آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Shahrouz - 02-04-2012

درود
بابک عزیز و سعید گرامی،
ابن قضیه که معدل بالا و جی ار ای خیلی مهم تر از مقاله هست رو متوجه شدم. فقط چند سوال با توجه به اینکه خود من ید طولایی در اپلای ناموفق برای آمریکا دارم!!!
مقاله معتبر هم نمی تونه چیزی رو چبران کنه؟ این سوال رو از این بابت پرسیدم که فرمودید "بالا بردن نمره GRE خیلی بیشتر از داشتن یک مقاله در یک ژورنال یا کنفرانس غیرمعروف کمک می‌کنه." من میون 6 مقاله ISI که دارم دو مقاله اکسپت و چاپ شده اسم اول درژورنال بسیار معتبر رشته خودمون با IF حدود 4 دارم ویا سوپروایزر دانشجوی ارشد بودم، هم دانشگاه آزاد هم سراسری. ضمن اینکه مقالاتی که سابمیت کردم برای ژورنالهای IF حدود 4 ، 5و 7 و 10 بوده که البته امید زیادی برای اکسپت گرفتن حداقل 2 تا از اونها دارم. واقعیت اینه که هر چند پروسه مقاله دادن اون هم تو این ایمپکت ها کار بسیار دشواریه ولی برای من یکی اصلا شدنی نیست که مثلا سه چهار ماه بشینم لغت حفظ کنم!! معدلم هم که قربونش برم دیگه دست نمی شه زد. چی کار می شه کرد؟
چیزی که من تو ایران دیدم اینه که استاد مقاله دادن باعث افزایش رنکش و یا حتی رنک دانشگاه می شه! عجیبه که تو آمریکا استاد یا کمیته یک نفر با معدل 15.5 بدون حتی یک کنفرانس رو ترجیح می ده به کسی که پیشینه اون نشون می ده که قابلیت چاپ چندین مقاله high quality رو از تز دکتراش داره ولی معدلش حدود 14 هست! الان سوال من این هست که غیر از جی ار ای چی کار می شه کرد؟ جی ار ای 1070 دارم. من رنک واقعا برام مهم نیست! یعنی الان که رنک 300-400 هم پذیرش نمی گیرم! معدل ارشد من 17 دانشگاه تهرانه. آیلتس هم 6.5( رایتینگ 6.5، لیسنینگ 6، ریدینگ 7 و اسپیکینگ هم 7). چندین ریکامندیشن بسیار بسیار عالی دارم. چند سال ریسرچر و سوپروایزر پروژه ها بودم. کارهام هم همه تخصصیه فیلد بایوسنسورپلیمری و بایوپلیمر هست. فاند نصفه هم نمی شه گرفت، مثلا 10 هزار دلار سالیانه وشهریه معاف؟ پوزیشنهایی وجود داره که کمیته نظر نده و فقط استاد اوکی بده کافی باشه؟

ممنونم

بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Babak - 02-04-2012

شهروز عزیز

همون طور که من در پست‌هام گفته‌ام مقاله‌های معمول در کنفرانس‌های معمولی نسبت به معدل و GRE خیلی با اهمیت نیستند، اما داشتن مقاله در کنفرانس یا ژورنالی که اعتبار بسیار زیادی داره، بدون شک باعث بالا رفتن شانس شما خواهد شد و تاثیرش احتمالا زیاد خواهد بود. با در نظر داشتن این مساله و در عین حال، داشتن نمره GRE پایین می‌تونه کار رو خراب کنه و استاد یا کمیته پذیرش رو به شک بیاندازه. خواهی نخواهی رزومه شما با رزومه عده زیادی که از سراسر دنیا برای دانشگاه‌های امریکا اقدام می‌کنند مقایسه خواهد شد. خودتون رو بذارید جای کسی که داره Applicationها رو نگاه می‌کنه. یکی از چین یا هند اپلای کرده با GRE حدود ۱۵۰۰ و یکی از ایران با نمره ۱۰۷۰ اما مقاله هم داره. طرف معدلش معمولیه، ولی خوب معدل تا زمانی که خیلی بد نباشه خیلی قابل مقایسه نیست چون ممکنه دانشگاه یکی سختگیر بوده و دانشگاه اون یکی خیلی سخت‌گیر نبوده. اما GRE یک امتحان استاندارده و خیلی راحت قابل مقایسه است. حالا کسی که داره Application رو نگاه می‌کنه شاید فکر کنه این طرف حالا شانسی یک مقاله داده یا اصلا چه می‌دونه شاید پول داده کسی براش مقاله نوشته. خلاصه این که نمره پایین GRE می‌تونه باعث شک و تردید نسبت به کل Application شما بشه. باز اگر نمره خوبی در Quan و Writing بیارید جای امیدواری زیاده ولی اگر نمره این‌ها خراب بشه کار خیلی سخت می‌شه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Shahrouz - 03-04-2012

