آکادمیا کافه
تماس حضوری با استادها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس حضوری با استادها (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3

تماس حضوری با استادها - the_y - 07-09-2014

سلام. وقت همگی بخیر
دوستان من دانشجوی ارشد دانشگاه علم و صنعت هستم و الان دارم روی پرپوزالم کار می کنم. یکی از نویسندگان مقاله اصلی که دارم روش کار می کنم، رییس دپارتمان رشته من در دانشگاه واترلو کانادا هست. امروز فهمیدم که ایشون فردا دوشنبه 17 شهریور  قراره تو دانشگاه علم و صنعت در دانشکده سخنرانی کنه. می خواستم ببینم چطور می شه در حاشیه این لکچر به ایشون وصل شد و کار گرفتن پذیرش از ایشون یا دانشکده مربوطه رو راحت تر کرد؟ اصلا کلا چه استفاده ای میشه کرد از این فرصت؟
دوستان اگه پیشنهادی دارید سریع بفرمایید که فردا دیره.
ممنون از همه

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - Babak - 08-09-2014

(07-09-2014, 03:19 PM)'the_y' نوشته: سلام. وقت همگی بخیر
دوستان من دانشجوی ارشد دانشگاه علم و صنعت هستم و الان دارم روی پرپوزالم کار می کنم. یکی از نویسندگان مقاله اصلی که دارم روش کار می کنم، رییس دپارتمان رشته من در دانشگاه واترلو کانادا هست. امروز فهمیدم که ایشون فردا دوشنبه 17 شهریور  قراره تو دانشگاه علم و صنعت در دانشکده سخنرانی کنه. می خواستم ببینم چطور می شه در حاشیه این لکچر به ایشون وصل شد و کار گرفتن پذیرش از ایشون یا دانشکده مربوطه رو راحت تر کرد؟ اصلا کلا چه استفاده ای میشه کرد از این فرصت؟
ممنون از همه

این که ایشون رو حضوری ببینید و باهاشون صحبت کنید، حداقل تاثیرش این هست که بعدا اگر باهاشون مکاتبه کنید احتمال این که ازشون جواب بگیرید خیلی بیشتر خواهد بود. راه معمول این هست که شما در سخنرانی حاضر می‌شید و بعد از سخنرانی با ایشون صحبت می‌کنید، مثلا در مورد بحث سخنرانی سوال می‌پرسید و بعد بهشون می‌گید که مایلید که تحصیلات‌تون رو در دانشگاه واترلو ادامه بدید و ازشون اجازه می‌گیرید که رزومه‌اتون رو براشون ارسال کنید و نظرشون رو بدونید.

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - the_y - 08-09-2014

ضمن تشکر از محبت شما
ممکنه بفرمایید مودبانه ترین جملاتی که میشه به انگلیسی در مورد درخواست اجازه برای ارسال رزومه از ایشون پرسید چی می تونه باشه؟
همچنین با توجه به اینکه من هنوز امتحان تافل ندادم و ظرف چند ماه آینده خواهم داد چی می تونم به ایشون بگم؟
مرسی

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - M1KE - 08-09-2014

معمولا در این موقعیت ها سر استاد خیلی شلوغ هست و شما نهایتش شاید 30 ثانیه تا 3 دقیقه فرصت کنید که خودتون رو معرفی کنید و یک جورایی شبیه مصاحبه های کاری هست که در Job Fair ها اتفاق میافته. بنابراین می بایست در خلاصه ترین جملات ممکن فقط روی نقاط مثبت پرونده تون اشاره کنید و علاقه تون به همکاری با اون شرکت/استاد رو نشون بدین و کاری به جنبه های منفی مثل اینکه هنوز تافل ندادین و غیره نداشته باشین. داشتن یک رزومه پرینت شده که در کاور پلاستیکی گذاشته شده باشه در این موقعیت به نظرم خوبه و می تونید اون رو ارائه بدین که شما رو به خاطر بسپرن. البته بعدا هم که به ایشون ایمیل زدین می تونید مثلا اینطور شروع کنید که قبلا با ایشون یک صحبت کوتاهی در حاشیه کنفرانس فلان داشتین و بعد بقیه ماجرا رو توضیح بدین.

سناریوهای مختلفی رو میشه متصور شد که چطور با ایشون صحبت کنید و بخشیش هم به نظرم مبتکرانه باید باشه و به پاسخ های طرف مقابل بستگی داره ولی مثلا می تونید اینطور شروع کنید که "ارائه خوبی داشتن" و بعد "یک سوال کوتاه در مورد سخنرانی بپرسید" که علاقه شما رو به موضوع نشون بده. بعد اشاره کنید که "دارید روی موضوع فلان کار می کنید و اینکه فلان مقاله ایشون خیلی به شما کمک کرده" (چون اشاره کردین ایشون یکی از نویسندگان مقاله ای هست که شما دارین روی موضوعش کار می کنید) و اینکه 
"علاقه دارین که تحصیلات تون رو در دانشگاه واترلو ادامه بدین". در اینجا طبیعتا ایشون یک راه تماسی یا روشی رو برای اپلای برای اون دانشگاه معرفی می کنند شما ازشون تشکر می کنید و رزومه خودتون رو هم می تونید به ایشون بدین. 

