آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - aminmoh - 30-10-2016

سلام و وقت بخیر.
ممنون میشم اگه ممکنه نمونه ایمیل ارسالی به اساتید که مختصر و مفید هست در اختیارم قرار بدید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sarbaz-sefr - 23-11-2016

سلام
میشه لطفا یه چک بفرمایید و نظراتتون رو برای بهتر شدنش ارائه بدید؟
در ضمن تو اون قسمتی که قرمز کردم میخوام تاکید کنم که علاوه بر آشنایی با نرم افزارهای مختلف تجربه آزمایشگاهی هم دارم، منتها خودم خیلی با گرامرش حال نکردم، میتونید بی زحمت راهنماییم کنید چطور این قسمت رو بنویسم؟
Dear Professor XXXX,
I am a graduate student of .......... Engineering from ..........University of ............., Iran (GPA: ...../20). I'm eager to pursue my studies towards a PHD degree at University of ......... . I found your research areas very aligned to those of mine. The subject of my M.Sc. thesis was “..............”. In addition to familiarity to different engineering softwares, I have experience on different types and application of various lab testing. I am fluent in English and enthusiastic about doing research. It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision. I will be grateful if you consider me for any possible PhD position in your research group in Fall XXX. Also, you can find more details about my backgrounds on attached C.V or on my LinkedIn page: "link".
Please do not hesitate to contact me if you have any further questions.
Yours sincerely,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 24-11-2016

(23-11-2016, 10:28 PM)sarbaz-sefr نوشته: سلام
میشه لطفا یه چک بفرمایید و نظراتتون رو برای بهتر شدنش ارائه بدید؟
در ضمن تو اون قسمتی که قرمز کردم میخوام تاکید کنم که علاوه بر آشنایی با نرم افزارهای مختلف تجربه آزمایشگاهی هم دارم، منتها خودم خیلی با گرامرش حال نکردم، میتونید بی زحمت راهنماییم کنید چطور این قسمت رو بنویسم؟
Dear Professor XXXX,
I am a graduate student of .......... Engineering from ..........University of ............., Iran (GPA: ...../20). I'm eager to pursue my studies towards a PHD degree at University of ......... . I found your research areas very aligned to those of mine. The subject of my M.Sc. thesis was “..............”. In addition to familiarity to different engineering softwares, I have experience on different types and application of various lab testing. I am fluent in English and enthusiastic about doing research. It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision. I will be grateful if you consider me for any possible PhD position in your research group in Fall XXX. Also, you can find more details about my backgrounds on attached C.V or on my LinkedIn page: "link".
Please do not hesitate to contact me if you have any further questions.
Yours sincerely,

این متن به وضوح یک template از پیش نوشته شده و کلا کلیشه ای هست...
به جد توضیه می کنم از فرستادن این متن به اساتید خودداری کنید و خودتون متن ایمیل رو بنویسید...

پیشنهاد جزئی من:

- جمله please do not hesitate... رو حذف کنید

- علائق تحقیقاتی تون رو باز تر توضیح بدید و نقاط مشترکتون با استاد رو بسط بدید...

- عادت کنید به to-the-point حرف زدن... این چیزی هست که در عالم فنی از همه ما مهندس ها انتظار دارن... مثلا در جمله قرمز رنگ different مبهم هست... ممکنه استاد فکر کنه تسلط شما روی notepad و paint هست!... اگر دنبال قید این موضوع هستید explicitly بگید چه نرم افزارهایی منظورتون هست... ولی پیشنهاد من حذف کلی اون هست... چون طبیعتا در CV ی که برای استاد می فرستید توانایی های کامپیوتری تون رو تصویر کرده ید...

- various lab testing باز هم مبهم و بی ارزش هست... بازش کنید... دقیقا بگید در آزمایشگاه چه می کردید و این چه اثر بالقوه ای در کارتون با استاد می تونه داشته باشه

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sharif - 28-11-2016

(28-11-2016, 10:07 PM)Matinking نوشته: بنا به راضی کردن هم باشه، این کار شما نیست... کار استاد هست...

این جواب دپارتمان رو برای استاد بفرستید... اگر واقعا بخواد باهاتون کار کنه، بهتون میگه که apply کنید و طبیعتا خودش دپارتمان رو handle می کنه... ولی اگر جواب سر بالا با اما اگر داد، میشه گفت که عملا apply در این شرایط بی فایده خواهد بود...

