آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 30-11-2016

(29-11-2016, 08:07 PM)sharif نوشته: این ایمیل رو لطفا بررسی کنید 

من میخام به استاد بگم که کمیته میگه مدرک زبانتون بعد JAN نمیشه بفرستی ممنون میشم بگید درسته یا نه 

در واقع میخام ببینم استاددر این قضیه بنده رو حمایت میکنه یا نه ؟

Dr......................,
I appreciate your taking the time to respond my emails. Following up apply process regarding an available Ph.D. position in your research group I contacted with Graduate Programs Manager to inquire about the availability of applying earlier and sending English and GRE results at the end of January. I've got the following reply. Hence if I apply they won't consider my application in this way, what should I do?
I enthusiastically look forward to an opportunity to elaborate my qualifications and research interests in a personal interview at your convenience with Skype.
,
PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that.  The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January.  Your scores may not arrive in time for consideration.
Best,

I enthusiastically look forward to an opportunity to elaborate my qualifications and research interests in a personal interview at your convenience with Skype. 
Your kind attention is highly appreciated and I look forward to hearing from you soon.

فارق از اینکه این جمله رو دو بار تکرار کرده ید:

I enthusiastically look forward to an opportunity to elaborate my qualifications and research interests in a personal interview at your convenience with Skype

به نظرم خوب به نظر میاد...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 30-11-2016

سلام دوستان نظرتون راجع به این جمله چیه؟؟ با استادی مکاتبه کردم و گفتن میخان من رو و برای 2018 اپلای کنم و نامه ای خواستن که بنویسم و نوشتم و فرستادم و خبری نشد حالا میخام پیگیری کنم که هنوز من رو میخان که اپلای کنم

referring to situation stated in your e-mail about my application in academic year 2018, I would like to know whether I have obtained the endorsement of .you as my potential supervisor, therefore, plan to start my official application process to commence my study as soon as possible.   

با سپاس

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - blur - 01-12-2016

(29-11-2016, 05:02 PM)faeze23 نوشته: ممنون از پاسخ و راهنمایی تون
مشکل اینجاست ک من چون با هدف مستر اقدام کردم اصلا دقیق نمیدونم برای دکترا چطور اپلای کنم باید همه چیز رو از اول در نظر بگیرم و برنامه ریزی کنم. و ایشون گفتن که نظر گراد آفیس رو روی رزومه من پرسیدن گفتن شانس دارم و باید اقدام کنم تا تو کمیته بررسی بشه و ایشون گفتن تا سال جدید فعلا بورسی ندارن و سال جدید مکاتبه در مورد کیس من رو با کمیته پذیرش شروع میکنن. 
الان من میخام یجور استاد دقیق بهم اوکی قطعی بدن که من برای دکترا اقدام کنم یا مستر و من بدونم تکلیفم چیه که برای ایلتس جدید و بروز کردن رزومه ام برای دکترا و ... اقدام کنم. با این تفاسیر و اینکه برای اپلای ژانویه 2018 هنوز خیلی زوده من چطور سوالم مطرح کنم که ایشون جواب بدن و محترمانه و خوب هم باشه؟؟ حتی اگر عنوان گرایش رو باهاشون چک کنم خوبه؟؟ بگم من میخاستم فلhن مستر اقدام کنم و شما گفتید دکترا الان نظرتون رو این گرایش چیه که دقیقا همون گرایش ارشدم فقط در مقطع دکتراست؟؟ و بگم میتونم بعنوان سوپروایزر شما رو در نظر بگیرم و مراحل اپلای رو شروع کنم؟؟
ممنون از پاسخ تون