(02-04-2012, 09:06 AM)Babak نوشته: شهروز عزیز

همون طور که من در پست‌هام گفته‌ام مقاله‌های معمول در کنفرانس‌های معمولی نسبت به معدل و GRE خیلی با اهمیت نیستند، اما داشتن مقاله در کنفرانس یا ژورنالی که اعتبار بسیار زیادی داره، بدون شک باعث بالا رفتن شانس شما خواهد شد و تاثیرش احتمالا زیاد خواهد بود. با در نظر داشتن این مساله و در عین حال، داشتن نمره GRE پایین می‌تونه کار رو خراب کنه و استاد یا کمیته پذیرش رو به شک بیاندازه. خواهی نخواهی رزومه شما با رزومه عده زیادی که از سراسر دنیا برای دانشگاه‌های امریکا اقدام می‌کنند مقایسه خواهد شد. خودتون رو بذارید جای کسی که داره Applicationها رو نگاه می‌کنه. یکی از چین یا هند اپلای کرده با GRE حدود ۱۵۰۰ و یکی از ایران با نمره ۱۰۷۰ اما مقاله هم داره. طرف معدلش معمولیه، ولی خوب معدل تا زمانی که خیلی بد نباشه خیلی قابل مقایسه نیست چون ممکنه دانشگاه یکی سختگیر بوده و دانشگاه اون یکی خیلی سخت‌گیر نبوده. اما GRE یک امتحان استاندارده و خیلی راحت قابل مقایسه است. حالا کسی که داره Application رو نگاه می‌کنه شاید فکر کنه این طرف حالا شانسی یک مقاله داده یا اصلا چه می‌دونه شاید پول داده کسی براش مقاله نوشته. خلاصه این که نمره پایین GRE می‌تونه باعث شک و تردید نسبت به کل Application شما بشه. باز اگر نمره خوبی در Quan و Writing بیارید جای امیدواری زیاده ولی اگر نمره این‌ها خراب بشه کار خیلی سخت می‌شه.
درود بابک عزیز ممنونم.
صحبتهای شما رو یک استاد دانشگاه کیس وسترن هم گفتند. یعنی دلیلشون واقعا این به نظر میرسه. ولی واقعا عجیبه این دلیل! چون در هر سطح زبان حتی عالی که یک نفر باشه تا به موضوع ریسرچ تسلط کافی نداشته باشه ایده نداشته باشه و اصلا دهها مقاله های با کیفیت مطالعه نکرده باشه نمی تونه یک مقاله با کیفیت ارائه کنه. بالعکسش صادق نیست.
یعنی اگر استاد شک کنه که متن انگلیسی مقالات رو من ننوشته باشم (که البته رایتینگ 6.5 و ریدینگ 7 متضاده با این حرف)، اگر ایده درستی داشته باشم و به چگونگی انجام یک ریسرچ با کیفیت که به نتایج عالی ختم بشه مسلط باشم ( که مقالات قبلی این رو نشون می ده) به راحتی چند صد دلار هزینه کردن می شه یک متن انگلیسی رو ویرایش علمی/ ادبی کرد . ولی کمتر کسی پیدا می شه که ایده و یا نحوه انجام ریسرچ خودش رو به چند صد دلار به راحتی در اختیار کسی دیگر قرار بده! اون هم به اسم نویسنده اول ایده یک نفر دیگر رو توی یک مقاله با IF بالا چاپ کنه!
یعنی واقعا از اون طرف قضیه شک نمی کنند که آیا الزاما کسی که جی ار ای 1500 داره، ولی یک مقاله درست حسابی که سرش به تنش بیرزه نداره توانایی این رو داره که یک تز دکترای باکیفیت رو دفاع کنه؟! و مقالات خوبی استخراج کنه یا به محصول خوبی کارش ختم بشه؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 03-04-2012

