آکادمیا کافه
جستجوی مقالات - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: جستجوی مقالات (/Thread-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA)

جستجوی مقالات - parsley - 15-08-2014

با سلام.
فرض کنیم من نوعی قصد نوشتن مقاله رو دارم (از نقطه صفر). یکی از اولین کارها جستجوی موضوع مورد نظر هست تا مطمئن بشم که قبلا همچین مقاله ای ارائه نشده.درسته؟
حالا از دوستان در اینمورد راهنمایی میخوام که آیا سایت/روش ای می شناسن که بشه با جستجو در اون مطمئن بود که همه مقالات/کنفرانس های کار شده در اون زمینه، برامون لیست می شن و چیزی از قلم نمیفته؟ یا حتی مرجعی که بصورت ایندکس لیست همه مقالات رو داشته باشه؟
پیشاپیش ممنون

RE: جستجوی مقالات - mina_kh - 15-08-2014

(15-08-2014, 01:21 AM)'parsley' نوشته: با سلام.
فرض کنیم من نوعی قصد نوشتن مقاله رو دارم (از نقطه صفر). یکی از اولین کارها جستجوی موضوع مورد نظر هست تا مطمئن بشم که قبلا همچین مقاله ای ارائه نشده.درسته؟
حالا از دوستان در اینمورد راهنمایی میخوام که آیا سایت/روش ای می شناسن که بشه با جستجو در اون مطمئن بود که همه مقالات/کنفرانس های کار شده در اون زمینه، برامون لیست می شن و چیزی از قلم نمیفته؟ یا حتی مرجعی که بصورت ایندکس لیست همه مقالات رو داشته باشه؟
پیشاپیش ممنون

دوست عزیز
در بعضی موضوع ها سایت هایی هستند که کلیه مقالات مربوط با ان را قرار داده  اند. ولی با این وجود امکان اینکه مقاله ای در انها نباشد زیاد است پس به یک سایت اعتماد نکنید. بهترین راه سرچ کردن در چندین جا است. برای مثال در زمینه مهندسی برق IEEE و Science Direct جای مناسبی برای جستجو است. حال در زمینه کاری شما هم حتما چند جای معتبر که موضوع را پوشش می دهند وجود دارد...

جستجوی مقاله - 93173002 - 20-01-2015

سلام. 
من دانشجوی ترم اول مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری هستم.
موضوع کلی پایان نامه و کلمات کلیدی رو مشخص کردم ولی واقعا توی پیدا کردن مقاله مناسب سردرگم هستم. 
میشه راهنماییم کنید مسیر صحیح چی هست؟

RE: جستجوی مقاله - blur - 20-01-2015

(20-01-2015, 12:46 PM)'93173002' نوشته: سلام. 
من دانشجوی ترم اول مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری هستم.
موضوع کلی پایان نامه و کلمات کلیدی رو مشخص کردم ولی واقعا توی پیدا کردن مقاله مناسب سردرگم هستم. 
میشه راهنماییم کنید مسیر صحیح چی هست؟

شما سوالتون رو واضح تر بپرسید احتمالش هست که بهتر هم راهنمایی شید. شما اگر کلمات کلیدی رو داشته باشید در اسکوپوس و خود گوگل یا حتی در سایتی مثل الزویر می تونید سرچ کنید و مقالات مرتبط رو پیدا کنید. دقیقا با چه مشکلی روبرو هستید؟

RE: جستجوی مقاله - 93173002 - 21-01-2015

ممنون از پاسختون.
اول اینکه نمی دونم چجوری باید سرچ رو محدود کنم. مثلا انتخاب گزینه کلمات کلیدی در Abstract, full text و ......کدوم منو به جواب میرسونه؟
بعضی سایت ها حوزه مورد نظر رو میخوان؟ من باید engeenring  رو انتخاب کنم؟ با توجه به میان رشته ای بودن رشته صنایع!

RE: جستجوی مقاله - Glee - 21-01-2015

(21-01-2015, 10:17 AM)'93173002' نوشته: ممنون از پاسختون.
اول اینکه نمی دونم چجوری باید سرچ رو محدود کنم. مثلا انتخاب گزینه کلمات کلیدی در Abstract, full text و ......کدوم منو به جواب میرسونه؟
بعضی سایت ها حوزه مورد نظر رو میخوان؟ من باید engeenring  رو انتخاب کنم؟ با توجه به میان رشته ای بودن رشته صنایع!

سلام
معمولا مقاله ها علاوه بر قسمتهای مثل Abstract، Intro، discussion و ...یک قسمتی هم با عنوان Keywords هست، از کلماتی که این قسمت آورده شده میتونید در فیلد جستجوی سایت مورد نظر استفاده کنید.
علاوه بر این معمولا کنار فیلد جستجو در پایگاههای داده، گزینه ی Advanced search هست، اگه به این قسمت وارد شید، میتونید جستجوی خودتون رو بیشتر محدود کنید. مثلا محدود کنید که دنبال مقلات فلان سال، در ژورنال X ، و در رشته Y بگرده...
دوست عزیز مهم شروع کردن هست، شما لطفا از مقاله ای که مطالعه میکنید، keyword رو انتخاب کنید و به یکی از این سایتهای جستجوی مقاله مراجعه کنید، با اندکی کند و کاو خودتون میتونید با امکانات مختلف این موتورها آشنا بشید و بهترین جستجو رو داشته باشید.

اگه میان رشته ای هست، شما تو موتور جستجو با گزینه ی رشته کاری نداشته باشید (تو این فیلد رشته ی خاصی رو انتخاب نکنید) و یا all sciences رو انتخاب کنید.