آکادمیا کافه
اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - nader - 28-06-2015

(28-06-2015, 08:59 PM)hamid_shahrsaz نوشته: از کجا مشخص میشه شامل من هست یا نه؟
امروز رفتم پلیس +10 گفت لیستش رو نداریم باید از نظام وظیفه بگیری!

من خودم شخصا از پلیس +10 گرفتم
اما نظام وظیفه محلتون هم میتونی بگیری

بیماری که میخوای واسش اقدام کنی رو بهش بگو تا توی لیستش چک کنه بهت بگه میشه در حین تحصیل اقدام کنی یا نه

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - ashkan065 - 28-06-2015

سلام
چه قدر زمان میبره از زمانی که از دانشگاه انصراف بده فرد تا زمانی که کمیسیون تشکیل شه و تصمیم بگیرن که معاف میشه یا خیر؟
2.فرض رو بر این بگیرید که کمیسیون معاف دائم داده مصلما زمان میبره تا کارت معافیت بیاد اگر کسی تو این مدت نیازه مبرم به کارت معافیت داشته باشه چه گار باید بکنه؟موقتا برگه ای میدن که معافیت رو تاید کنه؟

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - nader - 29-06-2015

(28-06-2015, 11:52 PM)ashkan065 نوشته: سلام
چه قدر زمان میبره از زمانی که از دانشگاه انصراف بده فرد تا زمانی که کمیسیون تشکیل شه و تصمیم بگیرن که معاف میشه یا خیر؟
2.فرض رو بر این بگیرید که کمیسیون معاف دائم داده مصلما زمان میبره تا کارت معافیت بیاد اگر کسی تو این مدت نیازه مبرم به کارت معافیت داشته باشه چه گار باید بکنه؟موقتا برگه ای میدن که معافیت رو تاید کنه؟

هر موقع انصراف دادی 
1-ابطال معلفیت تحصیلی توسط مسئول نظام وظیفه دانشگاه_1 ساعت)
2-تکمیل دفترپه(معاینه پزشک - واکسیناسیون-ثبت در پلیش +10) و دادن پرونده ای که پلیس+10 بهت میده تا ببری به نظام وظیفه محل (1 روز)
3-فرمی که نظام وظیفه شما رو معرفی میکنه به بیمارستان(نهایت 2 روز)
4-تا یک ماه از تاریخ صدور معرفی نامه وقت داری خودتو معرفی کنی(میتونی بردا صبحش بری حتی)
5-معاینه و ارسال آن به نظام وظیفه محل (حداکثز 3 هفته)
6-تعیین تاریخ کمسیون توسط نظام وظیفه محل (یا هر هفته یا 2 هفته یک بار-بستگی داره به شهرتون)
7-یا معاف میشی یا نمیشی و باز اعتزاض میذاری یا خودشون به یه بیمارستان دیگه هم معرفیت میکنند(دوباره مراحل 3 به بعد)

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - ashkan065 - 29-06-2015

(29-06-2015, 12:10 AM)nader نوشته: هر موقع انصراف دادی 
1-ابطال معلفیت تحصیلی توسط مسئول نظام وظیفه دانشگاه_1 ساعت)
2-تکمیل دفترپه(معاینه پزشک - واکسیناسیون-ثبت در پلیش +10) و دادن پرونده ای که پلیس+10 بهت میده تا ببری به نظام وظیفه محل (1 روز)
3-فرمی که نظام وظیفه شما رو معرفی میکنه به بیمارستان(نهایت 2 روز)
4-تا یک ماه از تاریخ صدور معرفی نامه وقت داری خودتو معرفی کنی(میتونی بردا صبحش بری حتی)
5-معاینه و ارسال آن به نظام وظیفه محل (حداکثز 3 هفته)
6-تعیین تاریخ کمسیون توسط نظام وظیفه محل (یا هر هفته یا 2 هفته یک بار-بستگی داره به شهرتون)
7-یا معاف میشی یا نمیشی و باز اعتزاض میذاری یا خودشون به یه بیمارستان دیگه هم معرفیت میکنند(دوباره مراحل 3 به بعد)

نتیجه ی جلسیه ی کمیسیون چه مدت بعد اعلام میشه؟اگر کسی در همون روز ها نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشه باید چه کار کنه میتونه یک برگه موقت بگیره که نشون بده معافیت پزشکی گرفته؟

نهایت تا 20 روز بعد 

خیر
چون که مسئول نظام وظیفه به شما خواهد گغت که مدارک شما به استان ارچاع خواهد شد و اگر آنجا نیز تایید شد کارتت صادر میشه(معمولا 90% مواقع تایید میشه)

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - ashkan065 - 29-06-2015

متشکر
برای معاینه ی خود نظام وظیفه نام پزشک متخصص رو تعیین میکنه یا میشه به هرکدام از متخصصین مورد اعتماد نظام و ظیفه مراجعه کرد؟
مثلا برای ارتوپد اگر بیمارستان ناجا 5 تا متخصص داشته باشه خود نظام و ظیفه تعیین میکنه که به کدوم مراجعه کنیم یا تفاوتی نمیکنه؟

(29-06-2015, 02:09 AM)ashkan065 نوشته: متشکر
برای معاینه ی خود نظام وظیفه نام پزشک متخصص رو تعیین میکنه یا میشه به هرکدام از متخصصین مورد اعتماد نظام و ظیفه مراجعه کرد؟
مثلا برای ارتوپد اگر بیمارستان ناجا 5 تا متخصص داشته باشه خود نظام و ظیفه تعیین میکنه که به کدوم مراجعه کنیم یا تفاوتی نمیکنه؟

