آکادمیا کافه
بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی (/Thread-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C)

صفحات 1 2

بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - recolor - 22-08-2014

سلام به همه دوستان.
[align=right]من در حال حاضر هم برای آزمون تافل و هم برای GRE در حال آماده شدن هستم. مدتیه که موضوعی فکر منو مشغول خودش کرده. اونم بحث دانلود سوالات، ویدیوهای آموزشی و سایر متریال های یادگیری غیر رایگان موجود در وب هست.
[align=right]مثلا من برای آماده سازی GRE ناچارم که ویدیوهای گروه م×گ×و×ش رو دانلود کنم. ویدیوهایی که قسمت زیادیش غیر رایگان هست. و یا سوالاتی که مال این گروهه و دسترسی بهشون فقط با اکانت پرمیوم میسره، اما دوستان لطف کردن و در کتابخانه این سایت قرارش دادن و ...
[align=right]البته که من متریالها رو مثل خیلی از دوستان دیگر دانلود کردم چون در حال حاضر اونقدر استطاعت مالی ندارم که برای همه متریال های غیر رایگانی که به دردم میخوره و فقط یک قلمش ممکنه 300 دلار باشه پول پرداخت کنم. اما خب وجدانم کمی ناراحته. بالاخره اون بنده های خدا هم از این راه امرار معاش میکنن.
[align=right]بعد از کلی فکر و مشورت با اطرافیان به شخصه راهکاری به فکرم رسید. اونم اینکه در حال حاضر نام همه متریال های غیررایگانی که استفاده میکنم رو یادداشت کنم و این دانلودها رو یک استقراض قلمداد کنم تا 
در آینده وقتی ایشالا از نظر مالی ثبات پیدا کردم حتما پولشون رو پرداخت کنم.
 گفتم این رو به عنوان یک پیشنهاد برای دوستان عزیزم که شرایط مشابه من دارن مطرح کنم.
[align=right]به نظر بنده اینجوری تعهد اخلاقی که متوجهمون هست رو میتونیم به جا بیاریم.
[align=right][align=right]نظر همتون محترم و مغتنم هست برام.
[align=right]به امید کسب موفقیت خیره کننده برای هممون

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - sepinaz - 27-08-2014

جناب این مسئله رو ما نباید حل کنیم
تا حالا فک کردی نرم افزار متلب اگه رو کامپیوترت نصب هس چقدر قیمتشه؟؟؟؟
متلب رو بریم بخریم؟
اصن ما یه اکانت پولی تو اینترنت می بینیم می تونیم بخریمش؟؟؟؟ فرض کن استطاعت هم داشته باشیم

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - ahmadpashaei - 27-08-2014

(22-08-2014, 08:30 PM)'recolor' نوشته:
سلام به همه دوستان.

من در حال حاضر هم برای آزمون تافل و هم برای GRE در حال آماده شدن هستم. مدتیه که موضوعی فکر منو مشغول خودش کرده. اونم بحث دانلود سوالات، ویدیوهای آموزشی و سایر متریال های یادگیری غیر رایگان موجود در وب هست.

مثلا من برای آماده سازی GRE ناچارم که ویدیوهای گروه م×گ×و×ش رو دانلود کنم. ویدیوهایی که قسمت زیادیش غیر رایگان هست. و یا سوالاتی که مال این گروهه و دسترسی بهشون فقط با اکانت پرمیوم میسره، اما دوستان لطف کردن و در کتابخانه این سایت قرارش دادن و ...

البته که من متریالها رو مثل خیلی از دوستان دیگر دانلود کردم چون در حال حاضر اونقدر استطاعت مالی ندارم که برای همه متریال های غیر رایگانی که به دردم میخوره و فقط یک قلمش ممکنه 300 دلار باشه پول پرداخت کنم. اما خب وجدانم کمی ناراحته. بالاخره اون بنده های خدا هم از این راه امرار معاش میکنن.

