آکادمیا کافه
سوالها در مورد زندگی و مهاجرت به اروپا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: سوالها در مورد زندگی و مهاجرت به اروپا (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

سوالها در مورد زندگی و مهاجرت به اروپا - ForeverBlue - 23-06-2013

در این تاپیک میتوانید سوالهای خود درباره زندگی در کشورهای مختلف اروپایی را مطرح نمایید.

[برش] ForeverBlue - مشاوره در امور کار و زندگی کشورهای اروپایی - nanock - 31-08-2013

با سلام،
به نظرتون از اول شروع واسه اپلای تا حدود یک ماه بعد از سکونت فقط در اروپا(حالا یک کشور رو که بیشتر آشنایی دارین) چقدر پول لازمه؟ فرض کنید بشه بورسیه گرفت از مقصد. در ضمن توی رشته برق و واسه مقطع دکترا...
با تشکر

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - ForeverBlue - 31-08-2013

(31-08-2013, 12:48 PM)'nanock' نوشته: با سلام،
به نظرتون از اول شروع واسه اپلای تا حدود یک ماه بعد از سکونت فقط در اروپا(حالا یک کشور رو که بیشتر آشنایی دارین) چقدر پول لازمه؟ فرض کنید بشه بورسیه گرفت از مقصد. در ضمن توی رشته برق و واسه مقطع دکترا...
با تشکر

سلام و خوش آمدید به این فروم [img]images/smilies/smile.gif[/img]
به کشور و شهر بستگی داره. مثلا در سوئد هزینه اجاره یک سوئیت دانشجویی ساده (با آشپزخانه مشترک یا دارای آشپزخانه در اتاق) در  استکلهلم یا گوتنبرگ بین 3000 تا  4000 کرون یا بالاتر است. هزینه زندگی و خوراک و رفت و آمد و ...  هم حداقل در حد 2000 کرون در نظر بگیرید. در شهرهای کوچکتر هزینه کم تر است. خیلی مهم که شما اول کشور مورد نظرتون را انتخاب کنید.

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - US2014 - 15-09-2013

سلام پاتریک جان
من فردا مصاحبه ی کاری واسه یه شرکتی تو انگلیس دارم
البته من نمی دونم هنوز مال دکتراست یا صرفا کاره! خجالت کشیدم از استاده بپرسم که یه وقت فکر نکنه شوتم،
مصاحبه تلفنیه به نظرت ممکنه چه سوال هایی بپرسن؟
حقوقی که می دن 25000 پوند و 4000 پوند برای خرج training
این حقوق واسه زندگی تو انگلیس خوبه؟
ممنونم از راهنمایی هات

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - ForeverBlue - 15-09-2013

درود
سوالتون ناواضحه. قراره کار کنید یا درس بخونید؟ کدام شهر قراره زندگی کنید؟ اصلا قراره برای چه شغلی مصاحبه شوید؟ پاره وقت است یا تمام وقت؟

انگلستان شهر تا شهر هزینه اش متفاوته. بعد باید ببینید چقدر مالیات قراره بدید (کلا هرچقدر درآمد بالاتر برود، مالیاتی که میدهید هم درصد بیشتری از حقوق شما را خواهد گرفت) 
برای محاسبه حداقل درآمدی که باید داشته باشید میتوانید اینجا را ببینید.

در مورد مصاحبه تلفنی تقریبا همون چیزهایی که اینجا نوشتم رو خوب بخونید و براش پاسخ آماده کنید.

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - US2014 - 16-09-2013

نقل قول:'ForeverBlue' pid='43667' dateline='1379268160'
درود
سوالتون ناواضحه. قراره کار کنید یا درس بخونید؟ کدام شهر قراره زندگی کنید؟ اصلا قراره برای چه شغلی مصاحبه شوید؟ پاره وقت است یا تمام وقت؟
انگلستان شهر تا شهر هزینه اش متفاوته. بعد باید ببینید چقدر مالیات قراره بدید (کلا هرچقدر درآمد بالاتر برود، مالیاتی که میدهید هم درصد بیشتری از حقوق شما را خواهد گرفت) 
برای محاسبه حداقل درآمدی که باید داشته باشید میتوانید اینجا را ببینید.
در مورد مصاحبه تلفنی تقریبا همون چیزهایی که اینجا نوشتم رو خوب بخونید و براش پاسخ آماده کنید.

