آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - pama - 17-12-2013

(17-12-2013, 06:58 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
سلام
سوابق كار عرفا تاثيري در پذيرش نخواهد داشت مگر اينكه موردي باشه استثنا كه استادي به سوابق مرتبط شما براي كارش نياز داشته باشه و نظرش روي شما مثبت باشه. در كل به غير از هدف مالي قضيه براي پذيرش كار كردن هدر دادن وقته. اين نظر شخصيه منه. واون 3 مورد كه گفتيد بسيار موثر تر و لازم ترند. 
اگر كسي نياز به پول براي اپلاي نداره فقط روي دو مورد زبان و بعد مقاله وقت بزاره و لاغير.چون بقيه ي آيتم ها مثل معدل و .. ديگه از دست فرد خارجه و روش كنترلي نيست.
خصوصا اگر قرار نيست در اين فيلد ادامه بديد.
شادزي

سلام سایمون عزیز، واقعا ممنونم از پاسختون.
دست بر قضا پول آنچنانی ای هم توش نداره و همه ی هدف بنده هم از رد نکردن پیشنهادش تا الان این بوده که فک میکردم میتونه تاثیری تو رزومم بذاره، که پاسخ شما کاملا روشن کننده و کامل بود، ممنونم از لطفتون.[img]images/smilies/smile.gif[/img]

[برش] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - armini - 11-01-2014

سلام دوستان
یه سوالی واسم پیش اومده
من ترم 3 کارشناسی کامپیوترم ،اگه من تعداد واحدهای کمتری بگیرم تا معدلم بالاتر بره و 5-6 ترمه تموم کنم با اونی که 4 ترمه تموم کرده شرایط گرفتن پذیرش مون فرق میکنه؟؟؟یعنی تعداد ترم ها تاثیری داره ؟؟(هر چی کمتر باشه بهتر؟؟)یا فقط معدل مهمه؟؟؟؟

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Torkan - 11-01-2014

(11-01-2014, 09:41 AM)'armini' نوشته: سلام دوستان
یه سوالی واسم پیش اومده
من ترم 3 کارشناسی کامپیوترم ،اگه من تعداد واحدهای کمتری بگیرم تا معدلم بالاتر بره و 5-6 ترمه تموم کنم با اونی که 4 ترمه تموم کرده شرایط گرفتن پذیرش مون فرق میکنه؟؟؟یعنی تعداد ترم ها تاثیری داره ؟؟(هر چی کمتر باشه بهتر؟؟)یا فقط معدل مهمه؟؟؟؟

سلام
خیلی کم تاثیر داره چند ترمه تموم کردن.بهتره بگم مهم نیست اصلا براشون تا اونجایی که من میدونم. معدل بالا بسیار مهمتر از چند ترمه تموم کردنه.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - armini - 11-01-2014

یه سوال دیگه
امروز امتحان دارم ،میخام این درسمو حذف کنم
بظرتون حذف کنم بهتره یا امتحان بدم؟؟؟اگه امتحان بدم و بیفتم و ترم بعد دوباره بردارم و با نمره بالا پاس کنم ،نمره قبلیم که افتادم رو معدلم تاثیر میزاره یا نه؟؟؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - llvll.asoud - 20-02-2014

سلام دوستان من چند روز پیش از چند نفر مطلبی شنیدم که واسم جالب بود میخواستم ببینم صحت داره یا نه.
این دوستان میگفتن برای اینکه تاثیر معدل پایین کارشناسی رو کمتر کنید میتونید آزمون Gre subject  شرکت کنید( برای یه مهندس برق) علاوه بر Gre General
میخواستم ببینم اصلا همچین چیزی هستش یا نه؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Simon2007 - 20-02-2014

(20-02-2014, 07:21 PM)'llvll.asoud' نوشته: سلام دوستان من چند روز پیش از چند نفر مطلبی شنیدم که واسم جالب بود میخواستم ببینم صحت داره یا نه.
این دوستان میگفتن برای اینکه تاثیر معدل پایین کارشناسی رو کمتر کنید میتونید آزمون Gre subject  شرکت کنید( برای یه مهندس برق) علاوه بر Gre General
میخواستم ببینم اصلا همچین چیزی هستش یا نه؟

سلام
من هم مثل شما اين مورد رو زياد شنيدم. خصوصا شنيدم نمره ي بالاي رياضي در اين آزمون تا حدي جبران ديد منفي به معدل رو ميكنه. 
اما چون خودم امتحان نكردم نميتونم توصيه كنم. به نظرم روش خوب تحقيق كنيد بعد زمان بگذاريد چون به هر حال هم  مطالعه اش زمانبر خواهد بود هم هزينه متحمل ميشيد. حتي من توصيه ميكنم از اساتيد مورد نظرتون هم بپرسيد كه مثلا اگر من همچين نمره ايي در سابجكت بيارم تاثيري در نظر شما براي اينكه با شما كار كنم داره يا خير. فقط يك نكته كه به ذهنم ميرسه اينه كه دانشگاه هميشه يك مينيمم ميزاره. من فكر نكنم در هر صورتي از اون مينيممش پايين بياد حتي با بالاترين نمره ي سابجكت چون اون معدل و مينيمم يك Must‌محسوب ميشه. 
شادزي

