آکادمیا کافه
پذیرش از اتریش در مقطع PhD - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- انجمن: تحصیل در اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- موضوع: پذیرش از اتریش در مقطع PhD (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Shihan - 14-02-2016

(14-02-2016, 11:21 AM)samantha62 نوشته: با سلام و خسته نباشید 
میخواستم بپرسم با شرایط زیر شانس پذیرش در دوره دکتری در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی رو دارم یا خیر و چه دانشگاههایی در اتریش دوره دکتری تغذیه یا مرتبط با اون رو دارند؟؟ 

رشته : مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی (تکنولوژی مواد غذایی) دانشگاه آزاد تماما
معدل کارشناسی: 15.47
ارشد: 17.88
دانشجوی دکتری: معدل تا الان 17.78 فقط پایاننامم مونده که اون هم تا 6 ماه دیگه اجازه دفاع دارم (میخواهم بعد از اتمام این دوره یک دکتری دیگه در زمینه تغذیه و رژیم درمانی بخونم که مرتبز با رشته الانمم هست.)
سابقه تدریس در دانشگاه: 1.5 سال
سابقه کار به عنوان مدیر R&D , QC در کارخانه غذایی: 8سال (با سابقه بیمه)
مقاله داخلی و بین المللی: 22 عدد
مقاله خارجی و isi: 2 تا  (تا پایان دکتری هم 4عدد دیگر هم اضافه می شود)
مقاله مجلات داخلی: 3عدد (ISI هستند)
کنفرانس خارجی: 3 تا (در یونان و مجارستان)
زبان انگلیسی کامل اما مدرک ندارم
سابقه زندگی در اتریش، وین 4 سال به علت ماموریت پدرم قبلا پاسپورت اتریش رو داشتم و آشنایی به زبا آلمانی تا حدودی دارم
ثبت اختراع : 1 عدد
همکار طرحهای تحقیقاتی پژوهشکده جهاددانشگاهی (با نامه سربرگ موسسه)

درصورت راهنمایی سپاسگزارم میدونم هم که برای دکتری با فاند تحصیلی باید استاد پیدا کنم اگر کمی راهنماییم کنید ممنون میشم و اینکه با اینکه رزومم رو ارسال کرد و مدرک دانشگاهم آزاد هست آیا استاد میتونم پیداکنم که به من پذیرش بده؟

مدارک صادره از دانشگاه ازاد تا الان که هنوز برخی دانشگاههای اتریش تاییدش نمیکنن. و شما باید مجدداً تحصیل کنید. به نظرم بهتره برای المان اقدام کنید که هم شرایط مناسبتری داره و با مدارک دانشگاه ازاد هم مشکلی نداره.

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - negin1231 - 17-03-2016

سلام
من با خوندن بعضی از پست ها این طور برداشت کردم که برای گرفتن پذیرش برای دکتری باید دانشجو دکتری در ایران باشی. درسته؟
پس برای من که فارغ التحصیل ارشد کامپیوتر از دانشکاه دولتی هستم شانسی وجود نداره؟
با تشکر

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Shihan - 17-03-2016

(17-03-2016, 11:00 AM)negin1231 نوشته: سلام
من با خوندن بعضی از پست ها این طور برداشت کردم که برای گرفتن پذیرش برای دکتری باید دانشجو دکتری در ایران باشی. درسته؟
پس برای من که فارغ التحصیل ارشد کامپیوتر از دانشکاه دولتی هستم شانسی وجود نداره؟
با تشکر

بله نیاز دارید. برای دکتری هم که نیاز به قبولی کنکور دکتری دارید. اگر هر دو مقطع رو در دانشگاههای سراسری گذروندید باید در راستای یک رشته باشه که اقدام کنید. در واقع برای دانشجوی دکتری اتریش بودن باید نامه موافقت از استاد داشته باشی که جزو مدارک برای ارزیابی است ، یا اگر خیلی تمایل به تحصیل در اتریش دارید باید ارشد مجدد با داشتن گواهی عدم ممانعت از تحصیل داشته باشید.

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - masoud-sh - 30-12-2016

سلام وقتتون بخیر.میخواستم بدونم مدرک دانشگاه ازاد دانشگاه های اتریش قبول دارن و اینکه برای مقطع دکترا بخوام اقدام کنم کسی هست که برای رشته حسابداری کمکم کنه کدوم دانشگاه باید برم . باتشکر

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Shihan - 01-01-2017

(30-12-2016, 01:37 AM)masoud-sh نوشته: سلام وقتتون بخیر.میخواستم بدونم مدرک دانشگاه ازاد دانشگاه های اتریش قبول دارن و اینکه برای مقطع دکترا بخوام اقدام کنم کسی هست که برای رشته حسابداری کمکم کنه کدوم دانشگاه باید برم . باتشکر

خیر متاسفانه مورد قبول نیست و بیشتر باید همون دوره  را در اتریش بگذرونید.

