آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

[جداشده] معرفی استادان ایرانی در رشته اقتصاد - mona - 04-09-2012

با سلام
بچه ها یک سوال داشتم....من در یکی از دانشگاه های پیام نور هستم که اساتید معروفی داره که قبلا ( 2 سال پیش )در یکی از دانشگاههای خیلی خوب در تهران کار میکردند آیا اگر پایان نامه ام را با آنها بردارم برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری برایم بهتره یا فرقی ندارد ؟ رشته ام اعلوم اقتصادی است و معدل لیسانسم هم 17.09 از علامه طباطبایی است..... آیا پیام نور بودن برای پذیرش از کانادا یا استرالیا نکته ای منفی است ؟
چون درباره ی استاد سوال داشتم جایی از اینجا بهتر پیدا نکردم.ممنون میشم اگر کسی بتواند راهنماییم کند...

RE: [جداشده] معرفی استادان ایرانی در رشته اقتصاد - m.ost - 05-09-2012

(04-09-2012, 08:51 PM)mona نوشته: با سلام
بچه ها یک سوال داشتم....من در یکی از دانشگاه های پیام نور هستم که اساتید معروفی داره که قبلا ( 2 سال پیش )در یکی از دانشگاههای خیلی خوب در تهران کار میکردند آیا اگر پایان نامه ام را با آنها بردارم برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری برایم بهتره یا فرقی ندارد ؟ رشته ام اعلوم اقتصادی است و معدل لیسانسم هم 17.09 از علامه طباطبایی است..... آیا پیام نور بودن برای پذیرش از کانادا یا استرالیا نکته ای منفی است ؟
چون درباره ی استاد سوال داشتم جایی از اینجا بهتر پیدا نکردم.ممنون میشم اگر کسی بتواند راهنماییم کند...
سلام
اگر این اساتید در دانشگاه های خارجی هم شناخته شده باشن و شما پایان نامتون رو با اونها بردارین بله. چون در نتیجه میتونین از اونها توصیه نامه هم بگیرین و داشتن توصیه نامه از اساتید معروف تاثیر بیشتری داره. علاوه بر این ممکنه که برای چاپ مقاله مشکل کمتری داشته باشین و داشتن مقاله هم برای ادامه تحصیل خیلی موثره.
من مطمئن نیستم پیام نور نکته منفی باشه. ولی در هرصورت شناخته شدن بودن دانشگاه شما برای دانشگاه مقصد تاثیر مثبت داره. مثلا دانشگاه های آمریکا که دانشگاه شریف و تهران براشون شناخته شده هستن.
شما باید این مسئله رو با معدل بالا، مقاله، نمره بالا در امتحانات زبان، توصیه نامه خوب و ... جبران کنین. در گرفتن پذیرش فقط یک فاکتور در نظر گرفته نمیشه و کلیه شرایط شما با هم بررسی میشه.

RE: [جداشده] معرفی استادان ایرانی در رشته اقتصاد - Karim - 06-09-2012

(04-09-2012, 08:51 PM)mona نوشته: با سلام

درود مونا جان،
من همیشه به اطرافیان میگم که دانشگاه پیام نور سیستمش یکی از استاندارد ترین روش های آموزشی دنیا به نام آموزش از راه دور هست چون اساسش خود آموزی و دانشجو محور هست و حتی نسبت به سیستم فعلی بقیه دانشگاههای ایران مدرن تر و جدیدتر هست و ولی خب متاسفانه در ایران خیلی به این روش بها نمی دهند . و بنظرم در مورد رشته های انسانی مانند رشته شما یعنی اقتصاد آموزش از راه دور بهترین روش هست.
خب از عنوان تاپیک دور نشیم، در مورد سوالتون
واسه اینکه بچه های این دانشگاهها ازنظر علمی از بقیه دانشگاهها که امکانات بیشتری دارند عقب نموند بهتره از نظر پایان نامه با اساتید دانشگاههای روزانه دولتی کار کنید که مقاله های خیلی خوبی بدهید.
حداقل من ندیدم جایی دانشگاه پیام نور ایران رو قبول نکنند ، چون مورد تایید بزرگترین مرجع علمی ایران یعنی وزرات علوم هست.
معدل لیسانستم که خیلی خوبه،
شاد باشی

[جداشده] گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - mona - 13-10-2012

گرفتن پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب و متوسط کانادا در مقطع دکتری سخته ؟ اگر معدل هر 2 مقطع لیسانس و فوق را معدل بالای 17 باشه و کلا شرایط پذیرش از لحاظ زبان و مقاله هم فراهم باشه... بر چه اساسی فاند میدن ؟ مثلا برای رشته ی اقتصاد راحت فاند میدن ؟ کلا بعدا باید پول فاند را چگونه و بر چه اساسی برگردانیم ؟ممنون میشم یک توضیحی اگر میدانید در این باره بگویید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - ahmadpashaei - 14-10-2012

