آکادمیا کافه
نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- انجمن: تحصیل در سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- موضوع: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 11-07-2014

با رزومه ای که دارم فکر میکنم دانشگاه های حدود رتبه 200 امریکا قبول بشم (برای fall 2015). خیلی حس عجیبی دارم برم امریکا! این فکرم اشتباست؟ شما باشید به فرض وجود یک گزینه از امریکا چکار میکنید.
از جواب پرمحتواتون ممنونم.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 11-07-2014

اصولا با مصاحبه پای اسکایپ جواب قطعی میدن یا باید حضورا توی سنگاپور هم مصاحبه کنن؟

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - saaaaam - 11-07-2014

(11-07-2014, 11:49 AM)'aminjvd' نوشته: اصولا با مصاحبه پای اسکایپ جواب قطعی میدن یا باید حضورا توی سنگاپور هم مصاحبه کنن؟

دوست عزیز این که شما را به مصاحبه دعوت کردند یعنی در شورت لیست نهایی هستی و انشاله مصاحبه خوبی داشته باشی پوزیشن را خواهید گرفت فقط یادتون باشه بلافاصله جواب معمولا نمی دهند و یک یا دو هفته بعد اعلام نتیجه می شود
نگران نباش به امید خدا و مسلط برو جلو

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 15-07-2014

سلام به دوستان گرامی مخصوصا Saaaaam عزیز
امروز مصاحبه سینگا داشتم (دکتری) از طریق اسکایپ.حدود30دقیقه طول کشید. گفتم سئوالاتی که از من پرسیدن رو بگم شاید بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن.
1- لطفا خودتان را معرفی نموده و سوابق آکادمیک تان را بیان نمایید.
2- انگیزه شما برای ادامه تحصیل و دکتری چیست؟
3- پس از اتمام دکتری، به دنبال چه شغل یا حرفه ای هستید؟
4- آیا فکر میکنید میتوانید با شرایط زندگی در سنگاپور کنار بیایید؟ چقدر در مورد سنگاپور اطلاعات دارید؟
5- ارتباط پیش زمینه ی تحصیلی تان با علوم کامپیوتر را چطور میتوانید توجیه کنید؟ (یکی از اساتید در مهندسی کامپیوتر بود و در صورت پذیرش من هم قرار هست با ایشان کار کنم. فکرکنم به همین دلیل چنین سئوالی پرسیدن-البته از قبل باتوجه به رزومه اساتید قابل پیش بینی بود)
6- رتبه (رنک) دانشگاه شما در ایران چطور است؟
7- نمره تافل تان خوب نیست (قبلیم 78 بود). آیا قصدی برای دادن آزمون مجدد دارید؟
نکات از نظر من:
1- این چهار نفر که Saaaaam عزیز لطف کرد و به درستی وضعیت آکادمیک هرکدام را به بنده گفت (خدا خیرت بده) شامل دو استاد، یک منشی که سئوالات کلی از قبیل سئوال شماره 4 را پرسید و مسئول هماهنگی بود، و یک نفر دیگر که نفهمیدم چه نقشی داشت(چون ارتباط صوتی بود) بود.
2- این چهارنفر کلا به دنبال تناقض گویی هستند. (کوچکترین مورد). من خودم داشتم 2 جا بابت توضیحات اضافی خودم گیر میفتادم که فکر میکنم به خوبی پوشش دادم (البته فکر میکنم). پس از اصلا سعی نکنید بگید زیاد اطلاعات دارید چون سریعا ممکن دچار تناقض گویی بشید.
کسی میتونه بگه آیا میشد نظرشون رو فهمید یا نه؟ بنظرمن که خیلی سخت بود. چون اونا فقط سئوال میکردن و توضیح با ماست.
ارادت-به امید موفقیت تمام اپلیکنت های ایرانی

