آکادمیا کافه
کار در اتریش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- انجمن: زندگی در اتریش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)
+----- موضوع: کار در اتریش (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4

کار در اتریش - Faraz - 04-02-2011

در این تاپیک به شرایط کار کردن در اتریش و وضعیت کار در این کشور می پردازیم

RE: کار در اتریش - changizi_2010 - 26-04-2012

با سلام
چه قدر سابقه کار در ایران واسه اونجا مهمه؟

RE: کار در اتریش - spt - 29-04-2012

(26-04-2012, 04:07 PM)changizi_2010 نوشته: با سلام
چه قدر سابقه کار در ایران واسه اونجا مهمه؟
به نظر من خیلی کمتر از سابقه کار در اروپا مهمه اما بازم مهمه.... یعنی داشتنش واقعا کمک میکنه!! مخصوصا اگه از کمپانی شناخته شده و بین المللی باشه...

RE: کار در اتریش - Shihan - 29-06-2012

کار در حین تحصیل در اتریش:

کشور اتریش برای دانشجویان خارجی قوانین جدید اشتغال به کار را وضع کرده است که از تاریخ اول جولای سال 2011 قابل اجرا است
این قوانین به دو گروه از دانشجویان اختصاص دارد ،
دانشجویان گروه اول که در دوره های زبان و در نیمه اول لیسانس مشغول به تحصیل هستند می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند. این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 280 یورو خواهد بود و برای دانشجویان گروه دوم که در دوره دوم لیسانس و فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 560 یورو خواهد بود و طبق قانون جدید دانشجویان دوره ی زبان و سال اول لیسانس 10 ساعت در هفته حق کار دارند و در سالهای دوم به بعد تا دکترا 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دارن. سقف در امد 600 یورو هست.

در ضمن اونم اینکه اگه مدرک انگلیسی TEFL داشته باشید می تونید 1800 تا 2500 یورو در ماه در بیارید این مدرک زبان و توضیحاتش رو در زیر اوردم.
لینک مشاهده

اینم وب سایت کاریابی در اتریش >> مشاهده لینک

RE: کار در اتریش - Shihan - 29-06-2012

قوانین کار در اتریش

دوستمون درست میگن اما متقاعد کردن تنها لازمه کار نیست
شما باید از کارفرما دعوت نامه کار داشته باشید تا بتونین با ویزای کاری بیاین اتریش و گرفتن این دعوت نامه کاری خیلی سخته چون باید اون کاری که شما قراره انجام بدید در روزنامه های دولتی اتریش آگهی بشه و از چند وقت قبلش اطلاع رسانی بشه که به همچین نیرویی نیاز مندیم و اگه :
1- هیچ شهروند اتریشی
2-هیچ شهروند خارجی - اتریشی که پاس اتریشی داره
3-هیچ عضو اتحادیه اروپایی
4-هیچ پناهنده ای که مجوز کار داره
5- هیچ دانشجویی که درسش تموم شده و مجوز پیدا کردن کار داره

اگه هیچ کدوم از اینا اون کار رو نخواستن اونوقت کار فرما مجاز هست برای شما دعوت نامه کاری بفرسته
ولی اگه اینجا باشین این شرایط خیلی آسونتر هست و این آگهی بازی ها نیازی نیست

RE: کار در اتریش - Shihan - 18-07-2012

قانون صدور ویزای 6 ماهه برای کار در اتریش:

شما برای ویزای جستجوی کار بمدت 6 ماه در اتریش به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید، که پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش برای 6 ماه وارد خاک اتریش بمنظور پیدا کردن کار میشوید، پس از پیدا کردن کار بستن قراردادکاری با کارفرما مدارک شما برای صدور اجازه کاربه اداره کار مربوطه تحویل داده میشودو پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت شما صادر گردیده و حال میتوانیدخود و خانواده را به اتریش ببرید

نحوه امتیاز دهی سیستم:

وضعیت تحصیل حداکثر 40 امتیاز
حداقل مدرک تحصیلی لیسانس تا فوق لیسانس: 20-امتیاز
رشتهای فنی، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی 30 امتیاز
مدرک دکترا 40 امتیاز
حقوق سالیانه بالا: 20 امتیاز
کارهای تحقیقاتی: 20 امتیاز
لوح تقدیر یا ثبت اختراع: 20امتیاز

وضعیت شغل حداکثر 20 امتیاز
سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: 2 امتیاز به ازای هر سال
سوابق کاری 6 ماهه در اتریش: 10 امتیاز

وضعیت مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز
مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی:مبتدی 5 و پیشرفته 10 امتیاز، (بستگی به مقطع دارد
English:Tofel - IELTS,-------Deutsch: A1,A2,B1,B2,C1,C2

وضعیت سنی حداکثر 20 امتیاز
تا 35 سال 20 امتیاز
تا 40 سال 15 امتیاز
تا 45 سال 10 امتیاز

وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر 10 امتیاز
داشتن تحصیل ابتدایی در اتریش:5 امتیاز
داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای اتریش: 10 امتیاز

پروسه زمانی تحویل مدارک به سفارت بدون نواقصی مدارک تا اخذ ویزا 2 - 4 ماه میباشد

توجه: مدارک فارسی فوق میبایستی به زبان آلمانی یا انگلیسی با تمامی مهرهای مربوطه ترجمه شده و با مدارک دیگر و فرم مخصوص به سفارت اتریش در تهران ارائه داده شوند
پروسه زمانی تا صدور ویزا بین 2-4 ماه میباشد.