بعد از کلی فکر و مشورت با اطرافیان به شخصه راهکاری به فکرم رسید. اونم اینکه در حال حاضر نام همه متریال های غیررایگانی که استفاده میکنم رو یادداشت کنم و این دانلودها رو یک استقراض قلمداد کنم تا 
در آینده وقتی ایشالا از نظر مالی ثبات پیدا کردم حتما پولشون رو پرداخت کنم.
 گفتم این رو به عنوان یک پیشنهاد برای دوستان عزیزم که شرایط مشابه من دارن مطرح کنم.
به نظر بنده اینجوری تعهد اخلاقی که متوجهمون هست رو میتونیم به جا بیاریم.
نظر همتون محترم و مغتنم هست برام.
به امید کسب موفقیت خیره کننده برای هممون

کشور جهان سومی مهجور و منفوری که داره کاملا ایزوله میشه و مردم فقیری داره که بالاترین حقوقهاش هم که در شرایط کاری سخت مناطق نفتی جنوب پرداخت میشه حدود 1000 دلار یا یچیزی کمتر و بیشتره که از این حرفا نباید بزنن. البته متوسط حقوق کارمندای ایرانی در بخش دولتی که زیادتره حدود 300-500 دلار و در بخش خصوصی حدود 150 تا 400 دلاره. حالا بریم پروتل بخریم با مبلغ نجومی چندیییییییییین هزار دلار و تازه برای اونهایی که اصل نسخه 2012 رو دارن پول آپدیت 2013 میشه 7245$؟ یا همین متلب که دوستمونم اشاره کردن؟ به نظر من ما دانشجوییم و خود این شرکتها هم نسخه دانشجویی دارن و میفهمن دانشجو پولی نداره و اصولا پرداخت چنین پولهایی اصلا برای دانشجو نیست،بلکه برای کسی هست که به نسخه اوجینال برای کار تجاری نیاز داره نه نسخه دانشجویی یا کرک شده که هر سال دو بار تپق می زنه و باید reinstall بشه. ما هم نگران این موضوع نباشیم بهتره، به نظر من دینی وجود نداره چون ما کار صنعتی نمی کنیم اگرم کار صنعتی بکنیم با نسخه دانشجویی و یا کرک شده هم میشه همین کارها رو کرد و نیاز به اورجینال نیست!چرا که به حداکثر توان نرم افزرا اصلا نیازی نداریم مثلا pcb 32 layer که نمیزنیم بیشترینش 2لایه هست که با اولین ورژن 20 سال پیشم میشه زد. بازم اینو در نظر داشته باشید الان هم شرکتهای بزرگ ایران در کار چاپ PCB نسخه اوجینال رو با استانداردهای چاپ دارن رعایت می کنند مثل کارا pcb
اما اینکه بعدا بخواهیم وارد کاری بشیم که اونقدر دربیاد ازش که بتونیم بخریم خوب حتما باید اینکارو کرد و حرف شما اونجا کاملا صادقه.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - butterfly - 27-08-2014

