آکادمیا کافه
اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Meynoush - 13-08-2014

سلام،

می خواستم بدونم مدرک کارشناسی پیام نور در دانشگاه های آمریکا / کانادا اعتبار داره یا خیر. تا جایی که من اطلاع دارم پیام نور یه مرکز distance education  شمرده شده و دوستی که با دانشگاه بوستون مکاتبه کرده گفته دانشگاه های از راه دور از جمله پیام نور مورد تایید نیست. در حای دیگه ای هم لینکی مبنی بر اینکه تایید دانشگاه های از راه دور فعلا در حال بررسی و تصویب هست پیدا کردم.
ممنون میشم اگر تونستین راهنمایی کنید.

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Andre - 13-08-2014

اول از همه بیایید به رتبه دانشگاه پیام نور نگاهی بیندازیم،
http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran%20%28Islamic%20Republic%20of%29
و بعد به سایت انگلیسی پیام نور
http://en.pnu.ac.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=Home
حال  Open Learning و Distance Learning از نظر قوانین ایالات متحده ارزش لازم رو جهت Apply نداره.، در سایت انگلیسی پیام نور یکی از دو لفظ فوق ذکر شده (من پیدا نکردم، اما دیده شده). در این صورت این مدرک قابل ارائه نیست. از طرف دیگر  دوستانی از دانشگاهای طراز اول با مدرک پیام نور پذیرش گرفتن. عده ای هم میگن که سعی کنید دانشگاهتون رو معرفی کنید و از لفظ های بالا استفاده نکنید و عده دیگری هم میگند که سازمانهایی هستند که مدرک دانشگاه ها رو تأیید می کنند. من خود دوره کارشناسی رو در این دانشگاه گذروندم و امیدوار هستم که مشکلی پیش نیاد. امیدوارم که دوستان صاحب نظر از توضیحات تکمیلی خود ما رو بهرهمند سازند.

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Babak - 14-08-2014

(13-08-2014, 10:36 PM)'Andre' نوشته: اول از همه بیایید به رتبه دانشگاه پیام نور نگاهی بیندازیم،
http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran%20%28Islamic%20Republic%20of%29
و بعد به سایت انگلیسی پیام نور
http://en.pnu.ac.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=Home
حال  Open Learning و Distance Learning از نظر قوانین ایالات متحده ارزش لازم رو جهت Apply نداره.، در سایت انگلیسی پیام نور یکی از دو لفظ فوق ذکر شده (من پیدا نکردم، اما دیده شده). در این صورت این مدرک قابل ارائه نیست. از طرف دیگر  دوستانی از دانشگاهای طراز اول با مدرک پیام نور پذیرش گرفتن. عده ای هم میگن که سعی کنید دانشگاهتون رو معرفی کنید و از لفظ های بالا استفاده نکنید و عده دیگری هم میگند که سازمانهایی هستند که مدرک دانشگاه ها رو تأیید می کنند. من خود دوره کارشناسی رو در این دانشگاه گذروندم و امیدوار هستم که مشکلی پیش نیاد. امیدوارم که دوستان صاحب نظر از توضیحات تکمیلی خود ما رو بهرهمند سازند.

دانشگاه‌های امریکا خیلی متعددند و همه دانشگاه‌ها قوانین یکسانی ندارند. در نتیجه ممکنه بتونید دانشگاه‌هایی هم پیدا کنید که مدرک دانشگاه‌های Distance learning  رو قبول داشته باشند. تا اونجا که من اطلاع دارم، اکثر دانشگاه‌های معتبر امریکا مدرک دانشگاه‌های آموزش از راه دور رو قبول ندارند و در دانشگاه UCI که من بودم، دانشجوی دکترا نمی‌تونست درسی که جز درس‌های مورد نیاز برای گرفتن مدرک هست رو حتی از Distance learning خود دانشگاه UCI بگیره.
در قسمت نتایج پذیرش سایت هم که نگاه می‌کنم فقط یک مورد هست که کسی با مدرک دانشگاه پیام نور پذیرش گرفته و اون هم در رشته معماری از ایتالیا هست.
مطلبی که شنیدید در مورد وجود سازمان‌هایی که مدارک دانشگاه‌های کشورهای دیگه و اعتبار اون‌ها رو تایید می‌کنند درسته و اکثر دانشگاه‌های خوب امریکا شناخت حدودی از دانشگاه‌های کشورهایی که ازشون دانشجویان زیادی می‌گیرند دارند و ایران هم یکی از این کشورهاست.