(03-04-2012, 02:18 AM)Shahrouz نوشته: درود بابک عزیز ممنونم.
صحبتهای شما رو یک استاد دانشگاه کیس وسترن هم گفتند. یعنی دلیلشون واقعا این به نظر میرسه. ولی واقعا عجیبه این دلیل! چون در هر سطح زبان حتی عالی که یک نفر باشه تا به موضوع ریسرچ تسلط کافی نداشته باشه ایده نداشته باشه و اصلا دهها مقاله های با کیفیت مطالعه نکرده باشه نمی تونه یک مقاله با کیفیت ارائه کنه. بالعکسش صادق نیست.
یعنی اگر استاد شک کنه که متن انگلیسی مقالات رو من ننوشته باشم (که البته رایتینگ 6.5 و ریدینگ 7 متضاده با این حرف)، اگر ایده درستی داشته باشم و به چگونگی انجام یک ریسرچ با کیفیت که به نتایج عالی ختم بشه مسلط باشم ( که مقالات قبلی این رو نشون می ده) به راحتی چند صد دلار هزینه کردن می شه یک متن انگلیسی رو ویرایش علمی/ ادبی کرد . ولی کمتر کسی پیدا می شه که ایده و یا نحوه انجام ریسرچ خودش رو به چند صد دلار به راحتی در اختیار کسی دیگر قرار بده! اون هم به اسم نویسنده اول ایده یک نفر دیگر رو توی یک مقاله با IF بالا چاپ کنه!
یعنی واقعا از اون طرف قضیه شک نمی کنند که آیا الزاما کسی که جی ار ای 1500 داره، ولی یک مقاله درست حسابی که سرش به تنش بیرزه نداره توانایی این رو داره که یک تز دکترای باکیفیت رو دفاع کنه؟! و مقالات خوبی استخراج کنه یا به محصول خوبی کارش ختم بشه؟
حرف شما منطقیه و البته این رو در پست قبلی هم گفتم که داشتن مقاله در کنفرانس یا ژورنال معروف می‌تونه تاثیر مثبت زیادی داشته باشه، ولی GRE هم اهمیت خاص خودش رو داره و بحث در مورد منطقی بودن یا نبودن اهمیت GRE در اینجا چیزی رو عوض نخواهد کرد. این روالی هست که در بین دانشگاه‌های امریکا جا افتاده و GRE برای خیلی از دانشگاه‌ها مهمه. به خصوص Quan و AW به نوعی نشون دهنده اینه که دانشجو اطلاعات ریاضی کافی و قدرت استدلال کافی برای پیشبرد کارهای تحقیقاتی و داره و به همین خاطر اگر نمره این دو خوب نشه می‌تونه یک مقدار سوال برانگیز باشه.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Karim - 03-04-2012

شهرزو جان سلام
منم تا حدود زیادی با شما موافقم که سیستم پذیرش آمریکا در مقاطع تکمیلی بویژه دکتراکه عمده ارزیابی رو گذاشتن بر مبنای نمره زبان و بویژه جی آر یی خیلی استاندارد بنظر نمیرسه! و واقعا واسه دکترا فقط و فقط باید مقاله تعیین کننده باشه و البته نمره زبان هم در حد معقول اونهم واسه اینکه افراد بتونن نیازهای خود را در یک محیط انگلیسی زبان برآورده کنن وگرنه مقاله رو که میشه داد متخصص زبان ویرایش کرد و حتی بسیاری از خود ژورنال ها هم ویراستار دارندو قبل از انتشار نهایی ویرایش می کنن

در مورد جی آر یی جنرال که اصلا نه بدرد این دنیا میخوره نه اون دنیا! بخش وربال که اصلا منطقی نیست خود انگلیسی زبان ها هم میگن ما برخی از این لغات رو اصلا نشنیدیم !دو بخش دیگر هم قرار نیست چیز خاصی رو تعیین کنن. بهر حال کسی که توانایی این رو داره که در یک کشور مثلا مدرک فوق لیسانس از مراکز مورد تایید دولت ورسمی اون کشور بگیره وبه فکر ادامه تحصیل در مقطع دکترا هست حتما قدرت استدلال ومنطق رو دارد ودیگه لازم نیست با جی آریی جنرال سنجیده بشه، اصلا یکی بیاد این وسط مغلطه کنه وبگه باید از متقاضیان تست هوش هم بگیریم و کلی هزینه هم از متقاضیان بگیرن واسه آزمون هوش!قدرت هوش که از قدرت استدلال مهمتره!

