آکادمیا کافه
نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%D9%8A%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - parsley - 01-01-2012

ابتدا لازم میدونم از دوستان مخصوصا دو دوست عزیزی که راهنماییهای ارزشمندشون رو دریغ نکردن تشکر کنم. من تغییراتی رو مخصوصا براساس اصلاحات این دوستان توی توصیه نامه دادم و فکر کنم دیگه برای آخرین بار اینجا قرارش میدم. بازم از دوستان تقاضا دارم آخرین راهنماییها و اصلاحاتشون رو مطرح کنن:

To whom it may concern:
I am writing this letter as a recommendation letter to suggest Mr.x as a prospective student for your program. I have known x for two years as his teacher.
x asked me to write a recommendation letter for him. He took a course under my supervision: the lab of computer architecture. He achieved a perfect mark: a full 20/20! I think this shows his perfect performance clearly. Beyond his excellent score, he has other outstanding qualities that qualify him for your program. He was very organized during this practical course – which is so important in such courses. He was present completely at the lab during the semester. These sorts of courses are based on detecting, analyzing and then solving the issues and he showed that he was capable and he did it well as an innovative student. Another positive aspect of his personality was his interest in teamwork. The course was generally depending on teamwork and he was able to get along with his group members very well to solve the problems perfectly. We had a time pressure in each class session to complete a whole part of the course and he did it suitably too. Finally his great mark distinguished him as a top student of the class.
Based on my experience and knowledge about him and his personality, he has sufficient potential to do as a meritorious student at the MSc programs. Please don’t hesitate to contact me later, if you need more information about him.
Sincerely

For more information, contact to:
x
پیشاپیش از اعضای خوب این سایت مفید تشکر میکنم..

نظر خواهی در مورد متن توصیه نامه - amirhossein.gh - 06-01-2012

دوستان سلام
یه سوالی برام پیش اومده:
برای نوشتن و ارسال توصیه نامه ها ، باید ابتدای متن بنویسیم به کدوم دانشگاه یا تو متن اشاره کنیم به کدوم دانشگاه داره میره؟
آخه اینجوری که خیلی وقت بر و همچنین ممکنه برخی ها دیگه به کار نیان چون مثلا نمیخای اپلای کنی و .... ؟؟؟؟؟
ممنون

نظرخواهی در مورد متن توصیه نامه - spt - 06-01-2012

(06-01-2012, 03:25 AM)amirhossein.gh نوشته: دوستان سلام
یه سوالی برام پیش اومده:
برای نوشتن و ارسال توصیه نامه ها ، باید ابتدای متن بنویسیم به کدوم دانشگاه یا تو متن اشاره کنیم به کدوم دانشگاه داره میره؟
آخه اینجوری که خیلی وقت بر و همچنین ممکنه برخی ها دیگه به کار نیان چون مثلا نمیخای اپلای کنی و .... ؟؟؟؟؟
ممنون
البته امیر حسین جان فک کنم توی موضوع مناسب نپرسیدی...
به نظر من اول کافیه و احتیاجی هم نیست چند جا نوشته بشه دانشگاه یا استاد مقصد....
این کوتاه بودن در توصیه نامه خیلی خیلی موثره و یه توصیه نامه خوب اصلا دیگه به اونجا نمیرسه که بخاد اونقدر توضیح توش داده بشه که چند بار اسم دانشگاه مقصد بیاد توش... البته کلا نیازی نیست که اسمی از دانشگاه مقصد بیاد و اکثرا هم همینطوریه... معمولا اول توصیه نامه عبارت های کلی مثل: Dear Madam/Sir و یا to whom it may concern و ازین قبیل چیزا مینویسن...
در توصیه نامه خیلی به این چیزا دقت نکنید... اگه بخاد اثر بزاره میزاره!!

فک کنم مدیر اینجا باید زحمتت بکشه هر دو تای این پست ها رو انتقال بده.. Sad

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - spt - 06-01-2012

To whom it may concern:
I am writing this letter as a recommendation letter to suggest Mr.x as a prospective student for your program.

