آکادمیا کافه
آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی (/Thread-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C)

آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - elec59 - 20-11-2014

یه سوال داشتم فروم مناسبی براش پیدا نکردم که مطرح کنم. می خواستم بدونم کجا میتونم یه لیست از acceptance rate دانشگاه ها برای رشته های مهندسی برای graduate پیدا کنم اینکه تاکید میکنم واسه graduate به خاطر اینه که اسم دانشگاه رو که گوگل می کنی سمت راست صفحه acceptance rate دانشگاه رو میاره ولی اون برای undergrad هاست.

سپــــــــاس فراوان

RE: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - فرید - 15-12-2014

(20-11-2014, 07:10 PM)'elec59' نوشته: یه سوال داشتم فروم مناسبی براش پیدا نکردم که مطرح کنم. می خواستم بدونم کجا میتونم یه لیست از acceptance rate دانشگاه ها برای رشته های مهندسی برای graduate پیدا کنم اینکه تاکید میکنم واسه graduate به خاطر اینه که اسم دانشگاه رو که گوگل می کنی سمت راست صفحه acceptance rate دانشگاه رو میاره ولی اون برای undergrad هاست.
سپــــــــاس فراوان

روش های مختلفی هست که می توانید این اطلاعات بدست آورید. usnews ranking یک امار کلی در این زمینه ارائه می کند. بعضی از دانشگاه ها در صفحه FAQ خود امار اپلای کنندگان را ارائه می کنند. بعضی دانشگاه ها امار پذیرش خود را بصورت مرتب مثل این مورد، در سایت خود قرار می دهند. 

RE: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - elec59 - 15-12-2014

(15-12-2014, 08:02 PM)'فرید' نوشته:
روش های مختلفی هست که می توانید این اطلاعات بدست آورید. usnews ranking یک امار کلی در این زمینه ارائه می کند. بعضی از دانشگاه ها در صفحه FAQ خود امار اپلای کنندگان را ارائه می کنند. بعضی دانشگاه ها امار پذیرش خود را بصورت مرتب مثل این مورد، در سایت خود قرار می دهند. 

ممنون بابت جواب ولی خودمم پیدا کردم یه کتابی هست که usnews درباره ی رتبه بندی دانشگاه ها هر ساله چاپ می کنه اون تو به طور نسبتا  کامل درباره اکثر school های یه دانشگاه توضیح داده

RE: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - Glee - 15-12-2014

(20-11-2014, 07:10 PM)'elec59' نوشته: یه سوال داشتم فروم مناسبی براش پیدا نکردم که مطرح کنم. می خواستم بدونم کجا میتونم یه لیست از acceptance rate دانشگاه ها برای رشته های مهندسی برای graduate پیدا کنم اینکه تاکید میکنم واسه graduate به خاطر اینه که اسم دانشگاه رو که گوگل می کنی سمت راست صفحه acceptance rate دانشگاه رو میاره ولی اون برای undergrad هاست.
سپــــــــاس فراوان

این سایت هم میتونه یه دید تقریبی بهتون بده، از موتور جستجوش استفاده کنید و اگر روی مواردی که براتون میاره کلیک کنید اطلاعات بیشتری رو داره...از جمله نرخ پذیرش، زمینه های تحقیق، اپلیکیشن فی،...البته بعضی از دانشگاهها هم اطلاعاتش کامل کامل نیست.
من چند مورد دانشگاه رو  چک کردم، زمینه های تحقیقاتی و موارد دیگش که درست بود.

RE: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - elec59 - 15-12-2014

(15-12-2014, 09:10 PM)'ftn' نوشته:
این سایت هم میتونه یه دید تقریبی بهتون بده، از موتور جستجوش استفاده کنید و اگر روی مواردی که براتون میاره کلیک کنید اطلاعات بیشتری رو داره...از جمله نرخ پذیرش، زمینه های تحقیق، اپلیکیشن فی،...البته بعضی از دانشگاهها هم اطلاعاتش کامل کامل نیست.
من چند مورد دانشگاه رو  چک کردم، زمینه های تحقیقاتی و موارد دیگش که درست بود.

سلام خیلی ممنون بابت راهنماییتون سایت خیلی جالبیه اطلاعات خیلی خوبی در مورد دانشگاه ها داره فیلترهای خوبی هم گذاشته واسه انتخاب .منتها من بازم چک کردم بعضی از acceptance rate ها رو نداره و بعضی هارو هم دقیق نگفته البته در مقایسه با usnews من اون فایل pdf کتاب usnews اینجا آپ میکنم شاید بدرد بقیه هم خورد منتها برا ساله قبله اگه کسی این کتابو واسه امسالش گیر آورد بزاره بقیه هم استفاده کنن

RE: آمار پذیرش دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی - فرید - 24-01-2015

امار پذیرش برای تحصیلات تکمیلی دانشگاه UCLA به تفکیک رشته در اینجا می توانید مشاهده نمایید.