بنظرم یکی از دلایل عمده جذب پول و سرمایه ست شما تصورش رو بکن که فرضاکمتر از 20 درصدافراد هستند که بتوانند بار اول نمره زبان وجی آریی خیلی خوب و عالی رو بگیرن و بقیه مجبورن 2 ، سه یا حتی بیشتر ثبت نام کنند خوب چند صد هزار و شایدم بیشتر داوطلب در سراسر دنیا تصورشو بکنید چه رقم بسیار زیادی درآمد کسب میشه!!
نکته بعدی اینکه استثمار فرهنگی غیر انگلیسی زبان ها یا بهتر بگم استعمارگری مدرن است. یک جوان تحصیلکرده که گرامر زبان مادری خودش رو درست وحسابی بلد نیست باید برای موفقیت در این آزمون ها گرامر زبان در حد خوب به بالا بخونه ، باید فیلم و اخبار انگلیسی ببینه تا زبانش قوی بشه. . در نتیجه وقتی خواهر یا برادر مثلا ابتدایی یا راهنمایی این و حتی اطرافیان می بینه برادرش یا خواهر بزرگترش همه زندگیش لنگه این نمرات هست از همون بچگی میره سراغ زبان ، کتاب انگلیسی ، فیلم انگلیسی، روزنامه انگلیسی و .الخ. و این یعنی غلبه یک فرهنگ بر دیگر فرهنگ ها و استثمار یا استعمارگری مدرن یا پست مدرن!!

بهر حال بقول بابک این سیستم پذیرش فعلا در آمریکا جا افتاده وباید بر اساس اون حرکت کرد و چاره ای هم نیست .درست مانند کنکور در ایران که هر کس ممکنه کلی اطلاعات داشته باشه ولی کسی موفقه که منابعی رو خونده باشه که ازش سوال طرح میشه
خود من هم در یک سال گذشته هم دغدغه ام ریسرج بود و الان کلی ایده دارم و فعلا دوجا در آمریکا ریجکتم کردن و دلیلش هم بنظرم نمره پایین در این دو آزمون بود وو قتی به اساتید ایمیل میزدم که من لاین تحقیقاتی شما رادوست و کلی ایده دارم و در زمینه کاری شما تجربه دارم اصلا انگار که نه انگار و چند تاشون مستقیم گفتن که من در جذب دانشجو کاره ای نیستیم و از طریق اداره پذیرش اقدام کن!

البته همونطور که بابک گفت مقاله خیلی می تونه تاثیر داشته باشه ولی خوب نه به اندازه این دو آزمون!! بنظر من که اگر شما قصدت رفتن به آمریکا هست و هنوز پذیرش نگرفتی در ماههاِی آینده 70-80- درصد وقتت بذار برای این دو تا آزمون بقیه رو هم اختصاص بده به ادامه ریسرچ{کاری که خودم دارم الان انجام میدم} شما که توانایی این مقاله های خوب را داری حتما توانایی نمرات بمراتب بهتر در این دو آزمون را هم داری.
اگرم که حوصله این آزمون ها نداری برو سراغ کشورهایی که ملاکشون مقالات شماس مثلا استرالیا و یا آلمان و...

اینم تاکید کنم هستند اساتیدی که بتونن یک ریسرچر واقعی وعلاقمند رو بشناسن از تماس و پیدا کردن چنین اساتیدی دریغ نکن.

موفق باشی

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Pejman - 04-04-2012

کریم جان من در این پست در مورد آزمون GRE و اهدافی که پشت این آزمون هست نظرات شخصی خودم رو گفتم. از نظر من بعید هست که در کشوری مثل آمریکا با داشتن قوی ترین دانشگاه های دنیا، بدون بررسی دقیق و همه جانبه عوامل موثر بر پذیرش و فاند، به نتیجه آزمونی در این حد اهمیت داده بشه و یا اینکه مثلاً هدف کسب درآمد برای یه موسسه باشه! این آزمون ملاک مهمی در آمریکا هست و مسلماً سودی که ناشی از برگزاری این آزمون می شه در مقابل سودی که کشور آمریکا از ورود نخبگان به کشورش دریافت می کنه خیلی ناچیز هست.

