آکادمیا کافه
حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی (/Thread-%D8%AD%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%B1-Sponsor-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C)

صفحات 1 2

حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - ساقي - 24-07-2014

با عرض سلام و خسته نباشيد.
آيا حتماً اون شخصي كه در داخل امريكا است و گرين كارت داره بايد خودش اسپانسر كسي بشه كه ميخواد واسه گرين كارت گرفتنش اقدام كنه يا اينكه ميتونن اقدام كننده و اسپانسر دو شخص متفاوت باشن؟؟؟

RE: اسپانسر شدن فردي كه براي گرفتن گرين كارت يكي از اعضاي خانواده خود اقدام ميكند - M1KE - 25-07-2014

حتی اگر درآمدشون صفر هم باشه باید خودشون اسپانسر باشند. منتهی در این حالت یک نفر دیگه باید ضامن دوم پرونده بشه که بهش Co-signer یا Co-sponsor یا Joint-sponsor گفته می‌شه. در این حالت NVC معمولا مدارک مالیاتی این فرد Co-sponsor رو هم خواهد خواست.

(24-07-2014, 06:54 AM)'ساقي' نوشته: با عرض سلام و خسته نباشيد.
آيا حتماً اون شخصي كه در داخل امريكا است و گرين كارت داره بايد خودش اسپانسر كسي بشه كه ميخواد واسه گرين كارت گرفتنش اقدام كنه يا اينكه ميتونن اقدام كننده و اسپانسر دو شخص متفاوت باشن؟؟؟

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - siavashh - 27-02-2015

با سلام
من از طریق پدرم اقدام کردم برا گرینکارت ولی در حال حاضر بیکاره در عوض دو برادر دارم که هر دو کار می کنند حالا میشه برادرم رو کو اسپانسر کنم
ممنون

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - M1KE - 02-03-2015

مشکلی نداره. به شرطی که درآمدشون کافی باشه (بسته به افراد تحت تکفل خودشون متفاوت هست، به طور سرانگشتی و تقریبی درآمد خودشون می بایست حداقل حدود 20 هزار دلار در سال باشه و به ازای هر فرد تحت تکفل حدود 5 هزار به این مبلغ اضافه میشه. مثلا اگر خودشون همسر و 2 فرزند داشته باشند و قرار باشه شما رو هم اسپانسر بشن 4 نفر تحت تکفلشون خواهد بود) و دست کم 4-3 سالی مالیات داده باشند (چون معمولا سفارت Tax return های سه سال آخر اسپانسرها رو درخواست می کنه).

(27-02-2015, 12:21 PM)'siavashh' نوشته: با سلام
من از طریق پدرم اقدام کردم برا گرینکارت ولی در حال حاضر بیکاره در عوض دو برادر دارم که هر دو کار می کنند حالا میشه برادرم رو کو اسپانسر کنم
ممنون

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - A.osk - 06-07-2017

كو اسپانسر يا حامي مالي توچه زمينه هايي حامي مالي هست بعنوان مثال اگر اتفاقي براي شخصي كه درخواست گرين كارت كرده بيفته بعنوان مثال تصادف كنه ايا حامي مالي بايد خرج رو متحمل بشه يا نه؟

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - M1KE - 08-07-2017

اسپانسر متعهد میشه که مهاجر موردنظر در بازه زمانی تعهد، باری بر دوش دولت نخواهد شد. تمام کواسپانسرهایی که درآمد اونها هم برای برطرف کردن حداقل درآمد لازم مورد استفاده قرار گرفته (فرم I864 رو امضا کردن) هم از نظر قانونی در زمینه حمایت مالی مهاجر موردنظر مسوولیت دارند.

در آمریکا یک سری کمک هزینه های اجتماعی فدرال و ایالتی وجود داره که مهاجران جدید نمی تونند از اونها استفاده کنند (به این دلیل که دولت فدرال و ایالتی اینطور استدلال می کنند که مهاجر موردنظر به دلیل داشتن اسپانسر دارای درآمد هست). اگر مهاجر به مشکل مالی بخوره و بخواد از این کمک هزینه های فدرال یا ایالتی استفاده کنه ممکنه دولت اونها رو بهش پرداخت کنه ولی اسپانسر و کواسپانسر مسوول بازپرداخت اون کمک هزینه ها خواهند بود و اگر پرداخت نکنند دولت از اونها شکایت می کنه که در اونصورت هزینه وکیل و اینجور چیزها هم بهش اضافه میشه. همین طور در صورتی که دولت اون کمک هزینه ها رو در اختیار مهاجر نگذاره، مهاجر میتونه از اسپانسر و کواسپانسر شکایت کنه. بنابراین تا وقتی که مهاجر اصراری بر دریافت کمک هزینه های موردنظر نداشته باشه مشکلی برای اسپانسر و کواسپانسر بوجود نمیاد. دریافت خدمات درمانی اورژانسی جزو اون تعهدات نیستند و مهاجر میتونه از اونها استفاده کنه.