ببینید کلا هیچوقت رو نظر استاد نمیشه قطعی حساب کرد ولی بالاخره برای نتیجه گرفتن باید تلاش کرد. به نظر من شما در این مرحله بهتره برای نوشتن پروپوزال وارد مذاکره بشین. مثلا بگین که می خواین تو این وقتی که دارین پیرامون موضوع پروپوزال مطالعه کنید و بنویسید. در این جریانات و مکاتبات موضوع کارتون هم مشخص میشه. در مورد مقطع هم سوال کنید تا ابهاماتتون رفع بشه ولی کلا یه حدی رو در مکاتباتتون رعایت کنید نه خیلی کم که فراموش بشین و نه خیلی زیاد که استاد عاصی بشه از دست ایمیل ها. مثلا من فکر نمی کنم تکرار مدام اینکه منو بعنوان دانشجو می گیری یا نه، جواب بده! باید حرف جدی برای گفتن داشته باشین که استاد حس کنه جواب دادن ارزش وقتش رو داره.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Faezeh_M - 09-12-2016

سلام

1. من  در شهریور ماه به یک استاد ایمیل زدم و بعد از اینکه ایشون یه سری سوالات از من پرسیدن،در نهایت گفتن که صبر کنم برای 2018، ددلاین  این دانشگاه آوریل هست و این استاد خیلی کارشون به من شبیهه،اگه دوباره بهشون ایمیل بزنم ایرادی داره؟ اینو هم اضافه کنم که من در این مدت یک مقاله چاپ کردم یک دونه under review  هست و دوتا کار جدید رو شروع کردم

2. چون میخوام برای یه فیلد دیگه هم اقدام کنم اگه SOP  رو هم برای ایمیل به استاد ضمیمه کنم ایرادی داره؟

ممنون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 09-12-2016

دوستان سلام
من ب استادی میل زدم تو استرالیا ک نظرشون خیلی مساعد بود و گفتن برای ۲۰۱۸ یکسری بورس دارن و اونموقع میتونن من رو قبول کنن, و با گرادآفیسم.راجع به کیس من صحبت کردن و ... و گفتن ی متن براشون راجع به پایانامه ام و ... بفرستم ک فرستادم و تو همون ایمیل راجع به تاریخ اپلای سوال کردم و جواب ندادن, ی هفته بعدش حدودا دوباره ایمیل زدم ک تو این مدت میخام رو پورپوزالم کار کنم و چندتا مقاله تون خوندم و این سوالها رو دارم ک بازم جواب ندادن. الان بنظرتون پشیمون شدن یا ایمیلهام رو ممکنه ندیده باشن یا چون مال سال دبگه است فعلا جواب نمیزن تا بعد سال نو ببینن بورسهاشون چی میشه؟ نظرتون چیه ؟؟
من الان بازم پیگیری کنم یا بزارم بعد سال نو ؟؟
نظرتون چیه بعد تعطیلات کریسمس رزومه ام آپدیت کنم و با همون ایمیلها ریپلای کنم ک ایمیلم ببینن و اسپم نره و بپرسم دوباره که نظرشون چیه و من منتظرم و ...؟؟
تو فروم بعضیها گفتن ک بعضی اساتید مخصوصا جواب نمیزن ک ببین دانشجو پیگیره یا نه و اینچیزها. الان اگر کسی توصیه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 10-12-2016

(09-12-2016, 06:18 PM)faeze23 نوشته: دوستان سلام
من ب استادی میل زدم تو استرالیا ک نظرشون خیلی مساعد بود و گفتن برای ۲۰۱۸ یکسری بورس دارن و اونموقع میتونن من رو قبول کنن, و با گرادآفیسم.راجع به کیس من صحبت کردن و ... و گفتن ی متن براشون راجع به پایانامه ام و ... بفرستم ک فرستادم و تو همون ایمیل راجع به تاریخ اپلای سوال کردم و جواب ندادن, ی هفته بعدش حدودا دوباره ایمیل زدم ک تو این مدت میخام رو پورپوزالم کار کنم و چندتا مقاله تون خوندم و این سوالها رو دارم ک بازم جواب ندادن. الان بنظرتون پشیمون شدن یا ایمیلهام رو ممکنه ندیده باشن یا چون مال سال دبگه است فعلا جواب نمیزن تا بعد سال نو ببینن بورسهاشون چی میشه؟ نظرتون چیه ؟؟
من الان بازم پیگیری کنم یا بزارم بعد سال نو ؟؟
نظرتون چیه بعد تعطیلات کریسمس رزومه ام آپدیت کنم و با همون ایمیلها ریپلای کنم ک ایمیلم ببینن و اسپم نره و  بپرسم دوباره که نظرشون چیه و من منتظرم و ...؟؟
تو فروم بعضیها گفتن ک بعضی اساتید مخصوصا جواب نمیزن ک ببین دانشجو پیگیره یا نه و اینچیزها. الان اگر کسی توصیه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