و همچنین
اگر بتونی شرکتی رو متقاعد کنی که می‌تونی اونجا خیلی‌ مفید باشی،از طریقه سفارت ایران برای اقامت موقت(۱ سال) و با ویزای کار می‌تونی بیای اتریش و کار کنی
همسر هم می‌تونه فقط باید مدرک A1 زبان اتریشی رو بگیره

البته متقاعد کردن تنها لازمه کار نیست
شما باید از کارفرما دعوت نامه کار داشته باشید تا بتونین با ویزای کاری بیاین اتریش و گرفتن این دعوت نامه کاری خیلی سخته چون باید اون کاری که شما قراره انجام بدید در روزنامه های دولتی اتریش آگهی بشه و از چند وقت قبلش اطلاع رسانی بشه که به همچین نیرویی نیاز مندیم و اگه :
1- هیچ شهروند اتریشی
2-هیچ شهروند خارجی - اتریشی که پاس اتریشی داره
3-هیچ عضو اتحادیه اروپایی
4-هیچ پناهنده ای که مجوز کار داره
5- هیچ دانشجویی که درسش تموم شده و مجوز پیدا کردن کار داره.

منبع: اسان ویزا

RE: کار در اتریش - sahar87 - 16-02-2013

سلام راجع به قانون کار در اتریش من مطالب ضد و نقیض زیاد شنیدم یکی میگه پیدا کردن کار محاله یکی میگه به قیافه و سن و عرضه بستگی داره من سعی ذارم مدرک زبان انگیلسی م رو زودتر بگیرم اما اینکه با مدرک زبان درامد بیشتره کدوم سایت اینو گفته؟میشه راهنمایی کنید؟

RE: کار در اتریش - Shihan - 16-02-2013

(16-02-2013, 09:45 AM)sahar87 نوشته: سلام راجع به قانون کار در اتریش من مطالب ضد و نقیض زیاد شنیدم یکی میگه پیدا کردن کار محاله یکی میگه به قیافه و سن و عرضه بستگی داره من سعی ذارم مدرک زبان انگیلسی م رو زودتر بگیرم اما اینکه با مدرک زبان درامد بیشتره کدوم سایت اینو گفته؟میشه راهنمایی کنید؟
دوست عزیز ضمن خوش امدگویی به شما.
بهتر بود قبل از ایجاد سوال، پست بالا رو نگاه می کردید که دید کلی از کار در اتریش میگرفتید!!! در هر حال ممکنه زبان انگلیسی در هر شرایطی مفید باشه. اما این نکته رو در نظر داشته باشید که زبان رسمی در اتریش المانی است و مطمئناً باید زبان المانی رو مد نظر قرار بدهید.دوست عزیز خیلی روی کار پیدا کردن در سال اول حساب باز نکن چون نه زبان رو به اون صورت بلدی نه با شرایط اونجا آشنایی کامل داری ولی اگه تویه کاری که میخوای انجام بدی حرفه ای باشی و کار رو به خوبی بتونی انجام بدی مطمئن باش که بستر برای افراد متخصص فراهمه دانشجویان گروه اول که در دوره های زبان و در نیمه اول لیسانس مشغول به تحصیل هستند می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند. این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 280 یورو خواهد بود و برای دانشجویان گروه دوم که در دوره دوم لیسانس و فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 560 یورو خواهد بود. در ضمن لینک های زیر رو نگاه کنید.

لینک 1
لینک 2

RE: کار در اتریش - sahar87 - 16-02-2013

تشکر من پست بالا رو خوندم اما اینو ذکر نکردم که میخام واسه فوق لیسانس بیام .منظورم کار دانشجویی بود که با لینکی که فرستادید متوجه شدم .پس در واقع مطابق شرایط ذکر شده تامین هزینه های دانشجویی در اتریش از طریق کار ممکنه 100%؟

RE: کار در اتریش - Shihan - 16-02-2013

(16-02-2013, 10:14 AM)sahar87 نوشته: تشکر من پست بالا رو خوندم اما اینو ذکر نکردم که میخام واسه فوق لیسانس بیام .منظورم کار دانشجویی بود که با لینکی که فرستادید متوجه شدم .پس در واقع مطابق شرایط ذکر شده تامین هزینه های دانشجویی در اتریش از طریق کار ممکنه 100%؟
بله. اگر شرایطش رو که ذکر کردم رو داشته باشید شدنیه.
ازاد اندیش باشید