آکادمیا کافه
چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - bahar456 - 15-02-2016

سلام ببخشید منظور از financial aid توی جمله زیر همون اسکالرشیپ یا فلوشیپه؟

Financial aid is available for domestic graduate students by filing a Free Application for Federal Student Aid.
We do not have financial aid for international students. A graduate assistantship may be available in your department. An assistantship provides a .stipend along with reduced tuition. Please contact your department regarding the availability of assistantships.

مگه معمولا اینجوری نیست که وقتی assistantship میدند، کل tuition ، ویو میشه؟ میشه بیشتر توصیح بدین در مورد اینکه فاند این دانشگاه خوبه یا خیر در مقایسه با اکثر دانشگاههای آمریکا
ممنننننووون

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Faezeh_M - 15-02-2016

(15-02-2016, 11:08 PM)bahar456 نوشته: سلام ببخشید منظور از financial aid توی جمله زیر همون اسکالرشیپ یا فلوشیپه؟

Financial aid is available for domestic graduate students by filing a Free Application for Federal Student Aid.
We do not have financial aid for international students. A graduate assistantship may be available in your department. An assistantship provides a .stipend along with reduced tuition. Please contact your department regarding the availability of assistantships.

مگه معمولا اینجوری نیست که وقتی assistantship میدند، کل tuition ، ویو میشه؟ میشه بیشتر توصیح بدین در مورد اینکه فاند این دانشگاه خوبه یا خیر در مقایسه با اکثر دانشگاههای آمریکا
ممنننننووون

سلام

financial aid همون طور که خود دانشگاه هم گفته برای دانشجویان اینترنشنال نیست. برای شما assistantship هست که ممکنه کل هزینه رو کاور نکنه...

چون مشخص نیست کدوم دانشگاه هست، وصحبتی هم از مبلغ نشده بنابراین راهنمایی درمورد مناسب بودن فاند معنایی نداره......

موفق باشید

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - automotive - 15-02-2016

@Torkan
@bahar456
@Matinking
با سلام،
دوست عزیز، این متن اشاره ی مستقیمی به بورسیه ی دولتی فدرال FAFSA داره که توضیحات کامل رو در لینک زیر مشاهده کنید
کمک هزینه تحصیلی FAFSA
بهتر هستش آقای ترکان در این مورد پاسخ بدهند، اما در اینجا دانشگاه به وضوح گفته که کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی ندارد و فقط برای کاهش شهریه شرایظی رو در نظر گرفتند.
منظور از Financial Aid در این قسمت رو من نمیدونم،
والا من نباید اصلا این پست رو میذاشتم ( به دلیل تجربه کم ) اما دانشگاهی که بخواهد فاند بدهد، مثل لینک زیر
http://www.me.vt.edu/academic-programs/graduate-program/financial-opportunities/graduate-teaching-assistantships/
عملا و علنا اعلام میکنه آی آقایون و خانوم های محترم! من TA میدهم با ماهی فلان قدر دلار که در لینک بالا برای رشته ی مکانیک دانشگاه ویرجینیا مشخص هستش،

اگر اطلاعات اشتباه هستش دوستان اصلاح کنند که مدیون کسی نشیم.
با احترام
automotive

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Matinking - 16-02-2016

(15-02-2016, 11:28 PM)automotive نوشته: @Torkan
@bahar456
@Matinking
با سلام،
دوست عزیز، این متن اشاره ی مستقیمی به بورسیه ی دولتی فدرال FAFSA داره که توضیحات کامل رو در لینک زیر مشاهده کنید
کمک هزینه تحصیلی FAFSA
بهتر هستش آقای ترکان در این مورد پاسخ بدهند، اما در اینجا دانشگاه به وضوح گفته که کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی ندارد و فقط برای کاهش شهریه شرایظی رو در نظر گرفتند.
والا من نباید اصلا این پست رو میذاشتم ( به دلیل تجربه کم ) اما دانشگاهی که بخواهد فاند بدهد، مثل لینک زیر
http://www.me.vt.edu/academic-programs/graduate-program/financial-opportunities/graduate-teaching-assistantships/
عملا و علنا اعلام میکنه آی آقایون و خانوم های محترم! من TA میدهم با ماهی فلان قدر دلار که در لینک بالا برای رشته ی مکانیک دانشگاه ویرجینیا مشخص هستش،

با احترام
automotive

سلام

- شرایط FAFSA به وضوح بیانگر اون هست که نه تنها برای شما considerable نیست بلکه اصولا از دسته fund های بلاعوض نیست و بیشتر load-based هست...

