آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - blur - 16-09-2017

(14-09-2017, 06:46 PM)Sara112 نوشته: میشه به چند تا استاد از یه دانشگاه ایمیل داد؟
اگر بفهمن یه دانشجو به چند تا استاد یه دانشگاه ایمیل داده و به همشون گفته علایق من به حوزه ی کاری شما نزدیکه وجه بدی نداره بین استادا؟

دوست عزیز، شما ممکن نیست علایقت و فیلد کاری و رزومه ت به کار همه اساتید یک دپارتمان نزدیک باشه! طبق تجربه اگر با این روش ایمیل بزنین اصلا جواب نمی گیرین. چون معنیش این میشه که شما دارین یک میل جنرال به همه می زنین. تو این اوضاع رقابتی استادا هیچ اهمیتی به این ایمیل ها نمیدن. شما باید به استادی میل بزنید که تو رزومه تون چیزی داشته باشین که بتونین اثبات کنید که به فیلد کاری شون علاقه دارین و توانایی انجام پروژه رو دارین. ضمنا وبسایت ایشون رو هم مطالعه کرده باشین که بدونین رو چی کار می کنن و بعد ایمیل بزنین. اگر بیشتر از یک نفر تو دپارتمان، تو همون فیلد کار می کنن. وقتی از یکی جواب نگرفتین به اون یکی میل بزنید. موفق باشید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - comboy - 16-09-2017

(14-09-2017, 06:46 PM)Sara112 نوشته: میشه به چند تا استاد از یه دانشگاه ایمیل داد؟
اگر بفهمن یه دانشجو به چند تا استاد یه دانشگاه ایمیل داده و به همشون گفته علایق من به حوزه ی کاری شما نزدیکه وجه بدی نداره بین استادا؟

من برخلاف نظر دو کاربر دیگه، ایمیل زدن همزمان را مشکلی نمی بینم . به شرطی که با اساتیدی تماس بگیرین که تحقیقشون مرتبط هست، اشکالی نداره به ۳ استاد همزمان از یک دپارتمان ایمیل زد. وجهه بدی نداره تاخیر بی مورد هست.

بهتره متن ایمیل یه کم متفاوت باشه و نشون بده شما با کارهای استاد آشنا و وبسایتش را مطالعه کردین.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - M1KE - 16-09-2017

همونطور که Blur عزیز هم اشاره کردن ایمیل ها باید Specific باشه و نمیشه یک تمپلیت رو به همه فرستاد. همین طور گاهی وقتی دانشجویی ابراز علاقه می کنه اگر رزومه خوبی داشته باشه و استاد ظرفیتش پر باشه او رو به همکار خودش معرفی می کنه اینطوری متوجه میشن و وجهه جالبی نداره.

حتی اگر امکانش باشه اصراری نیست در یک روز به تمام استادان جهان ایمیل بزنید. فرآیند اپلای یک پروژه طولانی مدت و چند ماهه است و معقول تره که طی دو هفته به بهترین استاد هر دانشگاه ایمیل بزنید. بعد در دو هفته بعد در صورتی که استاد اول پاسخی نداد سراغ استاد دوم اون دانشگاه ها برین و ... اگر استادی پاسخ داد دیگه نباید تا مشخص شدن نتیجه کار با استادهای دیگه اون دانشگاه مکاتبه کنید..

پینوشت: اپلای یه جورایی شبیه خواستگاری هست. اگر یک نفر بهتون جواب رد بده ایرادی نداره دو هفته بعد از فرد دیگری خواستگاری کنید و حق طبیعی هر آدمی هست! ولی اگر در یک محیط کوچیک مثل شرکت یا دانشگاه همزمان از چند نفر خواستگاری کنید معلوم میشه که به هیچکدوم از اونها علاقه خاصی ندارید و همه اونها از شما اجتناب می کنند! Smile

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sa Rezaei - 26-09-2017

با سلام خدمت به مدیران سایت
میخواستم نظرتون رو درمورد ایمیلی که من به استادهای اروپایی میفرستم، بدونم، به استادهای زیادی میل زدم، چه اونایی که پوزیشن داشتن و چه اونایی که نداشتن، ولی کسی جوابی نداد, نمی‌دونم مشکل کجاست.

