آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - fatima204 - 09-09-2017

دوستان من چند تا سوال دارم

1- اگر به رییس دپارتمان یه دانشگاه ایمیل بزنیم و نظرشو در مورد شانس پذیرشمون بر اساس سی وی بپرسیم ؟کار درستیه یا غلط
2- دوستان من به یه استادی ایمیل زدم و ایشون گفتن برای اسپرینگ بیا و گفتن به رییس کمیته میل بزنم و ازش بپرس برای بهار ادمیشن دارن یا نه
من وقتی به رییس کمیته ایمیل زدم رییس کمیته گفتن که چون اسپیکت یه نمره کمتره از مینیمم هست ریجکت میشی
من به استاد میل زدم و ازش خواهش کردم پیگیری کنه که گفت دست کمیتست کاری از دست من بر نمیاد  و من خودم دیگه پیگیری نکردم
حدودا یه هفته گذشت و دیشب رییس کمیته به من ایمیل زد که من با کمیته صحبت کردم و چون رزومت خیلی خوبه ازشون خواستم برای تو اسپیکو ویو کنن
و من پیشنهاد می کنم که تو با این چهار استاد کاری کنی که چهار استاد از گرایش متفاوت بودن و یکیشون خودش بود(رییس کمیته ) و یکی هم همون استاد اولی بود که من دیگه بخاطر بی تفاوتیش تمایل ندارم باهاش کار کنم، بنظرتون بد میشه من دیگه به خود رییس کمیته ایمیل بزنم برای ملحق شدن به گروهش
3- دوستان به من گفتن اسپرینگ اپلای کن ولی من خودم ترجیحم اینه که فال اپلای کنم چون نمیخوام شانس دانشگاه های بهترو از دست بدم بنظرتون همین که بهشون بگم برای فال ترجیح میدم بیام یا باید دلیل قانع کننده ای باشه

بی نهایت ممنونم از راهنماییتون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Moji67 - 09-09-2017

(09-09-2017, 10:27 AM)fatima204 نوشته: دوستان من چند تا سوال دارم

1- اگر به رییس دپارتمان یه دانشگاه ایمیل بزنیم و نظرشو در مورد شانس پذیرشمون بر اساس سی وی بپرسیم ؟کار درستیه یا غلط
2- دوستان من به یه استادی ایمیل زدم و ایشون گفتن برای اسپرینگ بیا و گفتن به رییس کمیته میل بزنم و ازش بپرس برای بهار ادمیشن دارن یا نه
من وقتی به رییس کمیته ایمیل زدم رییس کمیته گفتن که چون اسپیکت یه نمره کمتره از مینیمم هست ریجکت میشی
من به استاد میل زدم و ازش خواهش کردم پیگیری کنه که گفت دست کمیتست کاری از دست من بر نمیاد  و من خودم دیگه پیگیری نکردم
حدودا یه هفته گذشت و دیشب رییس کمیته به من ایمیل زد که من با کمیته صحبت کردم و چون رزومت خیلی خوبه ازشون خواستم برای تو اسپیکو ویو کنن
و من پیشنهاد می کنم که تو با این چهار استاد کاری کنی که چهار استاد از گرایش متفاوت بودن و یکیشون خودش بود(رییس کمیته ) و یکی هم همون استاد اولی بود که من دیگه بخاطر بی تفاوتیش تمایل ندارم باهاش کار کنم، بنظرتون بد میشه من دیگه به خود رییس کمیته ایمیل بزنم برای ملحق شدن به گروهش
3- دوستان به من گفتن اسپرینگ اپلای کن ولی من خودم ترجیحم اینه که فال اپلای کنم چون نمیخوام شانس دانشگاه های بهترو از دست بدم بنظرتون همین که بهشون بگم برای فال ترجیح میدم بیام یا باید دلیل قانع کننده ای باشه

بی نهایت ممنونم از راهنماییتون

1- بعید هست جواب بدن. به دو دلیل: 1- باید کل رزومه ها رو دیده باشه تا بتونه نظر بده (در نظر بگیرید که هر روز ممکن رزومه بهتری بیاد) 2- فقط نظر فرد مهم نیست، کمیته تصمیم میگیره.
2- بد که نمیشه. ولی استاد خودم که تجربه چندتا پست داک داره میگفت استادهایی که سنشون زیاده و معمولاً سمت های مختلفی دارن برای کار کردن خوب نیستند چون وقتشون اکثراً پره و به اصطلاح خرشون از پل گذشته و بیشتر نون گذشته خوبشون رو میخورن و شما معمولاً مجبوری با یه پست داک لینک بشی توی اون گروه. ببینید تو گروهشون چه کسایی هستند! مقالات آخری رو که دادن یه نگاهی بندازید. اعتبار مدرک دکترا شما به اعتبار استاد رهنماتونه! تو مقاله چاپ کردن هم این خیلی کمک میکنه.
3- بستگی به رزومه شما داره و آپشن هایی که الان دارید. ممکنه زور رزومتون نرسه. در ضمن شرایط آمریکا فرق داره هر چه زودتر ویزا بگیرید بهتره. ممکنه دانشگاه بهتری برای پاییز پیدا بشه ولی شرایط اون زمان باعث بشه ویزا نتونید بگیرید (البته اگه رو آمریکا خیلی تاکید دارید).

