آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 03-09-2015

(03-09-2015, 11:31 AM)mgorji نوشته:
دوستان من این جواب رو از استاد دریافت کردم

Thanks for your note. You have a very nice CV.  We have decided not to open the master in risk management at IAE this year, and we will probably not open it next year. Otherwise, I would have encouraged you to apply to the master, which is the natural first step towards a thesis.

I suggest you reach out to Sophie Moinas, who heads our finance department. She will advise you on whether you would be able to join our master’s program in Finance. If that were the case, you were still interested in risk management, and were doing well in your master, I would be ready to supervise your thesis. 

Good luck with your queries. Keep me posted.

در جواب اگر بگم

[font=MS Pゴシック]Many thanks for your considerations and suggestions[/font]
.
I am really interested in the Finance program presented at the Toulouse School of Economics, and researching under your supervision would be a great opportunity for me, but I cannot continue my education without financial support. So, I would like to apply for PhD program and I am looking for RA or TA position. I would be really grateful if you could kindly introduce me to one of your coworkers who has vacant PhD student positions 
and his research area is close to my interests.
مناسبه آیا؟
[font=MS Pゴシック]ممنون[/font]

سلام

ازتون تعریف کرده... ولی خب به وضوح گفته که در سال جاری و حتی سال آینده در program مد نظر شما admission ندارند...
طبیعتا باید از این گزینه عبور کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 08-09-2015

سلام دوستان
من میخام به استادی ایمیل بزنم و از یک طرح نصفه نیمه ام براش بگم که اگر خاست زیر نظر اون کاملش کنم و مقاله بدیم باهم و بعدا با همون استاد بعنوان استاد راهنما کارکنم و اپلای کنم یعنی اینطوری میخام شروع کنم در واقع.
حالا بنظرتون این کار خوبه و امکان پیشنهاد فاند از استاد ممکنه باشه زمینه کاریش نزدیکه و دانشگاه RMIT استرالیاست
و سوال اصلیم اینکه اولین ایملم چی بزنم؟ خیلی نرمال بگم که میخام اپلای کنم و رزومه بفرستم بعد این موضوع رو مطرح کنم یا اینکه یا اول حرفی از اپلای نزنم و طرح رو توضیح بدم؟؟ یا هر دو رو باهم مطرح کنم و بگم ماجرا اینه؟؟ البته سایت دانشگاه صریحا گفته دوتا سوپروایزر باید قبل اپلای پیدا کنید...

با سپاس.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Andre - 08-09-2015

(08-09-2015, 01:07 PM)faeze23 نوشته: سلام دوستان
من میخام به استادی ایمیل بزنم و از یک طرح نصفه نیمه ام براش بگم که اگر خاست زیر نظر اون کاملش کنم و مقاله بدیم باهم و بعدا با همون استاد بعنوان استاد راهنما کارکنم و اپلای کنم یعنی اینطوری میخام شروع کنم در واقع.
حالا بنظرتون این کار خوبه و امکان پیشنهاد فاند از استاد ممکنه باشه زمینه کاریش نزدیکه و دانشگاه RMIT استرالیاست
و سوال اصلیم اینکه اولین ایملم چی بزنم؟ خیلی نرمال بگم که میخام اپلای کنم و رزومه بفرستم بعد این موضوع رو مطرح کنم یا اینکه یا اول حرفی از اپلای نزنم و طرح رو توضیح بدم؟؟ یا هر دو رو باهم مطرح کنم و بگم ماجرا اینه؟؟ البته سایت دانشگاه صریحا گفته دوتا سوپروایزر باید قبل اپلای پیدا کنید...

با سپاس.

اگر زمینه کاریتون مشترکه، نیاز به پیش کشیدن مطالب مرتبط با ارائه مقاله مشترک نیست. مطالب موجود در وبسایت دانشگاه رو با حوصله بخونید و یک Proposal و یا یک Research Plan  از چیزی که در ذهن دارید آماده کنید و باهاشون مکاتبه کنید. بگید که این کارو در نظر گرفتید که تحت نظر ایشون انجام بدید. کاملاً هم فرآیند متدوالی برای پذیرش از استرالیا هست و اساتید در هر صورت جواب آری و یا خیر بهتون میدن. چون بر اساس قوانین دانشگاههای استرالیا باید با یک استاد به توافق برسید و Proposal تون به تأیید ایشون برسه.

نیاز نیست راجع به فاند هم بپرسید. کمتر استادی در استرالیا فاند شخصی داره. اگر داشته باشه در صفحه خانگی خودش مینویسه و همان بورسیه IPRS و داخلی دانشگاه هست که دانشجویان ازش استفاده میکنند.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 08-09-2015

(08-09-2015, 06:05 PM)Andre نوشته:
اگر زمینه کاریتون مشترکه، نیاز به پیش کشیدن مطالب مرتبط با ارائه مقاله مشترک نیست. مطالب موجود در وبسایت دانشگاه رو با حوصله بخونید و یک Proposal و یا یک Research Plan  از چیزی که در ذهن دارید آماده کنید و باهاشون مکاتبه کنید. بگید که این کارو در نظر گرفتید که تحت نظر ایشون انجام بدید. کاملاً هم فرآیند متدوالی برای پذیرش از استرالیا هست و اساتید در هر صورت جواب آری و یا خیر بهتون میدن. چون بر اساس قوانین دانشگاههای استرالیا باید با یک استاد به توافق برسید و Proposal تون به تأیید ایشون برسه.