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - saaaaam - 15-07-2014

(15-07-2014, 04:41 PM)'aminjvd' نوشته: سلام به دوستان گرامی مخصوصا Saaaaam عزیز
امروز مصاحبه سینگا داشتم (دکتری) از طریق اسکایپ.حدود30دقیقه طول کشید. گفتم سئوالاتی که از من پرسیدن رو بگم شاید بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن.
1- لطفا خودتان را معرفی نموده و سوابق آکادمیک تان را بیان نمایید.
2- انگیزه شما برای ادامه تحصیل و دکتری چیست؟
3- پس از اتمام دکتری، به دنبال چه شغل یا حرفه ای هستید؟
4- آیا فکر میکنید میتوانید با شرایط زندگی در سنگاپور کنار بیایید؟ چقدر در مورد سنگاپور اطلاعات دارید؟
5- ارتباط پیش زمینه ی تحصیلی تان با علوم کامپیوتر را چطور میتوانید توجیه کنید؟ (یکی از اساتید در مهندسی کامپیوتر بود و در صورت پذیرش من هم قرار هست با ایشان کار کنم. فکرکنم به همین دلیل چنین سئوالی پرسیدن-البته از قبل باتوجه به رزومه اساتید قابل پیش بینی بود)
6- رتبه (رنک) دانشگاه شما در ایران چطور است؟
7- نمره تافل تان خوب نیست (قبلیم 78 بود). آیا قصدی برای دادن آزمون مجدد دارید؟
نکات از نظر من:
1- این چهار نفر که Saaaaam عزیز لطف کرد و به درستی وضعیت آکادمیک هرکدام را به بنده گفت (خدا خیرت بده) شامل دو استاد، یک منشی که سئوالات کلی از قبیل سئوال شماره 4 را پرسید و مسئول هماهنگی بود، و یک نفر دیگر که نفهمیدم چه نقشی داشت(چون ارتباط صوتی بود) بود.
2- این چهارنفر کلا به دنبال تناقض گویی هستند. (کوچکترین مورد). من خودم داشتم 2 جا بابت توضیحات اضافی خودم گیر میفتادم که فکر میکنم به خوبی پوشش دادم (البته فکر میکنم). پس از اصلا سعی نکنید بگید زیاد اطلاعات دارید چون سریعا ممکن دچار تناقض گویی بشید.
کسی میتونه بگه آیا میشد نظرشون رو فهمید یا نه؟ بنظرمن که خیلی سخت بود. چون اونا فقط سئوال میکردن و توضیح با ماست.
ارادت-به امید موفقیت تمام اپلیکنت های ایرانی

سلام دوست خوبم
برداشت من از اپلیکشن شما با توجه به معدلهای نسبتا خوب شما و اینکه رزومه مناسبی هم داشتی و از صبحتهای شما متوجه شدم که تونستی بخوبی سوالات را جواب بدی مثبت هست[img]images/smilies/shy.gif[/img]
اگر نمره زبان شما بالاتر بود و جی ار ای هم بالای 310 بودی می تونستم بگم خیلی شانس دارید ولی در حال حاضر هم امید بخدا موفقیت از ان شماست
بنظرم یک یا دو هفته بگذار بگذرد و بعد با استاد تماس بگیر و انشاله که خبر خوشش را در بخش نتایج پذیرش مشاهده خواهیم کرد[img]images/smilies/heart.gif[/img]

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 22-07-2014

سلام خدمت دوستان عزیز. پس از گذشت یک هفته از مصاحبه بنده استاد گرامی پیام زیر رو به ایمیلم فرستاده:
I am very pleased to inform you that you are shortlisted by our interview and your application has been put forward to A*STAR for further processing. A*STAR will inform you about the next steps later.

Congratulations on the successful first step!
مثکه باید خوشحال باشم، ولی عین آدم چرا نمیگن بصورت نهایی قبول شدم یا نه؟؟!!
یعنی قراره بازم مصاحبه داشته باشم؟ مثلا حضوری؟
(فکرکنم دانشگاه ام آی تی هم برای پذیرش افراد انقدر مکافات و مصاحبه نداشته باشه!)
از دوستان صاحب نظر خواهشمنداست اظهار نظر نموده و خانواده ای را از نگرانی دربیاورند!!
ارادت

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - Shihan - 22-07-2014

(11-07-2014, 11:42 AM)'aminjvd' نوشته: با رزومه ای که دارم فکر میکنم دانشگاه های حدود رتبه 200 امریکا قبول بشم (برای fall 2015). خیلی حس عجیبی دارم برم امریکا! این فکرم اشتباست؟ شما باشید به فرض وجود یک گزینه از امریکا چکار میکنید.
از جواب پرمحتواتون ممنونم.