I have known x for two years as his teacher while he asked me to write a recommendation letter for him. He took a course under my supervision: the lab of computer architecture. He achieved a perfect mark: a full 20/20 this shows his perfect performance clearly and beyond his excellent score, he has other outstanding qualities that qualify him for your program. These sorts of courses are based on detecting, analyzing and then solving the issues and he showed that he was capable and he did it well as an innovative student.
به جای این قسمت بنفش شده میتونی دو یا حداکثر سه تا از صفات خوبت رو بگی....
Another positive aspect of his personality was his interest in teamwork. The course was generally depending on teamwork and he was able to get along with his group members very well to solve the problems perfectly. We had a time pressure in each class session to complete a whole part of the course and he did it suitably too. Finally his great mark distinguished him as a top student of the class.
به نظر من کلا این بخش قرمز حذف بشه... کلا بی فایده و تکراری خواهد بود از نظر یک استاد...
Based on my experience and knowledge about him and his personality, he has sufficient potential to do as a meritorious student at the MSc programs.
این قسمت آبی شده رو به نظرم دقیقا بنویس کدوم رشته..
Please don’t hesitate to contact me later, if you need more information about Mr. X
Sincerely

x

دوست من
به نظرم خیلی خوب نیست این توصیه نامت اگرچه معلومه خیلی روش وقت گزاشتی... باید خیلی کوتاه تر باشه و اینقدر اصرار به خوب بودن دانشجو مطمئنا غیر عادی خواهد بود!!! توی این تغییراتی که من دادم یه سریش رو میبینی و یه سریش ریز تر بود که باید دو تا رو مقایسه کنی متوجه بشی.. مثلا جمله هات رو کوتاه تر کردم و ازین چیزا....

مرسی که اینجا گزاشتی متنت رو که همه ببینن....

موفق باشی Smile

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - Babak - 06-01-2012

spt عزیز
راستش با این جمله‌ات که «اینقدر اصرار به خوب بودن دانشجو مطمئنا غیر عادی خواهد بود» موافق نیستم. من توصیه‌نامه خیلی از استادهای خارج از کشور رو دیدم که واقعا عالی می‌نویسند برای دانشجوهاشون. من یک بار از استاد خودم خواسته بودم که برام توصیه‌نامه بنویسه و طوری نوشته بود که اگر نمی‌دونستم در مورد چه کسی نوشته شده، فکر می‌کردم که احتمالا توصیه‌نامه‌ای بوده که برای یکی از نوابغ بزرگ تاریخ نوشته‌ شده! به همین خاطر به نظر من مشکلی نیست که توصیه‌نامه خیلی مثبت باشه و اشاره کردن به صفاتی مثل teamwork و غیره کاملا می‌تونه مفید باشه.

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - spt - 06-01-2012

دقیقا به همین دلیله دیگه بابک جان... شما خودت رو بزار جای استاد، وقتی از 100 تا توصیه نامه 80 تاش بگه طرف آخر نابغه هست و مخصوصا (جمله ای که من باهاش مشکل دارم "بهترین" دانشجو که استاد تا به حال دیده چه اثری روت میزاره؟ تا اینکه استاد بگه این دانشجو در فلان مسئله خیلی خوبه و داره خوب تلاش میکنه....
صفات مثبت که اصل توصیه نامه هست اما اغراق اون هم از نوع ایرانیش (که خود من متاسفانه در یکی از توصیه نامه هام انجامش داده بودم) نه تنها اثرگزار نیست بلکه باعث جدی نگرفتن هم میشه... تازه معمولا نامه هایی که خیلی اغراق میکنن خیلی هم طولانی میشن....

به نظر من شما خودتون رو بزارید جای اون پرفسوری که داره میخونه.. تازه با این شرایط که میدونید طرفتون حتما آدم خیلی باهوشیه... و احتمالا امثال این نامه ها و دانشجو هارو زیاد دیده.. جلوی آدم باهوش خیلی باید مواظب باشیم ؛)

البته منظور شما از تعریف زیاد احتمالا به اندازه ای که من منظورم زیاد نیست!!! Big Grin من منظورم چند تا جمله ی خاص هست که یه جورایی تکراری شده...

در ضمن با قسمت تیم ورک حرفتون هم کاملا و کاملا موافقم Smile

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - Saeid - 06-01-2012

(01-01-2012, 01:10 AM)parsley نوشته: ابتدا لازم میدونم از دوستان مخصوصا دو دوست عزیزی که راهنماییهای ارزشمندشون رو دریغ نکردن تشکر کنم. من تغییراتی رو مخصوصا براساس اصلاحات این دوستان توی توصیه نامه دادم و فکر کنم دیگه برای آخرین بار اینجا قرارش میدم. بازم از دوستان تقاضا دارم آخرین راهنماییها و اصلاحاتشون رو مطرح کنن:

To whom it may concern:
I am writing this letter as a recommendation letter to suggest Mr.x as a prospective student for your program. I have known x for two years as his teacher.
x asked me to write a recommendation letter for him. He took a course under my supervision: the lab of computer architecture. He achieved a perfect mark: a full 20/20! I think this shows his perfect performance clearly. Beyond his excellent score, he has other outstanding qualities that qualify him for your program. He was very organized during this practical course – which is so important in such courses. He was present completely at the lab during the semester. These sorts of courses are based on detecting, analyzing and then solving the issues and he showed that he was capable and he did it well as an innovative student. Another positive aspect of his personality was his interest in teamwork. The course was generally depending on teamwork and he was able to get along with his group members very well to solve the problems perfectly. We had a time pressure in each class session to complete a whole part of the course and he did it suitably too. Finally his great mark distinguished him as a top student of the class.
Based on my experience and knowledge about him and his personality, he has sufficient potential to do as a meritorious student at the MSc programs. Please don’t hesitate to contact me later, if you need more information about him.
Sincerely

x
پیشاپیش از اعضای خوب این سایت مفید تشکر میکنم..
به نظر من توصیه نامه شما الان خیلی خیلی بهتر شده نسبت به قبلی و اولین توصیه نامت.....یکی دو نکته فقط
i strongly suggest him as M.Sc. for you program......یا همچین چیزیو آخرش اضافه کن.....بعدشم....یه مقدار طولانی ترش کن.....موفق باشی

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - aliilab - 22-01-2012

با سلام

دوستان من حداقل 2 تا توصیه نامه باید بفرستم. استاد راهنمای لیسانس به من گفت خودت بنویس (متاسفانه اهل چک کردن ایمیل نیست) منم کلی تعریف کردم از خودم. بره فوق لیسانس من 2 تا استاد راهنما داشتم (یکی از دانشگاه که پروفسوره و یکی از صنعت که جوونه و خیلی فعال با مقالات بسار زیاد و استادیاره) استاد صنعتیم گفت خودت هرچی میخوای بنویس ولی استاد دانشگاه خودش نوشت با نهایت کم لطفی تازه خیلی هم کم نوشت(برای مثال توی نامه ضمیمه زد strongly recommended ولی توی فرمها علامت زد recommended در حالیکه گزینه highly recommended هم داشت) اینم بگم من رزومم خیلی خوبه و واقعا کم لطفی کرد و بچه ها میگن واسه همه همینجوری مینویسه. به نظر شما اگه توصیه نامش رو بفرستم، 2تا توصیه نامه دیگه من نمیره زیر سوال؟

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - Saeid - 22-01-2012

(22-01-2012, 04:17 PM)aliilab نوشته: با سلام

دوستان من حداقل 2 تا توصیه نامه باید بفرستم. استاد راهنمای لیسانس به من گفت خودت بنویس (متاسفانه اهل چک کردن ایمیل نیست) منم کلی تعریف کردم از خودم. بره فوق لیسانس من 2 تا استاد راهنما داشتم (یکی از دانشگاه که پروفسوره و یکی از صنعت که جوونه و خیلی فعال با مقالات بسار زیاد و استادیاره) استاد صنعتیم گفت خودت هرچی میخوای بنویس ولی استاد دانشگاه خودش نوشت با نهایت کم لطفی تازه خیلی هم کم نوشت(برای مثال توی نامه ضمیمه زد strongly recommended ولی توی فرمها علامت زد recommended در حالیکه گزینه highly recommended هم داشت) اینم بگم من رزومم خیلی خوبه و واقعا کم لطفی کرد و بچه ها میگن واسه همه همینجوری مینویسه. به نظر شما اگه توصیه نامش رو بفرستم، 2تا توصیه نامه دیگه من نمیره زیر سوال؟
نه...بفرست.......مشکلی نیست.....البته اگه کسی هست که بهتر مینویسه بده اون برات بنویسه

RE: نظرخواهي در مورد متن توصيه نامه - Babak - 23-01-2012

(22-01-2012, 04:17 PM)aliilab نوشته: با سلام

با احترام به نظر سعید، نظر من اینه که توصیه‌نامه‌ای که خوب ننوشته رو نفرستید و با توجه به این که دو تا توصیه نامه نیاز دارید و یکیش رو گرفتید، یک استاد دیگه که باهاش درس داشتید رو پیدا کنید و باهاش صحبت کنید که براتون یک توصیه‌نامه خوب بنویسه.