Interested in doing research on Sustainable energies Subject:
Dear Prof. Bhattacharya
My name is X Y. I received my MSc in Chemical Engineering from Tarbiat Modares University, Tehran, Iran with a GPA of 18.44 (out of 20). I am Ranked 1st among 2015 MSc chemical engineering graduates at the TMU. My research interests include Renewable Energies, Fuel Cells, and Electrocatalysis.
I want to pursue my Ph.D. study in the field of renewable energies. X University is where I really want to be admitted to. While visiting its website, I came across your profile. I saw that you currently have several projects on CO2 capture.
My question is do you have any Ph.D. position for international applicants?. If so, may I send you my CV and other materials in order to introduce myself in details?
No matter how negative your answer is, I am enthusiastically looking forward to your reply. Thank you very much for reading my email.
Best Regards,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - pegyyy - 26-09-2017

(26-09-2017, 08:27 AM)Sa Rezaei نوشته: با سلام خدمت به مدیران سایت
میخواستم نظرتون رو درمورد ایمیلی که من به استادهای اروپایی میفرستم، بدونم، به استادهای زیادی میل زدم، چه اونایی که پوزیشن داشتن و چه اونایی که نداشتن، ولی کسی جوابی نداد, نمی‌دونم مشکل کجاست.

Interested in doing research on Sustainable energies Subject:
Dear Prof. Bhattacharya
My name is X Y. I received my MSc in Chemical Engineering from Tarbiat Modares University, Tehran, Iran with a GPA of 18.44 (out of 20). I am Ranked 1st among 2015 MSc chemical engineering graduates at the TMU. My research interests include Renewable Energies, Fuel Cells, and Electrocatalysis.
I want to pursue my Ph.D. study in the field of renewable energies. X University is where I really want to be admitted to. While visiting its website, I came across your profile. I saw that you currently have several projects on CO2 capture.
My question is do you have any Ph.D. position for international applicants?. If so, may I send you my CV and other materials in order to introduce myself in details?
No matter how negative your answer is, I am enthusiastically looking forward to your reply. Thank you very much for reading my email.
Best Regards,

به نظر من خیلی خلاصه کنید متن رو و رزومه رو اتچ کنید. مستقیم بگید من فارغ التحصیل فلان رشته هستم رو این زمینه ها کار کردم یا مطالعه داشتم، پوزیشن داری یا نه. اون بخش آخر هم از نظر من جالب نیست، اون استادی که بخواد جواب بده میده حتی آگه پوزیشن هم نداشته باشه و اونی که جواب نمیده هم با این جمله شما ترغیب نمیشه که جواب بده.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sa Rezaei - 26-09-2017

مرسی از راهنماییتون،
دیگه به خیلی ها میل زدم ولی جوابی نگرفتم. نمی دونم چرا اونایی که پوزیشن اعلام کردن هم جواب نمی دن.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - pegyyy - 26-09-2017

(26-09-2017, 10:53 AM)Sa Rezaei نوشته: مرسی از راهنماییتون،
دیگه به خیلی ها میل زدم ولی جوابی نگرفتم. نمی دونم چرا اونایی که پوزیشن اعلام کردن هم جواب نمی دن.

خواهش میکنم، باید صبور باشید. پیدا کردن استاد در اروپا کار راحتی نیست. سعی کنید به اساتیدی ایمیل بزنید که زمینه کاریشون نزدیک به شماست. اگه بتونید یه پروپوزال بنویسید بنویسید و بفرستید شاید شانستون بالاتر بره.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - szeinalilathori - 27-09-2017

@Sa Rezaei
دوست عزیز سلام

دوستان تقریبا پاسخ سوال شما رو دادند، من هم چند نکته که فکر میکنم میتونه به بهتر شدن شرایطتون کمک کنه، رو میگم.

