آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Ebish - 26-04-2016

(26-04-2016, 07:13 PM)bahar456 نوشته: ممنو از جوابتون. یه دلیلشم اینه میخوام سریعتر وارد بحث فاند بشم تا کارام زودتر انجام بشه و مثلا افر رو سریعتر بفرسته و ...(چون من بلا تکلیفم. اگه تا حدی وصعیتم اینجا مشخص بشه. میتونم از بقیه دانشگاها و اساتید و کارهای مربوطشون تا حد خیلی زیاد صرف نظر کنم. مخصوصا اینکه خیلی خسته شده) 
ممنون میشم باز نظرتونو در این مورد بدونین

سلام دوست عزیز
الان شما مگه ادمیشن رو گرفتید؟
تو جملشون عملا گفتن دیگه،  if you given admission ؛ پس بهتره فعلا صبر کنید تا نتیجه ادمیشنتون بیاد. ( البته قبلش سایت استاد رو چک کنید و ببینید ساپورترهاش کیا هستن)
در صورتی که انشالله ادمیشن رو گرفتید، در رابطه با میزان فاند و بقیه موارد صحبت کنید. ( هیچ وقت به یک دانشگاه اکتفا نکنید، یهو دقیقه نود بعضی از اساتید دستتون رو میزارن تو پوست گردو)

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - iman7 - 26-04-2016

(26-04-2016, 07:13 PM)bahar456 نوشته: ممنو از جوابتون. یه دلیلشم اینه میخوام سریعتر وارد بحث فاند بشم تا کارام زودتر انجام بشه و مثلا افر رو سریعتر بفرسته و ...(چون من بلا تکلیفم. اگه تا حدی وصعیتم اینجا مشخص بشه. میتونم از بقیه دانشگاها و اساتید و کارهای مربوطشون تا حد خیلی زیاد صرف نظر کنم. مخصوصا اینکه خیلی خسته شده) 
ممنون میشم باز نظرتونو در این مورد بدونین
راه اپلی کردن خسته شدن نداره! باید کارها و پوزیشن ها رو تا آخر پیگیری کرد و دید چی پیش میاد. ممکنه لحظات آخر نظر اونا عوض بشه یا حتی شما.
در هر حال خسته نباشید. آخرش که به هدف برسید می بینید لذت بخشه.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - bahar456 - 26-04-2016

سلاممم مجدد
ببخشید میخوام دانشجوهای ایرانی یه دانشگارو پیدا کنم میتونم این ایمیل رو به مسئول اینترنشنال دانشگاه بزنم؟
Would you please give me the contact information of any Iranian graduate student studying there at X. 
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - bahar456 - 26-04-2016

سلام 
ببخشید یه استادی اینو گفته
I am so sorry for late response. I am currently out of country and have limited access to internet. The formal decision comes from the school, not from me. I should abide the rules of school, and should not post admission decisions by email.
حالا میخوام یه جورایی عذرخواهی کنم بابت سوال بیمورد یا اینکه مثلاایمیل من به زحمت انداختتش. و همچنین مثلا بهش بگم خوش بگذره (خارج از کشور) البته به دلیل اینکه خودش یه جورایی حس میکنم friendly صحبت میکنه، (اول ایمیل Hi  و آخر ایمیل اسم کوچیکشو میزاره)امنم اجازه دادم از اون حالت فرمال بیرون بیاماینو نوشتم خوبه به نظرتون؟

Thanks a lot for your response to my both emails. I apologize for the inconvenience, hope you have a good time. 

Yours faithfully
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 27-04-2016

(26-04-2016, 11:12 PM)bahar456 نوشته: سلام 
ببخشید یه استادی اینو گفته
I am so sorry for late response. I am currently out of country and have limited access to internet. The formal decision comes from the school, not from me. I should abide the rules of school, and should not post admission decisions by email.
حالا میخوام یه جورایی عذرخواهی کنم بابت سوال بیمورد یا اینکه مثلاایمیل من به زحمت انداختتش. و همچنین مثلا بهش بگم خوش بگذره (خارج از کشور) البته به دلیل اینکه خودش یه جورایی حس میکنم friendly صحبت میکنه، (اول ایمیل Hi  و آخر ایمیل اسم کوچیکشو میزاره)امنم اجازه دادم از اون حالت فرمال بیرون بیاماینو نوشتم خوبه به نظرتون؟

Thanks a lot for your response to my both emails. I apologize for the inconvenience, hope you have a good time. 

Yours faithfully
ممنون

سلام

اینکه اول ایمیل بگه hi و آخر ایمیل هم اسم کوچکش رو بگذاره اصلا به معنی friendly بودن نیست... بلکه منحصرا تبعیت از فرهنگ native خودش هست... قریب به اتفاق اساتید در آمریمای شمالی این کار رو می کنند...