به هر حال من فکر می کنم در مورد آمریکا اگر که فردی حداقل نمره مورد نیاز GRE رو بیاره، و بتونه از نظر مقاله در وضعیت خیلی خوبی باشه باز هم شانس زیادی برای پذیرش و فاند در مقطع دکترا داره. ولی مشکل اینجاست که افرادی با رزومه خیلی خوب یه وقتایی حداقل GRE رو هم نمیارن و خب این رو نمی شه کاریش کرد.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Shahrouz - 04-04-2012

(04-04-2012, 02:29 PM)Pejman نوشته: کریم جان من در این پست در مورد آزمون GRE و اهدافی که پشت این آزمون هست نظرات شخصی خودم رو گفتم. از نظر من بعید هست که در کشوری مثل آمریکا با داشتن قوی ترین دانشگاه های دنیا، بدون بررسی دقیق و همه جانبه عوامل موثر بر پذیرش و فاند، به نتیجه آزمونی در این حد اهمیت داده بشه و یا اینکه مثلاً هدف کسب درآمد برای یه موسسه باشه! این آزمون ملاک مهمی در آمریکا هست و مسلماً سودی که ناشی از برگزاری این آزمون می شه در مقابل سودی که کشور آمریکا از ورود نخبگان به کشورش دریافت می کنه خیلی ناچیز هست.

به هر حال من فکر می کنم در مورد آمریکا اگر که فردی حداقل نمره مورد نیاز GRE رو بیاره، و بتونه از نظر مقاله در وضعیت خیلی خوبی باشه باز هم شانس زیادی برای پذیرش و فاند در مقطع دکترا داره. ولی مشکل اینجاست که افرادی با رزومه خیلی خوب یه وقتایی حداقل GRE رو هم نمیارن و خب این رو نمی شه کاریش کرد.
درود ،
واقعیت این هست که به قول بابک صحبت کردن در رابطه با اینکه آیا این شرایطی که وجود داره منطقی هست یا خیر دردی رو دوا نمی کنه!
ولی با کمال احترام، خب چه تفاوت بارزی بین من با نمره quan 770 و یک نفر با نمره quan 800 و یا یکی دیگر با نمره quan 730-40 وجود داره از لحاظ استدلال منطقی و هوش و ...؟ یعنی اگر معیار این باشه، شما به این باور رسیدید که یک چینی با جی ار ای 1500 از ضریب هوشی و خلاقیت و ایده پردازی تا این حد بالاتری نسبت به ایرانی با جی ار ای 1100 بهره مند هست؟

ولی اینکه یکی که مقالاتش hot paper شدند با من که 4 مقاله ISI نسبتا معتبر دارم و کسی که یک کنفرانس خارجی در رشته ما نداره خیلی خیلی تفاوت می کنه!یعنی سطح ریسرچ و توانایی آکادمیک ما یکسان نیست. سه سطح واقعا متفاوته! چون یک مقاله hot paper هم نیازمند هوش هست، هم نیازمند خلاقیت، توانایی کار بی وقفه و مستقل، مطالعه بسیار زیاد و.... واقعا جی ار ای که با سه چهار ماه مطالعه لغت و یکی دو تا تست quan بیشتر زدن می شه نمره رو از 1000 به 1200 رسوند افزایش ایده پردازی، خلاقیت و هوش و مطالعه و ... رو موجب شده؟

چون سوپروایزر دو پروژه کارشناسی ارشد به عنوان مشاور بودم متوجه شدم که چقدر کار کردن با کسی که سابقه ریسرچ نداره عذاب آوره ولو اینکه از لحاظ آکادمیک هم آدمهای قوی باشند چون استقلال ندارند بسیار بسیار کار باهاشون سخت و دشواره. همه چیز رو از مشاور یا استاد می پرسند! همه چیز!

در ضمن اگر قرار بر تقلب باشه که این آزمونهای زبان و جی ار ای خیلی احتمال تقلب بیشتره تا یک مقاله علمی سطح بالا! دلایلش هم در کشورهای جهان سومی فراوونه!

