آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - MaMi - 25-06-2014

در مورد این ایمیل، من هم با soilman موافقم، اگر رزومه قوی دارید، اپلای کنید.
یک نکته ای هم در مورد ایمیل زدن به اساتید بگم، بنظر من و طبق تجربه خودم و بسیاری از دوستانم، ایمیل زدن به استاد در اخذ فاند موثر بوده (حتی در مورد خودم تماس با استاد در اخذ پذیرش هم موثر بود، چون یکی از مدارک لازم grad school، فرمی بود که باید حتما یکی از اساتید رو به عنوان advisor انتخاب میکردم، حتی در مورد دانشگاهایی که reject شدم در ایمیل دلیل reject شدن، خالی نبودن استاد مرتبط با زمینه کاری من اعلام شد) بنابراین من همچنان به دوستانی که قصد اپلای دارند، توصیه میکنم که حتما با استاد مکاتبه کنند. از طرفی، بنظرم از روی برخورد چند نفر محدود نمیشه، یک قانون کلی برای حدود 1.54 میلیون faculty در امریکا صادر کرد (یعنی نه میشه گفت که ایمیل زدن بی تاثیره و نه میشه گفت که ایمیل زدن 100% عامل تاثیرگذاره) ولی وقتی که ایمیل زدن میتونه تاثیر داشته باشه، چرا نباید این کار رو انجام داد؟
البته توجه داشته باشید که هوشمندانه ایمیل بزنید، یعنی فقط subject ایمیل و قسمت research interest ایمیل رو عوض نکنید! Wink

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Torkan - 26-06-2014

جسارتا تا اونجایی که من میدونم good luck in your application یعنی اینکه جواب کاملا تمپلیت هست و واقعا هم همینطوری هستش دیگه، نه؟ lمطمین باشید این جمله و جملاتی مثل اون یعنی اینکه اصلا طرف رزومه شما رو ندیده.
در ضمن بنده هم نگفتم ایمیل نزنید گفتم لطفا اگر ایمیل بزنید همینجوری واسه صد تا استاد فله ای نفرستید!

بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - mhz_ir - 26-06-2014

ممنون از دوستان من یکی دو تا مسئله اضافه کنم شاید تو نظردهی تاثیر داشته! یکی اینکه اپلای من برای Master بوده و هنوز اپلای نکردم  وبهش گفتم دارم اپلای میکنم همچنین Domestic هستم و اینکه قبلا واحدهای Master همون رشته رو هم غیر از پایان نامه تو ایران پاس کرده بودم و واقعا موضوع پایان نامم تو Research Interested خودش بود و رزومه خودم رو هم ضمیمه کرده بودم و این مسئله رو بهش گفته بودم.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Simon2007 - 26-06-2014

(25-06-2014, 09:26 PM)'mhz_ir' نوشته: دوستان من به استادی ایمیل زدم و گفتم میخام برای Fall 2014 اپلای کنم و گفتم زمینه کار شما به من نزدیک هست و تمایل
دارم زیر نظر شما کارکنم.و در جواب بهم گفته:!Good luck in your application
نظرتون چیه؟

سلام
هیچی منظور خاصی نداشتند . براتون آرزوی  موفقیت کردند. این یعنی تمپلیت. فقط خواستند ایمیلتون بدون پاسخ نمونه. روش هیچ حسابی نیست. اگر پول براتون مطرح نیست میتونید اپلای کنید ولی روی این جواب نباشه.فرض کنید جوابی نگرفتید.
شادزی

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nanock - 02-07-2014

سلام،
متن زیر نمونه ایمیل ارسالی من برای اساتید هست و اینکه رزومه رو هم ضمیمه میکنم..... اینکه بغیر از دوتا استاد از هیچ کس جواب نمی گیرم دلیلش این ایمیل نباشه؟
Subject:Intrested in Low-noise clocking and frequency generation as a PhD student
Dear Professor Woogeun Rhee,

I will be finishing a MS degree in Electrical Engineering at the Urmia
University, Iran until September 2014 and I plan to begin my PhD
studies until fall 2015. My research interests are in Analog and Mixed
Signal Integrated Circuits areas like A/D, D/A, PLL, Frequency
Synthesizers and RF MEMS Structure design.