در این که ایران یه کشور جهان سومیه که پولش یکی از کم ارزش ترین پول های دنیاست و مردمش هرچقدر درآمد داشته باشند بازم استطاعت خرید محصولات کامپیوتری رو به صورت ارجینال ندارند شکی نیست. می دونم که حتی اگه پولشم داشته باشیم باز به علت تحریم ها امکان پرداخت انلاین نداریم و همین الان هم برای پرداخت های مربوط به اپلای داریم کارمزد اضافی به شرکت های پرداخت انلاین تقدیم می کنیم. اما این نکته رو هم نباید فراموش کنیم که استفاده غیرقانونی و رایگان هرجا که امکان پذیر باشه برای ما عادت شده. 
دیدم که برای دوستمون recolor کامنت گذاشته بودید که سخت نگیر مگه می خواهی شرکت تجاری راه بندازی؟ مگه ما فقط از نرم افزارهای تخصصی رشته مون مثل پروتل یا متلب استفاده می کنیم؟ ایا بازی دانلود نمی کنیم؟ ایا همین ویندوزی که رو سیستمون نصبه خریداری شده؟ بیاییم با خودمون صادق باشیم ما حتی آلبوم خواننده های مجاز کشورمون که میشه با 3000 تومن خرید دانلود می کنیم، ایا وسعمون به اون نمی رسه یا نمی تونیم پولش پرداخت کنیم؟
(27-08-2014, 10:42 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
کشور جهان سومی مهجور و منفوری که داره کاملا ایزوله میشه و مردم فقیری داره که بالاترین حقوقهاش هم که در شرایط کاری سخت مناطق نفتی جنوب پرداخت میشه حدود 1000 دلار یا یچیزی کمتر و بیشتره که از این حرفا نباید بزنن. البته متوسط حقوق کارمندای ایرانی در بخش دولتی که زیادتره حدود 300-500 دلار و در بخش خصوصی حدود 150 تا 400 دلاره. حالا بریم پروتل بخریم با مبلغ نجومی چندیییییییییین هزار دلار و تازه برای اونهایی که اصل نسخه 2012 رو دارن پول آپدیت 2013 میشه 7245$؟ یا همین متلب که دوستمونم اشاره کردن؟ به نظر من ما دانشجوییم و خود این شرکتها هم نسخه دانشجویی دارن و میفهمن دانشجو پولی نداره و اصولا پرداخت چنین پولهایی اصلا برای دانشجو نیست،بلکه برای کسی هست که به نسخه اوجینال برای کار تجاری نیاز داره نه نسخه دانشجویی یا کرک شده که هر سال دو بار تپق می زنه و باید reinstall بشه. ما هم نگران این موضوع نباشیم بهتره، به نظر من دینی وجود نداره چون ما کار صنعتی نمی کنیم اگرم کار صنعتی بکنیم با نسخه دانشجویی و یا کرک شده هم میشه همین کارها رو کرد و نیاز به اورجینال نیست!چرا که به حداکثر توان نرم افزرا اصلا نیازی نداریم مثلا pcb 32 layer که نمیزنیم بیشترینش 2لایه هست که با اولین ورژن 20 سال پیشم میشه زد. بازم اینو در نظر داشته باشید الان هم شرکتهای بزرگ ایران در کار چاپ PCB نسخه اوجینال رو با استانداردهای چاپ دارن رعایت می کنند مثل کارا pcb
اما اینکه بعدا بخواهیم وارد کاری بشیم که اونقدر دربیاد ازش که بتونیم بخریم خوب حتما باید اینکارو کرد و حرف شما اونجا کاملا صادقه.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - ahmadpashaei - 27-08-2014

من آلبوم رایت شده نمی خرم! ویندوز و آفیس منم هردو اوجینال هستن و برای همین 25 ماه عوضش نکردم با اینکه ویندوزم زیاد جالب کار نمی کنه ولی صد البته حقش رو برای خودم محفوظ می دونم نصب کنم چون متوسط درآمد من دانشجو تازه مثلا دست به کار هستم حدود 100-50 دلاره و نمیتونم ویندوزی بخرم که به اندازه پول تافل برایم هزینه داره. نرم افزارهای تخصصی نسخه دانش آموزیم بیشتر برای ما قابل دانلود نیست!! این جملات من هم اول برای خودم و دوم برای تمام کسانی هست دارن از نرم افزارهای تخصصی استفاده عمومی/علمی می برن. صادقانه؟! صادق باشیم با خودمون؟!! باشه الان نتیجه صادق بودن رو مینویسم براتون بهش فکر کنید اگر خلاف این بود نظرتون رو بفرمایید:
اگر ما بخوایم با درآمد خودمون صادق باشیم باید در غار زندگی کنیم،قطعا ارزش نسخه ارجینال کلیه نرم افزارهای مورد استفاده همه ما بیش از ارزش یک آپارتمان 100 متری در مناطق مرکزی تهرانه.مثلا پروتئوس برای مهندسای برق حدود 180هزار دلاره. یا ADS برای تحلیل فرکانس بالا و مخابراتی-الکترونیکی بین 170 تا چندصد هزار دلاره. حالا سوال من اینه:
اصلا چرا ما باید نرم افزار اورجینال بخریم؟برای چه استفاده ای؟مگه غیر اینه که تقریبا همه جای دنیا دانشجوها رایگان استفاده می کنند،حالا چه نسخه دانش آموزی چه نسخه اصلی که لایسنسشو دانشگاه می خره؟کرک شده که از دانش آموزیم بدتره! ما چون نمیتونیم دانش آموزی هم داشته باشیم از کرک استفاده می کنیم. 
در همین سایت دوستمون Charming رفته آمریکا اونها حتی برای نرم افزارهای کرک شده هم نه چیزی گفتن نه پاک کردن،تازه خودشونم هرچی خواسته بود براش نصب کردن! 
ضمنا با اونجای حرفتون موافقم که برای ما عادت شده،چون اگر نشه به چیزی دسترسی نداریم. قبلا به دانشجوی تحصیلات تکمیلی اکانت میدادن برای دانلود مقاله ولی الان هیچی خود دانشگاه هم نداره! با abstract خوندن می خواید تحقیق کنید؟ راستی یادتون باشه سایتهایی که مثلا روزی دو تا مقاله رایگان میدن بهتون مثل paperdl و ... هم غیر قانونی این کارو می کنن برای اینکه تشویق به خرید اکانت پریمیم کننا.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - butterfly - 27-08-2014

