آکادمیا کافه
تحصیل در استونی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سایر کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- موضوع: تحصیل در استونی (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4

تحصیل در استونی - Shihan - 08-08-2014

در این تاپیک بحث در خصوص تحصیل و زندگی و کار در کشور استونی ارائه خواهد شد.
با سپاس
​مدیریت کشورهای اروپایی

RE: تحصیل در استونی - saaaaam - 08-08-2014

امروزه کشور استونی با پیشرفت های سریعی که در عرصه های علمی و تحقیقاتی داشته بستر مناسبی را برای دانشجویان و دانش پژوهان کشورهای در حال توصعه فراهم آورده است. کیفیت و امکانات روز دنیا به همراه شرایط ارزان زندگی در استونی این کشور را به عنوان یک کشور ایده آل برای ادامه تحصیل و یافتن فرصت های شغلی مورد نظر تبدیل نموده است. 
هزينه ي تحصيل بر اساس دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. براي مثال هزينه تحصيل در رشته مديريت تجارت بين الملل در مدرسه ي تجارت استوني بین 3000 تا 4500 يورو می باشد. متوسط هزينه زندگي در شهر تالين ماهانه 250 الی 400 يورو بسته به فرد و نوع زندگي او متغيير است. سیستم آموزشی در استونی به بخشهایی تقسیم می شود که شامل آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش تکمیلی و آموزش عالی می باشد. دانش آموزان در استونی می بایست آموزش ابتدایی و متوسطه را که از سن 5 سالگی شروع شده و در 16 سالگی به پایان می رسد را طی نمایند.
بيشتر رشته ها در تمامی مقاطع به زبان های انگليسي و روسي و استونيايي ارائه مي شوند. کالج تجاری استوني يكي از بهترين کالج هاي تجاری حوزه بالتیک می باشد. در کشور استونی دانشگاه ها و کالج های متعددی زیر نظر دانشگاه های معتبر جهانی و یا به طور مستقل مشغول به فعالیت می باشند.دلایل عمده برای انتخاب جمهوری استونی که کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل در اروپا می باشد در زیر شرح داده شده است.اخذ مدرک از استونی، بی شک عاملی است کلیدی برای بدست آوردن شغل حرفه ای موفق در سراسر جهان. به منظور تسهیل شرایط دانشجویان بین المللی، این کشور تغییرات قابل توجهی را در نظام آموزش عالی انجام داده است. کشور استونی عضو سیستم انتقال اعتبار اروپا  (ECTS) است. این سیستم به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که به آسانی اعتبار تحصیلی و مدارک اخذ شده خود را به سیستم اعتباری ملی خود انتقال دهند. علاقه مندان به تحصیل در انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا با توجه به امکان استفاده از این سیستم، می توانند تحصیلات خود را در استونی گذرانده و در سال آخر تحصیل به آسانی به کشور مورد علاقه مهاجرت نمایند.کشور استونی دارای میراث غنی فرهنگی و تاریخی است. شهر قدیمی تالین، پایتخت این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. جشنواره های جاز و ارکستر، تئاترهای بین المللی، اجرای کنسرت خواننده های شناخته شده جهان در طول سال از دیگر امکانات فرهنگی و تفریحی این کشور است.موسسات آموزش عالی استونی پس از تحقیقات گسترده به خوبی به  امکانات مدرن و مورد نیاز اعم از آزمایشگاه ها، کارگاه ها و مراکز کامپیوتر مجهز شده اند. در اختیار داشتن محیط مناسب تحصیل و تحقیق، به همراه اساتید معتبر و کارآزموده می تواند بستر مناسبی برای موفقیت دانش جویان این مراکز فراهم آورد.موسسات آموزش عالی استونیایی از شرکت کنندگان فعال در برنامه های مختلف بین المللی و مدارس آموزش عالی خارج از استونی هستند. این مزیت می تواند پایه ای برای پروژه های تبادل دانشجو، معلم و دانشمند در خدمت توسعه دانش باشد. دانشگاه های استونیایی فعالانه در برنامه اراسموس موندوس شرکت نموده و این امر کمک شایانی به دانش آموزان جهت گسترش دانش فرهنگی خود می باشد.خوابگاه و محل زندگی موضوع بسیار مهمی برای دانشجویان خارجی است. به همین دلیل موسسات آموزش عالی استونی امکان اقامت 63 درصد از جمعیت دانشجویی خود را در خوابگاه های نوساز تامین می کنند. اجاره خوابگاه یا سوییت دانشجویی هم در این کشور آسان و ارزان است. مردم استونیایی مهربان، صمیمی و مهمان نواز هستند. آنها علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی و کشف موضوعات جدید در مورد فرهنگ های مختلف هستند. جمعیت استونی یکی از مهمترین و تحصیل کرده ترین اقشار در اروپا است و اکثر مردم باسواد هستند.علاقمندان به تحصیل در این کشور امکان انتخاب رشته مورد علاقه خود از میان طیف وسیعی از رشته های تحصیلی خواهند داشت. کشور استونی از دیر باز همواره به عنوان کشوری با سطح بالای تدریس و کیفیت آموزش و پرورش شناخته شده است. شهریه دانشگاه ها و هزینه زندگی در استونی، در مقایسه با کشورهای غرب اروپا ارزان تر است. استونی دارای اینترنتی پر سرعت بوده و یکی از کشورهای پیشرو از نظر کیفیت خدمات اینترنتی در جهان محسوب می شود.دلایل متعدد از جمله دلایل ذکر شده در بالا، دانشگاه های استونی را در زمره دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا قرار می دهد. همچنین مدارک صادره از دانشگاه های استونی در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و مجددا ارزیابی نمی شوند. تحصیل در دانشگاه های استونی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته ها به زبان انگليسي و روسي و استونيايي امکان پذیر است. اغلب دانشگاه های استونی در شهر تالین پایتخت استونی قرار دارند.تمامی دانشجویان خارجی از سوی اداره مهاجرت استونی هر ساله کارت اقامتی با امکان رفت و آمد در تمامی 28 کشور اتحادیه اروپا دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاهای استونی دلیلی برای اخذ کارت اقامت دائم استونی نخواهد بود و شما تنها در طول مدت تحصیل در این کشور، اجازه اقامت قانونی در استونی و 28 کشور دیگر اتحادیه اروپا را خواهید داشت و با اتمام دوره تحصیلی ( اتمام ویزای تحصیلی ) قانونا حق ماندن در استونی و اتحادیه اروپا را نخواهید داشت.

