آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 10-12-2015

(09-12-2015, 11:19 PM)fatima204 نوشته: سلام دوستان نظرتون در مورد این متن در جواب استاد چیه که نمرات و موضع مورد علاقمو خواسته

Many thanks for your kind consideration. The attached files are my transcripts. I’m interested in doing research on polymerization reactions in the presence of Metals. In addition, my favorite topic is  carbon-carbon/ carbon-hydrogen bond activation which is an effective strategy in building functional molecules. In particular, I am interested in developing organocatalysis for challenging bond activations. I am so glad and completely hopeful for joining your group.

Best regards

جمله آخر رو یکم تغییر بدین بهتره مثلا
I hope I can join your lab as I'm fascinating by...
بعد از by‌هم به یکی از پروژه های استاد که به مواردی که تو ایمیل گفتین ربط داره اشاره کنین. 
by your research/project related to X and Y
چون ممکنه استاد وقت خوندن نمرات رو نداشته باشه بد نیست به صورت پی نوشت دروس مرتبط و نمرات رو براش بزارید. در حد ۱۰-۱۲ درس کاملا مرتبط. چون همونا رو میخواد ببینه دیگه. بقیه درسا رو که خیلی مهم نیست براشون. البته این پیشنهاد منه. البته اتچ هم بکنید کارنامتون و cv‌تون رو

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Shihan - 13-12-2015

دوستان عزیز یه سوال:

یکی از دوستان سال اخر دکتری شیمی است و قصد داره به استادی برای دوره پست دکتری ایمیل بزنه، بنظرتون چطوری یه ایمل کوتاه برای گرفتن پاسخ مناسب اون هم برای دوره ریسرچ (پست دکتری ) بنویسه؟ اینکه استاد زمینه کاریشون یکیه و در بخش موسسه ماکس پلانک المان هم کار میکنه.
(ممنون میشم یه نمونه متن مناسب اینجا قرار بدید)

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 13-12-2015

(13-12-2015, 07:10 PM)Shihan نوشته: دوستان عزیز یه سوال:

یکی از دوستان سال اخر دکتری شیمی است و قصد داره به استادی برای دوره پست دکتری ایمیل بزنه، بنظرتون چطوری یه ایمل کوتاه برای گرفتن پاسخ مناسب اون هم برای دوره ریسرچ (پست دکتری ) بنویسه؟ اینکه استاد زمینه کاریشون یکیه و در بخش موسسه ماکس پلانک المان هم کار میکنه.
(ممنون میشم یه نمونه متن مناسب اینجا قرار بدید)

سلام

اگر فرض کنیم دوستتون برای referencing مناسب CV خودشون رو هم به ایمیل attach  می کنند:

Dear Prof. PPP,

Have a good day.
I hope you receive this email in the best mood.

I am Shihan's friend, Ph.D. Candidate in Chemistry from UUU University, Tehran, Iran. As the aforementioned Ph.D. program is supposed to be finished within next year, I am looking for a coherent post doc position.

With due attention to great opportunities within your lab to study on OOO, I am keen on pursing any possible post doc position at your lab, where your research focus on XXX has driven me to show my tendency for joining your research group. As you can see from my CV, I have some research experiences in FFF field. My GPA and the roster of my publications could be traced within that.

I would deeply appreciate for your consideration

Kind regards,
Shihan's friend

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ehsan99999 - 14-12-2015

[qoute]
دوستان من در حال آماده کردن یک مقاله هستم که فکر می کنم تا 10-15 روز آینده آماده میشه. 
توضیحات اینکه من مقطع کارشناسیم رو تمام کردم و میخوام ارشد بخونم و این مقاله رو هم دارم بدون استاد راهنما می نویسم. کارش رو بعد ا اتمام دانشگاه شروع کردم.
حالا سوال من اینکه آیا این منطقی هست که من به یک استاد خارجی (استادی که بهم اوکی داده برای پذیرش) پیشنهاد بدم که منو راهنمایی کنه و در واقع برای این مقاله سوپروایرز من بشه؟
[i][qoute/][/i]

من تا حالا هیچ مقاله ای سابمیت نکردم و از روالش خبر ندارم. اینطوری می تونم امیدوار باشم که با توجه به تجربه استاده شانس بیشتری برای پذبرفته شدن مقاله ام وجود داره.

الان می خوام به استاده ایمیل بزنم و ازش بپرسم که آیا حاظره به من در انتشار این مقاله کمک کنه یا نه. این متن ایمیلی هست که نوشتم

Hi dear XXXX

I’m not sure if you remember or not but as I mentioned in my resume I’m working on a paper about xxxxxxxxxxxxx  and I have already prepared its framework and my paper will be finished by the next a few weeks. Since I don’t have any experience in publishing a paper it would be wonderful if you accept to be my supervisor in publishing the paper. If you are interested please let me know to send you a copy of it once its review is finished.

