آکادمیا کافه
تحصیل در ژاپن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: ژاپن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)
+---- موضوع: تحصیل در ژاپن (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: تحصیل در ژاپن - mgorji - 26-08-2015

(26-08-2015, 09:57 PM)Shihan نوشته: درسته که قولی نداده اما به هر حال پاسخ شما رو هم براساس انگیزه اش که در رزومه جالب شما دیده، بیان کرده. به نظرم میتونی برای ایمیل بعدی ازش درخواست کنی برای موضوع و کار مرتبط با شما فاندی داره یا خیر.
در خصوص graduate در واقع به دانشجویان ارشد و دکتری اطلاق میشه اما نمیدونم چون بیشتر دوره های تحصیل در اسیا اگر فاندی هم در کار باشه بصورت RA هست نه TA
ممنونم 
من این سوال رو ازشون کردم که آیا فاندی وجود داره به صورت TA یا RA یا خیر ایشون هم سوال من رو به یکی از مسئولین دانشگاه ارسال کردن و در نهایت اون فرد جواب من رو این جوری داد و اصلا راجب RA چیزی نگفت انگار استاد اصلا جز وظایف خودش نمی دونه که در این موضوع دخالتی کنه چون گفته بود If Soka University admits your entrance, I will be able to be your supervisor for the Ph.D course. 
به نظرتون برداشت من درسته؟ Undecided
همچین گفته بود طرف نگران فاند نباش من گفتم چه خبره پس با این اوصاف باید ی چیزی از جیب گذاشت Sad

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 02-09-2015

(26-08-2015, 10:53 PM)mgorji نوشته: ممنونم 
من این سوال رو ازشون کردم که آیا فاندی وجود داره به صورت TA یا RA یا خیر ایشون هم سوال من رو به یکی از مسئولین دانشگاه ارسال کردن و در نهایت اون فرد جواب من رو این جوری داد و اصلا راجب RA چیزی نگفت انگار استاد اصلا جز وظایف خودش نمی دونه که در این موضوع دخالتی کنه چون گفته بود If Soka University admits your entrance, I will be able to be your supervisor for the Ph.D course. 
به نظرتون برداشت من درسته؟ Undecided
همچین گفته بود طرف نگران فاند نباش من گفتم چه خبره پس با این اوصاف باید ی چیزی از جیب گذاشت Sad

@mgorji

خیلی محتاطانه پاسخ دادن، از اونجایی که برای مقطع دکتری همه اختیارات رو به دانشگاه و کمیته داده بنابراین بعید میشه فاند مناسبی ازش انتظار داشت!

RE: تحصیل در ژاپن - moein.farahnak - 16-03-2016

با سلام خدمت دوستان
کسی هست که از دانشگاه کیوشو (Kyushu University) پذیرش گرفته باشه؟ یا در حال تحصیل باشه اونجا؟
با تشکر فراوان از زحمات دوستان

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 17-03-2016

(16-03-2016, 04:34 PM)moein.farahnak نوشته: با سلام خدمت دوستان
کسی هست که از دانشگاه کیوشو (Kyushu University) پذیرش گرفته باشه؟ یا در حال تحصیل باشه اونجا؟
با تشکر فراوان از زحمات دوستان

بفرمایید در چه زمینه ای سوال دارید؟؟

RE: تحصیل در ژاپن - moein.farahnak - 17-03-2016

(17-03-2016, 11:04 AM)Shihan نوشته: بفرمایید در چه زمینه ای سوال دارید؟؟
میخواستم بدونم هیچ ایرانی تو این یونی هست؟ من تونستم از طریق بورس MEXT پذیرش بگیرم. یکم اطلاعات در مورد شهر و یونی و تدارکات قبل از سفر میخواستم از کسی که اونجا بوده بپرسم. سوالات خارج از بحث این فروم میشه اگه بخوام بگم.

با تشکر فراوان از توجه شما.

