آکادمیا کافه
برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2

برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - anita_hsy - 12-10-2014

سلام دوستان عزیز
من به تازگی به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور افتادم و امروز با شما آشنا شدم
لیسانسم مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری سمنان هست با معدل 15.36
ارشدم مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی از تربیت مدرس با معدل 15.80
دکتری سراسری هم تو همون رشته مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی با رتبه 19 قبول شدم ولی نرفتم (ولی مدارک دال بر قبولیمو از سازمان سنجش گرفتم گفتم شاید به دردم بخوره!)3 سال سابقه کار دارم ولی تو کار متوجه شدم که علاقه اصلیم به مدیریت هست و سریع بجای مهندس شدم مدیر بین الملل شرکت که ربطی به درسی که خوندم نداره ولی خوب خیلی بهش علاقه دارم
به همین دلیل امسال ارشد مدیریت شرکت کردم و پیام نور تهران قبول شدم
حالا که تصمیمم برای رفتن از ایران قطعی شده
واقعا نمیدونم شانسم برای چه مقطعی و چه رشته ای بالاست؟
آیا امکان اینکه بتونم یه ارشد دیگه تو مهندسی صنایع ترجیحا یا باز مهندسی شیمی بگیرم  بیشتره یا دکترای رشته خودم؟
اصلا میتونم برم ارشد یا دکترا تو مدیریت بگیرم؟
البته من خرج زندگیمو میتونم خودم بدم ولی ترجیحم این هست که هزینه ای برای دانشگاه ندم
مگرینکه انقدر ارزش داشته باشه که بدونم مثلا از این دانشگاه فارغ التحصیل بشم کار عالی برام هست که خرجی رو که کردم جبران کنهمیدونم خیلی نوشتم...
وقتتونو گرفتم
ولی ممنون میشم اگه کمکم کنید

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - saaaaam - 12-10-2014

(12-10-2014, 03:12 PM)'anita_hsy' نوشته: سلام دوستان عزیز
من به تازگی به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور افتادم و امروز با شما آشنا شدم
لیسانسم مهندسی شیمی از دانشگاه سراسری سمنان هست با معدل 15.36
ارشدم مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی از تربیت مدرس با معدل 15.80
دکتری سراسری هم تو همون رشته مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی با رتبه 19 قبول شدم ولی نرفتم (ولی مدارک دال بر قبولیمو از سازمان سنجش گرفتم گفتم شاید به دردم بخوره!)3 سال سابقه کار دارم ولی تو کار متوجه شدم که علاقه اصلیم به مدیریت هست و سریع بجای مهندس شدم مدیر بین الملل شرکت که ربطی به درسی که خوندم نداره ولی خوب خیلی بهش علاقه دارم
به همین دلیل امسال ارشد مدیریت شرکت کردم و پیام نور تهران قبول شدم
حالا که تصمیمم برای رفتن از ایران قطعی شده
واقعا نمیدونم شانسم برای چه مقطعی و چه رشته ای بالاست؟
آیا امکان اینکه بتونم یه ارشد دیگه تو مهندسی صنایع ترجیحا یا باز مهندسی شیمی بگیرم  بیشتره یا دکترای رشته خودم؟
اصلا میتونم برم ارشد یا دکترا تو مدیریت بگیرم؟
البته من خرج زندگیمو میتونم خودم بدم ولی ترجیحم این هست که هزینه ای برای دانشگاه ندم
مگرینکه انقدر ارزش داشته باشه که بدونم مثلا از این دانشگاه فارغ التحصیل بشم کار عالی برام هست که خرجی رو که کردم جبران کنهمیدونم خیلی نوشتم...
وقتتونو گرفتم
ولی ممنون میشم اگه کمکم کنید

دوست عزیز سلام
بنظر من شما برای مقطع ارشد مهندسی شیمی شانس بیشتری داری تا پذیرش و یا بورس بگیری
دکتری مدیریت بنظر من با بکگراند شما احتمالش بسیار کم هست 
برای مقطع فوق بدون ارایه مسترت بنظر من شانس خوبی داری 
فنلاند دانشگاه لاپرنتا بورس دارد و کلا همه دانشگاه های فنلاند تحصیل رایگان هست در مورد بقیه کشورها دوستان انشاله نظر خواهند داد

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - vahid_2224 - 28-12-2014

سلام من مهندسی کشاورزی دارم و برای ارشد میخوام mbaبخونم وضعیت این رشته در بازار کار کانادا چطوره و میشه از کارشناسی برای دکتری اقدام کرد

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - Andre - 28-12-2014

(28-12-2014, 10:27 PM)'vahid_2224' نوشته: سلام من مهندسی کشاورزی دارم و برای ارشد میخوام mbaبخونم وضعیت این رشته در بازار کار کانادا چطوره و میشه از کارشناسی برای دکتری اقدام کرد

قبل از هر چیز، شما از پس هزینه های تحصیل و اقامت در کانادا برمیاین؟ در هر رشته ای اگر بتونید جزء برترین ها باشید، همواره موقعیت‌های شغلی مناسب در انتظارتون هست.