واسهمن تعیین نکرد اما واسه خیلی ها تعیین کرده بودن

شانسی که من آوردم همین بود

به خاطر همین من معاف شدم و خیلی ها که شرایطی شبیه من داشتند نشدن

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - ashkan065 - 26-07-2015

سلام
لطفا راهنمایی کنید من رو
دانشجوی کارشناسیم من.85% واحد هااس شده
امروز رفتم بیمارستان نظام وظیفه (کوتاهی تاندون آشیل پا دارم)متخصص ارتوپد معاینه کرد مشکلم رو تایید کرد گفت برم تو همین بیمارستان پیش پزشک نظامی متخصص طب فیزیکی بود این پزشک دوم گفت با مدرک دیپلم معاف دائم میشی) میخوام ریسک کنم انصراف بدم از دانشگاه اقدام کنم برای گرفتن معافی.
فکر میکنین با این وضعیت معافم؟
ارزش ریسک رو داره این کار؟

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - automotive - 26-07-2015

با سلام.
به طور کلی دو دسته بیماری وجود داره،
1_ بیماری هایی که معیار مشخصی براشون وجود داره (یک عدد خاص یا مقدار مشخص برای معافی که بسته به نوع مدرک تصحیلی این مقدار تغییر میکند ) و با آزمایش دقیقا این مقدار مشخص میشه ( مثل نمره چشم که با کامپیوتر مشخص میشه و دقیق هستش )
2_ بیماری هایی که معیار مشخصی براشون وجود داره یا تقریبی براشون هستش و با آزمایش دقیق مشخص نمیشه ( مثل صافی کف پا که نه زاویه داره نه سانت و نه هیچ معیار دیگری (تا آنجایی که من اطلاع دارم )

خب اگر شما جزو دسته اول هستید، کمیسین پزشکی اگر شما یه حدنصاب معافی برسید شمارو معاف میکنه (بهد از پرسیدن چند سوال) ( البته یک مرحله تا معافی وجو داره هنوز) وگرنه که اعزام میشید یا معاف از زرم و با مطالعه دفترچه معافی این مقادیر قابل مشاهده است.

اگر شما جزو جزو دسته دوم باشید، کمیسیون با مشاوره و اعمال نظر شخصی شمارو یا معاف میکنه، یا معاف از رزم و یا میگه مشکوک هستید برید چند ماهه دیگه بیاید ( اگر استباه نکنم 3 یا 6 ماه هستش ).

خب نوع اول بدون ریسک هستش چون شما بنابه دفترچه و مراجعه به پزشک متوجه میشید که معافید یا نه اما نوع دوم به شدت ریسک پذیر هستش و میتونید ریسک کنید و اگر معاف نشدید ناراحت نشید.

مرحله بعد هم یک افسر هستش که خودش ته فیلم و بازیگری و این حرفاست یعنی آخرشه. شاید کسی بتونه با فیلم بازی کردن بیماریشو بزرگ کنه و از کمیسیون رد بشه اما تا آنجایی که من میدونم و دوستان تجربه کردن، فریب دادن این فرد تقریبا غیر ممکن هستش و به شما نگاه کنه میگه چه کاری هستید و اگر این فرد تشخیص بده که معافید که هیچ، اگر تشخیص بده که شما نه تنها معاف نیستید بلکه قصد فریب اون فرد را داشتید که خدا بهتون رحم کنه و در اولین فرصت اعزام و اضافه خدمت میخورید .

اگر بیماری شما از نوع اول هستش، شما میتونید انصاف بدید و معافی رو بگیرید و بنا به اینکه دانشگاهتون از چه نوعی هستش با کنکور یا بدون کنکور به دانشگاه برگردید که این بحثش مفصل هستش و خارج از موضوع، خب اگه بعدش میتونید به دانشگاه برگردید میشه این کار رو انجام داد که بودند افرادی که این کار رو انجام دادن
اگر بیماری شما از نوع دوم هستش که دیگه صلاح خویش خسروان دانند.

یک مورد بسیار مهم هم اینکه بعضی از بیماری ها ( فکر کنم همشون تقریبا ) با افزایش سطح تحصیلی و مدرک تحصیلی، مقدار و معیارشون افزایش پیدا میکنه، یعنی شما با داشتن این بیماری و مدرک دیپلم معافی اما با داشتن همان بیماری و مدرک لیسانس شما معاف نشی، پس اگه این مورد هستش به نظر من میشه ریسک کرد چون ممکن هستش که دیگه با مدرک لیسانس معافی شما غیر ممکن بشه و یا به معاف از رزم تقلیل پیدا کنه، اگر با مدرک جاری که در حال گرفتنش هستید به معیارهای معافی میرسید، ادامه تحصیل بدید بعدش ریسک کنید. چون انصراف و دوباره کنکور دادن همانا و عدم تطبیق نمرات پایین در صورت تعویض دانشگاه یا به صورت کلی عدم تطبیق واحدها به طور کل ( من میشناسم دانشگاهی که دانشگاه های پایین تر از خودشو قبول نداره و ابدا تطبیق نمیزنه میگه بشین از اول بخون) همانا.

کاری که میخواین انجام بدین انداختن تاس نیستش که بگین شانسی هستش و هرچه بادا باد، حساب شده عمل کنید تا بعدا پشیمان نشوید. دفترچه معافی از ز مراکز اصلی پست هر شهر قابل خرید است.( در مورد نسخه اینترنتی یا PDF من اطلاعی ندام.)

به امید سریلندی همه ی عزیزان

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - eng.hojati - 28-07-2015

سلام دوستان .
بنده دانشجوی ارشد عمران هستم .
حدود 2 ترم دیگه از تحصیلم باقی مونده و چشمام بیماری قوز قرنیه داره  (کراتوکونوس ) .
سوال بنده اینه : آیا الان میتونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم یا خیر  ( حین تحصیل ) ؟