RE: تحصیل در ژاپن - RAMSAE - 05-12-2016

(07-05-2013, 11:57 AM)Shihan نوشته: دوستان و فرهیختگان عزیز، دولت و اموزش عالی کشور ژاپن در راستای جذب بیشتر دانشجوی بین الملل در کنار بورس معتبر مونومبوشو یک بورس دیگر رو هم قرار داده که بیشترین تمرکزش روی دروس به زبان انگلیسی می باشد این بورس که با نام G30 Global یا MEXT نامیده میشه چندی هست که مطرح شده متاسفانه این بورس هم به مانند بورس مونومبوشو از طی ازمونهای خاص افراد انتخاب می شوند اما حسن این بورس پوشش کامل هزینه ها و تمرکز روی دروس و رشته های انگلیسی است. البته نتونستم به فایلهای فارسی دست پیدا کنم چون اطلاعاتش بسیار کمه. همچنین این بورس فعلاً تنها توسط 13 دانشگاه ممتاز ژاپن ارائه میشه.

About Global 30
No Japanese Proficiency Required at the Time of Admission
With the introduction of the “Global 30” Project, the best universities in Japan are now offering degree programs in English. By doing this, these universities have broken down the language barrier which was one of the obstacles preventing international students from studying in Japan. A range of courses in a number of fields are offered in English at the universities under the “Global 30” Project.
Take Entrance Examinations at Home
You might imagine that you have to be in Japan in order to apply. However, the universities under the “Global 30” Project now offer paper and interview-based admissions procedures which allow international students to apply while still in their respective countries. Interviews can be done from their current location using TV conference systems or other devices.
Immerse Yourself in Japan
The universities under the “Global 30” Project provide high-quality instruction in Japanese language and culture while also allowing students to gain a valuable degree in another subject. When you learn Japanese, you become not only proficient in the language but also gain an insider view of the culture difficult to appreciate otherwise.
Japanese language programs offered by the 13 universitiesSupport for International Students
In addition to excellent educational and research facilities, universities under the “Global 30” Project also provide an international student-friendly environment, offering support for living and studying in Japan. For example, they provide assistance regarding academic matters, career planning, visas, financial support, housing, and any other difficulties and problems international students may face.
لینک 1
لینک 2

سلام خسته نباشید 
من یک راهنمایی ازتون میخواستم 
من از یک استاد از یکی از دانشگاه های ژاپن پذیرش گرفتم ایشون پذیرفتند نیمی از هزینه های زندگی رو تقبل کنند ولی تاکیید بسیار دارند که در بورسیه مکست دانشگاه شرکت کنم. از کجا میتونم اطلاعاتی راجب به این که این بورسیه زمان اپلای کی هست اطلاعاتی کسب کنم دانشگاه اوساکا؟
سوال دوم من مدارکمو برای دانشگاه فرستادم و دو ماه دیگه مصاحبه دارم مصاحبه چگونه است؟ به صورت اینترتی چه سوالاتی میپرسند؟ ایا این مصاحبه ب بورسیه مکست مربوط میشه؟
ممنون

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 06-12-2016

(05-12-2016, 04:10 PM)RAMSAE نوشته: سلام خسته نباشید 
من یک راهنمایی ازتون میخواستم 
من از یک استاد از یکی از دانشگاه های ژاپن پذیرش گرفتم ایشون پذیرفتند نیمی از هزینه های زندگی رو تقبل کنند ولی تاکیید بسیار دارند که در بورسیه مکست دانشگاه شرکت کنم. از کجا میتونم اطلاعاتی راجب به این که این بورسیه زمان اپلای کی هست اطلاعاتی کسب کنم دانشگاه اوساکا؟
سوال دوم من مدارکمو برای دانشگاه فرستادم و دو ماه دیگه مصاحبه دارم مصاحبه چگونه است؟ به صورت اینترتی چه سوالاتی میپرسند؟ ایا این مصاحبه ب بورسیه مکست مربوط میشه؟
ممنون

تاریخ دقیق بورس MEXT از طریق سفارت ژاپن در هر کشور ارائه میشه. بنابراین باید از طریق سفارت ژاپن در تهران پیگیر بشی. زمان تقریبی اش بین ژانویه تا مارچ هر سال هست. باید مدارکی که نیازه رو از سایت دانشگاه بگیری به همراه فرم مخصوص بورس MEXT و با همه مدارک تحویل سفارت ژاپن در تهران بدی.

