آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ametrine - 13-10-2015

سلام وقت همگی بخیر
من الان دانشجوی دکتری پترو هستم اخیرا پروپوزالم رو تصویب کردم و می خوام برای هزینه های آنالیز شیمی سنگهام(چون حدود 20 میلیون هزینه داره کارام) پل بزنم یعنی با استادی صحبت کنم و کار مشترک انجام بدم یعنی ایشون هزینه آنالیز رو بده و در ازای اون مقاله بنویسم که صد البته خیلی بنظر غیر منطقیه و تا الان پاسخ هایی که گرفتم هم منفی بوده حالا سوالات من:
1)از اونجایی که علی رغم غیر منطقی بودن این پروسه در زمین شناسی متداوله بنظرتون ایراد از متن ایمیله منه که جواب نمیده؟
2) اگر بخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم بنظرتون توی همین متن ایمیل جاش بدم یا جدا بفرستم؟
خواهشا اگر راه حلی بنظرتون میرسه بگید بد گیر کردم

My name is Nafiseh Salehi and I am a Phd, Petrology student in Iran, Hamedan, Bu-ali Sina University.
Currently I am working on my thesis "Application of melt inclusions and isotopes for identifying petrogenesis the Plio-Quaternary basaltic rocks of Qorveh-Bijar area". Due to the fact that these projects need chemistry related analysis we need equipment and facilities.
Unfortunately in Iran melt inclusion is a very strange field and  and it cause problems for me and the Universities cannot provide me with research facilities. For solving this problem and to continue my passion in research I thought maybe I could ask a professor in a foreign country for cooperation. Is it possible for you to do the analyzing parts in my project and I in return provide you with my final acceptable research paper? I know that you have work on melt inclusions for many years and it would be a great honor for me if I could work with you. I would be truly grateful and appreciate it.

Thanks for your concerns
Best Regards

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Torkan - 13-10-2015

(13-10-2015, 01:45 PM)ametrine نوشته: سلام وقت همگی بخیر
من الان دانشجوی دکتری پترو هستم اخیرا پروپوزالم رو تصویب کردم و می خوام برای هزینه های آنالیز شیمی سنگهام(چون حدود 20 میلیون هزینه داره کارام) پل بزنم یعنی با استادی صحبت کنم و کار مشترک انجام بدم یعنی ایشون هزینه آنالیز رو بده و در ازای اون مقاله بنویسم که صد البته خیلی بنظر غیر منطقیه و تا الان پاسخ هایی که گرفتم هم منفی بوده حالا سوالات من:
1)از اونجایی که علی رغم غیر منطقی بودن این پروسه در زمین شناسی متداوله بنظرتون ایراد از متن ایمیله منه که جواب نمیده؟
2) اگر بخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم بنظرتون توی همین متن ایمیل جاش بدم یا جدا بفرستم؟

My name is Nafiseh Salehi and I am a Phd, Petrology student in Iran, Hamedan, Bu-ali Sina University.
Currently I am working on my thesis "Application of melt inclusions and isotopes for identifying petrogenesis the Plio-Quaternary basaltic rocks of Qorveh-Bijar area". Due to the fact that these projects need chemistry related analysis we need equipment and facilities.
Unfortunately in Iran melt inclusion is a very strange field and  and it cause problems for me and the Universities cannot provide me with research facilities. For solving this problem and to continue my passion in research I thought maybe I could ask a professor in a foreign country for cooperation. Is it possible for you to do the analyzing parts in my project and I in return provide you with my final acceptable research paper? I know that you have work on melt inclusions for many years and it would be a great honor for me if I could work with you. I would be truly grateful and appreciate it.

Thanks for your concerns
Best Regards

درود

دوست من امکان کار کردن با یه استاد در خارج از ایران اون هم دورادور تقریبا ممکن نیست. اون 1 درصد هم حالت استثنایی دارن و این چیزی که شما نوشتی ایرادی نداره ولی کلا استادا اصلا متن رو نمیخونن همون سابجکت رو دیده و میگذرن ازش. چون احتمال تقلب (بلا نسبت) و خیلی مسایل دیگر هم هست که ممکنه ریسکی باشه.
شما در ایمیل جداکانه واسه post-doc اقدام کنید ولی حتما و حتما اشاره کنید به آزمایش و یا مقاله ای که میخواهید سابمیت کنید. حتما هم استادی بیابید که کاملا کارش مرتبط باشه.

بااحترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 13-10-2015

(13-10-2015, 01:45 PM)ametrine نوشته: سلام وقت همگی بخیر

Thanks for your concerns
Best Regards

ضمن تایید صحبت های Torkan‌عزیز خواستم اضافه کنم که متنتون هم متن خوبی نیست. اصولا شما نمیتونی همچین آفری به یه استاد بدی که بیا این بخش رو انجام بده من اسمتو میزنم تو مقاله. 
پیشنهاد من برای شما اینه که به دانشجوهای دکترا ایمیل بزنید. هر چند باز احتمالش کمه کسی باهاتون همکاری کنه اما از ینکه استاد پیدا کنید احتمالش بیشتره. خصوصا اگه طرف کارش مشابه باشه ممکنه باهاتون همکاری کنه.
راه بهتر رو خودتون گفتین. اینکه یه دوره چند ماهه برین یه کشور دیگه یا اینکه Internship بگیرین برای کار تو یه آز یا موسسه تحقیقاتی. برای دو مورد آخر ایمیل بزنید نتایج بهتری نصیبتون میشه. خیلی هم زوم نکنید رو اینکه very strange field خلاصه بگید امکاناتش رو در ایران نداریم. در همین حد. که باز برای ایمیل اول به نظرم کلا برنامتون رو نگین بهتره. وقتی استاده جواب داد که برای فرصت lطالعاتی اکی هست یا Interested بود بعدش به صورت سوال بپرسین من میتونم اونجا مقاله خودمم تکمیل کنم؟ یا نه؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ametrine - 14-10-2015

چقدر پیچیده شد اولش که شروع کردم فکر می کردم کار راحتیه آخه این یک رسم متداول توی زمین شناسهاست اصلا کسی از عهده هزینه های پایان نامه بدون کمک بر نمیاد خود من پایان نامه ارشدم هفت میلیون هزینه داشت که همه رو استاد خودم در ایران پرداخت ولی موضوع دکتری فرق داره اصلا توی گروهمون کسی درکی از حیطه کاری من نداره توی جلسه دفاع از پروپوزال هم همه فقط همینطوری نگاه می کردند دریغ از یک سوال ... پس با توجه به صحبتهای شما من برای فرصت اقدام کنم بهتره ممنونم از لطفتون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - لاله11 - 20-10-2015

سلام دوستان
یکی از اساتید از آلمان اومدن و در دانشگاه ما سخنرانی کردن . فیلد کارشون شبیه من بود. من میخواستم باهاشون صحبت کنم اما نشد. و اینجا خوندم که بهترین کار اینه که بهشون ایمیل بزنم و تشکر کنم و از این طریق نظرشونو جلب کنم.
ممنون میشم نظرتونو بگین

Dear Professor

Thank you so much for offering such a wonderful lecture. I have never learned so much in one presentation. This has been a tremendous learning experience for me. Your group topic was so interesting to me. You inspire me to learn more about ........ and that is a task many teachers don’t possess, so I would just like to thank you for your lecture in ....... University

Laleh A
graduate student in mathematic

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - hadi4 - 03-11-2015

باسلام
بنده یه مقاله ارسال کردم واسه یکی از ژورنال های خارجی ولی هنوز تایید نشده. به نظرتون بهتره صبرکنم تا تایید بشه و برای داوری ارسال بشه تا وقتی که به استادا ایمیل میفرستم اینو ذکر کنم یا اینکه نه، الان هم میتونم ایمیل بزنم به استادا و بگم موضوع مقالم اینه و فقط ارسالش کردم؟

باتشکر

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 03-11-2015

(03-11-2015, 12:44 PM)hadi4 نوشته: باسلام
بنده یه مقاله ارسال کردم واسه یکی از ژورنال های خارجی ولی هنوز تایید نشده. به نظرتون بهتره صبرکنم تا تایید بشه و برای داوری ارسال بشه تا وقتی که به استادا ایمیل میفرستم اینو ذکر کنم یا اینکه نه، الان هم میتونم ایمیل بزنم به استادا و بگم موضوع مقالم اینه و فقط ارسالش کردم؟

باتشکر

سلام

مقاله under review از دید اهالی علم خیلی بار ارزشی نداره...
چرا که هرکس می تونه ادعا کنه که دارای چندین مقاله submitted هست... منتها این کار در دو صورت می تونه مفید واقع بشه...

1- وقتی رزومه شما زیاد قوی نیست و حتی ممکن هست عنوان یه مقاله submitted هم کمی grade اون رو بالاتر ببره...

