آکادمیا کافه
نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- انجمن: تحصیل در سنگاپور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)
+----- موضوع: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - Shihan - 27-12-2013

(27-12-2013, 10:48 AM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام دوستان
دز فرم بورس سینگا فیلدی به به نام carreer هست که سوال زیرو داره:
What are your career aspirations?     چی باید جواب داد؟

منظورش اینه که برای چه دوره/مقطعی قراره اقدام کنید. فوق یا دکتری

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - M1KE - 27-12-2013

منظور از career برنامه هایی هست که شما برای آینده در سر دارید. البته اینکه می خواهید برای چه مقطعی اقدام کنید هم یکی از اهداف کوتاه مدت هست با این حال به نظرم در اینجا بیشتر منظور اهداف بلندمدت تر و برنامه هایی هست که شما پس از تحصیل در دوره موردنظر به دنبالش هستید. برای نمونه اینکه دوست دارید در اون زمینه کار کنید یا اینکه وارد مرکزهای پژوهشی بشین و یا اینکه مشغول تدریس در دانشگاه بشین و مواردی از این دست. در واقع با آوردن عبارت aspirations در کنار اون بیشتر دنبال این هستند که بدونند شما چه آمال و آرزوهای شغلی و حرفه ای رو در آینده در سر دارید.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - ahmadpashaei - 27-12-2013

(27-12-2013, 12:33 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
منظورش اینه که برای چه دوره/مقطعی قراره اقدام کنید. فوق یا دکتری

با تشکر از پویا و مایک عزیز.من هم به نظرم بیشتر هدف بلند مدت رو می خوان. آخه اگر هدف دوره باشه 1-چرا از این کلمات استفاده کرده؟ و 2- بورس سینگا direct Ph.D هست و گفته که ما دوست داریم دانشجوهامون رو تا آخر نگه داریم(یعنی ناراحتی خودشون رو از ترنسفر به دانشگاه های دیگه در پایان یک یا دوسال اول معادل ارشد اعلام کردن)
جمع بندی: الان با حرفایی که زدیم اینکه برای اهداف بلند مدت بیشتر جمله بنویسم خوبه؟یچیزی مثل سطرهایی از sop؟

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - M1KE - 27-12-2013

البته این رو اشاره کنم که من تقلب کردم و رفتم فرم SINGA رو نگاه کردم و پست قبلی رو نوشتم! بخش مربوط به اینکه اهداف تحصیلی تون چی هست بعد از بخش career و با عنوان Education Plans هست. بدون دونستن اینکه چنین بخشی وجود داره یه مقدار مبهم هست که منظورش اهداف کوتاه مدت هست یا بلند مدت.

یکی از مشکلاتی که کشورهایی اینچنینی دارند همین موضوع هست که اشاره کردین که فرد ممکنه در اواسط تحصیل از دانشگاه های آمریکا یا کانادا پذیرش بگیره و تحصیلش رو نیمه تمام رها کنه. به همین دلیل در مورد اهداف بلندمدت فرد می پرسند که تا حدی متوجه بشوند چه چیزی در سر دارند.

با این توصیفات به نظرم شبیه به SOP یک سری توضیحاتی بدهید که مثلا دکترایی که قراره بگیرید در ایران خیلی شناخته شده و معتبر هست و اینکه قصد دارید بعد از اتمام دکترا در سنگاپور به ایران برگردید و به کارهای پژوهشی یا تدریس در دانشگاه مشغول بشین. خودتون می تونید یک مقدار جملات رو بیشتر توضیح بدهید و به اصطلاح شاخ و برگ بدهید.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - ahmadpashaei - 31-12-2013

با سلام
این بورس سینگا خیلی دنگ و فنگ داره و پر کردن فرم آنلاینش خیلی موارد مفصلی می خواد من بیشترش رو آماده کردم که اکروز هم آخرین روزه پس لطفا کمک کنید. کسی اطلاع داره که اگر در این فرم که اجباریه proposed research area/topic و proposed supervisor&research project up to 3 رو بنویسیم پر کردن فیلد significance&aims of topic چقدر ضروریه؟آخه خیلی دید ندارم بخوام توضیح درخوری بدم و در ضمن مهمتر اینکه من چند ساعت فقط وقت دارم.تا 3000 کلمه هم برای نوشتن مجازه و نشون میده که باید زیاد نوشت و من وقت ندارم.کسی تجربه داره؟

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - M1KE - 31-12-2013

به نظرم از جمله هایی که در SOP یا مقاله ها یا پایان نامه تون و موارد مشابه هست کمک بگیرید و به هر حال یک توضیح مختصری بدهید و خالی نگذارید. خیلی نیازی نیست روی انتخاب واژه ها و غلط های گرامری حساسیت به خرج بدهید فقط غلط های خیلی بزرگ نداشته باشه ولی منظور و مقصود رو رسونده باشه. به هر حال در اینجا صحبت رقابت هست و این نوع بورس ها هم به کسانی داده میشه که یک برنامه ای داشته باشند و اگر صرفا یک سری مشخصات رو پر کنید و این بخش ها رو کامل نکنید ممکنه کل زحمت تون از بین بره. اگر خیلی روی اشکالات کوچک وقت نگذارید فکر می کنم فرصت کنید.