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Andre - 14-08-2014

از دیشب جهت پیگری مطلبی که دوستمان اشاره کردند به جستجو می پردازم و نتایج پذیرشی دیدم که با فاند مناسب از دانشگاهای آمریکایی و کانادایی باشند (دست کم یکی از مقاطع رو در پیام نور گذراندن). در مورد اعتبار هم صحبتهایی شده بود که مختصر آنها را در پست قبلی بیان کردم. نتیجه گیری ای که می تونم داشته باشم اینه که مدرک پیام نور مورد تأیید وزارت علوم است و همین جمله مورد تأیید بسیاری از دانشگاهها است، اما هنوز بیان روشنی در این مسأله وجود ندارد و سیاستهای مختلفی  توسط دانشگاهای مختلف تا به امروز اعمال شده.

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - ashkan065 - 24-08-2014

قبول ميكنن مشكلي نيست
اون يك مورد هم خود شخص ادرس سايت انگلسيسيه پيام نور رو فرستاده براشون رفتن نگاه كردن ديدن distance نوشته قبول نكردن.
و ديدم چندين نفر با فاند پذيرش گرفتن كه كم هم نبودن حتي هاروارد و پرينستون رفتن از پيام نور.
پيام نور كلاس داره كتاب داره از راه دور نيست فرق داره با سيستم از راه دور بقيه دنيا ازراه دور اونيه كه كلاسي نيست فقط اينترتي يا همون مجازي تحصيل ميكنند رو ميگن ازراه دور.
دوستان پيام نور با دانشگاه مكاتبه داشته باشين بگين اون كلمه ي disntance رو پاك كنن.يك چيز ديگه جاش بزارن
........پيام نور دانشجو محوره نه اموزش  از راه دور...

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - ashkan065 - 24-08-2014

اصلا كاره درستي نيست يكي يكي به همه ي دانشگا هاي ايميل بزنيم بگيم پيام نور رو قبولد دارين  يا نه با اين كار زيره سوال ميره پيام نور.
اكيدا توصيه ميكنم به هيچ جا راجبه اين قضيه ايميل نزنين اونا دارن قبول ميكنن حالا هي خودمون بپرسين قبول دارين  يا نه زير سوال ميره پيام نور

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - ahmadpashaei - 24-08-2014

(24-08-2014, 05:20 PM)'ashkan065' نوشته: اصلا كاره درستي نيست يكي يكي به همه ي دانشگا هاي ايميل بزنيم بگيم پيام نور رو قبولد دارين  يا نه با اين كار زيره سوال ميره پيام نور.
اكيدا توصيه ميكنم به هيچ جا راجبه اين قضيه ايميل نزنين اونا دارن قبول ميكنن حالا هي خودمون بپرسين قبول دارين  يا نه زير سوال ميره پيام نور

بله به نظر منم اصلا به نفع مصالح ملی ما و به خصوص مصالح فردی افرادی که در این دانشگاه خوب درس خوندن نیست اینجوری تابلوش کنند با کارهای حساب نشده. من به شخصه هیچی فارغ التحصیل کارشناسی پیام نور در تحصیلات تکمیلی دانشگاه خودم و چندتا دانشگاه برتر دیگه تهران دیدم همه جزو نخبه ها بودن نه اینکه بگم تونستن دروس رو پاس کنن. دوتاشون اصلا خوره درسن[img]images/smilies/shy.gif[/img] درسته ورودی هاش اصلا جالب نیستن ولی چون بچه هاشون باید کل کتابهای رفرنس رو بخونن اون عده ای که تازه در دانشگاه خودشونو نشون میدن و شکوفا میشن و می فهمن که میتونن درسخون باشن خیلی هم بچه های قوی میشن در تحصیلات تکمیلی. در مورد برداشتن کلمه distant هم حتما پیگیری کنید شاید یکی دلش بسوزه گوش بده به حرفتون. چون میدونید که اینا با شرایط خوبی که به وجود آوردن دوست ندارن تحصیل کرده هاشون برن خارج[img]images/smilies/angry.gif[/img]