جی ار ای بالا آوردن همونقدر برای کسی که کار آکادمیک کرده سخته که از
شما بخوان عمده افعال عربی رو از لحاظ صرف فعل بدونید! خیلی حوصله می خواد
که از من یکی واقعا خارجه چون هیچ جذابیتیم نداره! یعنی ربطی به افزایش
خلاقیت و توانایی استدلال و.. نداره!

اینکه معیار رو جی ار ای گذاشتند مثل این هست که شرکتی بیاد به جای سابقه
کار مرتبط و موفق، نتایج نمره زبان و عربی و ریاضی شما رو مهمترین اولویت استخدام
شما قرار بده!!

ضمن اینکه وقتی که استاد مستقیما بخواد کسی رو جذب کنه معمولا سابقه ریسرچ براش مهم تر می شه از جی ار ای و... . اگر واقعا جی ار ای عامل مهمتری در کسب نتایج موفق در دکترا هست پس چرا اساتید در پروژه هایی که حالت گرنت شخصی اونها هست به سابقه ریسرچ مرتبط بیشتر تاکید می کنند؟
من هم مثل کریم روند جذب رو اصلا منطقی نمی دونم.

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا - Saeid - 04-04-2012

شهروز عزیز بزار قضیه ای رو تعریف کنم. من اخیرا با یکی از دوستان (ایشون تو علم و صنعت درس خونده) اخیرا رفته بودم کوه. ایشون از من پرسید که شما مقاله isi داری؟؟ و من گفتم بله دارم. بعد بدون هیچ مقدمه ای برگشت و به من گفت: "چقدر خرج کردی؟ 1 میلیون؟" من به ایشون گفتم که پولی خرج نکردم ولی ایشون باورش نمیشد. ایشون میگفت که در دانشگاهشون اطلاعیه ای رو رو دیوار چسبونده بودن که نوشته "نیاز به همکاری مقاله ای داریم". زنگ زده بودن و گفته بودن حاضر به همکاری هستن ولی در جواب گفته بودن که چقدر پول میدی؟؟ من این مسایل رو در دانشگاه خودمون هم دیده بودم. متاسفانه این قضیه مقاله شووورش در اومده در کشور ما!!! در دانشگاه ما استادی بود که خودش میگفت هر 2 روز یه مقاله ژورنالی تو اشپرینگر و الزیور میده در حالی که واقعا ارزش علمی مقاله ها که ما دانشجوهای اون دانشگاه بودیم میدونستیم صفره و به اندازه یه غاز نمی ارزه Big Grin
من خودم نمره GRE بالایی ندارم ولی کسی که نمرش بالاس مطمعنا توانایی خواندن و درک بسیار قوی در متون علمی داره و مقاله هم میتونه کار بکنه و ایده داشته باشه و مقاله بده.
یک مسله دیگه که هست اینه که در بسیاری از کشورها در مقطع ارشد مقاله ای به اون صورت چاپ نمیشه و ریسرچ در حد مقدماتی هست و شاید بسیاری از کشورها اصلا مقاله چاپ نمیشه. استاد یا هیت ادمیژن وختی میخان کسی رو انتخاب کنن با توجه به شرایط مقایسه میکنن. متقاضی چینی ممکنه اصلا شرایط و امکانات ریسرچ براش فراهم نبوده باشه. اصلا اینجا نمیشه دو نفر رو مقایسه کرد. یکی پابلیکیشن داره در حد تیم ملی و یکی اصلا پابلیکیشن نداره. خوب اینجوری باشه همه رو باید بزارن کنار و مقاله دارهارو انتخاب کنن که کاملا غیر منطقیه.
در مورد اپلای استرالیا خیلی به مقاله اهمیت میده. من به استاد استرالیایی ایمیل زده بودم. برای من خیلی جالب بود که ایشون حتی اسم ژورنال و ایمپکت و حتی جایی که چاپ شده بود مقاله رو هم دارآورده بود و به من تبریک گفته بود که اینجا مقاله چاپ کردم!!! شما هم میتونید استرالیا ایمیل بزندید. حتما جواب خواهید گرفت.
ولی برا من حتی یه بار هم استاد آمریکایی همچین چیزی نگفته و پیش نیومده. من در کل شیوه انتخاب آمریکا رو خوب میدونم هرچند میتونه معایبی هم داشته باشه که شما اشاره کردید. من GRE رو امتحانی برای درآمد زایی نمیدونم چون یه دانشجوی فول فاند حداقل 30000 هزار دلار هزینه داره که باید دانشگاه X بده در حالی که هزینه GRE صد و نود 190$ دلار هستش که تو جیب دانشگاه پرینستون میره و اصلا ربطی به دانشگاه X نداره.
من به جای شما بودم حتما استرالیا و اروپا امیل میزدم.
در کل نمیخام از آمریکا دفاع کنم ولی آمریکا همون طور که میگن کشوری هست که به شما امکان رشد و شکوفایی رو میده....تو پذیرش دانشجو هم به همه فرصت این رو میده که شکوفا بشن.....شاید اصلا یه آفرقایی هیچ لابراتوآری در عمرش ندیده باشه...حالا باید چون مقاله نداره ریجکت بشه؟؟؟
در ضمن به عنوان آخرین نکته حتما در انتخاب دانشگاهاتون دقت زیادی داشته باشید و زیاد ایمیل بزنید به استاتید. امیدوارم موفق باشید.
در موزد گرنت و هم که فرمودید استاد وختی از گرنت خودش باشه به مقاله نگاه میکنه هم باید بگم که اساتید الان دیگه و معمولا به کسی RA میدن که 2 ترمی رو اونجا درس خونده باشه و شناخت از طرف داشته باشه و بعد گرنت میدن.
در مورد اینکه گفتی 10000$ بدن و بدون شهریه هم خودش FULL FUND حساب میشه. شهریه چیزی در حدود 15 تا 20 هزار دلاره که کلا مجموعا به چیزی حدود 30000 دلار میرسه و این خودش فول فاند محسوب میشه. و برا همه بچه هایی که فاند میگیرن تقریبا به همین ترتیب هستش و فاند عموما بین 30 تا 40 هزار دلار هستش و اون هزینه زندگی هم که شما 10000 هزار تا گفتی با توجه به هزینه زندگی در شهرهای مختلف هستش و حالا ممکنه جایی با 10000 تا بشه زندگی کرد و جایی با 20000 هزار تا که هر 2 فقط هزینه های زندگی رو پوشش میدن