1- قبل از ارسال ایمیل، حتما lab هر استاد رو چک کنید، دو بخش به نظرم مهمترن: قسمت contact که معمولا اساتید در اون صفحه به اینکه position دارن یا نه اشاره میکنن: با چک کردن این صفحه کار اضافه انجام نمیدید، مثلا بعضی اساتید اشاره میکنن که فقط برای فلان ترم دانشجو میگیرن یا فقط post-doc میگیرن. طبیعیه ایمیل زدن به این استاتید وقت تلف کردنه. یا گاهی من دیدم که استاد توی این قسمت اشاره میکنه که اگه دانشجویی خواست ایمیل بزنه فلان فرمها رو هم بفرسته، یا موارد خاصی رو ذکر کنه. بخش دیگه که مهمه publication هست که موقع اشاره به متن ایمیل توضیح میدم کجا به کارتون میاد. 

1- عنوان ایمیل: به قول یکی از اساتید، در فصل apply ایشون روزانه صدها ایمیل دریافت میکنند، طبیعیه که احتمال اینکه همه ی اون ایمیلها رو بخونن ندارن. به گفته ی همین استاد بسته به عنوان ایمیلی که دریافت کردند تعدادی از این ایمیلها رو باز میکنند و با توجه به محتوا به اونها پاسخ میدن. در مرحله ی اول بهتره عنوان ایمیلی که ارسال میکنید بسته به علایق تحقیقاتی اساتید مختلف متفاوت باشه. من خودم بعد از چک کردن صفحه ی اساتید و مطمئن شدن از مربتط بودن زمینه کاریشون، معمولا Google scholar رو هم چک میکنم و از کلمات کلیدی که خود ایشون برای صفحه اش استفاده کرده برای عنوان ایمیلم استفاده میکنم. ضمن اینکه من فکر میکنم بهتره مقطعی که قصد دارید برای اون اپلای کنید رو هم توی عنوان بیارید؛ به عنوان مثال:
PhD applicant_interested in X عنوانیه که من معمولا باهاش ایمیل میزنم. 

2-متن ایمیل شما تمپلت هست و اگر اشتباه نکنم این ایمیل رو برای تمام اساتیدی که اشاره کردید ارسال میکنید. این کار وقت و انرژی زیادی میگیره و در عین حال بازدهی کمی خواهد داشت. به جای اینکه به صورت کلی به علایق تحقیقاتی تون اشاره کنید، بهتره که برای هر استادی که ایمیل میزنید حتما در متن ایمیل، یک یا دو مقاله اخیر ایشون که به علایق تحقیقاتی شما مرتبطه نام ببرید، حتما قسمتی از مقاله رو که به کار شما نزدیکتره اشاره کنید، و ربطش رو به کارهایی که انجام دادید یا علاقه دارید انجام بدید اشاره کنید. به این ترتیب استاد مربوطه متوجه میشه که این ایمیل تمپلیت نیست، ضمن اینکه میتونه بفهمه شما واقعا از اون research مطلعید و یا توانایی انجامش رو دارید. نیازی نیست برای پیدا کردن قسمت جدید کار اون استاد یا بخش مرتبط کل مقاله رو بخونید با یه بررسی کلی از خلاصه مقاله میتونید ایمیل مرتبط رو با صرف زمانی حداکثر حدود یک ساعت آماده کنید. طبعا این روش برای هر ایمیل از شما زمان بیشتری خواهد گرفت اما طبق تجربه من شانس دریافت پاسخ رو به میزان زیادی افزایش میده. بنابراین به این وقت گذاشتن می ارزه Wink . حتی اگه اون پاسخ reject شدن باشه حداقل تکلیفتون معلومه میشه و از سردرگمی و انتظار بیهوده راحت میشید.

3-همونطور که قبلا گفتم تعداد ایمیلهای دریافتی اساتید بالاست، پس بهتره اگر قراره ایمیل شما دیده بشه در همون ایمیل اول پر قدرت و دست پر ظاهر بشید، حداقل رزومه رو بفرستید، نیازی به اجازه گرفتن برای ارسال نیست من خودم اکثر اوقات transcript رو هم میفرستم. اینجوری اگه ایمیل شما باز بشه صحبت های شما به صورت مستند قابل بررسی هست. 

