متاسفانه در گواهی رتبه شما را از بین اینکه چند نفر داوطلب بوده ذکر نمی کنند و تا حدی قابل مقایسه با گواهی رتبه ای که دانشگاه سراسری می دهد نیست ولی بقول مایک عزیز برای رزومه پر کردن بد نیست

RE: ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - فرید - 27-12-2014

(25-12-2014, 10:53 PM)'mehran28' نوشته: سلام
ممنون

دوستان کامل توضیح دادن. فقط من این نکته اضافه کنم که شاید نیازی نباشه که بخواهید گواهی ترجمه کنید و می تونید در سی وی به این نکته اشاره کنید و خیلی بعید جایی از شما مدرک بخواهد. مخصوصا الان که هزینه ترجمه خیلی بالا رفته اصلا نمی صرفه مدرک غیر ضروری را ترجمه کنید.

RE: ذکر رتبه کنکور دانشگاه آزاد در رزومه - samanmahmoudi20 - 30-05-2015

سلام دوستان ، در صوزت امکان راهنمایی بفرمائید :
1- من دکتری مدیریت دانشگاه آزاد قبول شدم ، اما بهیچ عنوان قائل به ادامه تحصیل در ایران نیستم و در حال آماده سازی برای تحصیل در آمریکا هستم برای تقویت cv سوالاای دارم که اگه راهنمایی بفرمائید ممون میشم
2- آیا دوره دکتری برم تا موقع اپلای و بعد انصزاف بدم
3- اصلا ثبت نام نکنم
4- آیا این قبولی ویا حضور در دوره دکتری برای cv نقطه مثبتی به حساب میاد یا خیر
ازاینکه محبت میکنین و برای پاسخ وقت میگذارید صمیمانه سپاسگزارم