آکادمیا کافه
ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از سایر روشهای فدرال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا (/Thread-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - Cortex - 05-02-2011

در این تاپیک وضعیت و چونگی ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا پس از مهاجرت مورد بحث قرار می گیرد.

با تشکر

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - ماه سبز - 22-10-2014

سلام دوستان
من میخوام از طریق Skillwork اقدام کنم و تشکیل پرونده بدم برای مهاجرت به کانادا.
میتونم هم زمان توی دانشگاه Simon هم اقدام کنم برای گرفتن ویزای تحصیلی؟
میشه هم زمان برای هر دو اقدام کنم یا فقط باید یکی ازین دو راه برم؟
ممنون میشم راهنمائیم کنین

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - shubizkumbuli - 01-03-2015

(22-10-2014, 01:16 PM)'ماه سبز' نوشته: سلام دوستان
من میخوام از طریق Skillwork اقدام کنم و تشکیل پرونده بدم برای مهاجرت به کانادا.
میتونم هم زمان توی دانشگاه Simon هم اقدام کنم برای گرفتن ویزای تحصیلی؟
میشه هم زمان برای هر دو اقدام کنم یا فقط باید یکی ازین دو راه برم؟
ممنون میشم راهنمائیم کنین

با این که هیچ منعی برای این کار وجود نداره ولی امکان ریجکت ویزای تحصیلیتون خیلی بالا میره

اگر شما UCI گرفته باشید که یک شماره Unique هست، افسری که ویزای تحصیلیتون رو بررسی می کنه میفهمه که شما برای مهاجرت اقدام کردید.

کلا برای تحصیل شما باید نشون بدید که به کشورتون وابستگی اجتماعی، خانوادگی و اقتصادی-مالی دارید و انقدر انگیزه براتون وجود داره که بعد از تحصیل از کانادا بر گردید. گرچه آمار میگه که اکثریت بر نمی گردند ولی دلیل نمیشه آفیسر ها قانون شکنی کنند. شما با داشتن پرونده مهاجرتی دارید نشون میدید که میخواهید در کانادا بمونید و زندگی کنید که این با ویزای تحصیلی تناقض داره.

تقریبا همه کشور ها با این موضوع یک جور رفتار می کنند. با این وجود احتمال گرفتن ویزا در این حالت صفر نیست.

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - Nooshafarin - 30-07-2015

درود. ایام به کام.

از عنوان این تاپیک و جایی که قرار گرفته، این طور بر میاد که این تاپیک می خواد به این موضوع بپردازه که افرادی که به کانادا مهاجرت می کنن، چطور می تونن در دانشگاه ادامه تحصیل بدن.
این موضوع برای شخص من مورد توجه هست و خواهش می کنم دوستانی که اطلاعاتی در این خصوص دارند، محبت کنن اطلاعاتشون رو شیر کنن.

بسیار سپاسگزارم.
موفق، شاد و سربلند باشید.

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - f_goo - 03-08-2015

(30-07-2015, 12:04 AM)Nooshafarin نوشته: درود. ایام به کام.

از عنوان این تاپیک و جایی که قرار گرفته، این طور بر میاد که این تاپیک می خواد به این موضوع بپردازه که افرادی که به کانادا مهاجرت می کنن، چطور می تونن در دانشگاه ادامه تحصیل بدن.
این موضوع برای شخص من مورد توجه هست و خواهش می کنم دوستانی که اطلاعاتی در این خصوص دارند، محبت کنن اطلاعاتشون رو شیر کنن.

بسیار سپاسگزارم.
موفق، شاد و سربلند باشید.

یه مزیت خوبی که تحصیل در شرایط ما داره اینه که شهریه دانشگاه چیزی حدود یک سوم دانشجوهای اینترنشنال هست.
ضمن اینکه امکان ملاقات حضوری با استادهای دانشگاه برای گرفتن پذیرش هست، در حالی که استادا به سختی جواب دانشجو های اینترنشنال رو از طریق ایمیل می دن.
پس از تحصیل هم خیالمون از اقامت راحت هست و لازم نیست دیگه درگیر استرس اقامت بشیم. مسلما استرس اون موقع از استرسی که ما تا اینجا کشیدیم بیشتره.

دوستانی که قصد ادامه تحصیل رو دارن، بهتره قبل از رفتن با استادای دانشگاه ایرانشون برای رکامندیشن صحبت کنن یا ریکام ها رو بگیرن. تو سایت بیشتر دانشگاه های کانادا هم نوشته شده که دانشگاه مبدا باید مستقیم مدرک و ریزنمرات رو بفرسته، پس بهتره با امور بین الملل دانشگاه هم قبل از رفتن هماهنگ شد و در صورت لزوم (اگه مدرک و ریزنمرات رو با خودتون می برین) تشکیل پرونده داد که در صورت نیاز ترجمه مدارک رو بفرستن دانشگاه مورد نظرتون در کانادا.

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - مهراش - 07-08-2015

دوستان من چند ماهه دیگه به عنوان مهاجر وارد کانادا می شم؛ سوالم اینه که بردن ترجمه مدارک و ریز نمرات برای پذیرش کافی نیست و باید مستقم از دانشگاه ارسال شه؟

RE: ادامه تحصیل پس از مهاجرت به کانادا - Soltaan - 28-11-2015

سلام به همه دوستان اعم از دور و نزدیک، امیدوارم حال همگیتون خوب خوب باشه.
منم از اون دست آدماییم که با وجود داشتن دو تا فوق لیسانس، بدم نمیاد تو کانادا ادامه تحصیل بدم (یه فوق دیگه چون برای دکترا خطر overqualified شدن هست و بازارش نسبت به فوق خراب تره) چون تا جایی که فهمیدم داشتن مدرک از کانادا تاثیر چشمگیری در موفقیت داره. ترجیحم اینه که بیشتر کارامو اینور انجام بدم و بنابرین دارم تلاشمو می کنم که اینجا آیلتس آکادمیک بدم ولی فکر نمی کنم برسم اگرم برسم معلون نیست نمره بیارم یا نه. حالا می خوام از بچه های مطلع بپرسم داشتن نمره آیلتس برای شروع تحصیلات در کانادا یک الزام سفت و سخته یا اینکه میشه اونجا شروع به تحصیل کرد و مثلا زمان یک ساله ازشون گرفت برای تحویل نمره آیلتس؟
سوال دوم اینکه با وجود اینکه ما PR خواهیم داشت آیا به ما هم فاند تعلق می گیره؟
سوال سوم اینکه یکی از دوستان فرمودن نمره آیلتس مورد نیاز برای فوق کمتر از دکترا هست؟ کسی اطلاعی در این زمینه داره؟ (مخصوصا برای دانشگاه بریتیش کلمبیا)