آکادمیا کافه
تحصیل در آفریقای جنوبی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: تحصیل در آفریقای جنوبی (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)

تحصیل در آفریقای جنوبی - Bahram - 05-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « تحصیل در آفریقای جنوبی » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: تحصیل در آفریقای جنوبی - saaaaam - 21-06-2014

آفریقای جنوبی -  نظام ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از ایران - بعد از 2013/05/01 (اول می 2013)

گروه الف (ممتاز)
  1. University of Cape Town
گروه ب (خوب)
  1.  University of Pretoria
  2. University of the Witwatersrand 
  3. Stellenbosch University  

RE: تحصیل در آفریقای جنوبی - Shihan - 22-06-2014

مختصری از موقعیت کشور افریقای جنوبی 
جمهوری آفریقای جنوبی کشوری است در جنوب آفریقا. پایتخت آن پرتوریا است. آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو (کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده‌است) هم‌مرز است. آفریقای جنوبی یکی از اعضای سازمان کشورهای مشترک‌المنافع است. بزرگ‌ترین جمعیتهای رنگین پوستان و آسیایی‌های آفریقای زمینه نژادی مختلط سفید پوستان و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند. سیاه پوستان آفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. 

نظام اموزشی:
مقطع ابتدایی ۷ سال نخست آموزش و پرورش این کشور را دارد. در عصر آپارتاید مدارس سیاهان با بودجهٔ ناکافی روزگار سپری می کردند. آفریقای جنوبی دانشگاههای زیاد و همچنین بزرگی دارد. آموزش‌ها به زبان آفریکانس می باشد. این کشور در سال‌های ۰۵-۲۰۰۲ میزان ۵٫۴% از تولید ناخالص کشور را ویژهٔ آموزش و پرورش خود کرده بود.

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد : زبان آفریکانس [انگلیسی آفریقای جنوبی ] فهرست زبان‌های ملی هند ] از لحاظ تعداد زبان‌ها در رتبه اول است وپس از آن آفریقای به خوبی قرار دارد. زبان انگلیسی در سراسر جهان و از جمله آفریقای جنوبی متکلمین زیادی دارد اما پرمتکلمترین زبان آفریقای جنوبی محسوب نمی‌شود [ ۱۱ نام رسمی برای آفریقای جنوبی ] وجود دارد که به ازای هر زبان یک نام مستقل در نظر گرفته شده‌است.

مزایای تحصیل در افریقای جنوبی:
  • شهریه تحصیل کم در دانشگاه ها
    تنوع رشته در تمامی مقاطع
    اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته
    تطبیق واحد در دانشگاه ها و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر
    امکان گرفتن ویزا برای اعضای خانواده
    هزینه زندگی پایین
    هزینه تحصیل:
  • دوره های لیسانس رشته های فنی ۳۵۰۰ یورو در سال
    دوره های لیسانس رشته های علوم انسانی، توریسم و مدیریت ۲۲۰۰ یور در سال
    دوره های فوق لیسانس بصورت تحقیقاتی سالیانه ۱۲۰۰ یورو
    دوره های فوق لیسانس بصورت کلاسی سالیانه ۳۵۰۰ یورو در سال
    دوره های دکترا برای کل دوره ۲۰۰۰ یورو
  • هزینه بررسی مدارک : ۱۰۰ دلار
  •  
  •  
  • زمان اخذ پذیرش: 
    دانشگاه های آفریقا ۲ بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو میکنند.
  • ترم اول: فوریه   (مهلت ثبت نام در این ترم، اول آگوست و در بعضی از دانشگاه ها تا اول اکتبر)
  • ترم دوم: جولای ( مهلت ثبت نام در این ترم، اول مارچ و در بعضی از دانشگاه ها تا اول آوریل)
  •  
  •  
  •  
  • شرط معدل: در دانشگاه های ممتاز معدل بالای ۱۶ و در سایر دانشگاه ها معدل بالای ۱۳
  •  
  •  
  • مدرک زبان:
    برای دوره های لیسانس نمره آیلتس ۶  و برای دوره های فوق لیسانس نمره آیلتس ۶٫۵در صورتیکه مدرک زبان آیلتس یا تافل شما آماده نیست، ما میتوانیم به صورت مشروط برای شما پذیرش بگیریم و تا زمان اعزام فرصت دارید که نمره زبان خود را ارائه دهید و یا اینکه در دوره های آمادگی زبان شرکت کرده و پس از کسب نمره مورد قبول، در دانشگاه ثبت نام نمایید.
  • هزینه دوره زبان نیز بستگی به کالج های زبان بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰دلار برای دوره شش ماهه می باشد.
  •  
  •  
  •  
  • هزینه زندگی: (بطور تقریبی در سال 2012)
    برای یک فرد دانشجو با زندگی استاندارد: به طور تقریبی از 900 تا 1200 دلار در ماه
    برای یک خانواده دو نفره با زندگی استاندارد: به طور تقریبی از 1200 تا 2000 دلار در ماه
  • لازم به ذکر است که در صورت داشتن فرزند از 150 تا 300 دلار در ماه به کل هزینه ها اضافه میگردد .
  •  
  •  
  • منبع: ویکی پدیا
  • منبع: expactarrival