ممنون
 به نظرتون چند تا میل صحیح هست بین دانشجو و استاد رد و بدل بشه تا الان 6 تا میل بین من استاد رد و بدل شده به نظرتون اینکه الان چند رئز هست مدام  میل میزنم بد میشه ؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 28-11-2016

(28-11-2016, 10:18 PM)sharif نوشته: ممنون
 به نظرتون چند تا میل صحیح هست بین دانشجو و استاد رد و بدل بشه تا الان 6 تا میل بین من استاد رد و بدل شده به نظرتون اینکه الان چند رئز هست مدام  میل میزنم بد میشه ؟

از اونجایی که هدف شما از این ایمیل ها پیدا کردن position و هدف استاد محتملا پیدا کردن دانشجو هست (نه جک گفتن!)، تعدد ایمیل ایرادی نداره... تا زمانی که لازم باشه...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 29-11-2016

سلام
استادی در استرالیا برای پذیرش به من گفته بود که رزومه ام خوبه میخان دانشجو و احتمالا فاند هم بدن. فقط من برای master of philosophy ایمیل زدم ایشون بهم گفته بودن یعنی تو ایمیلشون phd دانشجو خطاب کرده بودن و خواسته بودن که یک صفحه کلی از علاقه ام برای ادامه تحصیل و موضوعی که پایانامه ام بود بنویسم تا ببین به اصطلاح چند مرده حلاجم! البته من رزومه و ریزنمراتم اتچ کرده بودم و دیدن و نظر دادن. من ظرف دو روز نامه رو نوشتم و ارسال کردم . بهشون گفتم خیلی محترمانه که حتما اپلای میکنم و .. و اینکه یکم بیشتر من رو راهنمایی کنند چون من هدفم مستر بود و شما گفتید دکترا یکم شرایطش رو برام باز کنید.
الان 5 روز گذشته و خبری نشده حالا من میخام پیگیری کنم چی بگم؟؟ دقیقا میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور پیگیر این ماجرا بشم که چی شد و نظرشون چیه و اینکه کلا اپلای کنم یا نه؟؟ چون من باید دوباره ایلتس هم بدم برای اون دانشگاه میخام بدونم ایشون صد در صد من رو بعنوان دانشجو میخان و اینکه گفته بودن دکترا من میتونم مستقیم از لیسانس به دکترا اقدام کنم و نظر ایشون چی هست و کلا شرایطم بدونم؟؟
با سپاس

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - blur - 29-11-2016

(29-11-2016, 12:18 PM)faeze23 نوشته: سلام
استادی در استرالیا برای پذیرش به من گفته بود که رزومه ام خوبه میخان دانشجو و احتمالا فاند هم بدن. فقط من برای master of philosophy ایمیل زدم ایشون بهم گفته بودن یعنی تو ایمیلشون phd دانشجو خطاب کرده بودن و خواسته بودن که یک صفحه کلی از علاقه ام برای ادامه تحصیل و موضوعی که پایانامه ام بود بنویسم تا ببین به اصطلاح چند مرده حلاجم! البته من رزومه و ریزنمراتم اتچ کرده بودم و دیدن و نظر دادن. من ظرف دو روز نامه رو نوشتم و ارسال کردم . بهشون گفتم خیلی محترمانه که حتما اپلای میکنم و .. و اینکه یکم بیشتر من رو راهنمایی کنند چون من هدفم مستر بود و شما گفتید دکترا یکم شرایطش رو برام باز کنید.
الان 5 روز گذشته و خبری نشده حالا من میخام پیگیری کنم چی بگم؟؟ دقیقا میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور پیگیر این ماجرا بشم که چی شد و نظرشون چیه و اینکه کلا اپلای کنم یا نه؟؟ چون من باید دوباره ایلتس هم بدم برای اون دانشگاه میخام بدونم ایشون صد در صد من رو بعنوان دانشجو میخان و اینکه گفته بودن دکترا من میتونم مستقیم از لیسانس به دکترا اقدام کنم و نظر ایشون چی هست و کلا شرایطم بدونم؟؟
با سپاس
 برا مستر تو استرالیا تقریبا میشه گفت که احتمال اسکولارشیپ  نزدیک به صفره. احتمال دکتری مستقیم هست ولی خیلی کمه. شما این رو میتونید از graduate office هم بپرسین که شرایطشون برای direct PhD چی هست. شما می تونید با ایشون تماس بگیرین و یا اینکه میل بزنید و بگید میخواید اپلای کنید و نیاز به پروپوزال دارید و... ببینید چی جواب میدن.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sharif - 29-11-2016