(20-02-2014, 07:44 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
سلام
من هم مثل شما اين مورد رو زياد شنيدم. خصوصا شنيدم نمره ي بالاي رياضي در اين آزمون تا حدي جبران ديد منفي به معدل رو ميكنه. 
اما چون خودم امتحان نكردم نميتونم توصيه كنم. به نظرم روش خوب تحقيق كنيد بعد زمان بگذاريد چون به هر حال هم  مطالعه اش زمانبر خواهد بود هم هزينه متحمل ميشيد. حتي من توصيه ميكنم از اساتيد مورد نظرتون هم بپرسيد كه مثلا اگر من همچين نمره ايي در سابجكت بيارم تاثيري در نظر شما براي اينكه با شما كار كنم داره يا خير. فقط يك نكته كه به ذهنم ميرسه اينه كه دانشگاه هميشه يك مينيمم ميزاره. من فكر نكنم در هر صورتي از اون مينيممش پايين بياد حتي با بالاترين نمره ي سابجكت چون اون معدل و مينيمم يك Must‌محسوب ميشه. 
شادزي

سلام ممنون از جوابتون.ولی خب اگه من مینیمم معدل رو داشتم که نمیومدم gre subject هم بخونم.سعی میکردم اونموقع روی gre general و نمره زبانم کار کنم.
معدل کارشناسی من 14.5 هستش.میخوام اگه بشه روی gre subject کار کنم حداقل بتونم توی رنک دانشگاه های 100 تا 200 بتونم اپلای کنم و فاند بگیرم.
یه سوالم هستش میگن شما بدون فاند برو واست قسط بندی میکنن اونجا کار میکنی میتونی راحت پرداخت کنی این چقدر درسته؟یکم ریسکیه میخوام بدونم کسی اینطوری شما سراغ دارید؟

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Simon2007 - 20-02-2014

(20-02-2014, 07:55 PM)'llvll.asoud' نوشته:
سلام ممنون از جوابتون.ولی خب اگه من مینیمم معدل رو داشتم که نمیومدم gre subject هم بخونم.سعی میکردم اونموقع روی gre general و نمره زبانم کار کنم.
معدل کارشناسی من 14.5 هستش.میخوام اگه بشه روی gre subject کار کنم حداقل بتونم توی رنک دانشگاه های 100 تا 200 بتونم اپلای کنم و فاند بگیرم.
یه سوالم هستش میگن شما بدون فاند برو واست قسط بندی میکنن اونجا کار میکنی میتونی راحت پرداخت کنی این چقدر درسته؟یکم ریسکیه میخوام بدونم کسی اینطوری شما سراغ دارید؟

سلام 
معدلتون خيلي كم نيست من ذهنيتم 12 بود. شما احتمالا مينيمم رو meet ‌ميكنيد. كمي فاند گرفتن با شرايط شما سخته اما نشد نداره. شما روي GRE و تافل خوب كار كن و سابجكت رو از هم رشته اي هاي خودتون در اون دانشگاه جويا شو اگر كارسازه كه بايد براي اونم برنامه ريزي كني. براي فاند هم بگم كه اينكه بريد به اميد جور شدنش به هر حال نوعي ريسكه و بهتره براي ريسكي كه ميكنيد و بعدش نقشه ي راه داشته باشيد كه اگر نشد و كار به ترم 3 كشيد بعدش چيكار خواهيد كرد؟ كار كردن براي F1 ممنوعه مگر كاري كه در خود دانشگاه بدن كه براي اونم احتمالا متقاضي باشه. پس با در نظر گرفتن همه ي جوانب برنامه بريزد. خيلي از دوستان نشستند كنار گود اپلاي و ميگن لنگش كن. شما با طناب اين افراد به چاه نريد ولي نا اميدم نباشيد و سعي كنيد. اگر اهل ريسك هستيد به جلو بريد و تلاش كنيد حتما نتيجه خواهيد گرفت حتي به قيمت مدتي سختي كشيدن.
شادزي

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - reza_1st - 20-02-2014

(20-02-2014, 07:44 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
 فقط يك نكته كه به ذهنم ميرسه اينه كه دانشگاه هميشه يك مينيمم ميزاره. من فكر نكنم در هر صورتي از اون مينيممش پايين بياد حتي با بالاترين نمره ي سابجكت چون اون معدل و مينيمم يك Must‌محسوب ميشه. 
شادزي
سایمون جان، یه سوالی ازت دارم در مورد می‌نیمم معدل، یعنی واقعیت اینه که اینجا بیشتر دوستان مثل موردی که شما گفتی این بالا، می‌گن که می‌نیمم معدل یه تاثیر 0 و 1 داره و اگه می‌نیمم معدل رو ندارین اصلاً اپلای نکنید. ولی این مورد با مشاهدات من که البته و محدود و غیرقابل استناد به خاطر تعداد کمشه مطابقت نداره. واقعیت اینه که ما یه گروه حدود 10 نفره بودیم که همه معدل لیسانس خوبی نداشتیم. عموماً 13 و یکی  دوتا هم 14. الان هم بجز یه نفر بقیه پذیرش گرفتن از یه رنج گسترده از دانشگاه‌ها از نظر رتبه دانشگاه و عموماً با فاند. تقریباً هیچ کدوم می‌نیمم معدل رو نداشتن. البته بعد از فوق پذیرش گرفتن، و معدل‌های فوق بد نبوده. سوالم اینه که شما که نمونه‌های خیلی بیشتر دیدی و تجربه‌ت بیشتره، اینو بذارم پای شانس و داده پرته کلاً یا اینکه اینقد هم مسئله صفر و یک نیست؟