اگر استاد ایمیل هاتون دیده باشه و جوابی نداده باشه به معنی این هست که طبق ضرب المثل "نه به داره نه به باره..." برخورد کرده...
باید بدونید همه اساتید در این شرایط رغبت بالایی نشون نمیدن چون محتملا وقتشون محدود هست و ترجیه میدن اون رو اختصاص برن به پروژه های فعلی و دانشجویان حاضرشون...

پس بدون اینکه بهتون بر بخوره تا زمان موعود صبر کنید و در این بین همچنان از تماس با سایر اساتید غافل نباشید... چون استاد رسما گفته کی تکلیف فاندش مشخص میشه و پیله کردن ی مورد می تونه باعث بشه کلا شما رو بگذاره کنار...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 10-12-2016

(10-12-2016, 02:41 AM)Matinking نوشته: اگر استاد ایمیل هاتون دیده باشه و جوابی نداده باشه به معنی این هست که طبق ضرب المثل "نه به داره نه به باره..." برخورد کرده...
باید بدونید همه اساتید در این شرایط رغبت بالایی نشون نمیدن چون محتملا وقتشون محدود هست و ترجیه میدن اون رو اختصاص برن به پروژه های فعلی و دانشجویان حاضرشون...

پس بدون اینکه بهتون بر بخوره تا زمان موعود صبر کنید و در این بین همچنان از تماس با سایر اساتید غافل نباشید... چون استاد رسما گفته کی تکلیف فاندش مشخص میشه و پیله کردن ی مورد می تونه باعث بشه کلا شما رو بگذاره کنار...

ممنون از پاسخ تون.
ارتباط با بقیه رو که حفظ میکنم ولی چون ایشون چون جواب خیلی مساعدی دادن میخام تلاشم رو بکنم, با این تفاسیر بنظرتون من تو سال جدید کی ایمیل بزنم چون فقط گفتن سال اینده فاندشون میرسه؟ و چی بگم؟؟ چون مسلما خودشون ک تماس نمیگیرن ک بفرمایید بورس ما رسید! و از طرفی ایشون خب کیس های زیادی باهاشون ارتباط برقرار میکنن و من رو فراموش نکنن؟؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 10-12-2016

(10-12-2016, 11:28 AM)faeze23 نوشته: ممنون از پاسخ تون.
ارتباط با بقیه رو که حفظ میکنم ولی چون ایشون چون جواب خیلی مساعدی دادن میخام تلاشم رو بکنم, با این تفاسیر بنظرتون من تو سال جدید کی ایمیل بزنم چون فقط گفتن سال اینده فاندشون میرسه؟ و چی بگم؟؟ چون مسلما خودشون ک تماس نمیگیرن ک بفرمایید بورس ما رسید! و از طرفی ایشون خب کیس های زیادی باهاشون ارتباط برقرار میکنن و من رو فراموش نکنن؟؟

مسلما حفظ ارتباط خیلی مهم هست... ولی نحوه انجام موثر اون همیشه مشکل بوده و هیچوقت مدلی هم نمیشه براش در آورد... چون اساسا به برخورد استاد در لحظه بستگی داره... مثلا هستند اساتیدی که معتقدند "دانشجو همیشه هست"، به این معنی که سعی نمی کنن case خاصی رو (حداقل در بلند مدت) به خاطر بسپارند یا روش حساب ویژه ای باز کنند... بنابراین با توجه به اینکه "عرضه" در رقابت فعلی apply در همه جای دنیا بیشتر از "تقاضا" هست، بالقوه اساتید رو جای رومئو و خودتون رو جای ژولیت تصور نکنید!  