I found your final PhD thesis about frequency synthesizers on your
website (http://yxwzq.cic.tsinghua.edu.cn/publish/wdzs/upload/File/szdy/rhee/Thesis_rhee.pdf)
and I'm also interested to read it. I was fascinated by your result,
especially as I have spent nearly 20 months studying various aspects
of analog circuits and systems like  Frequency Synthesizers and A/D,
op-amps and lots of Analog and Digital IC Design projects and I also
prepare some publications in these areas.

I simulated two different architectures of frequency synthesizers with
complete ASIC design with HSPICE successfully and I have published one
paper and currently I'm preparing two different paper in this field. I
believe that frequency generation is one of the most important part of
a mixed signal IC which I like to explore furthermore in this field.
It would be an honor for me if I can follow my studies at IMETU in
this fields.

Please advise if I need to provide any further information about my CV
and of course to see my chance to be accepted as PhD candidate or not.
I am looking forward to hearing from you regarding supervision of my
PhD.

Regards,
ممنون

(25-06-2014, 10:34 PM)'Charming' نوشته:
هیچی! حساب نکن روش.
من همین امروز شخصا رفته بودم پیش معاون گروه دانشکده، کاملا این تک و توک ایمیل زدن رو درآوردم.
دوستان انتظار نداشته باشید استادها اصلا جوابتون رو بدن چه برسه به اینکه قبول کنن برتون دارن(یعنی پروسه اپلای ور از پروسه استاد یافتن جدا کنید) و به این انتظار نباشید مثلا چند سال تا بلکه استادی پیدا بشه. برید اونجا یواش یواش شما رو میشناسن و برمیدارن.حداقل ایالات متحده اینطوریه.
البته نه اینکه نه! بعضی ها هم استاد پیدا کردن و رفتن ولی متاسفانه زبونم لال بعضی هاشون واقعیت ها رو نمینویسن (مثل قضیه طرف شهریش فقط waive شده میگه فول فاند شدم) یا طرف 25 درصد ra میگیره از استاد میگه ra و ta هستم!(اینطوریا هم نیست)
و اما قضیه ایمیل:
خیلی جالبه درست در لحظه ای که با اون معاون حرف میزدم که خودش هم دانشیار هست 4 تا ایمیل اومد یکیش از ایران و 3 تا از چین. همونطور که کامپیوتر جلوش بود گفت ببین چی نوشتن...همشون نوشتن من فلانی هستم به زمینه شما علاقه دارم و شما رو از طریق سایتتون میشناسم و خیلی هنر کنن میگن مقالاتتون رو خوندیم!
بعدش گفت که 3 نفر از اینها دقیقا برداشته research interest استاد رو کپی کرده به ایمیلش. plagiarism گفت و خندید!(باور کنید)
و اما دوست یا دوستان عزیزی که حتما میخواید استاد پیدا کنید، دقت کنید متاسفانه تعداد اپلیکنت ها زیاد شده و به طور نامتعارفی خیلی ها همینجوری میخوان بیان آمریکا یا جاهای دیگه و راهی رو که مثلا یه فرد ایرانی رفته و استاد شده رو برن( که تعدادشون کمه) یا هر طوری شده خودشون رو تثبیت کنن در اون کشور!
همینطوری ایمیل زدن فایده ای دیگه نداره:شما باید دقیقا مقالات استاد رو خونده باشید بعضی هاشون رو و واقعا بدونید چی قراره کار کنید(حتی یه ایده برای اون مقاله مثلا داشته باشید و بنویسید که چه عالی). به نظر من صرف معدل بالا و زبان حتی نمیتونه استاد رو قانع بکنه همون اول فاند بده به شما.
بااحترام