ممنونم
من واسه یه پوزیشن دکتری اقدام کردم که انگار فاندش رو قراره یه شرکت تقبل کنه  که اینجوری که گقتن دانشگاه 8000 پوند می ده و اون شرکت 25000+4000 پوند می ده
شهرش اسکاتلنده
این واسه هزینه های اونجا خوبه؟
نمی دونم قراره چقدر مالیات بپردازم
ممنونم از لینک های مفیدتون
نمی دونم اینجوری تمام وقت به حساب می آید یا پاره وقت، اما به نظرم تمام وقت باشه

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - soilman - 17-09-2013

با اجازه ی foreverblue عزیز
در مورد این مبلغ فکر کنم کافی باشه برای یه سال و شاید اضافه هم بیاد
چون تا جایی که اطلاع دارم مبلغ حقوق سالیانه برای مهندسین فارغ التحصیل از 20 هزار به بالاست 
از استاد خودتان یا فرد مربوطه سوال کنید و اونها شما رو هدایت می کنند
لینک های زیر رو چک کنید:

http://www.scottishcityguide.com/cost-of-living-in-scotland/4556912555

http://www.talentscotland.com/workers/live-and-work/money-and-banking/cost-of-living.aspx
(17-09-2013, 02:58 PM)'ForeverBlue' نوشته:
یعنی 37.000 پوند برای یکسال؟ 
واقعیت اینه که در مورد انگلستان اطلاعات دقیقی ندارم و  پیشنهاد میکنم اطلاعات دقیق تری از استادتان بگیرید.

[برش] ForeverBlue - مشاوره در امور کار و زندگی کشورهای اروپایی - مهرنوش - 22-09-2013

سلام.
شوهر من قصد داره از طریق بلو کارت برای المان اقدام کنه مهندس برق هستند و با تجربه بالا.. ولی مهمترین نکته پیدا کردن کار هست که ظاهرا باید حداقل 48000 یورو در سال باشه.ظاهرا در آلمان حداقل حقوق برای اول کار 30000 تا است.آیا با این وجود احتمال پیدا کردن کار هست و اینکه چه نکاتی رو برای پیدا کردن کار رعایت کنیم.
سوال دوم برفرض پیدا کردن شغل با این حقوق میشه مخارج یه زن و شوهر و بچه کوچک رو تامین کرد.با احتساب هزینه مسکن و لوازم اولیه و....
با تشکر از پاسختون.

RE: ForeverBlue - مشاوره در امور گذرنامه، مهاجرت به اروپا، خروج از کشور، کار در سوئد - ForeverBlue - 22-09-2013

(22-09-2013, 12:28 AM)'مهرنوش' نوشته: سلام.
شوهر من قصد داره از طریق بلو کارت برای المان اقدام کنه مهندس برق هستند و با تجربه بالا.. ولی مهمترین نکته پیدا کردن کار هست که ظاهرا باید حداقل 48000 یورو در سال باشه.ظاهرا در آلمان حداقل حقوق برای اول کار 30000 تا است.آیا با این وجود احتمال پیدا کردن کار هست و اینکه چه نکاتی رو برای پیدا کردن کار رعایت کنیم.
سوال دوم برفرض پیدا کردن شغل با این حقوق میشه مخارج یه زن و شوهر و بچه کوچک رو تامین کرد.با احتساب هزینه مسکن و لوازم اولیه و....
با تشکر از پاسختون.

درود
در آلمان برای شغلهای مهندسی و فنی، درآمد از ماهیانه 3000 الی 5000 و در مواردی تا 5500 یورو نیز متغیر است. عواملی ماند سابقه کار  (بسیار مهم است) و تحصیلات (این مورد نیز اهمیت زیادی دارد) و دانش فنی و سایر qualification ها کاملا موثرند. همچنین بستگی دارد در چه صنعتی مشغول به کار شوند.

کلا در کشورهای غیر انگلیسی زبان، کارفرماها حساسیت بسیاری بر روی یادگیری زبان آن کشور دارند و معمولا تا زمانی که نتوانید به زبان آن کشور (در اینجا آلمانی) صحبت کنید عملا شانس چندانی برای کاریابی ندارید (مگر در شرکتهای بسیار بزرگ که نیروی انگلیسی زبان نیز بتواند برخی امور را برایشان انجام دهد)

این حقوق برای گذران زندگی کافی و مناسب است. ضمن این که با داشتن یک کار رسمی و پرداخت مالیات میتوانید وام های مناسبی نیز بگیرید که در ابتدا بتوانید لوازم اولیه منزل و زندگی را تامین کنید.

البته باز هم عرض میکنم، کار پیدا کردن در کشورهای اروپایی کلا کار سختی است.

[برش] اتحادیه ها، حقوق بیکاری، بیمه بیکاری و .. در سوئد - rambod - 14-12-2013

با درود
سوالی داشتم من3 ماه اومدم سوئد.اقامتم بر اساس سامبو هستش والان کلاسهای SFI میرم قراره برم مصاحبه اداره کاریابی به بچه های دیگه کلاس 6500 کرون در ماه میدن که اکثرشون پناهنده هستن...ایا این قانون شامل منم میشه؟(قانون جا افتادن در بازار کار 2010:197که 24 ماهه فقط)؟ مثل اینکه نباید مدارک دانشگاهیمون رو نشون بدیم ؟اگه ممکنه توضیح بدید یا دوستانی که تجربه دارن و شرایطشون مثل منه بگن که قضیه چیه کلا؟؟ اینجا نوشته ولی به بعضیا که شرایطشون مثل من بوده وخانم بودن تعلق نگرفته!!
http://www.arbetsformedlingen.se/download/18.276a6e4712dc3d994a680001551/etableringsers-pers.pdf

با تشکر rambod