- مصاحبه ربطی به بورس نداره اما تاثیرش در انتخاب شما و تصمیم دانشگاه برای پذیرش به شما رو هموار میکنه.

ضمناً این فایل پیوست رو بخون.  که خیلی واضح توضیح داده.

RE: تحصیل در ژاپن - RAMSAE - 10-12-2016

(06-12-2016, 10:50 PM)Shihan نوشته: تاریخ دقیق بورس MEXT از طریق سفارت ژاپن در هر کشور ارائه میشه. بنابراین باید از طریق سفارت ژاپن در تهران پیگیر بشی. زمان تقریبی اش بین ژانویه تا مارچ هر سال هست. باید مدارکی که نیازه رو از سایت دانشگاه بگیری به همراه فرم مخصوص بورس MEXT و با همه مدارک تحویل سفارت ژاپن در تهران بدی.

- مصاحبه ربطی به بورس نداره اما تاثیرش در انتخاب شما و تصمیم دانشگاه برای پذیرش به شما رو هموار میکنه.

ضمناً این فایل پیوست رو بخون.  که خیلی واضح توضیح داده.

خیلی ممنون که پاسخ بنده را دادید.
میشه یک وب سایت رسمی از سایت مکست ب من معرفی کنید.
در ضمن اگر اشنایی با مصاحبه دارید لطفا منو در مورد محتوای ان راهنمایی کنید .
برای این اپلای عنوان global 30  استفاده شده ب همین دلیل فکر کردم شاید به بورسیه که شما فرمودید و برای واحد هایی که به انگلیسی ارایه میشه مربوط باشه. من بعد از رسیدن ب ژاپن میتونم روی بورسیه های مختلف حساب کنم؟
باز هم ممنون از لطفتون

RE: تحصیل در ژاپن - Shihan - 10-12-2016

(10-12-2016, 07:52 PM)RAMSAE نوشته: خیلی ممنون که پاسخ بنده را دادید.
میشه یک وب سایت رسمی از سایت مکست ب من معرفی کنید.
در ضمن اگر اشنایی با مصاحبه دارید لطفا منو در مورد محتوای ان راهنمایی کنید .
برای این اپلای عنوان global 30  استفاده شده ب همین دلیل فکر کردم شاید به بورسیه که شما فرمودید و برای واحد هایی که به انگلیسی ارایه میشه مربوط باشه. من بعد از رسیدن ب ژاپن میتونم روی بورسیه های مختلف حساب کنم؟
باز هم ممنون از لطفتون

خواهش میکنم.

اینجا میتونید وب سایت اصلی MEXT رو ببینید. عنوان G30 در واقع تعداد 30 دانشگاهی در ژاپنه که این دوره MEXT رو ارائه میکنند. بورسها رو باید قبل از دانشگاه رفتن اوکی کنید در کل دو نوع بیشتر هم نیست. یکی همین MEXT (مونومبوشو) و دیگری OUTSTANDING که خود دانشگاه ارائه میده. بهتره برای بورس دانشگاه وب سایت دانشگاه یا با بخش International office پیگیر باشید

RE: تحصیل در ژاپن - RAMSAE - 02-01-2017

سلام 
من برای دانشگاه اپلای کردم مدارکی که خواسته به این صورته:
Documents to be obtained from applicants and submitted to MEXT by the university
و
Documents to be obtained from applicants and filed at university
ینی چی؟
هر کدوم از اینا شامل چند مورده من باید همشون اماده کنم بدم ب استاد؟
ببخشید من متوجه دو مورد زیر هم نمیشم میشه برام توضیح بدید من زمان زیادی ندارم میشه زود جواب بدبد؟
Proof of superior academic achievement at the last university attended. 
e. Recommendation from his/her dean or higher academic official to the president of the receiving university.