آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - szeinalilathori - 27-09-2017

(27-09-2017, 02:22 AM)Sa Rezaei نوشته: @szeinalilathori
مرسی از راهنماییتون.
راستش این ایمیل رو خودم نوشتم و تمپلیت نیست. بخش آخرش هم واقعاً از روی عصبانیت نوشتم و باید حذف بشه.
تا الان ایمیل هایی زیادی فرستادم با فرمت های مختلف. من معمولا همین کاری که گفتین (چک کردن Lab و پروژه های فعلی استاد) رو انجام میدم و برای ایمیلهایی که میزنم وقت میزارم و یه جوری مینویسم که استاده حداقل بدونه من از موضوع کاریش باخبرم. مثلا یکی از استادای دانشگاه DTU تو پروفایلش قید کرده که اگر دانشجویی علاقه داره تو فلان زمینه کار کنه، به من میل بزنه. منم همین کار رو کردم و تو ایمیلش توضیح دادم که میخوام رو این موضوع کار کنم. ایمیلم یه جورایی مثل Cover Letter شده بود، چون توش هدفم از ادامه تحصیل رو هم گفته بودم. ولی باز استاده جواب ایمیلم رو نداد.
تازه  بیشتر مدیران این سایت نظرشون اینه که ایمیل بهتره خلاصه باشه. من موندم ایمیل هایی که خلاصه هستن بیشتر رنگ و بوی تمپلیتی دارن و به نظر من استادا ترغیب نمیشن به اینجور ایمیل ها جواب بدن.
در مجموع هر جور که ایمیل زدم (هم ایمیل های کوتاه و تمپلیت گونه و  ایمیل های طولانی تر با توضیحات بیشتر در مورد موضوعات تحقیقاتی استاد) بی جواب موند، مخصوصاً ایمیل هایی که به اساتید آلمانی زدم.
با تشکر
دوست عزیز سلام
حتما ویدیو ارائه شده در این پست رو ببینید، برای خود من که خیلی راهنمای خوبی بود. 
منظورم از اینکه میگم ایمیل تمپلیته این نیست که شما اون رو از جایی کپی کردید، بلکه اینکه محتوای ایمیل طوری باشه که بشه برای اساتید مختلفی ارسال بشه عملا اون ایمیل رو تمپلیت میکنه. همونطور که گفتم باید حتما specific برای هر استاد ایمیل بزنید. متن زیر یه ایمیل تقریبا تمپلیت هست که بسته به کار استاد من یه تغییر جزیی در محتوای اون میدادم، الان معتفدم این متن بی تعارف  افتضاحه Big Grin ؛ درسته من یه سری بازخورد از اساتید با همین ایمیل گرفتم، اما تقریبا هیچکدومشون نتونست نتیجه ی مطلوبی برای من به دنبال داشته باشه.

Dear professor X,

My name is --, and I completed my Master degree in biochemistry with GPA of 18.04 out of 20 at X in Iran. Also, I have a Bachelor of Biology with GPA of 16.87 out of 20 from X, Iran.

I am a talented and hardworking student with outstanding academic records, strong background in single molecule studies particularly investigation of the biophysical chemistry properties of DNA using optical tweezers. 

My research interests are: 
- Single molecule researches using optical tweezers,

-  Structural biology 

- Cancer researches,

- MicroRNAs studying and their roles in gene regulation .

I am looking for a PhD position and your research interests and publications are interesting for me. I am confident enough that joining your research group as a PhD student will not only provide me a great opportunity to achieve my academic objectives, but also you can benefit from having a passionate student who will stand for her goals. To this purpose, I have also attached my CV and transcripts to this email. I am very open for further discussion if any information is needed.

I gratefully appreciate the time you are giving me on this matter and hope to hear back from you.

