آکادمیا کافه
اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت پزشکی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)
+---- موضوع: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AD%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 14-08-2018

مجموع شماره دو چشم با مدرک دیپلم باید چند باشه

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 14-08-2018

میخواستم ببینم شرایط معافیت مجموع دو چشم را دارم یانه من تو سایت رفتم سرچ کردم نوشته مجموع دیوپتر هیپرمتروپی بیش از 8 حالا من نفهمیدم حالا کدوم اینها که این زیر گذاشتم میشه دیوپتر هیپرمتروپی ؟
حالا ملاحظه کنید ببینید شرایط معافیت چشم را دارم یا نه؟
ممنون
چشم راست
S:3.50 - C:0.25 A:26
S.E. - 3.75
چشم چپ
S:4.00 - C:0.25 A:162
S.E.4.25

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - shapol46 - 18-08-2018

(14-08-2018, 09:59 PM) نوشته: میخواستم ببینم شرایط معافیت مجموع دو چشم را دارم یانه من تو سایت رفتم سرچ کردم نوشته مجموع دیوپتر هیپرمتروپی بیش از 8 حالا من نفهمیدم حالا کدوم اینها که این زیر گذاشتم میشه دیوپتر هیپرمتروپی ؟
حالا ملاحظه کنید ببینید شرایط  معافیت چشم را دارم یا نه؟
ممنون
چشم راست
               S:3.50           -          C:0.25     A:26
                                         S.E. - 3.75  
چشم چپ
               S:4.00       -        C:0.25         A:162
                                            S.E.4.25

سلام
عدد اول از چپ مثبت یا منفی بودنش مهمه. اگر مثبته یعنی دوربینی و اگر منفی یعنی نزدیک بینی. که با در نظر گرفتن این که عدد شما مثبت باشه که روی هم رفته میشه 7.5 و معاف نمیشید. (البته من از شرایط معافیت خبر ندارم فقط توضیح نمره چشم رو میدم). هیپرمتروپی هم همون دوربینیه. نمره دوم میزان استیگمات بودن رو نشون میده و نمره سوم هم درجه محور دید رو نشون میده.

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 11-09-2018

با سلام...بنده دانشجوی کارشناسی ترم6 هستم...به دلیل کم شنوایی طبق سایت وظیفه معاف دائم هستم...ولی برای افراد با کم شنوایی بیش از 80 دسیبل فقط از فوق دیپلم به پایین دائم حساب میشه و کارشناسی به بالا از رزم ...با فرم +10 که به اولین پزشک مراجعه کردم ایشون رای 100% به معافیت دادن...مسئله اینه با انصراف از دانشگاه و در صورت عدم معافیت درسته که تا 3 ماه قابلیت برگشت به دانشگاه و شروع از همون مقطع رو دارم یا به دلیل درخواست مدرک کاردانی به شکل پیوسته باید شروع کنم؟ چون حدود 114 واحد پاس کردم که ریسکه...پیشاپیش سپاسگذارم

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - automotive - 11-09-2018

(11-09-2018, 08:53 PM) نوشته: با سلام...بنده دانشجوی کارشناسی ترم6 هستم...به دلیل کم شنوایی طبق سایت وظیفه معاف دائم هستم...ولی برای افراد با کم شنوایی بیش از 80 دسیبل فقط از فوق دیپلم به پایین دائم حساب میشه و کارشناسی به بالا از رزم ...با فرم +10 که به اولین پزشک مراجعه کردم ایشون رای 100% به معافیت دادن...مسئله اینه با انصراف از دانشگاه و در صورت عدم معافیت درسته که تا 3 ماه قابلیت برگشت به دانشگاه و شروع از همون مقطع رو دارم یا به دلیل درخواست مدرک کاردانی به شکل پیوسته باید شروع کنم؟ چون حدود 114 واحد پاس کردم که ریسکه...پیشاپیش سپاسگذارم

سلام
شما میتوانید از یکبار ایست خدمت استفاده کنید اما مشکل اینجا است که آیا دانشگاه شما پس از انصراف شما از تحصیل، دوباره شما را به عنوان دانشجو میپذیرد؟ آیا مشکلی همانند کنکور یا سایر موارد ندارید؟
ضمنا به زمانبندی دقت کنید و قوانین موجود در اینجارا با دقت مطالعه کنید.