- دانشگاه ها در اعلان اختصاص fund سه دسته هستند:

1- از ابتدا علنا اعلام می کنند که به همه یا دسته کاملا مشخصی از admitted applicant ها fund اختصاص میدن: این دسته یا خیلی متمولند یا اصولا "فقط" در حد resource هاشون اقدام به recruitment می کنند... مثل بسیاری از دانشگاه های کانادا و دسته ای از دانشگاه های آمریکا...

2- دانشگاه هایی که از عبارات محافظه کارانه در مورد fund استفاده می کنند ولی "تجربه" نشون داده که به خیلی از افراد fund رو اختصاص داده ان... این دانشگاه ها برای اینکه بعدا جایی برای معترض شدن applicant باقی نگذارند، از همون اول اصطلاحا گربه رو دم حجله می کشند و مدعی میشن که اصلا fund نداریم یا روی fund ما خیلی حساب نکنید یا به جد بگردید دنبال منابع خارج از دانشگاه و موارد مشابه... مثل خیلی از دانشگاه های آمریکا... که نتایج fund اونها به همین دلیل تا یکی دو هفته بعد از اعلام نتیجه پذیرش مشخص میشه... نتیجه fund این دانشگاه ها نهایتا می تونه partial fund باشه...

3- دانشگاه هایی که به دسته ای افراد "بنا به تجربه" اصلا fund اختصاص نمیدن... مثل سیاست های دانشگاهی مثل IIT که سالانه نسبت بسیار قلیلی از پذیرفته شده های graduate خودش رو اساسا support کامل می کنه...

در حالت کلی تکلیف دسته اول مشخص هست...
ولی در مورد دو دسته بعدی بهترین استراتژی، مراجعه به آرا applicant های سال های قبل و تصمیم گیری برپایه اونچه نهایتا بر اونها گذشته هست

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - bahar456 - 16-02-2016

(15-02-2016, 11:22 PM)Faezeh_M نوشته: سلام

financial aid همون طور که خود دانشگاه هم گفته برای دانشجویان اینترنشنال نیست. برای شما assistantship هست که ممکنه کل هزینه رو کاور نکنه...

چون مشخص نیست کدوم دانشگاه هست، وصحبتی هم از مبلغ نشده بنابراین راهنمایی درمورد مناسب بودن فاند معنایی نداره......

موفق باشید

سلام ممنون از جوابتون
دانشگاش دانشگاه South Dakota State University  هست.

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - bahar456 - 16-02-2016

(16-02-2016, 09:11 AM)Matinking نوشته: سلام

- شرایط FAFSA به وضوح بیانگر اون هست که نه تنها برای شما considerable نیست بلکه اصولا از دسته fund های بلاعوض نیست و بیشتر load-based هست...

- دانشگاه ها در اعلان اختصاص fund سه دسته هستند:

1- از ابتدا علنا اعلام می کنند که به همه یا دسته کاملا مشخصی از admitted applicant ها fund اختصاص میدن: این دسته یا خیلی متمولند یا اصولا "فقط" در حد resource هاشون اقدام به recruitment می کنند... مثل بسیاری از دانشگاه های کانادا و دسته ای از دانشگاه های آمریکا...

2- دانشگاه هایی که از عبارات محافظه کارانه در مورد fund استفاده می کنند ولی "تجربه" نشون داده که به خیلی از افراد fund رو اختصاص داده ان... این دانشگاه ها برای اینکه بعدا جایی برای معترض شدن applicant باقی نگذارند، از همون اول اصطلاحا گربه رو دم حجله می کشند و مدعی میشن که اصلا fund نداریم یا روی fund ما خیلی حساب نکنید یا به جد بگردید دنبال منابع خارج از دانشگاه و موارد مشابه... مثل خیلی از دانشگاه های آمریکا... که نتایج fund اونها به همین دلیل تا یکی دو هفته بعد از اعلام نتیجه پذیرش مشخص میشه... نتیجه fund این دانشگاه ها نهایتا می تونه partial fund باشه...