1- خوشحالم که حداقل دو تا از محصولات مورداستفاده تون حلاله. 
2- تو اصول اخلاقی من کم درامد بودن حقی برای استفاده رایگان از خدمات و محصولات پولی ایجاد نمی کنه، من خودمم جزئی از همین مایی هستم که نوشتم، بنا به اضطرار مجبور به استفاده هستم اما همیشه عذاب وجدان دارم.
3- فرمایشتون در مورد نرم افزارهای دانشجویی کاملا صحیحه، لزومی نداره که یه دانش اموز یا دانشجو خودش نرم افزارهای موردنیاز درسیش تهیه کنه. ولی دانشگاه های ما باید این امکانات برای دانشجوهاشون فراهم کنند تا حداقل دانشجوها بتونند تو دانشگاه از نرم افزارهای موردنیازشون استفاده کنند یا نسخه دانشجویی رو به قیمت دانشجویی فراهم کنند. متاسفانه سیستم های کامپیوتری خود دانشگاه های ایران هم ورژن کرک شده است که باعث شرمساریه.
4- در مورد مقالات: فکر می کنم یه از دلایل من، شما و بقیه دوستان این فروم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران همین مشکلاتیه که بهش اشاره کردید. خودم تو دروه کارشناسی ارشد اینقدر برای پایانه نامه ام زجر کشیدم که همون روز دفاع برای همیشه عطای ادامه تحصیل تو ایران به لقاش بخشیدم. 
5- هرچند من پست شما رو نقل قول کردم اما مخاطب من صرفا شما نبودید به دل نگیرید. Smile
6- منظور من از عادت کردن این بود که ما هرجا که برامون مقدور باشه هم باز خودمون مقید به استفاده مجاز نمی کنیم. 
(27-08-2014, 11:45 AM)'ا' نوشته: من آلبوم رایت شده نمی خرم! ویندوز و آفیس منم هردو اوجینال هستن و برای همین 25 ماه عوضش نکردم با اینکه ویندوزم زیاد جالب کار نمی کنه ولی صد البته حقش رو برای خودم محفوظ می دونم نصب کنم چون متوسط درآمد من دانشجو تازه مثلا دست به کار هستم حدود 100-50 دلاره و نمیتونم ویندوزی بخرم که به اندازه پول تافل برایم هزینه داره. نرم افزارهای تخصصی نسخه دانش آموزیم بیشتر برای ما قابل دانلود نیست!! این جملات من هم اول برای خودم و دوم برای تمام کسانی هست دارن از نرم افزارهای تخصصی استفاده عمومی/علمی می برن. صادقانه؟! صادق باشیم با خودمون؟!! باشه الان نتیجه صادق بودن رو مینویسم براتون بهش فکر کنید اگر خلاف این بود نظرتون رو بفرمایید:
اگر ما بخوایم با درآمد خودمون صادق باشیم باید در غار زندگی کنیم،قطعا ارزش نسخه ارجینال کلیه نرم افزارهای مورد استفاده همه ما بیش از ارزش یک آپارتمان 100 متری در مناطق مرکزی تهرانه.مثلا پروتئوس برای مهندسای برق حدود 180هزار دلاره. یا ADS برای تحلیل فرکانس بالا و مخابراتی-الکترونیکی بین 170 تا چندصد هزار دلاره. حالا سوال من اینه:
اصلا چرا ما باید نرم افزار اورجینال بخریم؟برای چه استفاده ای؟مگه غیر اینه که تقریبا همه جای دنیا دانشجوها رایگان استفاده می کنند،حالا چه نسخه دانش آموزی چه نسخه اصلی که لایسنسشو دانشگاه می خره؟کرک شده که از دانش آموزیم بدتره! ما چون نمیتونیم دانش آموزی هم داشته باشیم از کرک استفاده می کنیم. 
در همین سایت دوستمون Charming رفته آمریکا اونها حتی برای نرم افزارهای کرک شده هم نه چیزی گفتن نه پاک کردن،تازه خودشونم هرچی خواسته بود براش نصب کردن! 
ضمنا با اونجای حرفتون موافقم که برای ما عادت شده،چون اگر نشه به چیزی دسترسی نداریم. قبلا به دانشجوی تحصیلات تکمیلی اکانت میدادن برای دانلود مقاله ولی الان هیچی خود دانشگاه هم نداره! با abstract خوندن می خواید تحقیق کنید؟ راستی یادتون باشه سایتهایی که مثلا روزی دو تا مقاله رایگان میدن بهتون مثل paperdl و ... هم غیر قانونی این کارو می کنن برای اینکه تشویق به خرید اکانت پریمیم کننا.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - sepinaz - 27-08-2014

