آکادمیا کافه
پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - shark - 15-07-2012

سلام
من ليسانس عمران از دانشگاه خليج فارس با معدل ١٤.٥٩ هستم
ضمنا ٨ سال سابقه كاري دارم
همچنين نمره تافل -ibt- ١٠٢ دارم
قصد دارم با هزينه خودم برم كانادا تو مقطع كارشناسي ارشد تحصيل كنم ميخواستم بدونم با اين وضعيت شانسي براي اخذ پذيرش دارم و اگه پاسخ منفيه بايد چيكار كنم تا بتونم پذيرش بگيرم .

پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - hosseinkh61 - 30-04-2014

سلام
میخاستم درمورد گرفتن پذیرش تو دانشگاه کنکوردیا بپرسم( درضمن من کار اقامت کاریم اوکی شده منتظر ویزا هستم)  : 
1- رشته عمران هست و من الان 10 سال از کارشناسیم میگذره آیا این مدت زمان مشکلی برای پذیرش نداره؟؟؟آیا باید حتمن معرفی نامه اساتید از ایران بگیرم؟ آخه بعد از 10 سال من کیو پیدا کنم
2- بیشتر چه شاخه ای از عمران واسه ارشد بورسه یعنی بازار کاریش خوبه؟؟
3- من توی سایت کنکوردیا نیاز به مدرک GMAT یا GRE ندیدم شما تجربه ایی دارید که اونجا برم ازم میخان یا نه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - yousi - 30-04-2014

(30-04-2014, 09:02 AM)'hosseinkh61' نوشته: سلام
میخاستم درمورد گرفتن پذیرش تو دانشگاه کنکوردیا بپرسم( درضمن من کار اقامت کاریم اوکی شده منتظر ویزا هستم)  : 
1- رشته عمران هست و من الان 10 سال از کارشناسیم میگذره آیا این مدت زمان مشکلی برای پذیرش نداره؟؟؟آیا باید حتمن معرفی نامه اساتید از ایران بگیرم؟ آخه بعد از 10 سال من کیو پیدا کنم
2- بیشتر چه شاخه ای از عمران واسه ارشد بورسه یعنی بازار کاریش خوبه؟؟
3- من توی سایت کنکوردیا نیاز به مدرک GMAT یا GRE ندیدم شما تجربه ایی دارید که اونجا برم ازم میخان یا نه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام حسین جان
خوش اومدی به سایت
درمورد سوال اولت بگم که مسئله اینه که اگر شما کاری که تو این 10 سال میکردی در ارتباط با درسی که خوندی و رشته ای که انتخاب میکنی باشه که نه فکر نکنم به مشکل خاصی بخوری. میتونی بگی که داشتی تجربه نسبت به رشته مورد علاقت کسب میکردی و بعد این مدت فهمیدی که دانش آکادمیکت در مورد این رشته کمه برای همین تصمیم گرفتی که ادامه بدی
در مورد سوال دومت باید بگم کلا scholarship دانشگاه برای دکتری است و Fund برای ارشد کمه مگه شانسی بهت بخوره و از Grant استاد استفاده کنی اونم منوط به اونه که اون استاد Proposal ای برای صنعت فرستاده باشه که قبول شده باشه و یه مقدار پول به عنوان  Grant  داشته باشه که بخواد به شما بده.( اگر از رزومت خوشش بیاد و باهات حال بکنه!) برای همین شاید شاخه به شاخه فرقی نداره بازم اساتید عمران بهتر میدونن
درمورد سوال آخرتم بگم که GRE GMAT یا SAT کلا مال آمریکاس و دانشگاه های معدودی تو دانشگاه این نمره ها رو میخوان پس اگر تو سایت دانشگاه یا گروه حرفی ازش به میون نیومده پس نمیخاد
راستی یادم رفت درمورد Recommendation letter بهت بگم که میتونی اونها رو از افرادی که تو کار آشنا شدی و مسئولت بودن بگیری اما حواست باشه Email که از این افراد میخوای باید پسوند مخصوص شرکت رو داشته باشه ینی مثلا  نمیتونی yahoo@ رو بذاری برای اینجور آدما چون دانشگاه قبول نمیکنه. ایمیل باید آکادمیک باشه