"نیازی به عذرخواهی و ایمیل مجدد نیست..."
خصوصا اینکه گفته access محدودی به اینترنت داره و ایمیل مجدد شما با درخواست تلویحی اون مبنی بر correspondence های ضروری در وضعیت فعلی، تطابق نخواهد داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - bahar456 - 27-04-2016

سلام
ممنون میشم لطف کنین جملات پایین رو چک کنید (پذیرش offer)

Thank you for contacting me with such good news. I am very keen to learn from great and experienced academics there. Therefore, I would like to join your program and accept the assistantship offer. I am eagerly waiting to receive the assistantship offer letter by email or post to do needed post-works.

هر جوری خودتون میدونین دیگه اصلاح کنین(major revision)

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Eli87501 - 14-05-2016

سلام دوستان، این اولین ایمیل من برای استاد مورد نظرمه. بیزحمت یه نگاه بهش بکنید و اگه جایی ایرادی میبینید بهم بگید تا اصلاحش کنم.
@Babak عزیز خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم.

Dear Professor XXXX,
I am a graduate student of Nano Chemistry from University of Isfahan (Isfahan, Iran).

I worked on preparation of polyoxomolybdate nanocages containing Keggin and investigation of their catalytic application in the oxidation of alcohols and sulfides for my M.Sc thesis and published a paper out of this work in Inorg. Chem. Commun.

I am interested in design and synthesis of nanostructures, nanoparticles, and their potential applications in catalysis, and general guest-host interactions. I have read about your research interests and publications from your web page, and I found out that your research interests are in line with those of mine. I will be grateful if you consider me for any possible PhD position in your research group in spring 2017.

All in all, as a result of my attempt my overall GPA is 17.08 out of 20, and also my overall TOEFL score is 99. For more information please kindly find my CV attached to the email as well.

Best regards,
My Name

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 15-05-2016

(14-05-2016, 10:29 PM)Eli87501 نوشته: سلام دوستان، این اولین ایمیل من برای استاد مورد نظرمه. بیزحمت یه نگاه بهش بکنید و اگه جایی ایرادی میبینید بهم بگید تا اصلاحش کنم.

Dear Professor XXXX,
I am a graduate student of Nano Chemistry from University of Isfahan (Isfahan, Iran).

I worked on preparation of polyoxomolybdate nanocages containing Keggin and investigation of their catalytic application in the oxidation of alcohols and sulfides for my M.Sc thesis and published a paper out of this work in Inorg. Chem. Commun.

I am interested in design and synthesis of nanostructures, nanoparticles, and their potential applications in catalysis, and general guest-host interactions. I have read about your research interests and publications from your web page, and I found out that your research interests are in line with those of mine. I will be grateful if you consider me for any possible PhD position in your research group in spring 2017.

All in all, as a result of my attempt my overall GPA is 17.08 out of 20, and also my overall TOEFL score is 99. For more information please kindly find my CV attached to the email as well.

Best regards,
My Name

سلام

- جمله All in all, as a result of my attempt my overall GPA is 17.08 out of 20, and also my overall TOEFL score is 99 رو به پاراگراف قبلی اون منتقل کنید...

- تغییر for my M.Sc. thesis به within my M.Sc. thesis...

- as a result of attempt رو حذف کنید...

- قبل و بعد از kindly و قبل از containing کاما اضافه کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Babak - 16-05-2016

(14-05-2016, 10:29 PM)Eli87501 نوشته: سلام دوستان، این اولین ایمیل من برای استاد مورد نظرمه. بیزحمت یه نگاه بهش بکنید و اگه جایی ایرادی میبینید بهم بگید تا اصلاحش کنم.

Dear Professor XXXX,

Best regards,
My Name

به نظر من در کل خوبه. البته سلایق و نظرها در مورد نوشته‌ها کمی ممکنه متفاوت باشه و مثلا Matinking گرامی به نکاتی اشاره کرده که از نظر ایشون بهتره تغییر کنه. واقعا نمی‌شه گفت که کدوم به طور قطع بهتره، اما اونچه که مسلمه باید سعی کنید که متن شما بدون اشکالات گرامری 
و نگارشی باشه.
شاید بهتر باشه جمله I have read about your research ... رو به صورت زیر بنویسید:
Reading your web page, I became familiar with your publications and research interests and found them close to those of mine.

پاراگراف آخر رو هم من این طور می‌نویسم:
My overall GPA is 17.08 out of 20, and my overall TOEFL score is 99. For more information please see my attached resume.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Eli87501 - 25-05-2016

سلام دوباره دوستان
من فرایند ایمیل زدن به اساتید مورد نظرمو شروع کردم و یکیشون که خیلی هم برام مهمه، بعد از 10 روز هنوز جوابی نداده. میخواستم ببینم کی بهتره دوباره ایمیلو براش بفرستم؟ و اینکه آیا نیازه وقتی ایمیلو دوباره میفرستم، توی سابجکتش چیز خاصی اضافه کنم؟ مثلا یه چیزی مثل Reminder ؟ یا نه کلا، هر استادی که حدودا 10 روز گذشت و جواب نداد، همون ایمیلو دوباره بزنم براشون؟ اینم بگم که برای مقطع دکتری و بهار 2017 دارم اقدام میکنم.