اینطور که من دفعه قبل نگاه کردم فیلدهای اجباری رو با علامت ستاره نشون داده بود و بدون پر کردن اونها نمی شد به بخش بعدی رفت در نتیجه طبیعی هست که اولویت رو روی فیلدهای اجباری و ستاره دار بگذارید که دست کم بتونید اون رو بفرستید.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - alishadboys - 31-12-2013

سلام..
من دانشجوی سال اخر پزشکی در ارمنستان هستم..میخواستم بدونم برای گرفتن تخصص در سنگاپور چه مدارکی لازم هست یا چه امتحان هایی برای ورودی لازم هست که بدم؟لطفا منو راهنمایی کنید...تشکر

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - ahmadpashaei - 01-01-2014

(31-12-2013, 10:08 PM)'alishadboys' نوشته: سلام..
من دانشجوی سال اخر پزشکی در ارمنستان هستم..میخواستم بدونم برای گرفتن تخصص در سنگاپور چه مدارکی لازم هست یا چه امتحان هایی برای ورودی لازم هست که بدم؟لطفا منو راهنمایی کنید...تشکر

سلام.خوش آمدین به سایت
راستش بورسیه های سنگاپور برای رشته های غیر پزشکی هست.البته بهتره خودتونم جستجو رو شروع کنید شاید بئرسی باشه براش ولی سینگا که نداره.

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - aminjvd - 11-07-2014

سلام به دوستان. کسی هست در مورد مصاحبه سینگا اطلاعاتی داشته باشه؟
دیشب یکی از استادای دانشگاه نانیانگ سنگاپور (فکرکنم اصلا تو لیست استادای سینگا انتخابش نکرده بودم!!) بهم ایمیل زد که تو برای سینگا اپلای کرده بودی. توی زمینه های زیر علاقمند به کار هستی یا نه. از اونجایی که اون زمینه های که مطرح کرده بود تقریبا با کار من یکسان بود، گفتم بله. اونم کلی به وجد اومد و یه قرار مصاحبه پای اسکایپ برای هفته بعد برام گذاشت. بنظرتون اوکی میشه؟ (برای دکتری مهندسی صنایع)
یه آماری ازش گرفتم مثکه موقع مصاحبه قراره همزمان چهارتا استاد مصاحبه کنن!! چندنفر به یه نفر؟!
ممنون

RE: نحوه پذیرش و مدارک لازم برای دانشگاههای سنگاپور - saaaaam - 11-07-2014

(11-07-2014, 11:05 AM)'aminjvd' نوشته: سلام به دوستان. کسی هست در مورد مصاحبه سینگا اطلاعاتی داشته باشه؟
دیشب یکی از استادای دانشگاه نانیانگ سنگاپور (فکرکنم اصلا تو لیست استادای سینگا انتخابش نکرده بودم!!) بهم ایمیل زد که تو برای سینگا اپلای کرده بودی. توی زمینه های زیر علاقمند به کار هستی یا نه. از اونجایی که اون زمینه های که مطرح کرده بود تقریبا با کار من یکسان بود، گفتم بله. اونم کلی به وجد اومد و یه قرار مصاحبه پای اسکایپ برای هفته بعد برام گذاشت. بنظرتون اوکی میشه؟ (برای دکتری مهندسی صنایع)
یه آماری ازش گرفتم مثکه موقع مصاحبه قراره همزمان چهارتا استاد مصاحبه کنن!! چندنفر به یه نفر؟!
ممنون

دوست خوبم مبارکه
ببینید وقتی استادی شما را دعوت به مصاحبه کرده یعنی از رزومه و توانایی های علمی شما خوشش امده و این چهار نفر که می فرمایید معمولا دو نفر استاد هستند که شما را برای پروژه خودشون پسند کردن و یکنفر از شورای دانشکده که معمولا ارزیاب بی طرف هست و نفر اخرم از بخش پذیرش هست که احتمالا شما را روانشناسی می کند که هدفت چی هست ایا پتانسیل کارگروهی و تحصیل را داری؟
1- استادی که فرمودی در مورد کارهایی که انجام دادی مثلا مقالاتت احتمال زیاد چند سوال ریز و تخصصی می پرسد که ببینه چند مرده حلاجی
2- استاد دیگر هم در مورد پروژه مد نظر دانشگاه و موضوعی مشترک مورد علاقه شما با استاد سوالاتی تخصصی می پرسد
3- بنظر من نفر سوم و چهارم در مورد برنامه کاری و زندگی ایندت و چرا این دانشگاه را انتخاب کردی و چرا این کشور سوال می کنند 
بنظر من الان برو تک تک اجزای رزومت را مرور کن نکات + ان را یاد داشت کن و اماده مصاحبه باش + تا می توانی در مورد پروژه های در دست کار دانشگاه و استاد مربوطه اطلاعات جمع کن و اگر می خوای رو استاد اثر ++ بگذاری یکی دو سوال توپ[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] بقول دوستان اماده کنید از ایشان بپرسید که متوجه انگیزه بالای شما برای تحقیق بشود
شاد باشید