(27-08-2014, 12:24 PM)'butterfly' نوشته: 1- خوشحالم که حداقل دو تا از محصولات مورداستفاده تون حلاله. 
2- تو اصول اخلاقی من کم درامد بودن حقی برای استفاده رایگان از خدمات و محصولات پولی ایجاد نمی کنه، من خودمم جزئی از همین مایی هستم که نوشتم، بنا به اضطرار مجبور به استفاده هستم اما همیشه عذاب وجدان دارم.
3- فرمایشتون در مورد نرم افزارهای دانشجویی کاملا صحیحه، لزومی نداره که یه دانش اموز یا دانشجو خودش نرم افزارهای موردنیاز درسیش تهیه کنه. ولی دانشگاه های ما باید این امکانات برای دانشجوهاشون فراهم کنند تا حداقل دانشجوها بتونند تو دانشگاه از نرم افزارهای موردنیازشون استفاده کنند یا نسخه دانشجویی رو به قیمت دانشجویی فراهم کنند. متاسفانه سیستم های کامپیوتری خود دانشگاه های ایران هم ورژن کرک شده است که باعث شرمساریه.
4- در مورد مقالات: فکر می کنم یه از دلایل من، شما و بقیه دوستان این فروم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران همین مشکلاتیه که بهش اشاره کردید. خودم تو دروه کارشناسی ارشد اینقدر برای پایانه نامه ام زجر کشیدم که همون روز دفاع برای همیشه عطای ادامه تحصیل تو ایران به لقاش بخشیدم. 
5- هرچند من پست شما رو نقل قول کردم اما مخاطب من صرفا شما نبودید به دل نگیرید. Smile
6- منظور من از عادت کردن این بود که ما هرجا که برامون مقدور باشه هم باز خودمون مقید به استفاده مجاز نمی کنیم. 

