آکادمیا کافه
پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - half_tone - 14-11-2014

با سلام و باتشکر از شما
من رشتم یکم با دوستان متفاوته
من کارشناسی ارشد یکی از رشته های توانبخشی هستم در دانشگاه های دولتی علوم پزشکی در تهران
لیسانس شاگرد اول شدم
فوق لیسانس معدلم بالای 17
تافل 85 اما دارم میخونم که دوباره امتحان بدم
GRE دارم اماده میشم.
دو تا ISI دارم و سه تا pubmed
سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان مربی ( تئوری و عملی ) دارم.
ترجمه دو تست که با اطلاع و موافقت نویسنده بوده و قراره روی سایت خودشون به عنوان نسخه پرشین قرار بگیره.
موضوعی که اخیرا روش کار میکنم خاصه و مثل موضوع دوستی که بالا گفتن بین رشته ای و داغه و جای بحث زیاد داره .
چند تا دانشگاه در آمریکا مثل کارولینای شمالی یا کالیفرنیای جنوبی گفتن که برای این رشته میخوان از ملیت های مختلف و فرهنگ های مختلف دانشجو بگیرن.
دو سه تا استاد پیدا کردم که مرتبط هستند اما هنوز مکاتبه رو شروع نکردم.میخوام مقاله بعدم اکسپت بشه بعد
من حتما فول فاند می خوام....
با دو نفر که مشورت کردم میگن به خارجی ها فول فاند نمیدن ولی قبلا و اینجا در این مورد بحث هست که به خارجی ها هم فاند کامل میدن. برای همین یکم شک کردم و خواستم دوستان با تجربه منو راهنمایی کنند.
ممنونم

RE: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 23-11-2014

در صورتی که معدل کارشناسی تون هم خوب باشه --که با توجه به شاگرد اول شده بودین حتما همین طوره-- و نمره زبان تون رو هم بهبود بدین و به حدود 100 برسونید با در نظر گرفتن اینکه دو مقاله معتبر هم دارید شانس پذیرش و فاندتون بالاست و به نظرم نیازی نیست منتظر چاپ مقاله سومتون بشین.

بیشتر وقت تون رو بگذارین روی آوردن نمره تافل 100 و همین طور GRE خوب و کارهای مقاله سوم رو در اولویت سوم بعد از زبان و جی آر ای قرار بدین. نیازمندی های سایت دانشگاه هایی که می خواهید براشون اپلای کنید رو دقیق نگاه کنید. ممکنه برخی رشته های مرتبط با روانشناسی نیازمند آزمون GRE سابجکت هم باشند به همین دلیل خوبه که از این مورد اطمینان حاصل کنید چون فکر کنم سالی یک بار و در حوالی بهار برگزار میشه.

گواهی شاگرد اولی تون رو هم می تونید بگیرید و در رزومه تون اشاره کنید و بیشتر با استادهایی تماس بگیرید که زمینه های کاریشون مشابه مقاله هاییه که کار کردین.

RE: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - half_tone - 24-11-2014

سلام
مرسی از راهنماییتون.
پس این مطلب که میگن تو رشته های علوم انسانی و پزشکی و توانبخشی فاند به اینترنشنال ها نمی دن، در مورد همه صادق نیست؟بیشتر دانشگاه هایی که سرچ کردم میگن امکان فاند هست اما فکر می کردم به اینترنشنال ها نمیدن!
ممنون

RE: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 27-11-2014

من چنین چیزی نشنیدم و فکر نمی کنم درست باشه. هر دانشگاهی شکل ها مختلفی از کمک هزینه رو داره شامل حل تمرین (TA) یا دستیار پژوهشی (RA) که به واسطه کار حل تمرینی یا پژوهشی که برای استاد راهنماتون می کنید هزینه های شما پرداخت میشه یا هم که اسکالرشیپ ها و بورس هایی که به افراد با سوابق تحصیلی درخشان تعلق می گیره. در این قسمت انواع و اقسام مختلفی وجود داره که بسته به سیاسیت های سازمان بورس دهنده به افراد خاصی تعلق می گیره (مثلا به خانم ها، شهروندان خود اون کشور یا شهروندان یک سری کشورهای خاص و غیره) و طبیعتا اگر شما جزو اون افراد خاص نباشید نمی تونید برای اون بورس ها یا اسکالرشیپ ها اقدام کنید. ولی در هر حال گزینه های عمومی مثل RA و TA همیشه وجود دارند.

در این مورد می تونید تاپیک مربوط به انجمن کمک هزینه و تماس با استادان رو بخونید.

RE: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - eng.hojati - 31-01-2015

سلام دوستان وقتتون بخیر
بنده دانشجوی ترم اول کارشناسی ارشد هستم
رشته عمران سازه - 
معدل دوره کارشناسیم 18.32 بود
میخواستم بدونم از الان دقیقا چه کارهایی انجام بدم که بتونم واسه دکترا از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم
لطفا واسه مقالات و نوع مدرک زبان راهنماییم کنید 
و اینکه آیا تالیف کتاب در داخل کشور رزومه خوبی واسه رفتن محسوب میشه یا خیر..
هدف خودم دانشگاه واشینگتنه
ممنونم .

RE: پذیرش در رشته توانبخشی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 01-02-2015

(31-01-2015, 11:51 PM)'eng.hojati' نوشته: سلام دوستان وقتتون بخیر
بنده دانشجوی ترم اول کارشناسی ارشد هستم
رشته عمران سازه - 
معدل دوره کارشناسیم 18.32 بود
میخواستم بدونم از الان دقیقا چه کارهایی انجام بدم که بتونم واسه دکترا از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم
لطفا واسه مقالات و نوع مدرک زبان راهنماییم کنید 
و اینکه آیا تالیف کتاب در داخل کشور رزومه خوبی واسه رفتن محسوب میشه یا خیر..
هدف خودم دانشگاه واشینگتنه
ممنونم .

سلام
چون گفتین دقیقا  چه کار باید بکنید من هم دقیق می گم!
اول از همه فروم رو مطالعه کنید و با روند پذیرش آشنا بشوید. زبان خودتون رو تقویت کنید و به فکر نمره تافل بالا باشید(بالای 100) برای امتحانات GRE حتما خوب خودتون رو آماده کنید. معدلتون خیلی خیلی مهم هست معدل کارشناسی شما خیلی خوبه معدل ارشدتون رو هم بالا نگه دارید. درباره رشتتون سعی کنید حتما کارهای تحقیقاتی انجام بدید و چون دانشجو ارشد هستید انتظار مقاله از شما میره پس سعی کنید با استادهای خوب برای مقاله دادن سر موضوعات بروز رشتتون کار کنید.
موضوع پایان نامتون رو هم بروز و با استادای خوب بردارید که بعدها بتونید یه توصیه نامه خوب هم از استادتون داشته باشید و همچنین سعی کنید موضوع پایان نامتون طوری باشه که از توش بتونید مقاله هم بنویسید.
و در آخر تالیف و ترجمه کتاب، سابقه تدریس، کسب رتبه برتر در مسابقات علمی و هر چیزی که قابلیت علمی شما رو در سطح بالا نشون  بده در رزومه مهمه و میتونه مفید باشه .
موفق باشید