امیدوارم موفق باشید و به زودی خبرای خوبی بگیرید. Smile

ارادتمند 
الهام

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sa Rezaei - 27-09-2017

@szeinalilathori
مرسی از راهنماییتون.
راستش این ایمیل رو خودم نوشتم و تمپلیت نیست. بخش آخرش هم واقعاً از روی عصبانیت نوشتم و باید حذف بشه.
تا الان ایمیل هایی زیادی فرستادم با فرمت های مختلف. من معمولا همین کاری که گفتین (چک کردن Lab و پروژه های فعلی استاد) رو انجام میدم و برای ایمیلهایی که میزنم وقت میزارم و یه جوری مینویسم که استاده حداقل بدونه من از موضوع کاریش باخبرم. مثلا یکی از استادای دانشگاه DTU تو پروفایلش قید کرده که اگر دانشجویی علاقه داره تو فلان زمینه کار کنه، به من میل بزنه. منم همین کار رو کردم و تو ایمیلش توضیح دادم که میخوام رو این موضوع کار کنم. ایمیلم یه جورایی مثل Cover Letter شده بود، چون توش هدفم از ادامه تحصیل رو هم گفته بودم. ولی باز استاده جواب ایمیلم رو نداد.
تازه بیشتر مدیران این سایت نظرشون اینه که ایمیل بهتره خلاصه باشه. من موندم ایمیل هایی که خلاصه هستن بیشتر رنگ و بوی تمپلیتی دارن و به نظر من استادا ترغیب نمیشن به اینجور ایمیل ها جواب بدن.
در مجموع هر جور که ایمیل زدم (هم ایمیل های کوتاه و تمپلیت گونه و ایمیل های طولانی تر با توضیحات بیشتر در مورد موضوعات تحقیقاتی استاد) بی جواب موند، مخصوصاً ایمیل هایی که به اساتید آلمانی زدم.
با تشکر

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - shapol46 - 27-09-2017

سلام
دوستان یک راهنمایی می خواستم لطفا. فکر کردم این جا از بخش مقاله مناسب تره برای این سوال.
استادی که باهاشون در تماسم از اوضاع مقاله هام پرسیدن. من یک مقاله از پایان نامه م نوشتم. بعد از 3 سال خون دل خوردن و خواهش و تمنا استاد راهنمام اپریل فرستادنش و من متاسفم که بگم به این استاد قبلا گفتم که اکسپت شده چون مجله گفته بود اصلا از 12 هفته بیش تر طول نمی کشه و الان 14 هفته شده. منم برای همین 8-12 هفته  خواهش کردم به این مجله که داخلیه بفرستند که زود اکسپت شه و من کم خون دل بخورم.
یک ریویو هم نوامبر پارسال نوشتم که استاد راهنمام (به عنوان کوریسپاند), هنوز جایی نفرستادن و فکر هم نمی کنم بفرستن. خودم هم بفرستم زمین و زمان رو بهم می ریزن...
الان استادی که باهاشون در تماسم بهم گفتن بدون مقاله بورس خبری نیست(خودمم الردی می دونستم), و خواستن که راجع به شرایط مقاله بهشون بگم و این که کجا فرستادم. تازه می خوان تو ویرایششم کمک کنن. آدم تفاوت رو احساس می کنه واقعا.
الان سوالم اینه که بگم شرایط اینه, یک جورایی انگار از استاد راهنمام بد می گ, آیا اثر منفی رو دید استاد جدید نداره؟ بگم خیلی بیزی هستن استاد راهنمام برای همین نفرستادن(بیزی زندگی شخصی) بنظرشون غیر منطقی نمیاد؟ چون از نظر خودم هیچ منطقی این رو قبول نمیکنه. اگر نه اینقضیه رو چطور درست کنم. مخصوصا این که گفتم اولی اکسپت شده.
بنظرتون بگم که اینفورمال بهم گفتن اکسپت شده؟