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Pejman - 04-04-2012

شهروز جان من منظورم این نیست که کسی که نمره بالایی تو GRE نگرفته از نظر استدلال و هوش و غیره وضعیت خوبی نداره. البته اگر کسی وقت کافی بذاره و مشکل خاصی تو زندگیش نباشه و بعد نمره خوبی نتونه بگیره، خب قطعاً تو یکی دو زمینه مثل قوه تجزیه تحلیل، سرعت عمل و یا هوش قوی نیست. من تا جایی که فهمیدم شما وقت کافی برای GRE نذاشتی و مسلمه که نمره خوبی هم نتونستی بگیری.

من بیشتر بحثم در رابطه با حرف کریم جان بود که شیوه گزینش دانشجو در آمریکا رو غیر استاندارد و غیر منطقی و آزمون GRE رو بی هدف دونسته بود! من می گم کشوری مثل آمریکا که برای تحصیلات تکمیلی این همه ارزش قائل هست چطوری می تونه بی هدف یه آزمونی رو سالهای متمادی برگزار کنه و این درجه از اهمیت رو بهش بده؟!! واقعاً منطقی نیست برای من این حرف. در کل من با حرفهای بابک و البته سعید تا حدود زیادی موافقم. اینکه این روش انتخاب دانشجو در آمریکا درسته یا غلط یک بحث دیگه است... البته تقلب هم در این آزمون کم نیست ولی تقریباً ETS هر سال کلی آزمون رو در چین و غیره باطل اعلام می کنه. یعنی اجازه نمی ده این تقلب کردنها در نتیجه افراد اثر بذاره... احتمال تقلب در امتحانات داخلی دانشگاه ها که منجر به معدل می شه خیلی بیشتره. در مورد چاپ مقاله هم همونطور که سعید گفت و شما هم قطعاً در جریانید خیلی ها از این خرید و فروش ها می کنند...