یه تجربه‌ای رو هم به دوستمون مسعود بگم که اگر بدون فاند برین، احتمال فاند گرفتن اونجا واقعاً زیاده ولی به هرحال ریسک جور نشدنش هم هست، ولی کار کردن معمولاً جوابگو نیست تو آمریکا برا تامین هزینه دانشگاه. هزینه زندگی رو راحت می‌شه از کار تو  دانشگاه درآورد، ولی شهریه دانشگاه تقریباً شدنی نیست، بنا بر این روش حساب نکنید، یه کمک خرج هست، ولی کل هزینه رو نمی‌شه با کار کردن جور کرد. یه راه دیگه که هست، وام‌های دانشجوییه به دانشجوی اینترنشنال می‌دن، ولی باید یه آشنا که تابعیت آمریکایی داره ضمانتتون رو بکنه، شرایطش خوبه و شدنیه، ولی باید یه آشنا داشته باشین برای ضمانت.

(20-02-2014, 08:52 PM)'reza_1st' نوشته:
سایمون جان، یه سوالی ازت دارم در مورد می‌نیمم معدل، یعنی واقعیت اینه که اینجا بیشتر دوستان مثل موردی که شما گفتی این بالا، می‌گن که می‌نیمم معدل یه تاثیر 0 و 1 داره و اگه می‌نیمم معدل رو ندارین اصلاً اپلای نکنید. ولی این مورد با مشاهدات من که البته و محدود و غیرقابل استناد به خاطر تعداد کمشه مطابقت نداره. واقعیت اینه که ما یه گروه حدود 10 نفره بودیم که همه معدل لیسانس خوبی نداشتیم. عموماً 13 و یکی  دوتا هم 14. الان هم بجز یه نفر بقیه پذیرش گرفتن از یه رنج گسترده از دانشگاه‌ها از نظر رتبه دانشگاه و عموماً با فاند. تقریباً هیچ کدوم می‌نیمم معدل رو نداشتن. البته بعد از فوق پذیرش گرفتن، و معدل‌های فوق بد نبوده. سوالم اینه که شما که نمونه‌های خیلی بیشتر دیدی و تجربه‌ت بیشتره، اینو بذارم پای شانس و داده پرته کلاً یا اینکه اینقد هم مسئله صفر و یک نیست؟
یه تجربه‌ای رو هم به دوستمون مسعود بگم که اگر بدون فاند برین، احتمال فاند گرفتن اونجا واقعاً زیاده ولی به هرحال ریسک جور نشدنش هم هست، ولی کار کردن معمولاً جوابگو نیست تو آمریکا برا تامین هزینه دانشگاه. هزینه زندگی رو راحت می‌شه از کار تو  دانشگاه درآورد، ولی شهریه دانشگاه تقریباً شدنی نیست، بنا بر این روش حساب نکنید، یه کمک خرج هست، ولی کل هزینه رو نمی‌شه با کار کردن جور کرد. یه راه دیگه که هست، وام‌های دانشجوییه به دانشجوی اینترنشنال می‌دن، ولی باید یه آشنا که تابعیت آمریکایی داره ضمانتتون رو بکنه، شرایطش خوبه و شدنیه، ولی باید یه آشنا داشته باشین برای ضمانت.

ممنون رضا جان.
یه سوال برام پیش میاد که بلاخره دوستانی که شرایط رو بررسی میکنن و اینجا مثلا دوستانو راهنمایی میکنن شرایط رو براساس گرفتن فول فاند میگن یا کلا فاند؟
منظورم اینه شاید یکی شرایط درسی و معدل تحقیق و نمره زبانش طوری باشه که واسه گرفتن فول فاند زیاد شانس نداشته باشه ولی برای کرفتن بقیه فاند ها شانس داشته باشه.میخوام بدونم این راهنمایی هایی که میکنید مربوط به فول فانده یا کلا با این فرض که بهش فاند تعلق بگیره یا نه جواب داده میشه.

میخواستم اگه یه فردی فول فاند نگیره چه مشکلات و سختی هایی میتونه متحمل بشه؟
مثلا میخوام بدونم یه دانشگاه با رنک پایین تر و فول فاند بهتره یا یه دانشگاه با رنک ممتازتر و تاپ تر ولی با فاند کم