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - Sasannaghieh - 30-05-2014

سلام دوستان.لطفا راهنماییم کنید. 
[align=right]ترم 7 دانشگاه غیر انتفاعی اشرفی/رشته عمران-عمران 
[align=right]با معدل 18.18/شاگرد اول 
[align=right]امتحان زبان قصدشو دارم 
[align=right]سابقه کار 6 ماه +مدارک بتن/سفتکاری/اتوکد از فنی حرفه ای
روی مقاله کار میکنم
حالا میخواستم برای فوق اقدام کنم.میخواستم ببینم مشکلی وجود داره یعنی بخاطر اینکه غیرانتفاعی هست کلا برای پذیرش کانادا مشکلی دارم یا نه؟ 
و اینکه شانسم برایفاند کامل چقدره
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - M1KE - 31-05-2014

مدارکی که مورد تایید وزارت غلوم ایران باشند و ترجمه اونها بتونه به تایید دادگستری و امور خارجه برسه برای دانشگاه های کانادا مورد قبول هست. با توجه به اینکه معدلتون خیلی خوب بوده در صورتی که بتونید یک نمره زبان خوب (حدود آیلتس 7 یا تافل 100) بگیرید شانس تون برای گرفتن پذیرش خیلی زیاد میشه. در مورد کمک هزینه در کل با توجه به اینکه در اعلب دانشگاه ها اولویت با دانشجویان دکترا هست، برای کمک هزینه های ارشد رقابت بالا هست و شانس گرفتن کمک هزینه یک مقدار پایین تر از دکترا هست. به همین دلیل اگر نتونستید کمک هزینه بگیرید شاید مجبور بشین در ایران ارشد بخونید و بعد برای دکترا اقدام کنید. منتهی در ارشد هم می بایست شرایط تحصیلی تون رو خوب نگه دارید و معدل تون رو بالا نگه دارید و ترجیحا یکی دو تا مقاله هم در جاهای معتبر (ترجیحا مجله های ISI) انتشار بدین که شانس تون بالا بمونه.
(30-05-2014, 10:13 PM)'Sasannaghieh' نوشته:
سلام دوستان.لطفا راهنماییم کنید. 

ترم 7 دانشگاه غیر انتفاعی اشرفی/رشته عمران-عمران 

با معدل 18.18/شاگرد اول 

امتحان زبان قصدشو دارم 

سابقه کار 6 ماه +مدارک بتن/سفتکاری/اتوکد از فنی حرفه ای
روی مقاله کار میکنم
حالا میخواستم برای فوق اقدام کنم.میخواستم ببینم مشکلی وجود داره یعنی بخاطر اینکه غیرانتفاعی هست کلا برای پذیرش کانادا مشکلی دارم یا نه؟ 
و اینکه شانسم برایفاند کامل چقدره
ممنون

RE: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - cyberi - 28-01-2015

سلام دوستان ، اسم من شاهینه و تازه در این سایت عضو شدم 
من الان دانشجوی ترم 7 هستم و معدل دو ترم گذشتم 15.64 هست . چند تا سوال دارم :

1 .آیا با توجه به سخت گیری دانشگاه های کانادا روی معدل ارزششو داره که من خودمو 9 ترمه کنم ، 
که معدلم بیشتر بشه و در صورت امکان (به کمک استادام) بتونم مقاله بدم ؟ (چون برای مستر کسی زیاد انتظار مقاله نداره) 
2. شانسی برای گرفتن فاند با معدل 16 دارم ؟ ( زبانم خوبه و میتونم روی آیلتس 6.5 یا 7 حساب کنم)
3.  واقعا از نظر بازار کار فرق میکنه که تو یه دانشگاه متوسط تر بخونیم ؟ 
4. برای عمران من با توجه به وضعیت متوسطم تو چه دانشگاهایی ( چه استانی) شانس پذیرش دارم ؟

ببخشید سوالام زیاد شد [img]images/smilies/confused.gif[/img] واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - Andre - 28-01-2015

