آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Milados - 25-05-2016

(25-05-2016, 05:43 PM)Eli87501 نوشته: سلام دوباره دوستان
من فرایند ایمیل زدن  به اساتید مورد نظرمو شروع کردم و یکیشون که خیلی هم برام مهمه، بعد از 10 روز هنوز جوابی نداده. میخواستم ببینم کی بهتره دوباره ایمیلو براش بفرستم؟ و اینکه آیا نیازه وقتی ایمیلو دوباره میفرستم، توی سابجکتش چیز خاصی اضافه کنم؟ مثلا یه چیزی مثل Reminder ؟ یا نه کلا، هر استادی که حدودا 10 روز گذشت و جواب نداد، همون ایمیلو دوباره بزنم براشون؟ اینم بگم که برای مقطع دکتری و بهار 2017 دارم اقدام میکنم.

سلام،

- راستش به نظرم دیگه 10 روزم خیلی دیرِ. همون 3-4 روز یه بار یه ریمایدر بهش بزنید. سعی کنید صبح ساعت 7:30 به وقت اونجا ایمیل رو بفرستید که ایمیلتون بالا بقیه باشه.
- عنوان تاپیک رو می تونید یه follow up بزارید پشتش ولی من خودم نمی زاشتم. ریمایدر مودبانه نیست. درسته معنی یادآوری رو داره ولی باید گفت friendly reminder or politely reminder.
- اگه براتون خیلی مهمِ به نظر من زنگ بزنید بهشون. زنگ بهتر جواب می ده و از بلاتکلیفی در می آید.
- من متن زیر رو می فرستادم. ابتکار خودمه. شاید بدرتون بخوره:

I think my previous e-mail missed your attention. I am just sending this email as a polite reminder and hope for your kind consideration on this matter.

Best wishes,
Asadolahe Nezami khajavi  Big Grin

موفق باشید

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Milados - 14-06-2016

سلام،

من با یک استادی مصاحبه کردم چهارشنبه هفته پیش و ایشون از من سه تا سوال پرسیدن و گفتند جواب این سوالات رو برای من ایمیل کن.
من هم جوابشون رو ایمیل کردم و در آخر ازشون پرسیدم که :
Can I ask when I will be informed upon your decision? 
حالا الان چهار روز می گذره و ایشون جوابی نداده. در کل استادی هست که خیلی سرش شلوغه. الان من موندم چی کارش کنم. خسته شدم انقدر بهش ریمایدر زدم. راستی این رو هم بگم که تو مصاحبه انقدر انقدر سوال پیچم کرد که یه خورده خراب کردم. اصلا هیچ قرار مصاحبه ایی با من نذاشت. یه بار ایمیل زد که هستی بحرفیم که من پشت سیستم نبودم و رفتِ بود دنبال بازیش. دوباره من فرداش بهش ایمیل زدم که بیا بحرفیم یهوووویی ایمیل زد گفت ش تو بده. وقتی ام زنگ زد از همون اول گفت من ده مین دیگه باس برم یه جا دیگه. سوالام و سریع می پرسم. ده دقیقه ام شد بیست مین و هی از اون اول می گفت last question و دوباره سوال می پرسید.
راستش در کل خودم حس کردم که خیلی خراب کردم(راستش معدم نفخ کرده بود داغون بودم Smile ) . آخرشم ازم پرسید که اگه بخوایی برای ویزا اقدام کنی چند ماه طول می کشه و من هم گفتم ماکزیمم 3 ماه(نمی دونست برای آمریکا شش ماه طول می کشه فقط کلیر بشی Smile ) که گفت پس می تونی برای مهر خودت رو برسونی. 
راستی رنکش هم از اون گلاب به روتووونی هاست و کارشم خیلی بین رشته ایی و خاصِ و حس می کنم فقط به خودم می خوره.

لطفا بگید چی بگم بهش. من هر نوع کلمه انگلیسی مودبانه و غ مودبانه ایی بوده بهش گفتم که من عاشق و دیوونه خودتو و زمینه کاریت هستم Big Grin . لطفا جمله مناسب پیشنهاد بدید!!!

