آکادمیا کافه
انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- موضوع: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - naghme37 - 05-08-2014

(02-08-2014, 04:25 PM)'spt' نوشته:
خواهش میکنم   Smile
نه من نمیتونم بهتون مقاله معرفی کنم چون اولا دقیقا نگفتید روی چه موضوعی میخاید کار کنید و دوما وقت ندارم!  Smile     
دنبال مقاله گشتن هم بخشی از تحقیق در مورد یه موضوع هست و باید عرض کنم بخش مهمی هم هست  Big Grin
دو تا راه:
توی گوگل بگردید...  مقالات علمی خوبی توی گوگل در کمال تعجب پیدا میشه!!  مخصوصا وقتی برای آشنایی با یه موضوع و تحقیق کلی میگردید...   گوگل اسکولار نه، گوگل (به محل ویرگول هم دقت داشته باشید در این نقطه  Smile )
توی دیتا بیس های مختلف مثل اسکوپوس یا امرالد یا اسپرینگر یا خیلی های دیگه بگردید (از امرالد و اسکوپوس شروع کنید خیلی بهتر از پروکوئست هست) و لینک مقاله ای رو که نیاز دارید به ما بدید و ما در این سایتِ خوب و مهربون براتون دانلود میکنیم و میزاریم که دانلود کنید.... 
از این تاپیک میتونید استفاده کنید...  اگه چند تا از پست ها رو بخونید متوجه میشید سیستمش چطوریه  Smile
موفق باشید و اگه در حین تحقیق سوالی داشتید و یا موردی پیش اومد حتما بپرسید ، در صورت توان کمکتون میکنیم همه مون  Smile

ممنونم از لطف و توجهتون
و اینکه منو راهنمایی کردین
موضوعمو مشخص کنم حتمن مطرح میکنم
ولی مد نظرم مقایسه ای بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باشه و حول اقتصاد انرژی های نو و اقتصاد محیط زیست باشه
انرژهای نو رو خواستم بررسی کنم ولی یکی از اساتید گفتن ممکنه به اطلاعات و آمارهاش (بخصوص برای ایران) نتونم براحتی دسترسی پیدا کنم
همه دوستان بزرگواری میکنید و دلسوزانه وقت میزارین و مارو راهنمایی میکنید
با تشکر

RE: انتخاب عنوان پایان نامه - saaaaam - 05-08-2014

(05-08-2014, 05:34 PM)'naghme37' نوشته: ممنونم از لطف و توجهتون
و اینکه منو راهنمایی کردین
موضوعمو مشخص کنم حتمن مطرح میکنم
ولی مد نظرم مقایسه ای بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باشه و حول اقتصاد انرژی های نو و اقتصاد محیط زیست باشه
انرژهای نو رو خواستم بررسی کنم ولی یکی از اساتید گفتن ممکنه به اطلاعات و آمارهاش (بخصوص برای ایران) نتونم براحتی دسترسی پیدا کنم
همه دوستان بزرگواری میکنید و دلسوزانه وقت میزارین و مارو راهنمایی میکنید
با تشکر

سلام دوست خوب موضوعی بسیار عالی هست و به روز ولی حق با شماست در یاران اطلاعات درباره ان خیلی کم هست ولی اگه بتونی پایانامه خوبی جمع کنی میتونه زمینه ساز یک مقاله خوب ای اس ای باشه

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - yalda5 - 07-12-2014

سلام ، من در مورد تاثیر تغییر دما روی کارایی شبکه های توزیع برق کار می کنم اما نمی دونم چه مدل اقتصادی کار کنم و و اینکه هنوز مقاله ای که در این مورد کار شده هم پیدا نکردم و نمی دونم این موضوع خوبیه یا نه ؟؟
ممنون می شم راهنماییم کنید .