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - fatima204 - 09-09-2017

(09-09-2017, 12:30 PM)Moji67 نوشته: 1- بعید هست جواب بدن. به دو دلیل: 1- باید کل رزومه ها رو دیده باشه تا بتونه نظر بده (در نظر بگیرید که هر روز ممکن رزومه بهتری بیاد) 2- فقط نظر فرد مهم نیست، کمیته تصمیم میگیره.
2- بد که نمیشه. ولی استاد خودم که تجربه چندتا پست داک داره میگفت استادهایی که سنشون زیاده و معمولاً سمت های مختلفی دارن برای کار کردن خوب نیستند چون وقتشون اکثراً پره و به اصطلاح خرشون از پل گذشته و بیشتر نون گذشته خوبشون رو میخورن و شما معمولاً مجبوری با یه پست داک لینک بشی توی اون گروه. ببینید تو گروهشون چه کسایی هستند! مقالات آخری رو که دادن یه نگاهی بندازید. اعتبار مدرک دکترا شما به اعتبار استاد رهنماتونه! تو مقاله چاپ کردن هم این خیلی کمک میکنه.
3- بستگی به رزومه شما داره و آپشن هایی که الان دارید. ممکنه زور رزومتون نرسه. در ضمن شرایط آمریکا فرق داره هر چه زودتر ویزا بگیرید بهتره. ممکنه دانشگاه بهتری برای پاییز پیدا بشه ولی شرایط اون زمان باعث بشه ویزا نتونید بگیرید (البته اگه رو آمریکا خیلی تاکید دارید).
خیلی ممنونم
این رییس کمیته خیلی خودش جوونه تازه 2012 پست داکشو گرفته من خودم دوست دارم فیلدو کلا عوض کنم ولی نمیدونم تغییر فیلدی که خیلی با بک گراند فاصله داره چقدر ریسک داره
من خودم ترجیحم کار با استاد جوان و صد البته پیگیره چون شدیدا از استاد مسن و بی تفاوت ضربه خوردم
کاملا درست میگین نباید شرایط حاضرو از دست داد
ممنونم از راهنماییتون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sa Rezaei - 14-09-2017

سلام دوستان
من مدتی دارم به اساتید مختلف در اروپا، استرالیا و کانادا ایمیل میفرستم ولی کسی جواب درست و حسابی نمی ده. به نظرم متن ایمیلی که میفرستم مشکل داره. میشه در مورد این متن ایمیلم راهنماییم کنید و مشکلاتش رو بگید؟
Dear Prof. .......
My Name is .......... and I have completed my M.Sc. in Separation Processes with the overall score of 18.44 (out of 20) at the School of Chemical Engineering, Tarbiat Modares University, Tehran, Iran. I am considering applying to Imperial College's PhD program and I am quite interested in joining the Reaction Engineering and Catalytic Technology for Spring 2018 semester.
Fortunately, I have read your scientific profile and considered your research areas (sustainable reaction engineering and catalysis) the near to those of my interests. Just to inform you, as my M.S.c thesis I have a journal article titled "........................". Moreover, I am conducting a study on methanol oxidation in the presence of PANI/TiO2/Pd catalyst and this probably will lead to publishing a paper in the near future.
Joining the graduate program at Imperial College and working under your supervision, gives me a great chance to work and focus on practical areas in this field. If you want additional details on my works and goals, I will be happy to furnish more information such as CV.