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - vahid_2224 - 28-12-2014

در مورد هزینه مشکلی نیست و بیشتر نگرانی در مورد بعد از فارغ التحصیلی هست که ایا بشه موفق شد یا نه درسته به خود شخص هم بستگی داره ولی بعضی انتخاب ها میتونه بهتر باشه

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - titi1357 - 15-06-2015

سلام دوستان
من از طریق SKILL WORKER در سال 2014 اقدام کردم . نمی دونم اگر کار مهاجرتم درست بشه توی کانادا چکارکنم. من ارشد مهندسی مواد از شریف دارم و 12 سال سابقه کار که مرتبط با رشته ام داشته ، دارم. وضعیت بازار کار در تورنتو چطوره؟ اگر کار خوبی پیدا نکنم در چه رشته ای و چه مقطعی ادامه تحصیل بدم؟ از طرفی شنیدم دکتری خیلی بازار کار نداره و فوق لیسانس بهتره. و ترجیح میدم ادامه تحصیل در رشته فنی نباشه و مدیریت بخونم. لطفاً اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه؟

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - M1KE - 15-06-2015

به نظرم بهتره همون ارشد دوباره در رشته خودتون رو انجام بدین، ترجیحا در گرایشی که در اون سابقه کار بیشتری دارید. می تونید در این مدت با شرکت هایی که در زمینه کار شما هستند آشنا بشین. می تونید در مدتی که دنبال کار در زمینه اصلی خودتون هستین به طور موقتی در یک کار جنرال فعالیت کنید.

(15-06-2015, 08:14 AM)'titi1357' نوشته: سلام دوستان
من از طریق SKILL WORKER در سال 2014 اقدام کردم . نمی دونم اگر کار مهاجرتم درست بشه توی کانادا چکارکنم. من ارشد مهندسی مواد از شریف دارم و 12 سال سابقه کار که مرتبط با رشته ام داشته ، دارم. وضعیت بازار کار در تورنتو چطوره؟ اگر کار خوبی پیدا نکنم در چه رشته ای و چه مقطعی ادامه تحصیل بدم؟ از طرفی شنیدم دکتری خیلی بازار کار نداره و فوق لیسانس بهتره. و ترجیح میدم ادامه تحصیل در رشته فنی نباشه و مدیریت بخونم. لطفاً اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه؟

RE: برای چه مقطع و رشته ای اقدام کنم؟ - Mina_daisy - 03-08-2015

برای کسی که تو ایران رشته ادبیات و زبان خونده و میخواد در کانادا یک رشته دیگه برای ورود به بازار کار بخونه، چه رشته هایی توصیه میکنید؟ آیا حسابداری یا بیزنس خوبن؟ کالج بهتره یا لیسانس در دانشگاه؟ (با داشتن کارت pr)

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - Sunsun - 14-05-2018

سلام دوستان ممنون از راهنمایی های شما من میخوام واسه کانادا اقدام کنم.
کارشناسی ارشد معماری دارم از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.5.میخواستم ببینم به نظر شما بهتر اینه واسه یه لیسانس جدید تو کانادا اقدام کنم واسم بهتره یا یه فوق لیسانس مرتبط با رشتم یا دکترای معماری.
از لحاظ اینکه راحت تر پذیرش بگیرم و هزینه ها کمتر باشه و شغل سریعتر پیدا کنم واسه اقامت گرفتن بعد از تحصیلات.

RE: آنچه باید در مورد موسسات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو بدانیم - butterfly - 15-05-2018

(14-05-2018, 08:57 PM)Sunsun نوشته: سلام دوستان ممنون از راهنمایی های شما من میخوام واسه کانادا اقدام کنم.
کارشناسی ارشد معماری دارم از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.5.میخواستم ببینم به نظر شما بهتر اینه واسه یه لیسانس جدید تو کانادا اقدام کنم واسم بهتره یا یه فوق لیسانس مرتبط با رشتم یا دکترای معماری.
از لحاظ اینکه راحت تر پذیرش بگیرم و هزینه ها کمتر باشه و شغل سریعتر پیدا کنم واسه اقامت گرفتن بعد از تحصیلات.

سلام، اولین نکته ای که در تصمیم گیریتون باید لحاظ کنید، شانس دریافت ویزا هم هست. یعنی باید ببنید شانس دریافت ویزا برای کسی که یه مدرک مستر داره و می خواد دوباره لیسانس بخونه چقدره. 
نکته دوم شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس هست. متاسفانه تا جایی که من اطلاع دارم به دانشجوهای اینترنشنال اسکالرشیپی برای شهریه داده نمیشه. پس اگر هزینه براتون مهمه منطقی تر مستر مجدد و یا دکترا هست چون معمولا برای مقاطع مستر و دکترا فاندینگ وجود داره که اغلب همه ی بخش زیادی از شهریه رو کاور می کنه. 
نکته سوم، در مورد سریع ترین راه، با توجه به مدت زمان تحصیل در دوره های لیسانس، مستر و دکترا دوره مستر کوتاه تره چون دو سال طول می کشه.