RE: تحصیل در استونی - kardkond - 10-01-2015

اینجوری ک من دارم بررسی می کنم ، واسه رشته IT ، و گرایش شبکه رشته مشخصی پیدا نکردم.. یه Cyber هست ک اونم همچین نگفته ک بچه های کامپیوتر و آی تی اقدام کنن... به انضمام computer science و computer engineering ک بیشتر تمرکزشون رو مهندسی نرم افزار هست... 
[align=right]ممنون میشم اگه رشته ای بهم معرفی کنید ک به فیلد شبکه نزدیک باشه...

RE: تحصیل در استونی - Shihan - 10-01-2015

(10-01-2015, 04:26 PM)'kardkond' نوشته:
اینجوری ک من دارم بررسی می کنم ، واسه رشته IT ، و گرایش شبکه رشته مشخصی پیدا نکردم.. یه Cyber هست ک اونم همچین نگفته ک بچه های کامپیوتر و آی تی اقدام کنن... به انضمام computer science و computer engineering ک بیشتر تمرکزشون رو مهندسی نرم افزار هست... 

ممنون میشم اگه رشته ای بهم معرفی کنید ک به فیلد شبکه نزدیک باشه...

دوره سایبرتک دانشگاه صنعتی تالین و دانشگاه تارتو بطور مشترک اارئه میشه و کلی زیر شاخه های تحقیقاتی داره اینجا. اما من فکر کنم شما برای دوره خودت باید در دانشکده فناوری اطلاعات IT دنبال گرایش شبکه باشی و همچنین گاهی اوقات ممکنه این دوره ها در دپارتمان الکترونیک و کامپیوتر بطور مشترک برگزار بشه. اینجا فیلدهای مختلف رو ارائه کرده. من فکر میکنم بهترین دانشگاههای این کشور همین 2 مورد هستند و خصوصاً صنعتی تالین که پوشش مناسبی روی گروههای تحقیقاتی داره. 

RE: تحصیل در استونی - kardkond - 10-01-2015

(10-01-2015, 06:51 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دوره سایبرتک دانشگاه صنعتی تالین و دانشگاه تارتو بطور مشترک اارئه میشه و کلی زیر شاخه های تحقیقاتی داره اینجا. اما من فکر کنم شما برای دوره خودت باید در دانشکده فناوری اطلاعات IT دنبال گرایش شبکه باشی و همچنین گاهی اوقات ممکنه این دوره ها در دپارتمان الکترونیک و کامپیوتر بطور مشترک برگزار بشه. اینجا فیلدهای مختلف رو ارائه کرده. من فکر میکنم بهترین دانشگاههای این کشور همین 2 مورد هستند و خصوصاً صنعتی تالین که پوشش مناسبی روی گروههای تحقیقاتی داره. 