همونطور که گفتم تفاوت مصاحبه حضوری و ایمیل در اینه که پاسخ های طرف مقابل ممکنه مسیر بحث رو عوض کنه و شما می بایست یک مقدار خلاقانه و فی البداهه جملات رو بسازید. مثلا ممکنه زمانی که گفتین دارین روی فلان موضوع کار می کنید ایشون بپرسه که روی چه قسمتیش کار می کنید و اونوقت شما باید در مورد کارتون به طور خلاصه توضیح بدین. 
(08-09-2014, 02:36 AM)'the_y' نوشته: ضمن تشکر از محبت شما
ممکنه بفرمایید مودبانه ترین جملاتی که میشه به انگلیسی در مورد درخواست اجازه برای ارسال رزومه از ایشون پرسید چی می تونه باشه؟
همچنین با توجه به اینکه من هنوز امتحان تافل ندادم و ظرف چند ماه آینده خواهم داد چی می تونم به ایشون بگم؟
مرسی

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - atefeh_J - 08-09-2014

(07-09-2014, 03:19 PM)'the_y' نوشته: سلام. وقت همگی بخیر
ممنون از همه

من تجربه مشابه با شما داشتم. دوستان درست میگن معمولا سر این اساتید بعد و قبل از سخنرانی خیلی شلوغه . بعد هم خیلی از هملاسیاتون که مثل شما  می خوان پذیرش بگیرن احتمالا فهمیدن که ایشون قراره بیان ایران
اون سخنرانی ک من رفتم دانشجوها میامدن و خلاصه ای از رزومه شان را میگفتن استاد هم به همه بچه ها می گفت با دانشگاه مکاتبه کنید و اصلا جواب درستی نمیداد!!
شما باید یک حرکتی بزنید که با بقیه مفاوت باشید.
خود من مقاله ارائه داشتم و بعد از ارائه ام کلی سوال راجه به مقاله ازشون پرسیدم. ایشون هم خوششان امد از سوالام و کلی سوالدیگه ازم پرسیدن.به نظر من ایده های جدیدی که دارید راجع به کار پایان نامه تان یا سوال خوبی که حتی جوابشم می دونید با ایشون د میان بذارید
موفق باشید Smile

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - the_y - 09-09-2014

سلام
خب به هر حال دیروز رفتیم و این جلسه تموم شد. تجربه ام رو با شما در میون می ذارم و امیوارم به دردتون بخوره:
همنطور که دوستان گفتند سر این استاد قبل و بعد از جلسه خیلی شلوغ بود و همه می خواستند از ایشون سوال بپرسن. البته سوالات با اهداف متفاوتی پرسیده می شد. مثلا یکی واقعا سوال داشت و یکی هم داشت سطح توانایی زبانش رو امتحان می کرد که ببینه آیا استاد می فهمه یا نه!ایشون تقریبا قبل از ورود و بعد از خروج توسط اساتید به عنوان میزبان احاطه شده بود و کمتر دانشجویی می تونست به ایشون نزدیک بشه.البته قبل از شروع لکچر یکی از اساتید بلند شد و به دانشجوها گفت در مورد اپلای و این جور چیزها سوالی نپرسید. متاسفانه فرهنگ زرنگ بازی تو وجود همه ما ایرانی ها هست و بعضی از اساتید آقا زاده شون رو آورده بودند که به ایشون معرفی کنند. (بعد از جلسه از ایشون دعوت کردند که به اتاقشون بره!!!) در نهایت من فقط یک سوال در مورد مقاله ای که الان دارم روش برای پرپوزالم کار می کنم و ایشون نویسنده سومش هست ازش پرسیدم و ایشون هم گفت که زیاد در جریان این مقاله نیست و بهتره به نویسنده اول ایمیل بزنم. مثل اینکه اسمش رو همینجوری الکی تو مقاله آورده بودند!

