آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Glee - 15-04-2014

سلام
داشتن آشنایی (دانشجو) تو دانشگاه مقصد می تونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟ منظورم اینه که میتونه با استاد صحبت کنه و یا به عبارتی توصیه کنه؟ یا نه فقط در این حد میتونه کمک کنه که grant استاد رو بپرسه؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - ahmadpashaei - 15-04-2014

(15-04-2014, 10:31 AM)'ftn' نوشته: سلام
داشتن آشنایی (دانشجو) تو دانشگاه مقصد می تونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟ منظورم اینه که میتونه با استاد صحبت کنه و یا به عبارتی توصیه کنه؟ یا نه فقط در این حد میتونه کمک کنه که grant استاد رو بپرسه؟

خوب اگر اینقدر معرفت داره که بره وقت بذاره چرا که نه؟! خیلی موثر هست.حداقل مستقیم چونه میزنه و هم از فاند داشتن مطمئن میشه و هم از اینکه نظر استاد چجوری هست دیگه.اونوقت شما الکی هزینه اپلای نمی پردازید. والا من یک ایل فامیل دارم خارج ولی حتی نزدیکترینشونم اصلا حاضر نیستن اطلاعات خودشون رو بدن به من! به نظرم حسابی بچسبید بهش[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Torkan - 15-04-2014

برای تکمیل صحبت های احمد جان این نکته رو بگم که من جزییات و قوانین اکثر دانشگاههای امریکا و کانادا رو که خوندم نوشتن اصلا رابطه نمیتونه کمکی برای شما بکنه (نمیدونم شاید این رو علنا گذاشتن توی سایت تا بحثی پیش نیاد ولی مطمین هستم که رزومه بیشتر از رابطه نقش بازی میکنه)
نمیدونم منظورتون از توصیه چیه؟!اگه استاد رزومه شما رو در ایمیل بپسنده باهاتون احیانا مصاحبه SKYPE میذاره و میبینه شرایطتون رو خودش بخواد برتون میداره.
البته خوب واسه یافتن جواب بعضی سوالات میتونه موثر باشه ولی تجربه خود من میگه شما اگر هموطنی یا دوستی تو اون دانشگاه پیدا کنید خیلی بهتون میتونه کمک کنه.
مثلا یه دوست خوب پیدا کرده بودم دانشگاه رفته بود استادی رو که دانشجوی خالی داره و میتونه فاند بده رو برام معرفی کرده بود که اصلا من نمیدونستم و اون استاد تازه اومده اون دانشگاه!

بااحترام

نقل قول:حداقل مستقیم چونه میزنه و هم از فاند داشتن مطمئن میشه و هم از اینکه نظر استاد چجوری هست دیگه.اونوقت شما الکی هزینه اپلای نمی پردازید.
فکر می کنم از این جنبه ای که آقای ahmadpashaei هم گفتن، داشتن کسی تو دانشگاه مقصد مفید باشه...
نقل قول:البته خوب واسه یافتن جواب بعضی سوالات میتونه موثر باشه ولی تجربه خود من میگه شما اگر هموطنی یا دوستی تو اون دانشگاه پیدا کنید خیلی بهتون میتونه کمک کنه.
مثلا یه دوست خوب پیدا کرده بودم دانشگاه رفته بود استادی رو که دانشجوی خالی داره و میتونه فاند بده رو برام معرفی کرده بود که اصلا من نمیدونستم و اون استاد تازه اومده اون دانشگاه!
پس در کل داشتن یک نفر آشنا میتونه مفید باشه...