(28-01-2015, 04:03 AM)'cyberi' نوشته: سلام دوستان ، اسم من شاهینه و تازه در این سایت عضو شدم 
من الان دانشجوی ترم 7 هستم و معدل دو ترم گذشتم 15.64 هست . چند تا سوال دارم :
1 .آیا با توجه به سخت گیری دانشگاه های کانادا روی معدل ارزششو داره که من خودمو 9 ترمه کنم ، 
که معدلم بیشتر بشه و در صورت امکان (به کمک استادام) بتونم مقاله بدم ؟ (چون برای مستر کسی زیاد انتظار مقاله نداره) 
2. شانسی برای گرفتن فاند با معدل 16 دارم ؟ ( زبانم خوبه و میتونم روی آیلتس 6.5 یا 7 حساب کنم)
3.  واقعا از نظر بازار کار فرق میکنه که تو یه دانشگاه متوسط تر بخونیم ؟ 
4. برای عمران من با توجه به وضعیت متوسطم تو چه دانشگاهایی ( چه استانی) شانس پذیرش دارم ؟
ببخشید سوالام زیاد شد [img]images/smilies/confused.gif[/img] واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

1- به نظر من که اگر معدلتون بالا میره اینکار رو انجام دهید.
2- کمک هزینه در اکثر موارد برای دوره ی Master کمرنگ بوده، اما شانص خودتون رو دارید.
3- من تجربه عملی‌ای در این مورد ندارم. با توجه به صحبت دوستان به تلاش خودتون بستگی داره. لزوماً دانشگاه با رده بالاتر به موفقیت و جایگاه شغلی بهتر ختم نمیشه.
4-رشته شما رو اکثر دانشگاهها ارائه می‌کنند. باید عواملی مثل سطح تحصیلی دانشگاه، رویکردی که اساتید دانشکده نسبت به رشته شما در پیش گرفتن و هزینه های زندگی در شهر مورد نظر رو مد نظر قرار بدید تا بتونید به تصمیم مطلوب برسید. در صورتی که اپلای میکنید لطفاً به کمک هزینه های جزئی در دوره ارشد توجه کنید. چون به نظر فرصت دارید می‌تونید با برنامه ریزی اهداف خود رو پیش ببرید.

RE: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - سنایی - 07-05-2016

سلام من دانشجوی کارشناسی رشته عمران عمران آزاد اراک با معدل فعلی 18.40 ترم آخر هستم در مسابقات ملی بتن مقام دوم و مسابقات بین المللی بتن خود متراکم در مالزی مقام اول داریم و هم چنین دو مقاله در کنفرانس داخلی دارم انشالله تا دو سه ماه اینده یه مقاله در کنفرانس بین الملی خارج از کشور میدیم آیا با این شرایط امکان فول فاند برای مستر وجود داره آن هم به چه کشورهایی ؟اگر باشد طی یکسال میشود مدرک زبان به همراه دو مقاله آی اس آی داشته باشم

RE: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - mehran۱۲۳۴ - 10-12-2016

سلام مهران هستم ۲۴ساله دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی سجاد با معدل حدود۱۴و ایلس ۷/۵ میخواستم برا پذیرش دانشگاه های کانادا بپرسم در ضمن من خاله هام و دایی مقیم کانادا هستن من شانسی برای پذیرش گرفتن از هر کدوم دانشگاه های کانادا رو در مقطع کارشناسی ارشد دارم
ممنون میشم بتونید راهنماییم کنید

RE: پذیرش در رشته عمران در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - PeymanSa - 10-12-2016

(10-12-2016, 03:49 AM)mehran۱۲۳۴ نوشته: سلام مهران هستم ۲۴ساله دارای مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی سجاد با معدل حدود۱۴و ایلس ۷/۵ میخواستم برا پذیرش دانشگاه های کانادا بپرسم در ضمن من خاله هام و دایی مقیم کانادا هستن من شانسی برای پذیرش گرفتن از هر کدوم دانشگاه های کانادا رو در مقطع کارشناسی ارشد دارم
ممنون میشم بتونید راهنماییم کنید

سلام...خیلی(شخصا") بعیده با این معدل و بدون کار جدی، برای کانادا بشه توجه سوپروایزری رو جلب کرد و از فیلتر ادمیشن هم گذشت..پیشنهاد میکنم رو اروپا فکر کنید...(مشخصا ایتالیا شاید برای کیس شما مناسب تر باشه). موفق باشید