آکادمیا کافه
اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 11-04-2016

سلام بنده پارسال حین کار با چرخ گوشت انگشتای دوم سوم و چهارمم از دو قسمت قطع شدن و بالاخره پیوند کردم
البته الان این ۳ انگشت مفصلاشون خشکه و قابلیت خم شدن ندارن و بنده انتهایی انگشت وسطم حتی استخوانم نداره و این ۳ انگشت به خاطر نحوه ی بریدگی به صورت کج و کله پیوند خوردن
نکته دیگه اینکه دست راستمه و منم راس دستم و اصلا قادر به نوشتن با این دست نمیباشم
لذا میخواستم بپرسم بنده ک الان حین تحصیل هستم میتونم درخواست معافیت بدم یا خیر...
باتشکر

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - nader - 12-04-2016

(11-04-2016, 11:29 PM)مهمان نوشته: سلام بنده پارسال حین کار با چرخ گوشت انگشتای دوم سوم و چهارمم از دو قسمت قطع شدن و بالاخره پیوند کردم
البته الان این ۳ انگشت مفصلاشون خشکه و قابلیت خم شدن ندارن و بنده انتهایی انگشت وسطم حتی استخوانم نداره و این ۳ انگشت به خاطر نحوه ی بریدگی به صورت کج و کله پیوند خوردن
نکته دیگه اینکه دست راستمه و منم راس دستم و اصلا قادر به نوشتن با این دست نمیباشم
لذا میخواستم بپرسم بنده ک الان حین تحصیل هستم میتونم درخواست معافیت بدم یا خیر...
باتشکر
درود بر شما و خوش آمدید به آکادمیا کافه
در ابتدا امیدوارم هرچه زودتر بهبودی به دست بیارید و بلا از شما دور باشه

در مورد معافیت از تحصیل لیستی هست که به اون موارد در حین تحصیل نیز میتوان اقدام کرد

در مورد شما هم من فکر میکنم جزء اون لیست هستید به اختمال ۹۹٪
شما یه سر برید نظام وظیفه یا پلیس +۱۰ هم توی لیست مورد شما رو چک میکنه و هم روند پروسه معافی 

آرزوی سلامتی برای شما

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - dark knight - 24-04-2016

سلام
من صرع میوکلونیک دارم دکتر متخصص که پزشک معتمد پزشکی قانونی هم بود بهم گفت معافی سوالی که دارم اینه که چجوری باید اقدام کنم برای معافی ؟ بازم باید برم پیش دکتر ؟ چی باید بنویسه برام ؟ همین نوار مغز کفایت نمیکنه ؟

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 30-04-2016

سلام بچه ها.
من قدم 175
وزن هم 48جز
آیا این جز معافیت پزشکی محسوب میشه یا برم خدمت?

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - Ebish - 30-04-2016

(30-04-2016, 04:40 PM)مهمان نوشته: سلام بچه ها.
من قدم 175
وزن هم 48جز
آیا این جز معافیت پزشکی محسوب میشه یا برم خدمت?

سلام
با توجه به شرایط معافیت ( نسبت قد به وزن)
در یافت معافیت دائم برای شما با توجه به قد و وزنتون امکان پدیر هست

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - h_jal - 30-04-2016

(30-04-2016, 07:04 PM)Ebish نوشته: سلام
با توجه به شرایط معافیت ( نسبت قد به وزن)
در یافت معافیت دائم برای شما با توجه به قد و وزنتون امکان پدیر هست

چرا اطلاعات غلط میدید مردم! معافی قد و وزن برداشته شده است. فقط چاق های که 200 300 کیلو باشند و توان راه رفتن نداشته باشند معافی میدند... یه سری چاقی مرضی هم است که اون ها هم فشار خون و کورتیزول بالا و وزن های بسیار بالا دارند معاف میشند ولی لاغر ها به هیچ وجه فقط معاف از رزم.

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - nader - 30-04-2016

(30-04-2016, 10:14 PM)h_jal نوشته: چرا اطلاعات غلط میدید مردم! معافی قد و وزن برداشته شده است. فقط چاق های که 200 300 کیلو باشند و توان راه رفتن نداشته باشند معافی میدند... یه سری چاقی مرضی هم است که اون ها هم فشار خون و کورتیزول بالا و وزن های بسیار بالا دارند معاف میشند ولی لاغر ها به هیچ وجه فقط معاف از رزم.
درود

بله تو پست های قبلی هم بنده صراحتا اشاره کردم این موضوع رو که قد و وزن برداشته شده

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - paradox70 - 08-05-2016

لازمه یه خسته نباشید بگم خدمت دوستانی که بقیه رو راهنمایی میکنن.
من بالاخره بدون هیچ مشکلی از تهران برای معافیت پزشکی اقدام کردم.
همین چهارشنبه سه روز پیش اقدام کردم امروز پیامک اومده که از سه روز تا یک هفته آینده مراجعه کنید به بیمارستان امام سجاد.