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - eliroz - 07-12-2014

(07-12-2014, 08:33 PM)'yalda5' نوشته: سلام ، من در مورد تاثیر تغییر دما روی کارایی شبکه های توزیع برق کار می کنم اما نمی دونم چه مدل اقتصادی کار کنم و و اینکه هنوز مقاله ای که در این مورد کار شده هم پیدا نکردم و نمی دونم این موضوع خوبیه یا نه ؟؟
ممنون می شم راهنماییم کنید .

دوست عزیز
سلام 
شما چطور بدون بررسی دارین رو این موضوع کار میکنین؟
شما میتونید مقالاتی که در مورد تاثیر دما بر کارایی انرژی (چه تجدید پذیر و چه تجدید ناپذیر) رو بررسی کنی و مدل های اقتصادی اون ها رو مورد بررسی قرار بدین به تون ایده میده برای استخراج مدل مناسب برای کارتون. 
و اینکه مدل خاصی تو ذهنم نیست. (فکر کنم مدل های تعادل عمومی بتونید استفاده کنید)

یک مقاله به پیوست این ارسال هست، مطالعه بفرمایید. درباره  چارچوب مدلسازی اثر اقتصادی تغییرات آب و هوایی 
ببینید چطوری جلو رفته و مدلسازی کرده، هر دو موضوع به دنبال یک چیز هستید و آن هم مدلسازی اقتصادی. 

عیبی نداره که مقاله پیدا نکردید ولی خودش کارتون سخت تر میکنه و شما باید مقالات مختلفی در زمینه های مرتبط مطالعه بفرمایید. 

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - yalda5 - 08-12-2014

سلام و خسته نباشید و ممنون از توجه شما، یک سوال دیگه از حضورتون داشتم راستش من موضوعات مختلفی برای استاد راهنمام بردم و اینکه ایشون هیچکدوم رو قبول نکردن و بعد هم همین موضوع اثر تغییر دما بر کارایی شبکه های توزیع رو گفتن کار کن .به نظر شما این موضوع ارزش علمی داره مثلا اگه بخوام دکترا بخونم ؟
با سپاس از توجه شما .

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - eliroz - 09-12-2014

(08-12-2014, 12:30 PM)'yalda5' نوشته: سلام و خسته نباشید و ممنون از توجه شما، یک سوال دیگه از حضورتون داشتم راستش من موضوعات مختلفی برای استاد راهنمام بردم و اینکه ایشون هیچکدوم رو قبول نکردن و بعد هم همین موضوع اثر تغییر دما بر کارایی شبکه های توزیع رو گفتن کار کن .به نظر شما این موضوع ارزش علمی داره مثلا اگه بخوام دکترا بخونم ؟
با سپاس از توجه شما .

سلام یلدا جان 
یه سوال می تونم ازتون بپرسم، شما این موضوعات رو بر  چه اساسی انتخاب کردین؟
اگه درست متوجه شده باشم این موضوع رو استاد به شما معرفی کردن ؟
رویکرد و دیدگاه شما به موضوعات مختلف هست که باعث میشه موضوعی ارزش علمی داشته باشه یا نه. 
ممکنه موضوعی واقعا تکراری باشه اما شما با یه رویکرد متفاوت به اون نگاه کرده باشید و ارزش علمی بسیار بالایی هم بدست آورده باشه.
شما اول ببین برای این موضوع چه متغیرهایی باید ملاک قرار بدی؟ برای ایران میخوای کار کنی یا مقایسه چندین کشور؟ 
آیا برای ایران و یا کشورهای دیگه هم اطلاعات داده های مورد نظر رو در دوره بررسی، وجود داره یا نه ؟
وقتی جواب سوال های بالا رو با قاطعیت پیدا کردی. اون موقع می تونی رو این موضوع کار کنی. 