I really appreciate your time and I am looking forward to your kind reply.
Best Regards,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Moji67 - 14-09-2017

(14-09-2017, 05:24 PM)Sa Rezaei نوشته: سلام دوستان
من مدتی دارم به اساتید مختلف در اروپا، استرالیا و کانادا ایمیل میفرستم ولی کسی جواب درست و حسابی نمی ده. به نظرم متن ایمیلی که میفرستم مشکل داره. میشه در مورد این متن ایمیلم راهنماییم کنید و مشکلاتش رو بگید؟
Dear Prof. .......
My Name is .......... and I have completed my M.Sc. in Separation Processes with the overall score of 18.44 (out of 20) at the School of Chemical Engineering, Tarbiat Modares University, Tehran, Iran. I am considering applying to Imperial College's PhD program and I am quite interested in joining the Reaction Engineering and Catalytic Technology for Spring 2018 semester.
Fortunately, I have read your scientific profile and considered your research areas (sustainable reaction engineering and catalysis) the near to those of my interests. Just to inform you, as my M.S.c thesis I have a journal article titled "........................". Moreover, I am conducting a study on methanol oxidation in the presence of  PANI/TiO2/Pd catalyst and this probably will lead to publishing a paper in the near future.
Joining the graduate program at Imperial College and working under your supervision, gives me a great chance to work and focus on practical areas in this field. If you want additional details on my works and goals, I will be happy to furnish more information such as CV.

Best Regards,
به نظرم بد نیست. ولی خیلی خیلی باید ایمیل بزنید. چون بعضیا ممکنه امسال بهار 2018 دانشجو نگیرن.
در کل برای بهار فاند کمه. البته این بیشتر مربوط به آمریکا و کانادا میشه. تو اروپا و استرالیا در اکثر موارد شما میتونی تو هر موقعی از سال دکترا رو شروع کنی.
اگه برای بهار اجباری نداری تو ایمیلات بگو برای 2018.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sara112 - 14-09-2017

(14-09-2017, 05:56 PM)Moji67 نوشته: به نظرم بد نیست. ولی خیلی خیلی باید ایمیل بزنید. چون بعضیا ممکنه امسال بهار 2018 دانشجو نگیرن.
در کل برای بهار فاند کمه. البته این بیشتر مربوط به آمریکا و کانادا میشه. تو اروپا و استرالیا در اکثر موارد شما میتونی تو هر موقعی از سال دکترا رو شروع کنی.
اگه برای بهار اجباری نداری تو ایمیلات بگو برای 2018.
میشه به چند تا استاد از یه دانشگاه ایمیل داد؟
اگر بفهمن یه دانشجو به چند تا استاد یه دانشگاه ایمیل داده و به همشون گفته علایق من به حوزه ی کاری شما نزدیکه وجه بدی نداره بین استادا؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - pegyyy - 14-09-2017

(14-09-2017, 05:24 PM)Sa Rezaei نوشته: سلام دوستان
Dear Prof. .......
Fortunately, I have read your scientific profile and considered your research areas (sustainable reaction engineering and catalysis) the near to those of my interests. Just to inform you, as my M.S.c thesis I have a journal article titled "........................". Moreover, I am conducting a study on methanol oxidation in the presence of PANI/TiO2/Pd catalyst and this probably will lead to publishing a paper in the near future.

Best Regards,

به نظر من ایمیلتون رو خلاصه کنید و کمتر حاشیه برید. صریحا بپرسید آیا پوزیشن دارید یا نه و سی وی رو هم اتچ کنید. اساتید هم مثل بقیه آدما ترجیه میدن تو ۲ خط بفهمن منظور از ایمیل چیه و اگه لازم دیدن اون رزومه اتچ شده رو دانلود میکنن.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Sa Rezaei - 14-09-2017

مرسی از پاسختون,
دلیل زیاده گویی تو ایمیلم اینه که من تو اون فیلدی که استاد کار میکنه مقاله ندارم و سعی میکنم بهشون بگم که درحال کار تو فیلدشون هستم.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - pegyyy - 14-09-2017

(14-09-2017, 09:41 PM)Sa Rezaei نوشته: مرسی از پاسختون,
دلیل زیاده گویی تو ایمیلم اینه که من تو اون فیلدی که استاد کار میکنه مقاله ندارم و سعی میکنم بهشون بگم که درحال کار تو فیلدشون هستم.
نگران این موضوع نباشید. اگه استاد پوزیشن خالی داشته باشه و بخواد دانشجو بگیره خودش ازتون میخواد که بیشتر توضیح بدید یا مصاحبه میکنه باهاتون. این موارد رو هم کافیه بگید علاقمند به زمینه کاری شما هستم و جزئیات رو توی سی وی ذکر کنید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Moji67 - 14-09-2017

(14-09-2017, 06:46 PM)Sara112 نوشته: میشه به چند تا استاد از یه دانشگاه ایمیل داد؟
اگر بفهمن یه دانشجو به چند تا استاد یه دانشگاه ایمیل داده و به همشون گفته علایق من به حوزه ی کاری شما نزدیکه وجه بدی نداره بین استادا؟

با چند استاد از یه دپارتمان یا یه دانشگاه همزمان ادامه دادن مشکل داره! من خودم با فاصله چند روز به استادای یه دپارتمان ایمیل میزدم.