ممنون... اون لینک دوم ک گذاشتید مربوط به PHD میشه ، من دنبال مقطع فوق هستم در حال حاضر...
تو فوق بصورت مشخص ندیدم رشته ای رو...
یه سوال دیگه ، از طریق Dream apply ک شروع میکنم به انجام پروسه ، برای دانشگاه تکنولوژی تالین نوشته ک 100 یورو میگیرن واسه اپلیکیشن فی ، ولی واسه تارتو چیزی ننوشته... اطلاع دارید ک اونم هزینه داره یا نه...؟؟

RE: تحصیل در استونی - Shihan - 10-01-2015

(10-01-2015, 08:47 PM)'kardkond' نوشته:
ممنون... اون لینک دوم ک گذاشتید مربوط به PHD میشه ، من دنبال مقطع فوق هستم در حال حاضر...
تو فوق بصورت مشخص ندیدم رشته ای رو...
یه سوال دیگه ، از طریق Dream apply ک شروع میکنم به انجام پروسه ، برای دانشگاه تکنولوژی تالین نوشته ک 100 یورو میگیرن واسه اپلیکیشن فی ، ولی واسه تارتو چیزی ننوشته... اطلاع دارید ک اونم هزینه داره یا نه...؟؟

تا اونجایی که میدونم این سیستم انلاین، برای اکثر دانشگاهها این مبلغ گرفته میشه. در کل اگر مقطع مستر هستید خیلی نگران نباشید دنبال استادی بگردید که در دپارتمان مورد نظر خودت باش بعد موضوع کارت رو باهاش در میون بذار. 

RE: تحصیل در استونی - stifler - 31-01-2015

درود.

یه دوره ی بچلر تو  یونی صنعتی تالین هستش. تو سایتش نوشته که نیاز به سرتیفیکیت زبان نیستش و با اساتیدش صحبت کردم گفتن میتونم بدون آیلتس اپلای کنم.... خدمات ویزای استونی رو در ایران ، سفارت فنلاند بر عهده داره یا باید رفت ترکیه و .... ؟

و آیا سفارت گیر نمیده بابت مدرک زبان ؟ 

RE: تحصیل در استونی - stifler - 14-02-2015

(31-01-2015, 02:20 PM)'stifler' نوشته: درود.
یه دوره ی بچلر تو  یونی صنعتی تالین هستش. تو سایتش نوشته که نیاز به سرتیفیکیت زبان نیستش و با اساتیدش صحبت کردم گفتن میتونم بدون آیلتس اپلای کنم.... خدمات ویزای استونی رو در ایران ، سفارت فنلاند بر عهده داره یا باید رفت ترکیه و .... ؟
و آیا سفارت گیر نمیده بابت مدرک زبان ؟ 

دوستانی که سرتیفیکت زبان ندارن و میخوان برای دانشگاه صنعتی تالین اپلای کنن ، دانشگاه صنعتی تالین یه جلسه ی آشنایی با دانشگاه در 25 فوریه آنکارا و 26 فوریه استانبول داره...و میتونید همونجا هم تست زبان رایگان بدید....

40 تا سوال گرامر و باید 31 تاش رو درست پاسخ بدید ...زمان هم 30 دقیقه..  و اگر این تست رو پاس کنید دیگه نیازی به آیلتس و .... نیست.

اینم لینک ثبت نام جلسه ی آشنایی و ثبت نام تست زبان.

RE: تحصیل در استونی - kamran70 - 11-07-2015

با سلام

برای رشته برق گرایش ترجحیا مخبرات در مقطع ارشد از کجا میتوانم لیست دانشگاه های این کشور را ببینم ؟

آیا پذیرش گرفتم از این کشور از آلمان بیشتره ؟

همچنین صرفا زبان انگلیسی کافی هست ؟

RE: تحصیل در استونی - Shihan - 11-07-2015

(11-07-2015, 05:58 PM)kamran70 نوشته: با سلام

برای رشته برق گرایش ترجحیا مخبرات در مقطع ارشد از کجا میتوانم لیست دانشگاه های این کشور را ببینم ؟

آیا پذیرش گرفتم از این کشور از آلمان بیشتره ؟

همچنین صرفا زبان انگلیسی کافی هست ؟

تنها دانشگاه مورد تایید دانشگاه صنعتی تالین Tallinn University of Technology می باشد که رشته شما رو هم داره.
شانس پذیرش هم از المان راحت تره. بهتره با مشاور رشته ات صحبت کنی.
اینجا دوره شما رو برگزار میکنه.