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - mahnaz103 - 15-04-2014

سلام 
من تجربه خودمو میگم راجع به این موضوع. من با خانم ایرانی که دانشگاه آلتو الان سال دومی هست که دکتری رشته ی من رو میخونن چندین بار صحبت کردم، ایشون خودشون که خدایی خیلی اطلاعات دراختیار من گذاشتن و به همه ی سوالات من خیلی خوب جواب دادن ، در مورد معرفی واین قضایا ازش پرسیدم، ایشون گفتن صرفا در دانشگاه آلتو  که تو کشور فنلانده اصلا این معرفی کردن و توصیه ی یه نفر دیگه مرسوم نیست تازه ممکنه برا هردونفر هم بد بشه( دیگه دقیق توضیح ندادن یعنی چه اتفاقی ممکنه بیفته ) .
ایشون راجع به نحوه ی ایمیل زدن به اساتید ، ساعت ایمیل زدن حتی منو راهنمایی کردن Smile حتی ایشون درمورد فاند دانشگاه و زمانش مناسب برای اون و سایر شرایطش اطلاعات خوبی دادند .
بنابراین شاید یه نفر تو یه دانشگاه دیگه نتونه به قول ایرانیا پارتی بازی کنه برای آدم امااااااااااا خیلی اطلاعات خوبی میتونه از استاد ، حتی از اخلاقش و ... به ما بده Smile. پس اگر چنین کسیو پیدا کردید حتما سعی کنید از اطلاعاتش استفاده کنید .بی شک مفید خواهد بود Smile

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - yousi - 15-04-2014

سلام دوست من
به نظر من تاثیر داره. یکی از دوستان من به کمک برادرش برای ارشدش دقیقا همون دانشگاهی رفت که داداشش ارشدشو گرفت و full fund هم بود.
به نظر من خیلی هم تاثیر داره. ولی این خب یه چیز کلی نیست دیگه. دانشگاه به دانشگاه استاد به استاد فرق فوکوله! Smile
پیروز باشی

سلام
دقیقا من هم در مورد چندتا از دوستان شاهد این قضیه بودم[img]images/smilies/undecided.gif[/img]، به خاطر همین هم کنجکاو شدم...
حالا حتما منظور پارتی بازی و اینجور چیزها نیست، همین که این آشنا بتونه یه سری اطلاعات دست اول در اختیار کسی که میخواد اپلای کنه بذاره، حتما میتونه کمک بزرگی باشه...
ممنون
(15-04-2014, 02:43 PM)'yousi' نوشته:
سلام دوست من
به نظر من تاثیر داره. یکی از دوستان من به کمک برادرش برای ارشدش دقیقا همون دانشگاهی رفت که داداشش ارشدشو گرفت و full fund هم بود.
به نظر من خیلی هم تاثیر داره. ولی این خب یه چیز کلی نیست دیگه. دانشگاه به دانشگاه استاد به استاد فرق فوکوله! Smile
پیروز باشی

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - ahmadpashaei - 15-04-2014

(15-04-2014, 01:46 PM)'Charming' نوشته:
برای تکمیل صحبت های احمد جان این نکته رو بگم که من جزییات و قوانین اکثر دانشگاههای امریکا و کانادا رو که خوندم نوشتن اصلا رابطه نمیتونه کمکی برای شما بکنه (نمیدونم شاید این رو علنا گذاشتن توی سایت تا بحثی پیش نیاد ولی مطمین هستم که رزومه بیشتر از رابطه نقش بازی میکنه)
نمیدونم منظورتون از توصیه چیه؟!اگه استاد رزومه شما رو در ایمیل بپسنده باهاتون احیانا مصاحبه SKYPE میذاره و میبینه شرایطتون رو خودش بخواد برتون میداره.
البته خوب واسه یافتن جواب بعضی سوالات میتونه موثر باشه ولی تجربه خود من میگه شما اگر هموطنی یا دوستی تو اون دانشگاه پیدا کنید خیلی بهتون میتونه کمک کنه.
بااحترام

ممنون، راستش منظور منم دقیقا همون تحویل دستی رزومه و صحبت مستقیم بود نه رابطه!آخه یک دانشجو که نمیتونه پارتی بشه ولی میتونه کار دوستش رو از این حیث که : 1- اونجاست و زبانش بهتره و میتونه مستقیم درباره فاند و رزومه دوستش بحرفه،چون استاد بهش جواب میده چند دقیقه؛ولی ایمیل های زیادی دیده هم شاید نشن.
2- از امکانات و بورسها و ... خبر داره و میتونه راهنمایی خوبی بکنه تا از صرف هزینه سنگین اپلای بیهوده، خستگی ابتدای ورود و ... جلوگیری کنه 

