آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Fariba.m - 08-09-2015

عرض ادب و احترام 
در صورت امکان با در نظر گرفتن مشخصات من نظرتان را در باره ی گرفتن بورسیه به دانشگاه های امریکا و کانادا بدهید و اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم اعلام بفرمایید.متشکرم
دانشجوی ترم آخر ارشد زبان و ادبیات انگلیسی،
 IELTS نمره ی 6.5 
معدل من 17.36 
سن 30

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - farnaz39 - 10-09-2015

سلام
من دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف هستم و مقطع لیسانس و هم در دانشگاه گیلان خوندم. می خوام بدونم با معدل لیسانس 14.5 و ارشد 17 و تافل بالای 100 آیا شانسی واسه پذیرش از دانشگاه UBC و یا Alberta کانادا دارم؟؟؟؟ با احتساب اینکه بتونم 1 یا 2 مقاله هم چاپ کنم.
سوال دیگم اینه که آیا سابقه کار مهمه؟ چون من سابقه کار مرتبط دارم اما متاسفانه بیمه نبودم و مدرکی از این سابقه کار ندارم؟ باید چیکار کنم؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - nasim1234 - 10-09-2015

(10-09-2015, 12:56 PM)farnaz39 نوشته: سلام
من دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف هستم و مقطع لیسانس و هم در دانشگاه گیلان خوندم. می خوام بدونم با معدل لیسانس 14.5 و ارشد 17 و تافل بالای 100 آیا شانسی واسه پذیرش از دانشگاه UBC و یا Alberta کانادا دارم؟؟؟؟ با احتساب اینکه بتونم 1 یا 2 مقاله هم چاپ کنم.
سوال دیگم اینه که آیا سابقه کار مهمه؟ چون من سابقه کار مرتبط دارم اما متاسفانه بیمه نبودم و مدرکی از این سابقه کار ندارم؟ باید چیکار کنم؟

برای سابقه کارتونن بیمه نیاز ندارین. اما باید در موردش خوب بتونید توضیح بدید و ربطش رو هم مثلا به رشته و هدفتون بگین که فکر کنم سخت نباشه. دانشگاه نمیگه سابقه بیمه تون رو ببینم! بنا بر راستگویی هست قبول میکنن که کار کردین. اگر شغلتون ریسرچ بوده خوبه نبوده هم شما باز مطرحش بکنید. 
GRE‌هم باید بدین.
با فرض سه توصیه نامه نسبتا خوب و مقاله فکر می کنم شانس دارید برای UBC البته این دانشگاه خیلی معدل گرا هست و شاید معدل لیسانستون کمی تو ذوق بزنه که باز به نظرم معدل ارشد جبران می کنه. اگر شهر ونکووررو دوست دارید برای SFU هم شانستون بالاست
برای آلبرتا با همین شرایط فعلی بی مقاله هم شانس دارید در حد ۸۰ ۹۰ درصد. چون شهر بسیار سردیه و متقاضیانش کمتر هست. ضمنا از ایران و شریف هم زیاد میرن. معمولا ما که لیسانس شریف بودیم رنج معدل ۱۴ ۱۵ (لیسانس) ارشد آلبرتا پذیرش میگرفت بدون مقاله و کار ریسرچ خاصی. 

موفق باشید

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Andre - 10-09-2015

(10-09-2015, 12:56 PM)farnaz39 نوشته: سلام

به نظر من با معدل کارشناسی که ذکر کردید و بدون مقاله. شانستون برای این دو دانشگاه جالب نیست. اما در مورد دانشگاههای متوسط وضعیت بهتره. در شرایط شما (بدون مقاله و معدل پایین)، با یک نمره GRE مناسب می تونید از دانشگاههای متوسط آمریکا پذیرش داشته باشید.

بورسیه - ستاره ستاره - 22-09-2015

سلام من ارشد باستان شناسی از هند دارم می خواستم برای بورسیه دکترا اقدام کنین میشه راجع به هزینه هاش و... بگیید

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - parisa sbr - 28-09-2015

دوستان عزیز ایا بدون داشتن مقاله هم میشه برای اپلای اقدامی کرد؟اصلا امیدی هس؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Andre - 28-09-2015

(28-09-2015, 11:51 AM)parisa sbr نوشته: دوستان عزیز ایا بدون داشتن مقاله هم میشه برای اپلای اقدامی کرد؟اصلا امیدی هس؟

مقاله تنها یکی از فاکتورهای پذیرش هست و نمیشه به تنهایی با داشتن و یا نداشتن مقاله راجع به پذیرش ابراز نظر کرد. مطلبی که میشه به صورت قطعی بهش اشاره کرد اینه که در بعضی از کشورها که پژوهش محورن، مثل استرالیا، نیوزیلند و آلمان، بدون داشتن مقاله شانس بسیار کمی خواهید داشت.