(13-10-2012, 11:26 PM)mona نوشته: گرفتن پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب و متوسط کانادا در مقطع دکتری سخته ؟ اگر معدل هر 2 مقطع لیسانس و فوق را معدل بالای 17 باشه و کلا شرایط پذیرش از لحاظ زبان و مقاله هم فراهم باشه... بر چه اساسی فاند میدن ؟ مثلا برای رشته ی اقتصاد راحت فاند میدن ؟ کلا بعدا باید پول فاند را چگونه و بر چه اساسی برگردانیم ؟ممنون میشم یک توضیحی اگر میدانید در این باره بگویید.

سلام
شما اول به لینک هیچ اطلاعاتی از پذیرش ندارم رجوع کنید و سپس به تاپیکهای این لینک رجوع کنید و با حوصله همه رو بخونید تا اطلاعات خوبی بدست بیارید.اما در کل خوب دانشکده های علوم اقتصادی و اجتماعی و انسانی برای دانشجوهای خارجی میانگین نمرات زبان بالاتری میخوان خاصه اینکه این رشته ها در کشور خودشون پرطرفدارتر هستش.پس تا میتونید باید زبان خودتون رو قوی کنید.
موفق باشید

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - mona - 14-10-2012

(14-10-2012, 12:16 AM)ahmadpashaei نوشته: سلام
شما اول به لینک هیچ اطلاعاتی از پذیرش ندارم رجوع کنید و سپس به تاپیکهای این لینک رجوع کنید و با حوصله همه رو بخونید تا اطلاعات خوبی بدست بیارید.اما در کل خوب دانشکده های علوم اقتصادی و اجتماعی و انسانی برای دانشجوهای خارجی میانگین نمرات زبان بالاتری میخوان خاصه اینکه این رشته ها در کشور خودشون پرطرفدارتر هستش.پس تا میتونید باید زبان خودتون رو قوی کنید.
موفق باشید
ممنون از اینکه لینک مناسب را به من نشان دادید...پس زبانم باید قوی باشه...مثلا چند بگیرم ؟ آیلتس و جی آر ای ؟

بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Pejman - 14-10-2012

(13-10-2012, 11:26 PM)mona نوشته: کلا بعدا باید پول فاند را چگونه و بر چه اساسی برگردانیم ؟ممنون میشم یک توضیحی اگر میدانید در این باره بگویید.
دوست عزیز فاندی که به شما داده می شه به عنوان کمک هزینه تحصیلی هست و مثل حقوق می مونه، بعداً نیازی نیست برش گردونید. برای کسب اطلاعات بیشتر به این انجمن مراجعه کنید.

(14-10-2012, 11:58 AM)mona نوشته: ممنون از اینکه لینک مناسب را به من نشان دادید...پس زبانم باید قوی باشه...مثلا چند بگیرم ؟ آیلتس و جی آر ای ؟
نمره خوب آیلتس و GRE بستگی زیادی به دانشگاه مقصد مورد نظر شما و رزومه شما داره. نمره آیلتس 7 برای اکثر جاها مناسب به نظر می رسه. GRE هم بستگی زیادی به رزومه شما و رنک دانشگاه داره. برای اکثر دانشگاه های خوب (و نه خیلی تاپ)، نمره بالای 1250 در سیستم قدیم نمره خوبی به حساب میاد.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - bzz - 18-10-2012

سلام دوستان

1 سوال

شرکت در workshop و شرکت در همایش های ملی و کنفرانس ها(البته فقط به عنوان شنوده نه شرکت کننده) که اینها در راستای پایان نامه و رشته ای هست که میخوای اپلای کنی آیا تاثیری دارد؟؟

اصلا مهم هست ؟/

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Pejman - 19-10-2012

(18-10-2012, 08:16 PM)bzz نوشته: سلام دوستان

1 سوال

شرکت در workshop و شرکت در همایش های ملی و کنفرانس ها(البته فقط به عنوان شنوده نه شرکت کننده) که اینها در راستای پایان نامه و رشته ای هست که میخوای اپلای کنی آیا تاثیری دارد؟؟

اصلا مهم هست ؟/
سلام، نه اینها تاثیری ندارند. در کل تو رزومه بیشتر به معدل و دانشگاه و نمرات آزمون ها و مقالات و اینها توجه می شه.

[جداشده] با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - lidoma - 05-11-2012

ایا داشتن معدل پائین در مقطع کارشناسی شانس پذیرش در دانشگاههای آمریکا واسه دکترا را کم میکنه خوب خیلی ها در مقطع کارشناسی معدل پائین دارند اما در پوزیشن فوق لیسانس جبران میکنند آیا معیار سنجش برای آنها معدل کارشناسی است ؟