تو دانشگاه ما تو خلوت ترین ساعت هم بهوام بع اینترنت کانکت شم نمیشه
چند بار از مسئول دانشکده حواستیم access point رو درست کنه؟
ولی انگار همون آش و همون کاسه
حالا مشکل فقط از دانشکده ما باشه باز یه چیزی
کتابخونه مرکزی دانشگاه رو هم با چندین لپ تاپ مختلف تست کردم نشده که نشده
ما کل یه سال رو رو میزای سایت گرایشمون میتونستیم دراز بکشیم درس بخونیم
درهواست کردیم چند تا کامپیوتر اقلا بره استفاده ما موجود باشه
رفتن چند تا کامپیوتر core i3 ( اونم بره رشته ی سنجش از دور که کارش کلر با داده های تصویری سنگین هس گذاشتن ) اصولا هم خرابه و کسی رعبت نمی کنه استفاده کنه
ما که والا تو دانشگاه تهران دانشجوی ارشد هر روز مجبوریم لپ تاپ ببریم و بیاریم
که با این اوضاع قمر در عقرب بازار اونم بعد چند سال نمیشه تعویض کرد
حالا واقعا به نظر شما این دانشگاه تلاشی میکنه بره اینکه جلوی کلک و ..... رو بگیره
انگار عادت کردیم
و اصن یادمون میره که ما حق استفاده از اینا رو نداریم
ولی همین مسائل هس که ما رو اینجوری بار آورده و مجبورمون کرده به استفاده غیرقانونی

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - recolor - 28-08-2014

ممنون از دوستانی که نظراتشون رو بیان کردن.
نقل قول:
جناب این مسئله رو ما نباید حل کنیم
[align=right]تا حالا فک کردی نرم افزار متلب اگه رو کامپیوترت نصب هس چقدر قیمتشه؟؟؟؟
[align=right]متلب رو بریم بخریم؟
[align=right]اصن ما یه اکانت پولی تو اینترنت می بینیم می تونیم بخریمش؟؟؟؟ فرض کن استطاعت هم داشته باشیم

نقل قول:
کشور جهان سومی مهجور و منفوری که داره کاملا ایزوله میشه و مردم فقیری داره که بالاترین حقوقهاش هم که در شرایط کاری سخت مناطق نفتی جنوب پرداخت میشه حدود 1000 دلار یا یچیزی کمتر و بیشتره که از این حرفا نباید بزنن. البته متوسط حقوق کارمندای ایرانی در بخش دولتی که زیادتره حدود 300-500 دلار و در بخش خصوصی حدود 150 تا 400 دلاره. حالا بریم پروتل بخریم با مبلغ نجومی چندیییییییییین هزار دلار و تازه برای اونهایی که اصل نسخه 2012 رو دارن پول آپدیت 2013 میشه 7245$؟ یا همین متلب که دوستمونم اشاره کردن؟ به نظر من ما دانشجوییم و خود این شرکتها هم نسخه دانشجویی دارن و میفهمن دانشجو پولی نداره و اصولا پرداخت چنین پولهایی اصلا برای دانشجو نیست،بلکه برای کسی هست که به نسخه اوجینال برای کار تجاری نیاز داره نه نسخه دانشجویی یا کرک شده که هر سال دو بار تپق می زنه و باید reinstall بشه. ما هم نگران این موضوع نباشیم بهتره، به نظر من دینی وجود نداره چون ما کار صنعتی نمی کنیم اگرم کار صنعتی بکنیم با نسخه دانشجویی و یا کرک شده هم میشه همین کارها رو کرد و نیاز به اورجینال نیست!چرا که به حداکثر توان نرم افزرا اصلا نیازی نداریم مثلا pcb 32 layer که نمیزنیم بیشترینش 2لایه هست که با اولین ورژن 20 سال پیشم میشه زد. بازم اینو در نظر داشته باشید الان هم شرکتهای بزرگ ایران در کار چاپ PCB نسخه اوجینال رو با استانداردهای چاپ دارن رعایت می کنند مثل کارا pcb