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - a.r. - 05-10-2014

(14-08-2014, 01:35 AM)'Babak' نوشته:
دانشگاه‌های امریکا خیلی متعددند و همه دانشگاه‌ها قوانین یکسانی ندارند. در نتیجه ممکنه بتونید دانشگاه‌هایی هم پیدا کنید که مدرک دانشگاه‌های Distance learning  رو قبول داشته باشند. تا اونجا که من اطلاع دارم، اکثر دانشگاه‌های معتبر امریکا مدرک دانشگاه‌های آموزش از راه دور رو قبول ندارند و در دانشگاه UCI که من بودم، دانشجوی دکترا نمی‌تونست درسی که جز درس‌های مورد نیاز برای گرفتن مدرک هست رو حتی از Distance learning خود دانشگاه UCI بگیره.
در قسمت نتایج پذیرش سایت هم که نگاه می‌کنم فقط یک مورد هست که کسی با مدرک دانشگاه پیام نور پذیرش گرفته و اون هم در رشته معماری از ایتالیا هست.
مطلبی که شنیدید در مورد وجود سازمان‌هایی که مدارک دانشگاه‌های کشورهای دیگه و اعتبار اون‌ها رو تایید می‌کنند درسته و اکثر دانشگاه‌های خوب امریکا شناخت حدودی از دانشگاه‌های کشورهایی که ازشون دانشجویان زیادی می‌گیرند دارند و ایران هم یکی از این کشورهاست.

سلام عرض میکنم و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز
من رشتم تربیت بدنی بوده و تصمیم به طی کردن خدمت کردم بعد دیبلم.
الان برای ادامه ی تحصیل در رشته ی مدیریت بازرگانی چه دانشگاهی رو برام معرفی میکنید(که بعد لیسانس خودمو برای فاند در امریکا اماده کنم) ؟ (در حالی که من چون هنرستان بودم و بیش دانشگاهی نداشتم نمی تونم کنکور سراسری شرکت کنم)
شما دانشگاه هایی مثل : علمی کربردی(بدون کنکور) و.... رو برای بعد کارشناسی که بخوام apply کنم , فکر میکنید که خوب باشه که به مشکلی نخورم؟(اگر رزومه ی خوب داشته باشم)
من از شما دوستان میخوام که هنوز شروع نکردم راهنماییم کنید , از همه ی دوستانی که راهنماییی کنند قدر دانم

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - saaaaam - 06-10-2014

(05-10-2014, 10:27 PM)'a.r.' نوشته:
سلام عرض میکنم و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز
من رشتم تربیت بدنی بوده و تصمیم به طی کردن خدمت کردم بعد دیبلم.
الان برای ادامه ی تحصیل در رشته ی مدیریت بازرگانی چه دانشگاهی رو برام معرفی میکنید(که بعد لیسانس خودمو برای فاند در امریکا اماده کنم) ؟ (در حالی که من چون هنرستان بودم و بیش دانشگاهی نداشتم نمی تونم کنکور سراسری شرکت کنم)
شما دانشگاه هایی مثل : علمی کربردی(بدون کنکور) و.... رو برای بعد کارشناسی که بخوام apply کنم , فکر میکنید که خوب باشه که به مشکلی نخورم؟(اگر رزومه ی خوب داشته باشم)
من از شما دوستان میخوام که هنوز شروع نکردم راهنماییم کنید , از همه ی دوستانی که راهنماییی کنند قدر دانم
سلام دوست خوب
والا رشته مدیریت از جمله رشته هایی هست که فاند گرفتن در ان بسیار دشوار هست
من تنها کسانی را میشناسم که فاند مستر شدند که از یکی از دانشگاه های سراسری اکثرا شهید بهشتی یا تهران فارغ التحصیل شدند و یا برخی از رشته های مهندسی صنایع مثلا علم و صنعت فاند مستر مدیریت گرفتند 
البته جی ار ای داشتند و شانس خوب! 
من پیشنهاد می کنم اگه اصلا امکان نداره دانشگاه سراسری تحصیل کنید حداقل دانشگاه ازاد ولی شهر های بزرگ مثلا تهران اصفهان و .. تحصیل کنید دانشگاه های علمی کاربردی خصوصا در رشته مدیریت اصلا کیفیت ندارند

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Meynoush - 01-01-2015

سلام،
ممنون دوستان از پاسخهاتون. متاسفانه یه مدتی به فروم دسترسی نداشتم به خاطر همین از بابت تاخیر عذر می خوام.
من تصمیم دارم برای آقای فراهانی (رئیس دانشگاه) نامه ای با عنوان درخواست تغییر عبارت
Distance Learning 
تهیه کنم. اگر هر نظری دارید بفرمایید که ضمنش اعمال کنم. 
از همه مهم تر اینکه اگر برای اخذ امضاهای نامه ایده ای دارید لطفا بگید که کم کم مقدماتشو آماده کنیم.
مرسی