2- زمینه کاری استاد مورد نظر با موضوع مقاله به حدی convergent باشه که استاد رو در مورد اینکه شما علاقه خاصی برای تحقیق در اون حیطه خاص دارید بیشتر تحریک کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ehsan99999 - 04-12-2015

من موقع اپلای یک استاد رو به عنوان سوپر وایزور خودم انتخاب کردم که یک ساعت بعدش بهم ایمیل زد و بعد از تشکر برای اپلای همچین حرفی به من زد
I would like to discuss your plans further - I have several projects underway that could fit with your background, and I am looking for new graduate students.
1- حالا با توجه به اینکه من ده روزی هست که باهاش نامه نگاری نداشتم می خوام هم دوباره سر صحبت رو باز کنم و هم ببینم که نظر خودش چیه. در کل دیگه از این مرحله من هیچ نظری ندارم که باید چیکار کنم. آیا از بین پروژه هایی که انجام داده خودم باید یکی رو انتخاب کنم یا خودش بهم میگه باید روی چی کار کنم. 

2- سر بحث پاچه خوری هم که شده می خوام لینک آمازون یک دوره آموزشی که تازه از اینترنت گرفتم رو براش بفرستم و "بگم من تازگی شروع به یادگیری این بحث کردم به نظر تون خوبه یا نه و اگه نیست چه پیشنهادی دارید" به نظرتون این خوبه؟

3- از من یکسری اطلاعات برای اختراعم خواسته بود که من چندتا فایل براش فرستادم به نظرتون ازش بپرسم که "وقت کرده نگاه کنه یا نه؟و اینکه آیا توصیه ای برای بهتر کردنش داره؟" ؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 04-12-2015

(04-12-2015, 06:16 PM)ehsan99999 نوشته: من موقع اپلای یک استاد رو به عنوان سوپر وایزور خودم انتخاب کردم که یک ساعت بعدش بهم ایمیل زد و بعد از تشکر برای اپلای همچین حرفی به من زد
I would like to discuss your plans further - I have several projects underway that could fit with your background, and I am looking for new graduate students.
1- حالا با توجه به اینکه من ده روزی هست که باهاش نامه نگاری نداشتم می خوام هم دوباره سر صحبت رو باز کنم و هم ببینم که نظر خودش چیه. در کل دیگه از این مرحله من هیچ نظری ندارم که باید چیکار کنم. آیا از بین پروژه هایی که انجام داده خودم باید یکی رو انتخاب کنم یا خودش بهم میگه باید روی چی کار کنم. 

2- سر بحث پاچه خوری هم که شده می خوام لینک آمازون یک دوره آموزشی که تازه از اینترنت گرفتم رو براش بفرستم و "بگم من تازگی شروع به یادگیری این بحث کردم به نظر تون خوبه یا نه و اگه نیست چه پیشنهادی دارید" به نظرتون این خوبه؟

3- از من یکسری اطلاعات برای اختراعم خواسته بود که من چندتا فایل براش فرستادم به نظرتون ازش بپرسم که "وقت کرده نگاه کنه یا نه؟و اینکه آیا توصیه ای برای بهتر کردنش داره؟" ؟

سلام

1- در این مرحله باید علائقتون رو مشخص کنید و با بررسی پروژه های فعلی استاد بین علائقتون و اون پروژه ها پلی ایجاد کنید...
استاد اول از همه ازتون انتظار داره در مشخص کردن research interest هاتون قوی عمل کنید... اگر در انتخاب پروژه های استاد مطمئن نیستید، خود استاد راهنمایی تون خواهد کرد...

2- خیر.. نیازی نیست... اگر بعد از تعیین پروژه ربطی به اون داشت، مطرحش کنید...

3- خیر... اگر اطلاعات کافی نبوده باشه، خودش بهتون اطلاع خواهد داد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - fatima204 - 09-12-2015

سلام دوستان نظرتون در مورد این متن در جواب استاد چیه که نمرات و موضع مورد علاقمو خواسته

Many thanks for your kind consideration. The attached files are my transcripts. I’m interested in doing research on polymerization reactions in the presence of Metals. In addition, my favorite topic is  carbon-carbon/ carbon-hydrogen bond activation which is an effective strategy in building functional molecules. In particular, I am interested in developing organocatalysis for challenging bond activations. I am so glad and completely hopeful for joining your group.

Best regards