دوستان شما خیلی کلی بحث کردین و من واقعا منظورم این حد تسویه حساب نبود. منظور من بیشتر اولا روی بحث donate‌ و اهدا کردن بود، دومن عمدتا برای متریال های آموزش زبان و یا شرکتهای کوچکتر، و سوم در آینده وقتی که از وضعیت دانشجویی خارج شدیم نه اینکه پول یک آپارتمان 100 متری رو در حال حاضر پرداخت کنیم برای ران گرفتن و کار با برنامه ها!
اتفاقا کاملا دِین وجود داره. کی میگه وجود نداره؟ لطفا انقدر راحت از خودتون حکم صادر نکنین. وقتی از محصولات دیگران استفاده میکنیم این تعهد اخلاقی رو داریم که بعدا حداقل مبلغی رو بهشون donate‌ کنیم. نه اینکه استفادمون رو بکنیم بعد خیلی از موضع بالا بگیم دینی وجود نداره.
و همچنین اون دوستی که فرموده بودن امکان پرداخت اینترنتی وجود نداره احتمالا واقفن که چرا در حال حاضر این امکان هست. البته با کارمزد. و تو همین فروم هستن کسایی که پول اکانت پرمیوم م×گ×و××ش رو پرداختن.
در رابطه با اینکه جناب ahmadpashaei فرمودن دانشجوی تحصیلات تکمیلی اکانت نداره برای دانلود مقاله، خیر این حرف درست نیست و اطلاعاتتون به روز نیست. شما میتونین با مراجعه به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاتون در رابطه با عضویت در پایگاه edupaper.ir کسب اطلاع کنین و عضو این پایگاه بشین و با شماره دانشجوییتون وارد سایت و در ماه 15 مقاله دانلود کنین.
نقل قول:

نسخه دانش آموزی هم نسخه اورجینال محسوب میشه و اگه تفکر سازنده نرم افزار این بود که دانشجوها میتونن کرک شده استفاده کنن و... هیچگاه مبادرت به ساخت نسخه دانش آموزی نمیکردن. ضمنا اصلا اینگونه نیست که دانشجویان همه جای دنیا رایگان استفاده میکنن! خیلی از مقالاتی که تو رشته ما مینویسن موقع سابمیت کردن، ژورنال ها به بچه ها گیر میدن که گرافاش رو اگه با فلوئنت بدست آوردی شماره لایسنست رو هم بفرست! اونوقت شما میگی همه جای دنیا رایگان استفاده میکنن؟
ساخت نسخه های دانش آموزی یعنی آقا جان من دوست ندارم نسخه کرک استفاده کنی و اگه نمیتونی تجاریشو بخری حداقل دانش آموزیشو بخر که هم (به قول شما) پول اضافی برای امکانات تجاریش ندی و هم هر دو راضی باشم.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - ahmadpashaei - 28-08-2014

recolor عزیز
به نظر من این بحث تمام شده هست و من نظرم تغییر نخواهد کرد چون به نظرم شتاب زده حرف نزدم. شمام با donate نمیتونید سر قضیه رو هم بیارید. من منکر حرف حق نیستم ولی گفتم ما نباید به اینا فکر کنیم در حالیکه همه جوره تحریمیم (اصلا کاری به سیاست ندارم و نباید کسی وارد این مقوله بشه) حالا به هر دلیل حق یا ناحق ما تحریمیم باید چکار کنیم؟ و اما راجع به فرمایشتون درباره آپدیت نبودن من، خوب من که ادعایی ندارم ولی بعید میدونم تو دانشگاه خبری باشه و من بیخبر بمونم برای همیشه.اگر چنین امکانی وجود داره چرا باید اطلاع رسانی در حد کلنگ باشه؟! ضمنا من در این مورد هم خبر دارم هم آپدیتم[img]images/smilies/shy.gif[/img]ظاهرا شما آپدیت نیستین به سه دلیل: 1- همین یکی نیست،برای ما بجز این asma و magiran و آفلاینهای springer از 2005 تا 2009 هم در خود campus یا کتابخانه مرکزی دانشگاه هستند.   2- 10 مقاله میدن نه 15 تا! تازه فکر نمی کنم اصلا کارشناسی ها بتونن دانلود کنند.   3-من به این نمیگم اکانت!!!  اکانت یعنی دانلود مستقیم نه آفلاین و محدود.
من میدونم ساخت نسخه دانشجویی یعنی چی ولی اگر دقیق خونده باشید میبینید نوشتم همونم برای ما خیلی وقتها در دسترس نیست.صورت مساله تغییر نمیکنه،کار بد هست ولی چاره ای هم نیست،دانشگاه های ما باید بخرن ولی بعضا اونام نمی خرن. ما هم که باهاش پول در نمیاریم.