نیاز نیست راجع به فاند هم بپرسید. کمتر استادی در استرالیا فاند شخصی داره. اگر داشته باشه در صفحه خانگی خودش مینویسه و همان بورسیه IPRS و داخلی دانشگاه هست که دانشجویان ازش استفاده میکنند.

ممنون از پاسخ تون ولی کاریکه من دارم در زمینه محیط زیست و توسعه شهری تو ایرانه که یکسری اطلاعات اولیه بدست اوردم و داده های کارم دارم برای تکمیلش و نتیجه گیری و ... مشاوره میخام, البته سوژه اش مورد جالبیه,این رو من بعنوان پورپوزال تز مطرح کنم شاید موضوع جالبی نباشه؟
منظورم این بود که میشه مشترکا با یک استاد استرالیایی یا کانادایی مقاله داد و بعد درصورت مساعد بودن شرایط دانشگاه استاد راهنمام بشه؟نمیدونم خوب توضیح دادم منظورم رو یا نه..
و من برای چندتا دانشگاه اروپایی هم قصد اپلای دارم تو فنلاند و نروژ باتوجه به رایگان بودن تحصیل برای استادهای اروپا میشه ایمیل زد که صرفا یک بک گراند خوبی ایجاد بشه ایا در روند پذیرش تاثیری داره؟یا اروپا صرفا کمیته پذیرش نظر میده؟
ممنون.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Andre - 09-09-2015

(08-09-2015, 07:52 PM)faeze23 نوشته: ممنون از پاسخ تون ولی کاریکه من دارم در زمینه محیط زیست و توسعه شهری تو ایرانه که یکسری اطلاعات اولیه بدست اوردم و داده های کارم دارم برای تکمیلش و نتیجه گیری و ... مشاوره میخام, البته سوژه اش مورد جالبیه,این رو من بعنوان پورپوزال تز  مطرح کنم شاید موضوع جالبی نباشه؟
منظورم این بود که میشه مشترکا با یک استاد استرالیایی یا کانادایی مقاله داد و بعد درصورت مساعد بودن شرایط دانشگاه استاد راهنمام بشه؟نمیدونم خوب توضیح دادم منظورم رو یا نه..
و من برای چندتا دانشگاه اروپایی هم قصد اپلای دارم تو فنلاند و نروژ باتوجه به رایگان بودن تحصیل برای استادهای اروپا میشه ایمیل زد که صرفا یک بک گراند خوبی ایجاد بشه ایا در روند پذیرش تاثیری داره؟یا اروپا صرفا کمیته پذیرش نظر میده؟
ممنون.

با این توضیحات تکمیلی‌ای که شما ارائه کردید مسأله کمی پیچیده شده. با این حال به نظرم، اگر فکر میکنید که مقاله‌ای که در حال پیشبرد اون هستید به نوعی محلی به حساب میاد، خب مطمئناً به سادگی نمیتونید از یک دانشگاه خارجی و از راه دور روی این موضوع به عنوان thesis روی جنبه های جامع تر آن کار کنید. از طرفی کارکردن با اساتید خارجی ای بروی مسائلی که نیاز به مشاهدات تجربی و حضور در محل دارن (مثل همین توسعه شهری ایران) به سادگی امکان پذیر نیست و بعید میدونم استاد مورد نظر به جز راهنمایی شما در مراحل تحقیق و همینطور بررسی نتایج شما کار دیگری بتونه انجام بده. در نهایت، میتونید قضیه رو به این صورت مطرح کنید که این موضوع تحقیق فعلی شما هست و شما این با توجه به تجارب نزدیک ایشون ازشون تقاضا دارید که شما راهنمایی کنند. در نهایت پس از ایمیل‌های اولیه، میتونید اشاره کنید که با توجه به نزدیک نوع پژوهش شما به ایشون میتونید در موضوعات مورد نظر ایشون هم باهاشون همکاری داشته باشید و یک PhD رو تحت نظر ایشون به اتمام برسانید.

راجع به فنلاند و نروژ و سایر هم نظری ندارم. بهتره که با افراد باتجربه در انجمن اروپا به مشورت بپردازید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - mgorji - 10-09-2015

دوستان سلام
استادی از من خواسته
Send your masters dissertation

آیا این پاسخ مناسبه؟
Many thanks for your considerations.