Bests,
Ehsan.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - fatima204 - 14-12-2015

سلام دوستان در جواب این ایمیل استاد
dearX,
thank you for arranging the reference letters and for sending me your
transcripts. We can now continue with your application. You first have to
decide where you want to apply for a suitable grant, because I must stress
again that I can only take you up in my group if you have secured a suitable
grant that gives you an ample support for the time as a doctoral student at
  X. I am looking forward to hear from you.
Best regards

این متنو بزنم خوبه؟ میخوام در متنش بگم من خیلی خیلی خوشحالم که شما اکی اولیه به من دادین اما بدون فاند نمیتونم بیام و از طرفی سازمان های فاند دهنده در آلمانو خوب نمیشناسم و اینکه شانسم کجا بیشتره که برای اسکولار اقدام کنم. و بهش بگم منو بیشتر راهنمایی کنه و چندجاییو بهم معرفی کنه.

Dear Professor.…………..,
I am glad to have the opportunity to joining your group.

I am confident that joining your research group as a PhD student will help me achieve my academic objectives. I do not have enough information about how I can get a fund. I would be really grateful if it is possible to introduce me some foundations for applying. Many thanks for your time and consideration
respectfully yours
ممنون از راهنماییتون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 14-12-2015

(14-12-2015, 07:31 PM)fatima204 نوشته:
سلام دوستان در جواب این ایمیل استاد
dearX,
thank you for arranging the reference letters and for sending me your
transcripts. We can now continue with your application. You first have to
decide where you want to apply for a suitable grant, because I must stress
again that I can only take you up in my group if you have secured a suitable
grant that gives you an ample support for the time as a doctoral student at
  X. I am looking forward to hear from you.
Best regards

این متنو بزنم خوبه؟ میخوام در متنش بگم من خیلی خیلی خوشحالم که شما اکی اولیه به من دادین اما بدون فاند نمیتونم بیام و از طرفی سازمان های فاند دهنده در آلمانو خوب نمیشناسم و اینکه شانسم کجا بیشتره که برای اسکولار اقدام کنم. و بهش بگم منو بیشتر راهنمایی کنه و چندجاییو بهم معرفی کنه.

Dear Professor.…………..,
I am glad to have the opportunity to joining your group.

I am confident that joining your research group as a PhD student will help me achieve my academic objectives. I do not have enough information about how I can get a fund. I would be really grateful if it is possible to introduce me some foundations for applying. Many thanks for your time and consideration
respectfully yours
ممنون از راهنماییتون

همین جوری خوبه کاملا. ولی اگر هم جمله اول رو به اینکه فکر می کنید آز براتون فیت مناسبیه تغییر بدین هم خوبه.
البته نکته اصلی همون جور که استاد گفته فانده. احتمالا در جواب بهتون ایمیل منشی دانشکده یا یک فرد مطلع دیگه رو بده. قبل I do not بگین
As an international student, I do not ‌have much information about how I can get financial aid 
ّI would be really grateful if you if you help me with this
شاید بد نباشه به grad coordinator‌هم ایمیل جداگانه ای بزنید. احتمالا در سایت دانشکده گفته چطور ساپورت مالی میشه دریافت کرد.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - bahar456 - 17-12-2015

سلام دوستان یه استادی به من گفته بود که من الان فاند ندارم اما شاید برسه. میخواستم ببینم که الان چطوری این رو ازش بپرسم که خیلی مستقیم نباشه؟ اگه میشه جمله انگیسیشم اگه بگین خیلی ممنون میشم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - akbar_saeedi - 18-12-2015

سلام به نظرتون  بهتر نیست بعد از اپلای و قبل از تشکیل کمیته پذیرش ، SOP رو برا استادی که مارو تشویق به اپلای کرده بفرستیم بخونه و بهتر با ادم آشنا بشه؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 21-12-2015

(18-12-2015, 11:40 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام به نظرتون  بهتر نیست بعد از اپلای و قبل از تشکیل کمیته پذیرش ، SOP رو برا استادی که مارو تشویق به اپلای کرده بفرستیم بخونه و بهتر با ادم آشنا بشه؟

سلام

اساتید معمولا حین مکاتبه با applicant از طریق نامه نگاری و مصاحبه و بررسی CV، در مورد مناسب بودن با نبودن ایده های applicant به نتیجه میرسه... SoP بیشتر یک مدرک رسمی برای apply و ارائه به admission committee هست...
در استرالیا هم اساتید معمولا proposal طلب می کنند نه SoP...

به هز حال علی رغم اینکه ضرورتی در ارسال SoP به نظر نمیاد، تصمیم نهایی با خود شماست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 21-12-2015

(17-12-2015, 12:06 AM)bahar456 نوشته: سلام دوستان یه استادی به من گفته بود که من الان فاند ندارم اما شاید برسه. میخواستم ببینم که الان چطوری این رو ازش بپرسم که خیلی مستقیم نباشه؟ اگه میشه جمله انگیسیشم اگه بگین خیلی ممنون میشم

سلام

صراحت بیان نه تنها نکوهیده نیست بلکه باعث میشه که misconception رخ نده و افراد to-the-point با هم در ارتباط باشند...

Dear Prop. PPP,

According to our former talks regarding the potential position at in your lab and its financial issue to support, would you please inform me whether any fund has been specified for it or not?

Sincerely,
bahar456

براتون آرزوی موفقیت دارم