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - summit69 - 26-04-2014

(03-01-2014, 11:59 AM)'yousi' نوشته:
سلام معدل لیسانستون مشکل سازه همچنین مقاله داخلی براشون ارزش نداره سعی کنید روی چند تا مقاله برای Journal های ISI کارکنید و چند تا مقاله اونحا ثبت کنید تا شانستون بیشتر بشه

سلام چرا می گید معدل لیسانس مشکل سازه وقتی طرف با معدل بالا و مناسب از یک دانشگاه معتبر و نمره آیلتس و مقاله هایی که داره خودش رو upgrade کرده، شاید یکی برای مقطع لیسانس دانشگاه رنکینگ بالای داخلی قبول نشه و تو حال و هوای درس خوندن نباشه و معدلش بشه 14 بعد به خودش بیاد و واسه ارشد قوی بخونه دانشگاه خوب قبول بشه و معدلشو بالا ببره و رو مقاله ها کار کنه و نمره آیلتس و یا احیانا Gre بالایی کسب کنه،آیا این فرد باید ریجکت بشه؟ بخاطر چیزی که بعدها جبرانش کرده ؟ مگه واسه دانشگاهی که اپلای می کنیم همون معدل آخرین مقطع تحصیلی لحاظ نمیشه که شما می گید معدل لیسانسش مشکل سازه؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - reza_1st - 26-04-2014

(26-04-2014, 12:16 PM)'summit69' نوشته:
سلام چرا می گید معدل لیسانس مشکل سازه وقتی طرف با معدل بالا و مناسب از یک دانشگاه معتبر و نمره آیلتس و مقاله هایی که داره خودش رو upgrade کرده، شاید یکی برای مقطع لیسانس دانشگاه رنکینگ بالای داخلی قبول نشه و تو حال و هوای درس خوندن نباشه و معدلش بشه 14 بعد به خودش بیاد و واسه ارشد قوی بخونه دانشگاه خوب قبول بشه و معدلشو بالا ببره و رو مقاله ها کار کنه و نمره آیلتس و یا احیانا Gre بالایی کسب کنه،آیا این فرد باید ریجکت بشه؟ بخاطر چیزی که بعدها جبرانش کرده ؟ مگه واسه دانشگاهی که اپلای می کنیم همون معدل آخرین مقطع تحصیلی لحاظ نمیشه که شما می گید معدل لیسانسش مشکل سازه؟

واقعیت اینه که نه، این مسئله ممکنه یکم تو کشورهای مختلف فرق کنه، ولی معمولاً معدل لیسانس موضوع مهمتریه تو گرفتن پذیرش دکترا. زمانی هم که حداقل معدل می‌ذارن دانشگاه‌ها یا برای هر دو جدا می‌ذارن دو تا حداقل معدل متفاوت برای لیسانس و فوق. یا در خیلی از موارد، فقط معدل لیسانسه که براش یه حداقل دارن و حرفی راجع یه معدل فوق نمی‌زنن. مسئله اینه که اینطور نیست که معدل فوق اهمیتی نداره و نمی‌تونه موثر باشه، ولی بطور نسبی معیار مهمتر، معدل لیسانسه.. همینطور راجع به مقاله و نمره زبان و GRE ، همه مهمن و رزومه بطور کلی باید جذاب باشه برای استاد یا کمیته پذیرش، ولی مدل لیسانس از مهمترین پارامترهاست. البته این مورد یه بحث کلیه و خیلی مثال های زیادی هست که با معدل‌های لیسانس پایین، از دانشگاه‌های عالی هم پذیزش گرفتن، ولی کلیت بحث همونه..