سلام دوستان من میخام به استاد بگم که کمیته میگه مدرک زبانتون بعد JAN نمیشه بفرستی ممنون میشم بگید درسته یا نه 
در واقع میخام ببینم استاددر این قضیه بنده رو حمایت میکنه یا نه ؟

Dr*******

I appreciate your taking the time to respond my emails. Following up apply process regarding an available Ph.D. position in your research group I contacted with Graduate Programs Manager to inquire about the availability of applying earlier and sending English and GRE results at the end of January. I've got the following reply. hence they won't consider my application in this way, what should i do ? 

"
PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that. The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January. Your scores may not arrive in time for consideration.

Best,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 29-11-2016

(29-11-2016, 04:28 PM)blur نوشته:  برا مستر تو استرالیا تقریبا میشه گفت که احتمال اسکولارشیپ  نزدیک به صفره. احتمال دکتری مستقیم هست ولی خیلی کمه. شما این رو میتونید از graduate office هم بپرسین که شرایطشون برای direct PhD چی هست. شما می تونید با ایشون تماس بگیرین و یا اینکه میل بزنید و بگید میخواید اپلای کنید و نیاز به پروپوزال دارید و... ببینید چی جواب میدن.

ممنون از پاسخ و راهنمایی تون
مشکل اینجاست ک من چون با هدف مستر اقدام کردم اصلا دقیق نمیدونم برای دکترا چطور اپلای کنم باید همه چیز رو از اول در نظر بگیرم و برنامه ریزی کنم. و ایشون گفتن که نظر گراد آفیس رو روی رزومه من پرسیدن گفتن شانس دارم و باید اقدام کنم تا تو کمیته بررسی بشه و ایشون گفتن تا سال جدید فعلا بورسی ندارن و سال جدید مکاتبه در مورد کیس من رو با کمیته پذیرش شروع میکنن. 
الان من میخام یجور استاد دقیق بهم اوکی قطعی بدن که من برای دکترا اقدام کنم یا مستر و من بدونم تکلیفم چیه که برای ایلتس جدید و بروز کردن رزومه ام برای دکترا و ... اقدام کنم. با این تفاسیر و اینکه برای اپلای ژانویه 2018 هنوز خیلی زوده من چطور سوالم مطرح کنم که ایشون جواب بدن و محترمانه و خوب هم باشه؟؟ حتی اگر عنوان گرایش رو باهاشون چک کنم خوبه؟؟ بگم من میخاستم فلhن مستر اقدام کنم و شما گفتید دکترا الان نظرتون رو این گرایش چیه که دقیقا همون گرایش ارشدم فقط در مقطع دکتراست؟؟ و بگم میتونم بعنوان سوپروایزر شما رو در نظر بگیرم و مراحل اپلای رو شروع کنم؟؟
ممنون از پاسخ تون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sharif - 29-11-2016

(29-11-2016, 04:56 PM)sharif نوشته: Dr*******

I appreciate your taking the time to respond my emails. Following up apply process regarding an available Ph.D. position in your research group I contacted with Graduate Programs Manager to inquire about the availability of applying earlier and sending English and GRE results at the end of January. I've got the following reply. hence they won't consider my application in this way, what should i do ? 

"
PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that. The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January. Your scores may not arrive in time for consideration.

Best,

این ایمیل رو لطفا بررسی کنید 

من میخام به استاد بگم که کمیته میگه مدرک زبانتون بعد JAN نمیشه بفرستی ممنون میشم بگید درسته یا نه 

در واقع میخام ببینم استاددر این قضیه بنده رو حمایت میکنه یا نه ؟

Dr......................,
I appreciate your taking the time to respond my emails. Following up apply process regarding an available Ph.D. position in your research group I contacted with Graduate Programs Manager to inquire about the availability of applying earlier and sending English and GRE results at the end of January. I've got the following reply. Hence if I apply they won't consider my application in this way, what should I do?
I enthusiastically look forward to an opportunity to elaborate my qualifications and research interests in a personal interview at your convenience with Skype.
,
PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that.  The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January.  Your scores may not arrive in time for consideration.
Best,

I enthusiastically look forward to an opportunity to elaborate my qualifications and research interests in a personal interview at your convenience with Skype. 
Your kind attention is highly appreciated and I look forward to hearing from you soon.