RE: تحصیل در آفریقای جنوبی - Shihan - 22-06-2014

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشجویی:

1- 6 قطعه عکس رنگی در سایز پاسپورت
2- تصویر رنگی از پاسپورت
3- ریزنمرات دوره پیش دانشگاهی
4- ترجمه رسمی مدارک لیسانس (ریزنمرات + دانشنامه ) برای مقطع فوق لیسانس
5- ترجمه رسمی مدارک فوق لیسانس (ریزنمرات +دانشنامه ) برای مقطع دکتری
6- مدرک زبان معتبر حداقل 6.5 ایلتس / 90 تافل
7- پروپزال (برای دکتری)
8- سه توصیه نامه از اساتید
9- رزومه و انگیزش نامه
10- اگر نامه از سابقه کار، گواهینامه معتبر برای نتیجه بهتر ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی:

1- نامه پذیرش معتبر از یکی از دانشگاههای افریقای جنوبی
2- ارائه برگه هتل رزرو شده یا خوابگاه
3- برگه عدم سوئ پیشینه
4- سپردن وثیقه بانکی به نام شخص متقاضی
5- سپردن وثیقه نقدی به مبلغ 1.5 میلیون تومان به سفارت (دریافت پس از بازگشت به ایران)
6- بلیط پرواز

صلاحیت تمام دانشجویان خارجی باید توسط مرجع تشخیص صلاحیت آفریقای جنوبی (
SAQA
) مورد ارزیابی قرار گیرد.
سفارت افریقای حنوبی در ایران

سفارت و دانشگاه - megh500 - 24-11-2015

سلام
من برای دکترا افریقای جنوبی دارم اپلی میکنم. ایا دانشگاه باید نامه بدهد به سفارت که من را ویزا بدهند؟(اینجوری مطمین میشم نامه بورسیه ام الکی نیست)

RE: سفارت و دانشگاه - Shihan - 24-11-2015

(24-11-2015, 08:37 AM)megh500 نوشته: سلام
من برای دکترا افریقای جنوبی دارم اپلی میکنم. ایا دانشگاه باید نامه بدهد به سفارت که من را ویزا بدهند؟(اینجوری مطمین میشم نامه بورسیه ام الکی نیست)

بله دوست عزیز.
حداقل برگه پذیرش باذکر فاند در ان الزامی است و اینکه برگه باید به دست خودتون برسه. حالا اینکه یه نسخه هم برای سفارت موردی نداره.

RE: تحصیل در آفریقای جنوبی - megh500 - 14-12-2015

اگر دانشگاه نامه بده به سفارت که به من ویزا بدهند اینجوری میشه مطمین شد واقعا میشه به حرفشون اطمینان کرد.
ایا نامه میده؟

RE: تحصیل در آفریقای جنوبی - Shihan - 15-12-2015

(14-12-2015, 11:02 PM)megh500 نوشته: اگر دانشگاه نامه بده به سفارت که به من ویزا بدهند اینجوری میشه مطمین شد واقعا میشه به حرفشون اطمینان کرد.
ایا نامه میده؟

دوست عزیز
چزا باید برگه پذیرش که با سربرگ دانشگاه و مهر دانشگاه هست تقلبی باشه!! ضمناً من اصولاً ندیدم برگه پذیرش رو به سفارت بدن. اول به دست متقاضی میرسه و سپس با داشتن برگه پذیرش و سایر مدارک به سفارت مراجعه کنید. اما در خصوص مورد شما بهتره اول با سفارت افریقای جنوبی تماس بگیری و ببینی این مورد شدنی هست یا خیر.