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 12-09-2018

دانشگاه ازاد هستم که متاسفانه شخصی پاسخ مشخص یا قاطعی در مورد اینکه بعده انصراف می‌تونم از همون مقطع شروع کنم یا ناپیوسته میشه نمیده....از طرفیم معافیته دائم به فوق‌دیپلم به پایین میدن که اگر بخوام بعده کارشناسی اقدام کنم یعنی یسال دیگه بهم تعلق نمیگیره

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - مهمان - 02-10-2018

سلام.همسر من چشمش آب مروارید داره.در حال تحصیلم هستش.فقط تموم نکرده.یعنی 5 ساله بخاطر موقعیت شغلیش واحداپاس نشده.الانم فقط چندماه وقت داره ک معافیتو بگیره وگرنه باید برگرده از اول شروع کنه یه رشته دیگه.تو تبصره و قانون نوشته ک چشم مشمول نمیشه وقتی در حال تحصیلی.راهنمایی کنید باید چیکار کنیم.لطفا

RE: اخذ معافیت پزشکی حین تحصیل - automotive - 04-10-2018

(02-10-2018, 09:12 PM) نوشته: سلام.همسر من چشمش آب مروارید داره.در حال تحصیلم هستش.فقط تموم نکرده.یعنی 5 ساله بخاطر موقعیت شغلیش واحداپاس نشده.الانم فقط چندماه وقت داره ک معافیتو بگیره وگرنه باید برگرده از اول شروع کنه یه رشته دیگه.تو تبصره و قانون نوشته ک چشم مشمول نمیشه وقتی در حال تحصیلی.راهنمایی کنید باید چیکار کنیم.لطفا

سلام

بیماری های چشم زیر در حین تحصیل امکان دریافت معافیت دارند.
ضمنا اگر ایشان از دانشگاه به دلیل اتمام معافیت تحصیلی اخراج شوند، میتوانند دوباره همان رشته را ادامه دهند و واحدها را تطبیق بزنند. (البته اگر دانشگاه به کنکور نیاز نداشته باشد) اگرنه دانشگاه را عوض کنند و سپس واحدها را تطبیق بزنند. (البته پس از روشن شدن وضعیت سربازی)

بخش سیزدهم: بیماریهای چشم وعوارض بینایی

بند 4: فقدان يك چشم يا آنكه يك چشم عملاً و يا دراثر بيماريهاي غير قابل علاج فاقد بينائي (ديدكمتر از 10/1 و يا ميدان بينايي كمتر از 10 درجه) باشد : معاف دائم
بند 9:
كراتيت هاي آنترستيسيل و ديستروفيهاي قرنيه يك يا دو چشم بااختلال در ديد : معاف دائم
بند 11:
ايريدوسيكليتهاي شديد و مزمن يك يا دو چشم كه توليد چسبندگيهاي وسيع نموده باشد : معاف دائم
بند 12:
اكلوزيون وسيكلوزيون كامل مردمك يك يا دو چشم : معاف دائم
بند 16:
كدورت شديد زجاجيه يك يا دو چشم به علت بيماريهاي زمينه اي يا تروما : معاف دائم
بند 17:
كوريورتينيت مركزي و يا منتشر مزمن يك يا دو چشم : معاف دائم
بند 18:
رتينيت پيگمانتوزا يا رتينيتهاي غير پيگمانتوزا يا آلبينيسم : معاف دائم
بند 20:
لوكساسيون كامل ياناقص عدسي يالنتيكيونوس و يا فقدان عدسي يك چشم : معاف دائم
بند 21:
انفصال شبكيه عمل شده و يا عمل نشده به هر علّت يك يا دو چشم : معاف دائم
بند 22:
آمبولي شريان شاخه اي يا مركزي و يا ترومبوز وريد شاخه اي يا مركزي و يا هر نوع واسكوليت مزمن يك يا دو چشم : معاف دائم
بند 23:
بيماريهاي ناحيه ماكولا و عصب باصره از قبيل آتروفي ، هيپوپلازي ، سوختگي ، سوراخ ماكولا، يا خونريزيهاي ناحيه ماكولا واسكارماكولا و آتروفي عصب باصره : معاف دائم
بند 24:
ميكروفتالمي يا بوفتالمي يك يا دو چشم با اختلال بينايي يا کراهت منظر : معاف دائم
بند 25:
اگزوفتالمي هاي تومورال يا ضربان دار بعلت بيماريهاي سيستميك يا عروقي يك يا دو چشم : معاف دائم
بند 29:
نيستاگموس دائمي و مشهود : معاف دائم
بند 30:
گلوكوم با اثبات توسط تستهاي پاراكلينيك معاف دائم.
بند 31:
اجسام خارجي داخل كره چشم غير قابل جراحي همراه با اختلال بينايي : معاف دائم
بند 32:
پيوند قرنيه : معاف دائم

اخذمعافیت پزشکی در حین تحصیل - mikadmoh - 21-11-2018

سلام دوستان
من مشکل گوارش دارم و در حین تحصیل هم هستم ترم ۸ کارشناسی و میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم ولی نمیدونم اگه معافیت داعم ندن چه اتفاقی میفته برگه اعزام به خدمت میزنن (یا بعده معافیت تحصیلیم تموم شد برگه اعزام میزنن)کسی اگه تجربه داشته یا اطلاعی داره بگه که اصن ریسک این کارو داره که اقدام کنم ؟ (از یک طرف هم میخوام غیبت کنم از سربازیم میخوام ببینم ریسکشو داره اقدام کنم )