آکادمیا کافه
پذیرش از اتریش در مقطع PhD - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- انجمن: تحصیل در اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- موضوع: پذیرش از اتریش در مقطع PhD (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

پذیرش از اتریش در مقطع PhD - Faraz - 04-02-2011

در این تاپیک درباره پذیرش در مقطع PhD در کشور اتریش صحبت خواهد شد.

RE: پذیرش در مقطع PhD - Tornado - 06-11-2011

من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی چون برای دکتری در دانشگاه وین اپلای کرده بودم و قبول شده بودم تجربه ام رو اینجا می گذارم.
روند اپلای خیلی ساده و منعطف بود.
ایمیل حاوی علاقه مندی و سی وی ام فرستادم و بهم جواب مثبت برای اینترویو دادن.
اینترویو از طریق اسکایپ انجام شدو کلا نیم ساعت شد که اون هم من بیشتر سوال می کردم درباره مزایا و ...
بعدش بهم اوکی دادن و 2 هفته هم وقت دادن که بگم می روم یا نه.

مساله جالب برای من این بود که پوزیشن ددلاین نداشت و اینها هر کسی رو که مناسب می دیدند دعوت می کردند برای مصاحبه و در صورتی که فرد مناسب رو پیدا می کردند و طرف هم قبول می کرد به انجا برود پوزیشن رو می بستند.

[البته من این پوزیشن رو رد کردم؛ لذا اطلاعات بیشتری از دانشگاه و شرایط زندگی در اتریش ندارم Wink ]

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 01-07-2012

در خصوص دکتری در اتریش

ابتدا هزینه دانشگاه در مقطع دکتری که بیشتر در دانشگاه صنعتی Graz ارائه میشه بین سالیانه 500 تا 700 یورو می باشد شاید نیمه مجانی برای مقطع دکتری شما
با استادتون توی پروژه‌ها شرکت کنین که خوب اونم بستگی به گروه داره که چقدر درآمد داشته باشه

بهترین راه همون در مقطع دکترا هست که میتونی تا ۱۲۰۰ یورو در حالی‌ که تحصیل می‌کنین درامد داشته باشین. وگرنه همون ۴۰۰ یورو
اما پزیشن دکترا با توجه به رشته و استادی که میخوای باهاش کارکنی فرق داره...خیلی از استادا ملاکاشون علمی نیست اما استاده بگه میخواد خواسته و کارت حل خواهد بود

در ضمن دکتری هم به زبان انگلیسی است و هم المانی بخاطر اینکه چون بیشتر دوره دکترا ریسرچ هست ولی خوب اینجا آلمانی بلد نباسین قطعا براتون خیلی از منابع غیر قابل دسترس هیت و به مشکل میخورین
سمینار ها بیشترش المانی و همینطور ارتباط با افراد+یه تعدا دی هم کورس که بازم المانی هست شما در حد صحبت کردن بلد باشید کافیه شما با استاد راهنماتون تماس بگیرید و شرایط تون را شرح بدین شاید با توجه به رشته بتونین پذیرش بشید.

در زیر 2 تا لینک مفید برای دانشجویان دکتری قرا داده شده است.

مشاهده لینک 1
مشاهده لینک 2

RE: پذیرش در مقطع PhD - zippo - 21-04-2013

سلام
لیسانس مدیریت صنعتی معدل 13.66 دانشگاه غیر انتفاعی
فوق لیسانس مدیریت صنعتی معدل 16.7 دانشگاه آزاد تهران جنوب
1.5 سال سابقه کار مرتبط
آیلتس 6.5
لطفا راهنمایی کنید شانسم برای پذیرش دکتری در دانشگاه های اتریش با بورس یا بدون بورس چطوره و اینکه معدل پایینم در دوره لیسانس تا چه حد تاثیرگذاره؟
ضمنا من به یکی از موسسات اعزام دانشجو مراجعه کردم و وکیلی که اونجا بود به من گفت که با توجه به لینکی که در دانشگاه وین و سفارت اتریش در ایران داره صد در صد میتونه پذیرش و ویزای من رو تضمین کنه و البته پول نسبتا زیادی هم میخواست (حدود 3100 یورو). این رو هم میگفت که دانشگاه رایگان هست و حتی شانس این وجود داره که ماهانه 1200 یورو حقوق بهم تعلق بگیره. میخواستم صحت این اطلاعات رو بسنجم و بدونم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد؟
ممنون

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 21-04-2013

(21-04-2013, 01:31 PM)'zippo' نوشته: سلام
لیسانس مدیریت صنعتی معدل 13.66 دانشگاه غیر انتفاعی
فوق لیسانس مدیریت صنعتی معدل 16.7 دانشگاه آزاد تهران جنوب
1.5 سال سابقه کار مرتبط
آیلتس 6.5
لطفا راهنمایی کنید شانسم برای پذیرش دکتری در دانشگاه های اتریش با بورس یا بدون بورس چطوره و اینکه معدل پایینم در دوره لیسانس تا چه حد تاثیرگذاره؟
ضمنا من به یکی از موسسات اعزام دانشجو مراجعه کردم و وکیلی که اونجا بود به من گفت که با توجه به لینکی که در دانشگاه وین و سفارت اتریش در ایران داره صد در صد میتونه پذیرش و ویزای من رو تضمین کنه و البته پول نسبتا زیادی هم میخواست (حدود 3100 یورو). این رو هم میگفت که دانشگاه رایگان هست و حتی شانس این وجود داره که ماهانه 1200 یورو حقوق بهم تعلق بگیره. میخواستم صحت این اطلاعات رو بسنجم و بدونم تا چه حد میشه بهشون اعتماد کرد؟
ممنون