(22-07-2014, 06:19 PM)'aminjvd' نوشته: سلام خدمت دوستان عزیز. پس از گذشت یک هفته از مصاحبه بنده استاد گرامی پیام زیر رو به ایمیلم فرستاده:
I am very pleased to inform you that you are shortlisted by our interview and your application has been put forward to A*STAR for further processing. A*STAR will inform you about the next steps later.
Congratulations on the successful first step!
مثکه باید خوشحال باشم، ولی عین آدم چرا نمیگن بصورت نهایی قبول شدم یا نه؟؟!!
یعنی قراره بازم مصاحبه داشته باشم؟ مثلا حضوری؟
(فکرکنم دانشگاه ام آی تی هم برای پذیرش افراد انقدر مکافات و مصاحبه نداشته باشه!)
از دوستان صاحب نظر خواهشمنداست اظهار نظر نموده و خانواده ای را از نگرانی دربیاورند!!
ارادت

دوست عزیز
تبریک به خاطر مرحله اول، برای شما پس از این مصاحبه دعوت به مصاحبه سینگا ارسال خواهد شد، که باید برای بخش دوم مصاحبه به سنگاپور مراجعه کنید و در اونجا مصاحبه میشید کلیه هزینه سفر توسط سینگا پرداخت خواهد شد. 
البته عرض کنم بیشتر این مباحث حول اشنایی با رشته، دانشگاه و اینده کار و تحقیق شماست. تقریباً میتونم بگم نتایج پذیرش و بورس شما بالای 90% اوکی هست.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 03-08-2014

الان حدود دو هفته میگذره هنوز خبری از دعوت به مصاحبه ی سینگا نیست. چندوقت طول میکشه تا دعوت نامه بفرستن؟
من از یکی از استادام توی Georgia Tech پرسیدم از NTU تعریف کرد.
از دانشگاه هایی مثل arkansas، kansas state، wayne state و ... بهتر میدونست. نظر شما چیه؟
(شاید چون پروژه مشترک با جورجیا و ام آی تی انجام میده)

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - Shihan - 03-08-2014

(03-08-2014, 05:44 PM)'aminjvd' نوشته: الان حدود دو هفته میگذره هنوز خبری از دعوت به مصاحبه ی سینگا نیست. چندوقت طول میکشه تا دعوت نامه بفرستن؟
من از یکی از استادام توی Georgia Tech پرسیدم از NTU تعریف کرد.
از دانشگاه هایی مثل arkansas، kansas state، wayne state و ... بهتر میدونست. نظر شما چیه؟
(شاید چون پروژه مشترک با جورجیا و ام آی تی انجام میده)

شما جواب شورت لیستت اومد؟ اصولاً بین 7-8 اگوست باید اعلام بشه. و ایمیل از طرف سینگا برای دعوت به مصاحبه اعلام بشه. اگر تا اون زمان هم چیزی به دستت نرسید باید ازشون سوال بپرسی. 
دانشگاه صنهتی نانیانگ بسیار قوی است و تنها در سنگاپور خوب روی این دانشگاه و NUS تمرکز ویژه میشه و نمیشه با اون دانشگاهها نامبرده مقایسه کرد.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 04-08-2014

(03-08-2014, 10:19 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
شما جواب شورت لیستت اومد؟ اصولاً بین 7-8 اگوست باید اعلام بشه. و ایمیل از طرف سینگا برای دعوت به مصاحبه اعلام بشه. اگر تا اون زمان هم چیزی به دستت نرسید باید ازشون سوال بپرسی. 
دانشگاه صنهتی نانیانگ بسیار قوی است و تنها در سنگاپور خوب روی این دانشگاه و NUS تمرکز ویژه میشه و نمیشه با اون دانشگاهها نامبرده مقایسه کرد.

یک هفته بعد از مصاحبه اسکایپ، 2 هفته پیش استادم میل زد که شورت لیست نهایی شدم. گفت منتظر سینگا بمونم. گفت توی سپتامبر باید بریم برای مصاحبه. حالا بده یه ایمیل به سینگا بدم بپرسم چه زمانی خبرمون میکنن یا منتظر بمونم؟