اینکه میگید دوستان معتقدا باید ایمیل خلاصه باشه، یکی از مواردیه که حتما موقع ایمیل زدن باید بهش توجه کرد اما لزوما به این معنی نیست که از محتوای اصلی ایمیل کم کنید. ایمیلی که من بعد از دیدن این ویدیو برای اساتید میفرستم تقریبا حدود 350 کلمه اس، و مواردیکه براتون اشاره رو کردم رو خودم رعایت میکنم و بازخودهایی که گرفتم به نیست تعداد بسیار پایین ایمیلهام،  امیدوار کننده بوده. اصلا منظورم این نیست که شما کم ایمیل بزنید، اما اگه متن تون با دقت ارائه بشه مطمئنا جواب بهتری خواهید گرفت(من از 20 تا تقریبا 15 تا جواب گرفتم اعم از مثبت، خنثی و منفی) که به نظر خودم آمار بدی نیست. حداقل تکلیفم در مورد این 15 نفر معلومه.
 اروپا فعلا خیلی ایمیل نزدم (2 یا سه مورد کلا)، یه گروه توی هلند من ایمیل زدم که استاد اعلام پوزیشن کرده بود و خوب تقریبا به مدت یه هفته بعد هم بهم جواب نهایی رو اعلام کردن.
یه گروه انگلیسی هم بوده که استاد با وجودیکه در سفر بود، و پیام autoreply رو من دریافت کردم ظرف مدت 24 ساعت به من پاسخ دادند و پیگیر بودند. 
من همچنان معتقدم باید روی متن ایمیلتون کار کنید، ضمن اینکه سختکوشی و پیگیر بودن از اسباب ضروری این مسیر هستند. فراموش نکنید، حتما reminder بزنید من تقریبا پنج یا شش تا از جوابهام رو بعد ارسال reminder دریافت کردم.

ارادتمند 
الهام

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - automotive - 27-09-2017

@shapol46

سلام
اینکه استاد شما در زندگی شخصی به مشکل برخورد کرده‌اند یا زندگی پرمشغله‌ای دارند بهانه خوبی نیست، این موضوع که مقاله چاپ نشده خارج از وظیفه استاد شما است (با توجه به توضیحی که خود شما در ارسال قبل داشته‌اید)، حقیقت امر را به ایشان اعلام کنید، اعلام کنید که 12 هفته‌ای باید پذیرفته می‌شد و به همین علت شما به ایشان اعلام کرده‌اید که اکسپت شده است و بابت این موضوع عذرخواهی کنید.

شاید دوستان راه حل بهتری داشته باشند، ضمنا مقاله را به منظور ادیت برای ایشان ارسال نکنید، این کار صحیح نیست.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - shapol46 - 27-09-2017

@automotive
خیلی ممنون از راهنماییتون
مقاله ای که فرستادم قبلا یک دوست خوب ادیت کردن, زمینه کاری استاد جدید هم کاملا متفاوته اگر ریویو رو بفرستم از نظر زبان فقط شاید بتونن بررسی کنن, که البته نمی فرستم.
بازم مرسی

@raminz
آقا رامین لطفا شما هم نظرتون رو بگید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - farnazy - 29-05-2018

دوستان سلام وقتتون به خیر
من برای جایی میخام اپلای کنم با توجه به اینکه در سایت دانشگاه هیچ کجا رسما اعلام نکرده که بزای زبان چه سطحی میخان (فقط یک جا گفته که باید ربان انگلیسی رو به صورت روان flent بلد باشین) میخام ایمیل بزنم به کوردیناتور همون لابراتوری که براش اقدام میکنم و ازشون سوال بپرسم. لطقا ببینید متن زیر برای این کار مناسبه؟ 
ممنونم پیشاپیش

Dear XX
I am planning to continue my studies for Ph.D under supervision of professor XXX. As it was not mentioned on website I was wondering if I could ask you about English or French proficiency requirements. What are the basic prerequisites?
best regards

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - automotive - 01-06-2018

(29-05-2018, 03:26 PM)farnazy نوشته: دوستان سلام وقتتون به خیر
من برای جایی میخام اپلای کنم با توجه به اینکه در سایت دانشگاه هیچ کجا رسما اعلام نکرده که بزای زبان چه سطحی میخان (فقط یک جا گفته که باید ربان انگلیسی رو به صورت روان flent بلد باشین) میخام ایمیل بزنم به کوردیناتور همون لابراتوری که براش اقدام میکنم و ازشون سوال بپرسم. لطقا ببینید متن زیر برای این کار مناسبه؟ 
ممنونم پیشاپیش