سلام،
آقا ممنون بابت نکته بسیار ظریفی که اشاره نمودی ما را..... پس به نظر شما مثلا الان من دوتا ایده درمورد یه زمینه تحقیقاتی دارم که به فیلد فلان استاد میخوره و یه اشاره ای به اونا بکنم .... درسته؟
حالا اگه اینطور باشه تو ارسال قبلی کجاها رو حذف کنم؟
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - M1KE - 07-07-2014

در ایمیلی که نوشتین اشتباهات گرامری مثل رعایت نکردن S جمع وجود داره که من به دو نمونه از اونها در یکی از پاراگراف های متن اشاره کردم. در ایمیل های معمولی که به دوستان می زنید یا در فروم تایپ می کنید اشکالی نداره غلط املایی داشته باشه ولی در ایمیل های رسمی که به استادها یا برای پیدا کردن کار می زنید و همین طور رزومه و انگیزه نامه تون سعی کنید یکی دو بار بخونید که غلط های املایی یا گرامری نداشته باشه.

I simulated two different architectures of frequency synthesizers with complete ASIC design with HSPICE successfully and I have published one paper and currently I'm preparing two different papers in this field. I believe that frequency generation is one of the most important parts of a mixed signal IC which I like to explore furthermore in this field.

متاسفانه هر چه هم به پایان ایمیل نزدیک میشه غلط های گرامری هم بیشتر میشه و بیشتر در ذهن می مونه! فراموش نکنید ایمیل شما و هر مدرک دیگه ای مثل رزومه یا انگیزه نامه که به استادها می فرستین نمونه ای کار شماست و حتی اگر در آیلتس 7.0 یا بیشتر هم آورده باشین ذهنیت اون استاد رو نسبت به شما تغییر میده.

در مجموع به نظرم یک مقدار روی گرامر متن هاتون کار کنید و قسمت هایی رو که اطلاعات خاصی ندارند رو خلاصه تر کنید و به جای اون به نقاط قوت پرونده تون به طور کوتاه اشاره کنید (نمره آیلتس یا معدل و غیره).

موفق باشید.

(02-07-2014, 11:06 AM)'nanock' نوشته: سلام،
متن زیر نمونه ایمیل ارسالی من برای اساتید هست و اینکه رزومه رو هم ضمیمه میکنم..... اینکه بغیر از دوتا استاد از هیچ کس جواب نمی گیرم دلیلش این ایمیل نباشه؟
I simulated two different architectures of frequency synthesizers with complete ASIC design with HSPICE successfully and I have published one paper and currently I'm preparing two different paper in this field. I believe that frequency generation is one of the most important part of a mixed signal IC which I like to explore furthermore in this field.

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - azi66 - 27-07-2014

با سلام 
 اول یه تشکر ویژه دارم از مدیران و اعضای محترم سایت که واقعا تا اینجا خیلی از اطلاعات و راهنمایی شما بهره مند شدم
یک سوال داشتم در رابطه با میل زدن به استادا در آمریکا
میخواستم بدونم وقتی استادای مورد نظر رو پیدا کردیم آیا علاوه بر توضیحات و علایق خودم در ایمیل، باید رزومه خودم رو ضمیمه کنم؟
با توجه با اینکه به طور متوسط شیش ماه دیگه مدارک زبانم آماده میشه(در حال آماده شدن برای تافل هستم)، الان برای ارتباط با استادا منسب هست و یا اینکه زوده و باید مدرک تافل و جی آرای هم بگیرم بعد اقدام به لینک شدن با استادا بکنم؟
ممنون میشم از دوستان اگر منو راهنمایی کنند