مهم نیست موضوعی جدید باشه یا تکراری.... مهم نوع نگرش شما به این موضوع هست . به نظرم اگه اطلاعات مورد نظر رو در دسترس داشته باشی حتی میتونی مدل ات رو برای دوره دکترا گسترش بدی و هم جانبه کار کنی. 
البته این هم بگم، برای دوره فوق به دلیل مدت زمانی کم برای تز، موضوعاتی که پیچیدگی کمتری داره، راحت تره. 
با تمام این اوصاف این بستگی به پشت کار و عملکرد شما داره. 
اگه خوب و حساب شده و با رعایت تمام پیش شرط ها جلو برین، مطمن باشید که میتونید از پسش بر بیاد. 

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - fazeleh - 11-03-2015

سلام،یه سوالی راجع به موضوع پایان نامم داشتم. من دنبال سیاست های حمایتی در صنایع کارخانه ای ایران از قیبل حمایت مالیاتی، حمایت خوشه ای، حمایت یارانه انرژی، حمایت تبعیضی و ارزی، تجاری و....هستم. خواستم بینیم برای پیدا کردن آمار مربوطه به این حمایت ها و شاخص های سنجش آن باید چه کنم؟ممنونم

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - eliroz - 11-03-2015

(11-03-2015, 08:26 PM)'fazeleh' نوشته: سلام،یه سوالی راجع به موضوع پایان نامم داشتم. من دنبال سیاست های حمایتی در صنایع کارخانه ای ایران از قیبل حمایت مالیاتی، حمایت خوشه ای، حمایت یارانه انرژی، حمایت تبعیضی و ارزی، تجاری و....هستم. خواستم بینیم برای پیدا کردن آمار مربوطه به این حمایت ها و شاخص های سنجش آن باید چه کنم؟ممنونم

دوست عزیز 
معمولا مرکز آمار ایران و داده های بانک مرکزی میتونید به اطلاعات داده ها دست پیدا کنید. 
ولی فکر کنم تو کاری که شما دنبالش هستی داده و اطلاعات زیاد نباشه. 
راستی وزارت صنایع هم باید داده ها و اطلاعات تو بانک اطلاعاتش داشته باشه
وزارت صنعت و معدن 

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - yalda5 - 03-05-2015

سلام و وقت بخیر ، به دنبال آمار و اطلاعاتی در مورد هزینه های صنعت برق در قسمت توزیع برق از قبیل بهای تمام شده خدمات ارائه شده ، هزینه های اداری و تشکیلاتی ، هزینه های مالی و هزینه های ناشی از اجرای مقررات در بخش توزیع برق هستم خواستم ببینم از کجا باید سرچ کنم؟
با سپاس فراوان

RE: انتخاب عنوان پایان نامه رشته اقتصاد - eliroz - 03-05-2015

(03-05-2015, 12:44 PM)'yalda5' نوشته: سلام و وقت بخیر ، به دنبال آمار و اطلاعاتی در مورد هزینه های صنعت برق در قسمت توزیع برق از قبیل بهای تمام شده خدمات ارائه شده ، هزینه های اداری و تشکیلاتی ، هزینه های مالی و هزینه های ناشی از اجرای مقررات در بخش توزیع برق هستم خواستم ببینم از کجا باید سرچ کنم؟
با سپاس فراوان

سلام 
دوست عزیز
معمولا این آمارها رو از خود اداره برق می تونید تهیه کنید. 
در سایت ادارات برق معمولا آمار ارائه شده اما آمار مورد نیاز شما نیست به طور مثال اینجا، 
چون شما ریز هزینه ها را لازم دارید که جز آمار داخلی شرکت هست و با مراجعه به ادرات برق و ارائه درخواست مبنی بر دسترسی به آمار و اطلاعات، آمار و اطلاعات ذیل رو در اختیارتون قرار میدن
یه پیشنهاد میتونم بهتون بدم این هست که میتونید پایان نامه تون رو با همکاری اداره برق انجام بدید تا از مزایای طرح های پژوهشی این ارگان هم بتونید استفاده کنید که هم هزینه های مالی رو تحت پوشش میده و هم دسترسی به آمار و اطلاعات
موفق باشید