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - shiva ch - 19-01-2017

با سلام
من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد در رشته مهندسی فرآوری مواد معدنی که جز گرایشهای رشته مهندسی معدن است،دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.دوره ی  لیسانس را نیز در همین دانشگاه با معدل 14.30 گذرانده ام. معدل دوره ی ارشدم 16 است.3 تا مقاله کنفرانسی IMAT2016 دارم، و در حال نگارش مقاله ی ISI هستم.میخاستم ببینم با رزومه ی بنده و با فرض قبول شدن در کنکور دکتری امسال، چقدر شانس برای گرفتن فاند از دانشگاه های معتبر این کشور را دارم.
باتشکر

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Shihan - 21-01-2017

(19-01-2017, 04:09 PM)shiva ch نوشته: با سلام
من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد در رشته مهندسی فرآوری مواد معدنی که جز گرایشهای رشته مهندسی معدن است،دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.دوره ی  لیسانس را نیز در همین دانشگاه با معدل 14.30 گذرانده ام. معدل دوره ی ارشدم 16 است.3 تا مقاله کنفرانسی IMAT2016 دارم، و در حال نگارش مقاله ی ISI هستم.میخاستم ببینم با رزومه ی بنده و با فرض قبول شدن در کنکور دکتری امسال، چقدر شانس برای گرفتن فاند از دانشگاه های معتبر این کشور را دارم.
باتشکر

شما مشکلی از لحاظ مقاطع قبلی تحصیلی نداری. بهتره روی کار دکتری تمکز کنی و شانست خوبه. سپس بدنبال استادی بگردی و ازش جواب بگیری.

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - clueless - 21-01-2017

من دوره ی ارشدم رو در دانشگاه آزاد گذروندم معدل لیسانسم زیر 14 و فوقم 17 هست آیا امکان پذیرش از دانشگاه هایس خوب اتریش برای دکترا دارم یا باید فوق دولتی بگیرم و معدل لیسانسم مشکل سازه. اگه در ازمون دکترای ایران پذیرفته بشم چی؟ ممکنه فوقم رو قبول کنن؟ درضمن با هزینه ی شخصی نمیتونم برم و فاند میخوام Sad

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Shihan - 21-01-2017

(21-01-2017, 01:06 PM)clueless نوشته: من دوره ی ارشدم رو در دانشگاه آزاد گذروندم معدل لیسانسم زیر 14 و فوقم 17 هست آیا امکان پذیرش از دانشگاه هایس خوب اتریش برای دکترا دارم یا باید فوق دولتی بگیرم و معدل لیسانسم مشکل سازه. اگه در ازمون دکترای ایران پذیرفته بشم چی؟ ممکنه فوقم رو قبول کنن؟ درضمن با هزینه ی شخصی نمیتونم برم و فاند میخوام Sad

بهتره مجدداً فوق بخونی بخاطر دانشگاه ازاد بودن ضمناً چون معدلت پایینه بهتره به زبان المانی تحصیل کنی. از طرفی پیشنهاد میکنم برا المان هم تلاش کنی. برای خوندن دکتری داشتن استادی که نیاز به شما داره بسیار مهمه.

RE: پذیرش از اتریش در مقطع PhD - clueless - 25-01-2017

(21-01-2017, 01:31 PM)Shihan نوشته: بهتره مجدداً فوق بخونی بخاطر دانشگاه ازاد بودن ضمناً چون معدلت پایینه بهتره به زبان المانی تحصیل کنی. از طرفی پیشنهاد میکنم برا المان هم تلاش کنی. برای خوندن دکتری داشتن استادی که نیاز به شما داره بسیار مهمه.

خیلی ممنون از راهنمایی تون Smile
سنم زیاده ( حدود 35 سال). رشته م هم یه کم مشکل داره و میخوام فیزیک پزشکی بخونم برای همینم وقتی واسه مستر دوم ندارم آیا کشور دیگه ای هست که براش شانس داشته باشم؟ درضمن 2 تا مقاله دارم یکی ش ISI هست ولی ضریبش زیاد بالا نیست Sad