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - saaaaam - 27-07-2014

(27-07-2014, 09:56 PM)'azi66' نوشته: با سلام 
 اول یه تشکر ویژه دارم از مدیران و اعضای محترم سایت که واقعا تا اینجا خیلی از اطلاعات و راهنمایی شما بهره مند شدم
یک سوال داشتم در رابطه با میل زدن به استادا در آمریکا
میخواستم بدونم وقتی استادای مورد نظر رو پیدا کردیم آیا علاوه بر توضیحات و علایق خودم در ایمیل، باید رزومه خودم رو ضمیمه کنم؟
با توجه با اینکه به طور متوسط شیش ماه دیگه مدارک زبانم آماده میشه(در حال آماده شدن برای تافل هستم)، الان برای ارتباط با استادا منسب هست و یا اینکه زوده و باید مدرک تافل و جی آرای هم بگیرم بعد اقدام به لینک شدن با استادا بکنم؟
ممنون میشم از دوستان اگر منو راهنمایی کنند

سلام دوست خوبم
من همیشه رزومه و پروپوزالم را همراه ایمیلی که خیلی مختصر و مفید بود برای اساتید می فرستادم. بنظر من شروع مکاتبه بهتره بعد از گرفتن نتیجه نمره زبان باشه که اگه استاد اوکی داد سریع اقدام کنید اینکه بگید مثلا ۶ ماه دیگه نمرم جور میشه بنظرم فرصت سوزی هست

[برش] نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Oilman - 25-08-2014

دوستان واقعا ممنون میشم اگه نظرتونو درمورد این ایمیل بدین (سابجکت و متن) و اگه اشکال،کم وکاست و یا اضافاتی داره برطرف کنین:
و اینکه با میل دانشگاه بفرستم؟ (مثلا با یاهو میل بفرستم مشکلی نداره؟؟)
Prospective PhD student interested in ...

Dear Professor ...

I am a master student of ... at the ... University, Tehran, Iran. I am willing to apply for fall 2015 in the ... University to fulfill my PhD . I have read your profile, and your researches were fascinating to me.
I am planning to continue my study and would appreciate if you let me know about your plan to take PhD students, in fall 2015 semester.
Since I am quite familiar with the admission process, I would be appreciated if you let me know your personal opinion about me and my work, and my chance to join your group under your supervision.t
Also, you can find more details about my backgrounds on attached C.V or on my Linkedin page: "link"
Thank you in advance for your consideration and reply.

Yours Sincerely

"name"

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - soilman - 25-08-2014

دوست عزیز در جمله ی اول بعد از معرفی خودتون اگر مقاله ای پژوهشی حالا در شرف انجام یا کامل دارید که مرتبط با فعالیت های استاد مورد نظرتون باشه اشاره ای کنید
قسمت since به بعد هم به نظرم اضافی است.استاد علاقه مند باشه رزومه تون رو دید بهتون جواب درست حسابی میده
زیاد فرقی نداره ولی ای میل دانشگاهی دارید با اون بفرستید خوب
(25-08-2014, 05:25 AM)'Oilman' نوشته: دوستان واقعا ممنون میشم اگه نظرتونو درمورد این ایمیل بدین (سابجکت و متن) و اگه اشکال،کم وکاست و یا اضافاتی داره برطرف کنین:
و اینکه با میل دانشگاه بفرستم؟ (مثلا با یاهو میل بفرستم مشکلی نداره؟؟)
Prospective PhD student interested in ...
Dear Professor ...
I am a master student of ... at the ... University, Tehran, Iran. I am willing to apply for fall 2015 in the ... University to fulfill my PhD . I have read your profile, and your researches were fascinating to me.
I am planning to continue my study and would appreciate if you let me know about your plan to take PhD students, in fall 2015 semester.
Since I am quite familiar with the admission process, I would be appreciated if you let me know your personal opinion about me and my work, and my chance to join your group under your supervision.t
Also, you can find more details about my backgrounds on attached C.V or on my Linkedin page: "link"
Thank you in advance for your consideration and reply.
Yours Sincerely
"name"