کمک هزینه های فدرال موردنظر که تازه مهاجر اسپانسر شده نمیتونه از اونها استفاده کنه شامل موارد زیر میشن:

- Food stamp (کمک هزینه های خوراکی)
- Medicaid (کمک های درمانی معمولی و غیراورژانسی مثل نگهداری و پرستاری سالمند در منزل و خدمات درمانی برای بهبود گفتار و ...)
- Supplemental Security Income یا SSI 
- Temporary Assistance for Needy Families یا TANF
- State Child Health Insurance Program یا SCHIP

کمک هزینه های ایالتی بسته به ایالت متغییر هستند و می بایست از اداره کمک های اجتماعی ایالت موردنظر در مورد اونها سوال بشه.

کمک هزینه های فدرال و ایالتی زیر شامل محدودیت های بالا نیستند و تازه مهاجر میتونه از اونها استفاده کنه:

- Emergency Medicaid (کمک های درمانی اورژانسی شامل مواردی که جان بیمار رو تهدید جدی می کنند، صدمه جدی یا از کار افتادن یک عضو بدن که فرد رو معلول کنه یا درمان نکردنش جانش رو به خطر بیاندازه).
- Short-term non-cash emergency relief (کمک های کوتاه مدت غیرمالی اورژانسی)
- کمک ها و سرویس هایی که زیر عنوان National School Lunch and Child Nutrition Acts ارایه میشن.
- آزمایش ها و درمان های لازم برای بیماری های واگیردار
- یک سری خدمات خاص که زیر عنوان Social Security Act به خانواده هایی داده میشه که به تازگی بچه ای رو به فرزندخواندگی گرفتن.
- کمک هزینه های دانشجویی 
- کمک هزینه های خاصی که به دانش آموزان داده میشه
- کمک هزینه های مربوط به آموزش کار زیر عنوان Job Training Partnership Act

اسپانسر و کواسپانسر تا چه زمانی متهد هستند که اسپانسر رو در صورت نیاز از نظر مالی حمایت کنند؟

- تا وقتی مهاجر شهروند بشه.
- به مدت حدود 10 سال کار کنه.
- اقامت مهاجر باطل بشه و آمریکا رو ترک کنه.
- اقامتش باطل بشه ولی در حین اخراج تغییر وضعیت بده (مثلا ویزای دانشجویی بگیره) و بمونه.
- مهاجر بمیره!
- اسپانسر بمیره! (در این صورت تعهد کواسپانسر هم از بین میره).
- کواسپانسر بمیره! (فقط تعهد کواسپانسر از بین میره).

توجه: طلاق باعث از بین رفتن تعهد اسپانسر در قبال همسر قبلی اش نمیشه و تا زمانی که یکی از موارد بالا رخ نده تعهد موردنظر همچنان برقراره.

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - مهمان - 27-10-2017

سلام من کسی رو تو امریکا ندارم تا برام اسپانسر مالی بشه راه دیگه ایی نداره تا این مشکلم حل بشه

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - مهمان - 18-02-2019

من در ترکیه زنده گی میکنم ثبت سازمان ملل هستم خواهرم در امریکا زنده‌گی میکند میخواهم اسپانسر شوم اما ریفوجی برگه ندارم کدام به کدام دفاتر در امریکا بخاطر اسپانسر مراجعه کنم

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - M1KE - 21-02-2019

در صورتی که اسپانسر اصلی خودشون درآمد کافی نداشته باشن می تونند از کواسپانسر یا به عبارت دیگه حامی دوم دیگری که درآمد کافی داشته باشه و به پرونده اضافه بشه استفاده کرد ولی ایشون هم می بایست درامدش در آمریکا باشه و مالیات پرداخت کرده باشه بابتش.

(27-10-2017, 01:19 PM) نوشته: سلام من کسی رو تو امریکا ندارم تا برام اسپانسر مالی بشه راه دیگه ایی نداره تا این مشکلم حل بشه

RE: حامی مالی یا اسپانسر (Sponsor) برای ویزای مهاجرتی آمریکا از روش خانوادگی - مهمان - 02-03-2019

سلام من یک اسپانسر دارم در امریکا چطوری باید برای من اقدام کنه ممنون میشم که کمکم کنید