منتها به نظر من برای تماس مجددا با استاد با توجه به جوابی که دارید یه تخمین خوب می تونه "مثلا دو ماه قبل از deadline هدف باشه"... چرا که تا اون زمان به احتمال بسیار بالا تکلیف fund استاد مشخص شده... این زمانی که گفتم یک تخمین کاملا عمومی هست و می تونه با توجه به نوع fund استاد و کشور هدف و خیلی پارامترهای دیگه تا حد زیادی متغیر باشه... ولی به هر حال یک نقطه کار هست...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - لاله11 - 08-05-2017

ببخشید من به یه استادی ایمیل زدم برای فرصت ؟ به من یه کلام گفت بله میتونی بیای تویه گروه من  و چی احتیاجی داری ؟

من میخوام بهش بگم برای جلوگیری از سو تفاهم کشور من فقط هزینه زندگی من در اونجا رو میده نه هزینه ریسرچ
و اینکه من میخوام برای بورس دااد هم اقدام کنم ع و میخوام بهش بگم روند کاری اداری طول میکشه تا من بتونم از کشورم فاند بگیرم این متن مناسبه یا نه؟ مرسی

Dear professor ………,
I am glad to have the opportunity to joining your group. I am confident that joining your research group as a visiting student will help me achieve my academic objectives. As you may know, all expenses are paid for by my university includes my living cost and not research cost. Besides, getting financial aid from my home country takes some time. I would be really grateful if you let me know whether I can join your group in December or not. In my opinion, this is the best possible time since I have to start its long process from now on, and I am not sure how much time I need to get Visa from Germany. In addition as an international student, I do not ‌have much information about how I can get financial aid from DAAD for one year research period. I would be really grateful if you help me with this. Many thanks for your time and consideration.
خیلی بد نمیشه میگم برای دااد هم میخوام اقدام کنم ، نمیگه چرا ازدوجا میخواد پول بگیره؟
ممنون میشم اگر مورد دیگه ای هم در ایمیل دوم باید بهش اشاره کنمو بگین ؟

سپاس

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - SkyGirl.Shva - 11-06-2017

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایم کنید
من برای مستر (Master) برای یکی از دانشگاههای کانادا برای ترم بهار 2018 درخواست دادم

یک هفته ای میشه ایمیلی از طرف دانشگاه اومده که من باید یه استاد رو پیدا کنم با ایشون مکاتبه کنم و نظر ایشون رو جلب کنم
اینکه یه دانشجوی متقاضی ارشد بخواد با یه استاد مکاتبه کنه و نظرشو جلب کنه برای همه غیر عادی کسی اینجا هست به من راهنمایی کنه؟؟
برای اینکه با شرایطم آشنا بشین توضیح مختصری میدم
رشته ام مهندسی برق گرایش مخابرات دانشگاه آزاد- معدل کل ام خوب نیست14.03 . معدل سال آخر 15.28 و ترم آخرم 16.31 هستش
سه سال سابقه تدریس تو دبیرستان رو دارم ( جهت پُر کردن گپ تحصیلیم نتونسم شغل مرتبطی که چیزی یاد بگیرم پیدا کنم ترجیح دادم تدریس کنم)
یکسری مهارتها از جمله برنامه نویسی C# مطلب و نرم افزار های مرتبط گرایشمو کار کردم
نمیدونم شانسی برای جلب توجه استادی رو دارم یا نه!!