بنده برای ناهنجاری فک و اختلال در جویدن همراه با سوء تغذیه اقدام کردم.
سوالی که دارم اینه که من بدون هیچ مدرک و پرونده پزشکی به پزشک اول مراجعه کردم که خوشبختانه اون تایید کرد. به نظر شما آیا نیازه واسه معاینه اصلی مدرک پزشکی مثل عکس و ... دست و پا کنم یا خودشون این کار رو میکنن؟ در ضمن اگر توصیه ای دارید یا اینکه تجربه ای چیزی که بتونه منو توی شورای پزشکی کمک کنه ممنون میشم راهنمایی کنید.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده در حین تحصیل:
۱-گواهی اشتغال به تحصیل
۲-یک قطعه عکس رنگی
۳-اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه یک کپی از هر کدوم.
۴-سریال دفترچه اعزام به خدمت که باید به صورت اینترنتی از سایت evazifeh خرید کرد.
۵-برگه واکسیناسیون که از قبل تکمیل شده
۶-و همینطور افتتاح حساب بانک سپه

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - paradox70 - 10-05-2016

امروز رفتم بیمارستان امام سجاد واسه معاینه، نحوه پذیرش اینطور بود که :

یک باجه مخصوص واسه پذیرش مشمولین وجود داشت که پنجره اش به توی حیاط باز میشد، با دادن کارت ملی به مسئول باجه منتظر موندم تا صدام بزنه. اتفاقا خیلی هم زود اسمم رو صدا زد و در حین گرفتن اثر انگشت یک مهر به پشت دستم زد که نوشته بود مشمولین! اینم اضافه کنم که خیلی آدم گیری بود !Undecided بعدش رفتم توی سالن انتظار نشستم تا اینکه دوباره صدام بزنند. یک آقایی دیگه هم کنار من نشست که از قرار معلوم برای مشکل قلبی قبلا یک بار اقدام کرده بود و کمیسیون رای به معاف از رزم داده بودن Sad و ایشون هم اعتراض کرده و برای معاینه مجدد اومده بود.
بعد از حدودا یک ربع انتظار اسمم رو صدا زدن و گفتن برید ساختمان روبرو طبقه ۴ قسمت دندانپزشکی، من هم رفتم و همون ابتدای کار ۴۳ هزار تومان ناقابل واسه بک معاینه سرپایی پیاده شدم!!! Huh
بعد از حدودا یک ربع انتظار دیگه با آنکه پزشک معاین یک آقا خورده بود ولی یک خانم دکتری منو دید و گفت دراز بکشم روی تخت و یک نگاه خیلی سریع در حد ۳۰ ثانیه به دندونام انداخت و گفت باید هفته دیگه هم بیای برای معاینه مجدد و یه چیزایی هم روی برگه یادداشت کرد البته آقای دکتر در حال ویراژ رفتن توی دهان یک بنده خدایی بود و دستش بند بود.
حالا قراره هفته آینده برم یک ۴۳ تومان دیگه هم پیاده بشم Huh و یک دکتر دیگه هم نظرشو بگه.
در کل عرض کنم که کمتر از یک ساعت کار من اونجا به اتمام رسید، از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح.
یک نکته ای که باید عزض کنم اینکه برخورد مسئولین خیلی خیلی خشک بود انگار حکومت نظامی توی اون بیمارستان برقراره و به نظر نمی رسید کسی از کارش لذت ببره! Angry

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - paradox70 - 15-05-2016

امروز دوباره رفتم بیمارستان امام سجاد واسه معاینه دوم. مثل دفعه قبل رفتم باجه پذیرش مشمولین با این تفاوت که این دفعه فقط پشت دستم رو مهر مشمولین زد همین، بعد رفتم اتاقی که قبلا رفته بودم واسه معاینه اول، مثل اینکه نیازی به پرداخت حق ویزیت دوباره نبود و خانم منشی پرونده ام رو بیرون آورد و آقای دکتر فقط در حد ۲ ثانیه نه بیشتر و نه کمتر به دندون هام نگاه کرد و نظراتش رو روی برگه یادداشت کرد و تمام، کل این پروسه شاید ۵ دقیقه بیشتر طول نکشید!
حالا باید منتظر باشم تا نتیجه معاینه فرستاده بشه نظام وظیفه و تشکیل کمیسیون که از قرار معلوم در کمتر از ۲ هفته نتیجه مشخص میشه هرچند که امیدم به معافی، الان به زیر صفره رسیده ولی به هر حال امیدم به خداست و هرچه پیش آید خوش آید.