RE: بحث اخلاقی استفاده رایگان از منابع غیر رایگان اینترنتی و یک راهکار اخلاقی - recolor - 28-08-2014

(28-08-2014, 09:01 PM)'ahmadpashaei' نوشته: recolor عزیز
به نظر من این بحث تمام شده هست و من نظرم تغییر نخواهد کرد چون به نظرم شتاب زده حرف نزدم. شمام با donate نمیتونید سر قضیه رو هم بیارید. من منکر حرف حق نیستم ولی گفتم ما نباید به اینا فکر کنیم در حالیکه همه جوره تحریمیم (اصلا کاری به سیاست ندارم و نباید کسی وارد این مقوله بشه) حالا به هر دلیل حق یا ناحق ما تحریمیم باید چکار کنیم؟ و اما راجع به فرمایشتون درباره آپدیت نبودن من، خوب من که ادعایی ندارم ولی بعید میدونم تو دانشگاه خبری باشه و من بیخبر بمونم برای همیشه.اگر چنین امکانی وجود داره چرا باید اطلاع رسانی در حد کلنگ باشه؟! ضمنا من در این مورد هم خبر دارم هم آپدیتم[img]images/smilies/shy.gif[/img]ظاهرا شما آپدیت نیستین به سه دلیل: 1- همین یکی نیست،برای ما بجز این asma و magiran و آفلاینهای springer از 2005 تا 2009 هم در خود campus یا کتابخانه مرکزی دانشگاه هستند.   2- 10 مقاله میدن نه 15 تا! تازه فکر نمی کنم اصلا کارشناسی ها بتونن دانلود کنند.   3-من به این نمیگم اکانت!!!  اکانت یعنی دانلود مستقیم نه آفلاین و محدود.
من میدونم ساخت نسخه دانشجویی یعنی چی ولی اگر دقیق خونده باشید میبینید نوشتم همونم برای ما خیلی وقتها در دسترس نیست.صورت مساله تغییر نمیکنه،کار بد هست ولی چاره ای هم نیست،دانشگاه های ما باید بخرن ولی بعضا اونام نمی خرن. ما هم که باهاش پول در نمیاریم.

1. دوست عزیز هرکس نظر خودشو داره و هدف این بحث ها هم تغییر عقیده نیست. صرفا من حرف و نظر شما رو که "حالا که تحریمیم من چیکار کنم" رو نمیپذیرم. به هر حال صلاح مملکت خویش خوسروان دانند. donate هم چیزیه که من میخوام بهش عمل کنم. از رایگان استفاده کردن بهتره به هر حال.

2. شما اومدین فرمودین "الان هیچی خود دانشگاه هم نداره" منم گفتم خیر اینجوری نیست و دسترسی به مقاله هست. که بعد تو پست جدیدتون خودتون تصدیق کردین که هست. اطلاع رسانی هم در هر حدی که هست اسم ما دانشجوست. ما خودمون باید دنبالش باشیم. ضمنا نه عزیز این سایت آفلاین نیست و کاملا به همه پایگاه ها دسترسی آنی داری. و محدودیتش برای من 15تاست و نه 10تا. باهاش از 23 پایگاه بزرگ هم میتونی مقاله بگیری. در واقع همه پایگاه ها اعم از Springer، Wiley، Science Direct، IEEE، AIP و ...
برای اثبات حرفم لینک عکسی که همین الان از صفحش گرفتم رو ببینین. (هم تعداد 15 مقاله مشخصه هم اسامی پایگاه ها، به تاریخ همین امروز). میگم اطلاعاتتون به روز نیست ناراحت میشین.
لینک: http://cld.persiangig.com/download/8LzZbF/dl

3. عیبی نداره. وقتی چاره ای نیست باید از کرک استفاده کنیم. اما نگیم همه دانشجویان از نسخه کرک استفاده میکنن. خیر اینجوری نیست دوست من. حداقل تو رشته خودم میدونم که فرستادن خروجی گرفته شده توسط برنامه تجاری گاهی وقتا باعث میشه ژورنالا گیر بدن.

بگذریم. من فکر میکنم donate‌ راهکار عملی میتونه باشه. بهترین راهکار نیست اما از هیچی بهتره.