پیشاپیش سپاس

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 14-06-2016

(14-06-2016, 12:26 AM)Milados نوشته: سلام،

من با یک استادی مصاحبه کردم چهارشنبه هفته پیش و ایشون از من سه تا سوال پرسیدن و گفتند جواب این سوالات رو برای من ایمیل کن.
من هم جوابشون رو ایمیل کردم و در آخر ازشون پرسیدم که :
Can I ask when I will be informed upon your decision? 
حالا الان چهار روز می گذره و ایشون جوابی نداده. در کل استادی هست که خیلی سرش شلوغه. الان من موندم چی کارش کنم. خسته شدم انقدر بهش ریمایدر زدم. راستی این رو هم بگم که تو مصاحبه انقدر انقدر سوال پیچم کرد که یه خورده خراب کردم. اصلا هیچ قرار مصاحبه ایی با من نذاشت. یه بار ایمیل زد که هستی بحرفیم که من پشت سیستم نبودم و رفتِ بود دنبال بازیش. دوباره من فرداش بهش ایمیل زدم که بیا بحرفیم یهوووویی ایمیل زد گفت ش تو بده. وقتی ام زنگ زد از همون اول گفت من ده مین دیگه باس برم یه جا دیگه. سوالام و سریع می پرسم. ده دقیقه ام شد بیست مین و هی از اون اول می گفت last question و دوباره سوال می پرسید.
راستش در کل خودم حس کردم که خیلی خراب کردم(راستش معدم نفخ کرده بود داغون بودم Smile ) . آخرشم ازم پرسید که اگه بخوایی برای ویزا اقدام کنی چند ماه طول می کشه و من هم گفتم ماکزیمم 3 ماه(نمی دونست برای آمریکا شش ماه طول می کشه فقط کلیر بشی Smile ) که گفت پس می تونی برای مهر خودت رو برسونی. 
راستی رنکش هم از اون گلاب به روتووونی هاست و کارشم خیلی بین رشته ایی و خاصِ و حس می کنم فقط به خودم می خوره.

لطفا بگید چی بگم بهش. من هر نوع کلمه انگلیسی مودبانه و غ مودبانه ایی بوده بهش گفتم که من عاشق و دیوونه خودتو و زمینه کاریت هستم Big Grin . لطفا جمله مناسب پیشنهاد بدید!!!

پیشاپیش سپاس

سلام

اگر در مدت زمان اخیر جندبار ایمیل یادآوری فرستاده ید، قطعا اونها رو دیده و اینکه جوابی نداده یعنی به هر دلیل هنوز به نتیجه نرسیده... اگر هم به دلیل مشغله باشه، ایمیل های قبلیتون و جواب نگرفتن ها ثابت کرده که صرفا از این طریق تحریک نمیشه به پاسخ دادن... ایمیل های متوالی می تونه حالت annoying داشته باشه و ترجیحا از اونها با فرکانس بالا خودداری کنید...

ولی در حالت کلی (و با یک بلوف احتمالی) می تونید بگید:

As you may recall, we had an interview about the potential opportunities to research in your group. I'm fully aware of your noticeable business, but considering the highest priority of this position for me among my current options, I need to know your opinion about the case, so that handling the rest of the offers would be possible. It is your kindness if you clear the situation

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - فواد سبحان - 07-08-2016

دوستان عزیز، در صورتی که بخوام به آدرس یک گروه تحقیقاتی و یا یک دپارتمان ایمیل اولیه برای اپلای بزنم، خطاب نامه چی باید باشه؟ منظورم به جای عبارت ... Dear Professor  هست

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 08-08-2016

(07-08-2016, 11:48 PM)فواد سبحان نوشته: دوستان عزیز، در صورتی که بخوام به آدرس یک گروه تحقیقاتی و یا یک دپارتمان ایمیل اولیه برای اپلای بزنم، خطاب نامه چی باید باشه؟ منظورم به جای عبارت ... Dear Professor  هست

سلام

در حالت کلی Dear Madam/Sir...