در مورد مقاله من هیچ جایی رو ندیدم مثل ایران به مقاله اهمیت داده بشه و دانشجویان فوق لیسانس ایرانی گاهی از اساتید خارجی هم من دیدم بیشتر مقاله می دند و خب این نشون می ده زیاد نمی شه روی تعداد مقالات یک دانشجوی کارشناسی ارشد به عنوان یک فاکتور خیلی تاثیر گذار حساب کرد. البته این نظر شخصی من هست و قصد بی اهمیت جلوه دادن مقالات ایرانی ها رو در حالت کلی ندارم. قطعاً افراد زیادی هستند که مقاله های واقعاً خوب و ناب می دند...

به نظر من یک چینی اگر بدون تقلب (!) 1500 شده باشه تو GRE، قطعاً آدم بسیار با پشتکاری است و می تونه از پس هر کاری بر بیاد! اگر تا الان هم مقاله نداده باشه می تونه در آینده مقالات خوبی بده!

از همه این حرفها بگذرم، بهتره به واقعیت موجود نگاه کنیم و اینکه چه کاری می شه کرد برای جبران یه نمره نه چندان خوب در GRE. از نظر من همونطور که گفتم مکاتبه فراوان با استادا و استمرار در این کار، اون هم از همه رنک ها، نه فقط دانشگاه های تاپ به احتمال خیلی زیاد می تونه با رزومه ای مشابه رزومه شما منجر به دریافت پذیرش و فاند کامل بشه. من حدسم این هست که یا شما خیلی زیاد به استادا ایمیل نزدید یا اینکه فقط دانشگاه های بالا اپلای کردید. در بعضی دانشگاه های آمریکا من خودم دیدم که اول از همه نمره GRE رو نگاه می کنند و اگر نمره حداقل رو نداشته باشید اصلاً دیگه نگاه نمی کنند شما چند تا مقاله دادی یا حتی اوضاع معدلت چطوره. قطعاً باید بیخیال اینجور دانشگاه ها بشید.

مورد بعدی بررسی وضعیت دانشگاه ها از نظر میانگین نمرات GRE دانشجویان سالهای قبل و میزان اهمیت دانشگاه ها به این نمره هست که با کمی وقت و تحقیق و پرس و جو می شه بهش رسید. یه وقتایی دانشگاه های ضعیف شرایط سخت گیرانه تری نسبت به دانشگاه های قوی تر دارند. مثلاً نمونه اش حداقل نمره زبان هست که مثلاً تو دانشگاه های خیلی تاپ این نمره گاهی خیلی پایین تر از دانشگاه های متوسط هست.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Behnoush - 04-04-2012

من اونقدر اطلاعات ندارم که بتونم بگم GRE ملاک خوبی هست یا نه ولی در مورد تاثیرش توی پذیرش خودمو مثال میزنم .
من پارسال با جی آر ای 1000 حدود 5 دانشگاه اپلای کردم امریکا که همه رو ریجکت شدم. یکیش همین دانشگاه کنتیکات بود که با استاده خیلی ارتباط خوبی هم داشتم و بعد بهم گفت کمیته بخاطر نمره جی آر ای موافق پذیرش شما نبود . با اینکه از نظر ریسرچ خیلی به رزومه من میخورد. جوریکه من حتی به این استاده ایمیل هم نزده بودم ولی با یکی از همکاراش صحبت کرده بود و رزومه من رو اونجا دیده بود بعد خودش با هام تماس گرفت که من با دکترفلانی ( استاد اولی ) هم صحبت کردم چون تو به کار من خیلی میخوری اگه موافقی با من کار کنی . ولی در نهایت بخاطر نمره جی آر ای ریجکت کردن و استاده گفت اگه جایی نرفتم سال بعد یعنی امسال با نمره بالاتر اپلای کنم دوباره . من امسال با جی آر ای 1250 اپلای کردم و پذیرش فول فاند گرفتم از همین دانشگاه و همین استاد.
تنها تغییری که رزومه من از پارسال تا امسال کرد نمره جی آر ای و تافل بود ( تافل سال قبل 590 امسال 620) . همین. هیچ تغییر دیگه ای وجود نداشت . پارسال همه ریجکت امسال تا الان سه تا پذیرش فول فاند گرفتم. انتخاب دانشگاه ها هم هر دوسال کاملا منطقی و براساس شباهت تحقیق و ارتباط با استاد بوده . پس من بنا به تجربه شخصی خودم میگم نمره GRE و تافل رو دست کم نگیرید . مخصوصا GRE.