Dear XX
I am planning to continue my studies for Ph.D under supervision of professor XXX. As it was not mentioned on website I was wondering if I could ask you about English or French proficiency requirements. What are the basic prerequisites?
best regards

سلام
بد نیست، اگه صحبتی نشده معمولا حضوری امتحان می‌گیرند یا در روز مصاحبه به این مهم پی میبرند به هرحال سخت نگیرید و سریعتر سوال خود را مطرح کنید.
پی نوشت: اگر پروفسور فلانی بیش از یک رشته تدریس میکنند حتما رشته خود را دقیق اعلام کنید و ترجیه بنده در این موارد تماس تلفنی است.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - PendR - 17-07-2018

سلام،
من دانشجوی دکتری هستم خارج از ایران، در کشوری که پیشرفته محسوب نمیشه. یه بورس هم از دولت همین کشور میگیرم که در عین حُسن، کم و کاستی های خودش رو داره. بنا به دلایلی مثل کیفیت آموزشی پایین در این کشور و همون کم و کاستی های بورسش که بهش اشاره کردم و غیره، بعد از گذشت دو سال تصمیم گرفتم که دوباره اپلای کنم و برم جای دیگه با کیفیت آموزشی بالاتر و فاندینگ استاد، درس بخونم.
مقطع ارشد رو در یکی از دانشگاههای خوب تهران بودم. 
یه متن ایمیل خوب و به قاعده آماده کردم، در یک قسمتش هم به این موضوع اشاره کردم که دانشجوی دکتری و بورسیه ام، اما علاقه دارم دکتری رو در فلان فیلد و در دانشگاه بهتری بخونم.
و این ایمیل رو دارم میفرستم برای استادا.
اما کسی جواب نمیده.
جاهایی که دارم براشون ایمیل میفرستم، همشون PhD opening  هست، مثل همین سایتهایی که پوزیشن ها رو توشون اعلامیه میکنند.
آیا اینکه من دارم پروگرم دکتریم رو  quit میکنم دلیل جواب ندادنه یا اینکه معمولاً این opening ها خیلی رقابتی هستند و درخواست براشون زیاد فرستاده میشه؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - مهندسه - 07-08-2018

سلام 

من میخوام به نویسنده ی یکی از مقالاتی که خوانده ام ایمیل بزنم و از ایشان درخواست کنم که نتایج تحقیقاتشان را به منظور صحت سنجی مدلسازی برای ما ارسال کنند. ممنون میشم اگر اشکالات متن زیر رو بفرمایید.

Dear Professor Midrikawa  Mitsumasa,

I am a student of structural engineering from Iran, we are working on "Rocking" and read your article "Shaking table tests on seismic response of steel braced

"frames with column uplift
ْThe article is very good and useful.
I was also wondering if it is possible for me to have access to  your  research results for modeling.Your  results will be used with reference.I would be extremely grateful if you allow me to use your research results.

yours faithfully,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ghazal00 - 02-09-2019

سلام  کاور لتری ک برای استاد مینویسیم باید حتما خودمون بنویسیم؟ من از جملات تمپلت های اینترنت و همینطور از کاورلتری ک دوستان اینجا فرستادن استفاده کردم!

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - automotive - 10-02-2020

ghazal00 نوشته: سلام  کاور لتری ک برای استاد مینویسیم باید حتما خودمون بنویسیم؟ من از جملات تمپلت های اینترنت و همینطور از کاورلتری ک دوستان اینجا فرستادن استفاده کردم!

سلام
کلیت موضوع رو میشه استفاده کرد اما باید نامه طوری نوشته بشه که مخاطب خاص داشته باشه و اینطوری برداشت نشه که یک کپی پیست ساده هستش.