زمانی که مقاله ندارید به نظرم بهتره که واسه آمریکا برنامه ریزی کنید. (این مطلبی که در ادامه مینویسم عمومیه) با داشتن معدل نه چندان بد و یک نمره GRE و TOEFL مناسب شانس خوبی برای دانشگاههای متوسط خواهید داشت. در مورد دانشگاههای برتر هم همانطور که میدونید متقاضی بسیار زیاده و وقتی که کاندیداها شرایط یکسان دارن، ممکنه فاکتورهای دیگری مثل مقاله و افتخارات هم تأثیر گذار باشه.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - mania93 - 20-10-2015

سلام و وقت بخیر،

من در حال حاضر 35 سالم هست و قصد دارم برای فوق لیسانس international business  یا رشته مربوط به بیزنس اقدام کنم.
لیسانسم رو از شریف در رشته شیمی با معدل 14.18 گرفتم.
حدود 10 سال سابقه کار در زمینه بیزنس دارم که در واقع 4 سال اول در زمینه بازرگانی و بدون بیمه هست و شش سال بعدی در زمینه لجستیک و بازرگانی با بیمه در پست مدیریت هست.
زبان انگلیسی ام هم خوبه و میتونم نمره قابل قبولی در تافل یا آیلتس بیارم.
ضمن اینکه آشنایی نسبتا خوبی هم با زبان فرانسه دارم.

میخواستم ببینم آیا شانس پذیرش با فاند یا کمک هزینه از یک دانشگاه در آمریکا دارم ؟ پایین بودن رنکینگ دانشگاه مهم نیست .

لطفا راهنماییم کنید .

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 21-10-2015

سلام من یه سوال دارم. ایا برای گرفتن فول فاند از دانشگاههای اروپا و امریکا باید حتما نمره تافل و جی ار ای بالا داشت یا اگه مثلا سایر موارد خوب باشه این رو پوشش می ده. اگه میشه بگین نمره تافل و جی ار ای چند قابل قبول هست؟ با تشکر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nasim1234 - 21-10-2015

(21-10-2015, 06:51 PM)giga نوشته: سلام من یه سوال دارم. ایا برای گرفتن فول فاند از دانشگاههای اروپا و امریکا باید حتما نمره تافل و جی ار ای بالا داشت یا اگه مثلا سایر موارد خوب باشه این رو پوشش می ده. اگه میشه بگین نمره تافل و جی ار ای چند قابل قبول هست؟ با تشکر

در مورد اروپا من اطلاعاتم کمه.

در مورد آمریکا:
نمره اسپیکینگ تافل شما مهمه. چون معمولا سال اول (و گاهی سال دوم) فاند فرد با TA‌تامین میشه و مهمه بتونه خوب حرف بزنه. نمره ۲۳  بالاتر لازمه کاملا! کمتر از اون رو میدونن طرف مشکل داره تو صحبت کردن و یکم سخت تر پذیرش میدن بهش.
در کل نمره تافل اینجوریه که حتما از مینیممی که گفتن باید بالاتر باشید مگر اینکه استاد بگه مشکلی نیست و خودم حلش می کنم. (کم پیش میاد ولی من دیدم اینطور مواردی)
GRE رایتینگ زیر ۳ خوب نیست ولی شما ۵ هم بشید خیلی خاص نیست یعنی تاصیر خاصی نداره. بین ۳ تا ۴.۵ منطقیه. ۳ کافیه.
اگر رشته مهندسی و علوم پایه باشید بخش ریاضیش مهمه بالای ۱۶۰ باشه (آسونم هست جدا) ولی وربال رو درک می کنن که سخته بالای۱۴۵ ۱۴۰ خوبه.
برای رشته هایی مثل هنر وربال و رایتینگ مهم تره و باید بالا باشه. ۵ و ۱۵۰ به بالا فکر کنم.

در کل این نمرات لازمن ولی کافی نیستن. هرچه بالاتر بهتر. شما حتما باید مینیمم های دانشگاه رو بگیرید. اگر گفته تافل ۹۰ اون دیگه جای بحث نداره اصلا!

سایر موارد پرونده میتونه یکم پوشش بده ولی اون مینیمم رو پوشش نمیده. نمره اسپیکینگ خوب شاید بتونه کمک کنه تو جلب نظر کمیته. در صورتی که بقیه پرونده م خوب باشه البته.
این اعداد که من گفتم بر اساس تجربه به دست اومده و مطلق نیست اصلا. سرانگشتی بخوایم بگیم میشه اون عددها.
باز اگه جزیی تر بپرسید بهتر میتونم توضیح بدم.

موفق باشید Smile