اگر affiliation فرد مخاطب رو می دونید، می تونید اون رو به کار ببرید... مثلا اگر قرار هست رئیس یا منشی دپارتمان ایمیل رو دریافت کنه، به ترتیب Dear Coordinator یا Dear Secretariat انتخاب های مناسبی هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - atefehhyr - 02-09-2016

سلام من حدود یک ماه با استادی تماس گرفتم که این جواب رو بهم داده

Dear Atefeh,

Thank you for your message. You are right, our research interests are a good match. What you are sending looks very interesting and the XXX Programme might be right for you. What you need to do is communicate with the programme director and ask about the prerequisites and equivalents (your Master's degree - is it considered to be equivalent to a Canadian degree and would you be accepted straight into the PhD programme?) and then the visa issue. The programme has a number of international students with entry degrees from many countries, so I don't think it should be a problem. I am not in Canada right now and will only return at the beginning of September. After my return I would be happy to talk to whoever may have some questions about your research interests and how very valid they are.

By the way, I had a chance to visit your country last November, albeit briefly. It was a memorable trip to Yazd that confirmed my interrest in the rich cultural heritage of Iran. Unfortunately, I don't speak or read Farsi, but two of my close colleagues do. There is a large Iranian community in Toronto and I don't think you would feel too lonely there during your studies.

من بعد از این ایمیل ازش تشکر کردم و گفتم منتظر میمونم تا بعد از برگشتنش دوباره باهم صحبت کنیم
حالا سوالم اینه که برای شروع چی بگم و اینکه کی و چطور میتونم در مورد فاند ازش سوال بپرسم؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - rojano - 05-09-2016

من ساکن تورنتو هستم و میخوام برای دکترای ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو برای پاییز 2017 اقدام کنم. به نظرتون چه مسایلی رو عنوان کنم تو ایمیل اولم به اساتید که بتونم حضوری ببینمشون؟ اصلا حضوری دیدن بهتره یا نه؟ ایا رزومه رو ضمیمه کنم؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - محمد مهدی - 27-09-2016

دوستای خوبم سلام
من پارسال به یه استادی تو امریکا برای اپلای دکترای ریاضی میل زده بودم و همه چیز خیلی خوب پیش میرفت. حتی چند تا مقاله داده بود که برای کارش اماده بشم و گفته بود اینا رو بخون بیا یه قرار اسکایپ بذاریم. ولی متاسفانه از ادمیشن افیس ریجکت خوشگل گرفتم. 
میخوام دوباره بهش میل بزنم و خوب البته باید خودمو معرفی کنم که من همون پارسالی ام. نمیدونم دقیقا چی تو ایمیل بیارم.
دوستان میشه یه نمونه ایمیل برام بنویسید. دقیقا نمیدونم چجوری باید دوباره بهش میل بزنم؟؟
ممنون دوستان.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - محمد مهدی - 05-10-2016

سلام دوستان.

تو ایمیل اولیه به استاد باید یه اشاره ای به مقاله هاش بکنیم یا فقط به زمینه کاریش؟؟
اخه با یه نگاه که نمیشه از مقاله هاشون سردراورد. مخصوصا برای رشته هایی مثل ریاضی.
ممنون دوستای گلم.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - raminz - 05-10-2016

(05-10-2016, 01:26 PM)محمد مهدی نوشته: سلام دوستان.

تو ایمیل اولیه به استاد باید یه اشاره ای به مقاله هاش بکنیم یا فقط به زمینه کاریش؟؟
اخه با یه نگاه که نمیشه از مقاله هاشون سردراورد. مخصوصا برای رشته هایی مثل ریاضی.
ممنون دوستای گلم.

سلام،

این که به مقاله هاش اشاره بکنی ممکنه تأثیر مثبت داشته باشه و با میل و رغبت بیشتری جواب بده.
ولی اینم در نظر بگیر: فرض کن از یه استاد 20 تا مقاله میخونی و بعدش بهش میل میزنی ولی اصلاً جوابتو نمیده!
به نظرم اگه داری به همه اساتید میل میزنی و دنبال پوزیشن میگردی، همون زمینه کاری کافیه. خیلی از بچه ها این کار رو میکنن و جواب هم میگیرن.
ولی اگه با این استاده قبلاً مکاتبه داشتی و میخوای ارتباطت رو حفظ کنی احتمالاً بهتره یه نگاهی به مقاله هاش هم بندازی.