دروود.
دوست عزیز، اگر مطالب بالا رو خواندید تا حدی دستتون میاد، در کل کشور اتریش برای موقعیت دکتری باید بدنبال موقعیت خالی بگریدید اگر شرایط مناسب از لحاظ رزومه و معدل و کارهای پژوهشی داشتید می تونید برای اون اقدام کنید که ماهیانه بین 1300- 1500 یورو دریافت می کنید. اما عموماً این موارد با تماس با استاد و اطلاع رسانی توسط دانشگاه به  اطلاع میرسه. در خصوص هزینه باید عرض کنم بله تقریباً بیشتر دانشگاهها ترمی 750 یورو اخذ می کنند (سالی 1500 یورو) که باز هم خیلی بالا نیست. در ضمن برای موسسه اعزام دانشجو که من در کل اونها رو قبول ندارم بهتره حرفهای اونها رو جدی نگیرید زیرا
 با صرف كمي وقت و اطلاعات از این فروم و اینترنت می تونید پذيرش بگيريد و با هزينه شخصي ( كه كم هم نيست) به تحصيل بپردازيد، و بیشتر داوطلبین در صورت ارائه مدارك لازم ، ويزاي دانشجويي را هم دريافت ميكنند و ربطي به داشتن لينك و آشناي موسسات در سفارت اتريش در تهران ندارد. 

RE: پذیرش در مقطع PhD - sam123 - 27-04-2013

با سلام
من فوق لیسانس گرافیک از دانشکده هنر و معماری با معدل حدود 19.40 هستم و شاگرد اول بودم و رتبه کنکورم هم 3 بوده
لیسانس و دیپلمم هم گرافیک بوده
ابته اصل دانشنامه هنوز حاضر نشده
می خواستم بدونم برای تحصیل در اتریش چه شانسی دارم بدون دادن امتحان ورودی برای چه رشته هنری ؟ (مثل تاریخ هنر و هر رشته ای )
و اگه ممکنه برای گرفتن بورسیه چکار باید کرد
ضمنا مدرک زبان آلمانی b1-1 رو هم دارم

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 28-04-2013

(27-04-2013, 01:30 PM)'sam123' نوشته: با سلام
من فوق لیسانس گرافیک از دانشکده هنر و معماری با معدل حدود 19.40 هستم و شاگرد اول بودم و رتبه کنکورم هم 3 بوده
لیسانس و دیپلمم هم گرافیک بوده
ابته اصل دانشنامه هنوز حاضر نشده
می خواستم بدونم برای تحصیل در اتریش چه شانسی دارم بدون دادن امتحان ورودی برای چه رشته هنری ؟ (مثل تاریخ هنر و هر رشته ای )
و اگه ممکنه برای گرفتن بورسیه چکار باید کرد
ضمنا مدرک زبان آلمانی b1-1 رو هم دارم

اگر پستهای قبل رو مطالعه می کردید، بیان شده که احتمال بورس در اتریش خیلی بالا نیست بدلیل شهریه پایین دانشگاهها و هم اینکه باید با استاد مکاتبه کنید تا بتونید مسیر خودتون رو بهتر بشناسید. در هر صورت باید مدارک تحصیلی کامل باشه و برگه عدم ممانعت از تحصیل از سازمان مربوطه (وزارت علوم یا سازمان مرکزی دانشگاه ازاد) رو برای دکتری در اتریش نیاز دارید.

RE: پذیرش در مقطع PhD - suinitad - 16-07-2013

از کاربر عزیزی که به نام zippo سوال پرسیدن سوالی داشتم و اون اینه که امتحان gmat  یا gre  لازم نیست بدن برای اتریش ؟؟

RE: پذیرش در مقطع PhD - suinitad - 16-07-2013

چون خود من هم شرایطم به شما نزدیکه پرسیدم....من لیسانس مهندسی کشاورزی دارم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی ....برای دکتری مدیریت اجرایی در اتریش می خوام اپلای کنم و میخام ببینم امتحان جی مت یا جی آر ایی لازمه یا نه ؟

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 17-07-2013

(16-07-2013, 10:30 PM)'suinitad' نوشته: چون خود من هم شرایطم به شما نزدیکه پرسیدم....من لیسانس مهندسی کشاورزی دارم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی ....برای دکتری مدیریت اجرایی در اتریش می خوام اپلای کنم و میخام ببینم امتحان جی مت یا جی آر ایی لازمه یا نه ؟

دروود بر شما
تا اونجایی که اطلاع دارم داشتن نمره GRE, GMAT در کشور اتریش جزو مدارک ارسالی برای متقاضیان لحاظ نمیشه اما همواره به عنوان نکته مثبت تلقی میشه. اما به طبع نداشتنش هم مشکلی ایجاد نمیکنه