Unfortunately my master thesis was not in English, but its abstract has been attached. However,I know it is not enough, and I would be really glad to 
answer any inquiries you might have about my dissertation
سپاس

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 11-09-2015

(10-09-2015, 11:32 PM)mgorji نوشته: دوستان سلام
استادی از من خواسته
Send your masters dissertation

آیا این پاسخ مناسبه؟
Many thanks for your considerations.

Unfortunately my master thesis was not in English, but its abstract has been attached. However,I know it is not enough, and I would be really glad to 
answer any inquiries you might have about my dissertation
سپاس

اکیه فقط اون بخش میدونم کافی نیست رو حذف کنید Smile

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 15-09-2015

سلام دوستان این متن برای یک استاد  در کانادا به تکمیل یک طرح فعلی و تقاضای استاد راهنمای مستر شدن خوبه. خصوصا قسمتیکه مشخص کردم
ممنون.

Dear professor XY,
I am a graduate of landscape architecture from Iran and considering applying to University of XY for master of Sustainable environmental management for fall 2016.
I read your profile and would be honored if you supervise my research during my study.

I am currently working on a project about ‘’sustainable development of XY’’, a (EXPLAINING TOPIC). Since your area of research is environmental planning and management,
I would be honoured if you could guide my current research. I am ready to provide you more information about this area and my work.  

.
Faezeh 

P.S: my C.V is attached for your consideration. 

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 15-09-2015

(15-09-2015, 01:22 PM)faeze23 نوشته: سلام دوستان این متن برای یک استاد  در کانادا به تکمیل یک طرح فعلی و تقاضای استاد راهنمای مستر شدن خوبه. خصوصا قسمتیکه مشخص کردم
ممنون.

Dear professor XY,
I am a graduate of landscape architecture from Iran and considering applying to University of XY for master of Sustainable environmental management for fall 2016.
I read your profile and would be honored if you supervise my research during my study.

I am currently working on a project about ‘’sustainable development of XY’’, a (EXPLAINING TOPIC). Since your area of research is environmental planning and management,
I would be honoured if you could guide my current research. I am ready to provide you more information about this area and my work.  

.
Faezeh 

P.S: my C.V is attached for your consideration. 

اون بخش I read your profile رو جور دیگه ای بگید مثلا بگید مقالاتشو خوندین یا خلاصه پروژه هاش رو تو سایتش خوندین (اگر داره تو سایتش)
به جای honored اول grateful بهتره به نظرم و دو خط آخر هم خیلی نیازی بهش نیست. کوتاه تر باشه احتمال اینکه بخونه استاده بیشتره. معدلتون اگه بالاست بگین تو ایمیل نظرش جلب شه بخونه

الان من که دوباره پستتون رو خوندم منظور رو بهتر فهمیدم. هم میخواید بگید استادتون بشه هم برای پروژه فعلی کمک کنه؟ هردوش رو نمیشه با هم بگین. یعنی اول بگین برای مستر استادتون شه ببینین قبول می کنه یا نه بعد اگه اکی داد مساله پروژه فعلی مطرح بشه. چون در حالت عادی که اون وظیفه ای نداره که کمک کنه به کار شما تو ایران. امیدوارم نظورتونو درست فهمیده باشم Smile

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - rainbow trout - 15-09-2015

(17-08-2015, 11:21 AM)Torkan نوشته: درود

من نقل قول نمیکنم تا دوستان دیگر هم نظر بدن.  در مورد سوال اول اطلاعی ندارم ولی ممکنه منظورش این باشه زمان دقیق که میخوای بیای رو مشخص کن چون اون دانشگاه در استرالیا ممکنه سیستمش rolling باشه و مثلا تاریخ شروعش در یک فصل 3 مورد باشه.
2- بله میشه توضیحات بدید ولی ای کاش آماده داشتید. آیا دانشگاه ریزنمره انگلیسی نمیده؟ آیا نمیتونید ترجمه غیر رسمی بکنید حداقل در این مورد؟ شما اگر تا یک یا دو هفته یا حتی یه ماه میتونید آماده کنید بهش بگید به محض دریافت اتچ میکنید.
3- اصلا نگرانی نداره. بگید بله 3 تا ایمیل فرستادم به استادانی در دانشگاههای دیگر که زمینشون نزدیک شما بود و جای خالی نداشتن. الان شما چزو کسایی هستید که زمینشون خیلی بهم نزدیکه
4- این مورد رو میخواید کار کنید؟ یعن پروژه ایشان برای شما در مورد (tick-by-tick financial and modelling) خواهد بود.

پ.ن: ارتباطتون رو با ایشون قطع نکنید. به نظرم متمایل هستن.(هر چند ریزنمرات عامل مهمی در جواب نهایی ایشان خواهد بود)

بااحترام،
ترکان
منظورش این بوده که در استرالیا سیستم زمانی فرق داره با دیگر جاههای دنیا..در واقع بهتر است بگوییم نیمکره جنوبی فرق د اره...مثلا اگر پاییز 2016 کل نیمکره شمالی معمولا ترم دانشگاه شروع میشه...در استرالیا بهار شروع میشه