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - علی زهره روژان - 27-08-2015

دوستان من ویزای اقامت دایم کانادا رو دریافت کردم.بعضی دوستان راهنماییم کردن و گفتن حضوری خیلی راحت میتونی با اساتید صحبت کنی و نظرشونو جلب کنی.میخوام بدونم در اولین مرحله در مورد پذیرش باهاشون صحبت کنم یا اول اعلام آمادگی کنم برای کار علمی و پژوهش با اون اساتید؟چطوری باهاشون وارد مذاکره بشم؟  Tongue

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - nasim1234 - 27-08-2015

(27-08-2015, 01:07 AM)علی زهره روژان نوشته: دوستان من ویزای اقامت دایم کانادا رو دریافت کردم.بعضی دوستان راهنماییم کردن و گفتن حضوری خیلی راحت میتونی با اساتید صحبت کنی و نظرشونو جلب کنی.میخوام بدونم در اولین مرحله در مورد پذیرش باهاشون صحبت کنم یا اول اعلام آمادگی کنم برای کار علمی و پژوهش با اون اساتید؟چطوری باهاشون وارد مذاکره بشم؟  Tongue

مبارک باشه! Smile
اول اعلام آمادگی کنید. برید سر کلاسا بشینید. اصلا درس بردارید! نمره خوب بگیرید بعد وارد یک آز بشید بعد از یک ماه موضوع پذیرش رو پیش بکشید. البته احتمالا خود استاد زودتر بپرسه که هدفت اپلای هم هست که اونوقت میگید بله هست! همه اینها حدود یه ترم طول میکشه پس به اپلای امسال بعیده برسید Smile

RE: تماس حضوری با استادها (در حاشیه کنفرانس‌ها و ...) - nasim1234 - 27-08-2015

(09-09-2014, 06:16 PM)the_y نوشته: سلام
خب به هر حال دیروز رفتیم و این جلسه تموم شد. تجربه ام رو با شما در میون می ذارم و امیوارم به دردتون بخوره:
همنطور که دوستان گفتند سر این استاد قبل و بعد از جلسه خیلی شلوغ بود و همه می خواستند از ایشون سوال بپرسن. البته سوالات با اهداف متفاوتی پرسیده می شد. مثلا یکی واقعا سوال داشت و یکی هم داشت سطح توانایی زبانش رو امتحان می کرد که ببینه آیا استاد می فهمه یا نه!ایشون تقریبا قبل از ورود و بعد از خروج توسط اساتید به عنوان میزبان احاطه شده بود و کمتر دانشجویی می تونست به ایشون نزدیک بشه.البته قبل از شروع لکچر یکی از اساتید بلند شد و به دانشجوها گفت در مورد اپلای و این جور چیزها سوالی نپرسید. متاسفانه فرهنگ زرنگ بازی تو وجود همه ما ایرانی ها هست و بعضی از اساتید آقا زاده شون رو آورده بودند که به ایشون معرفی کنند. (بعد از جلسه از ایشون دعوت کردند که به اتاقشون بره!!!) در نهایت من فقط یک سوال در مورد مقاله ای که الان دارم روش برای پرپوزالم کار می کنم و ایشون نویسنده سومش هست ازش پرسیدم و ایشون هم گفت که زیاد در جریان این مقاله نیست و بهتره به نویسنده اول ایمیل بزنم. مثل اینکه اسمش رو همینجوری الکی تو مقاله آورده بودند!

نمیدونم الان هم این پست ها رو میخونین یا نه. ولی اگر میخونین چند توصیه:
اون استاد اسم کسی رو یادش نمیمونه پس تلاش های بقیه بی فایده بوده. کار خوبی که میشه بکنی اینه که به ایشون ایمیل بزنی و بابت حضورش تشکر کنی و اینکه چقدر شیفته کار و تحقیقاتشون هستید. به اون فردی هم که گفته نویسنده اوله ایمیل بزنید , تو ایمیلتون به استاد بهش بگید که من به فلانی هم ایمیل زدم و باز مرسی که کمکم کردید!
شک نکنید هیچ یک از افرادی که امروز تلاش کردند این ایمیل رو نمی زنن. اتفاقا این بیشتر از همه چی تو ذهن استاد میمونه. حتی در آمریکا هم هنوز همه دانشجوها چنین کارهایی نمی کنن. فقط یه دانشجوی واقعا اهل ریسرچ هست که چنین ایمیلی میزنه. حین ایمیل یه مختصر خیلی کم در حد دو سه خط هم از پایان نامتون بگین و تمام. احتمال میدم جوابتون ر وبده.

سوالی ب,د حتما بپرسید. اگر میخواین حتما جواب بدم پیام خصوصی کنید شاید چک نکنم اینجا رو Smile

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mcqueen - 01-10-2015

سلام.
یکی از دوستان من توی یکی از دانشگاههای کانادا درس میخونه. یک استادی اونجا هست که زمینه کاریش و غیره مناسب من هست. میشه به دوستم بگم رزومه منو ببره واسه استاده؟ اصلا باید بره به استاده چی بگه؟؟
من برای دکتری computer science میخوام اپلای کنم.

ممنون.