3- دانشگاه هایی که به دسته ای افراد "بنا به تجربه" اصلا fund اختصاص نمیدن... مثل سیاست های دانشگاهی مثل IIT که سالانه نسبت بسیار قلیلی از پذیرفته شده های graduate خودش رو اساسا support کامل می کنه...

در حالت کلی تکلیف دسته اول مشخص هست...
ولی در مورد دو دسته بعدی بهترین استراتژی، مراجعه به آرا applicant های سال های قبل و تصمیم گیری برپایه اونچه نهایتا بر اونها گذشته هست

براتون آرزوی موفقیت دارم
سلام خیلی خیلی ممنون از جوابتون. این آرا رو از کجا میشه پیدا کرد. سایتی داره؟ یا اینکه باید دانشجوهای قبلیشو پیدا کرد و ازشون پرسید؟

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Matinking - 16-02-2016

(16-02-2016, 09:28 AM)bahar456 نوشته: سلام خیلی خیلی ممنون از جوابتون. این آرا رو از کجا میشه پیدا کرد. سایتی داره؟ یا اینکه باید دانشجوهای قبلیشو پیدا کرد و ازشون پرسید؟

سلام

در حالت کلی می تونید به وب سایت lab های department هدف سر بزنید و سعی کنید با دانشجویان اونها (البته اگر بهتون جواب بدن) ارتباط برقرار کنید و سوالات کلیتون در این باره رو باهاشون در میون بگذارید...

راه های دیگه ای که البته الزاما همیشه همه اطلاعات مورد نیاز شما رو cover نمیشه مراجعه به منابع و database هایی هست که کمابیش حاوی این اطلاعات هستند.. . مثلا همین سایت.. و موارد مشابهی مثل سایت The Grad Cafe... در این سایت بخشی هست تحت عنوان result search که اگر program مورد نظرتون رو درش جست و جو کنید، در ستون notes بعضا اطلاعات مفید فایده ای بدست خواهید آورد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - iman7 - 16-02-2016

(15-02-2016, 11:28 PM)automotive نوشته: @Torkan
@bahar456
@Matinking
با سلام،
کمک هزینه تحصیلی FAFSA

با احترام
automotive

FAFSA بورس فدرال برای دانشجویان امریکایی هست و دولت اختصاص میده. پس سیاست دانشگاه توش دخیل نیست. و مشخصا به اینترنشنال تعلق نمیگیره.
اون چیزی که به اسم فاند برای ما اینترنشنال ها جا افتاده کمک هزینه هایی هست که دانشگاه یا دپارتمان یا استاد مستقلا به دانشجو میده. این مساله ممکنه از طرف دانشگاه یا نهاد تامین کننده فاند با محدودیت برای دانشجوی بین المللی همراه باشه یا نه. به هر حال سیاست های مفاوتی که دیده میشه از طرف این دوتاس. 
اعلام کردن فاند مثل لینکی که گذاشتیدگاهی دیده میشه و گاهی هم نه و این ناقض اعطای فاند نیست. این فقط اعلام یک سیاست از سیاست های اون دانشگاهه. می بینید که از TA صحبت کرده و نه از RA. (که استاد توش نقش داره)
دانشگاه Wayne state دپارتمان مکانیک  اعلام کرده بود که ما Tuition Waiver نداریم بلکه دانشگاه یه اسکالرشیپ داره که باید برای اون اپلی کرد. یعنی شما ممکنه حذف شهریه رو از دانشگاهبگیری ولی Stipend (حقوق ماهیانه) از طرف دانشگاه نمیدن. ممکنه شما در کنار اون از طرف دپارتمان برنده stipend به صورت TA یا RA بشی. ان فقط سیاست این دانشگاهه معنیش فاند ندادن نیست (البته من ترجیحم اینه که ادم از اول تکلیفشو بدونه نه اینکه پله پله بخواد فاند بگیره)

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - iman7 - 16-02-2016

(15-02-2016, 11:08 PM)bahar456 نوشته: سلام ببخشید منظور از financial aid توی جمله زیر همون اسکالرشیپ یا فلوشیپه؟

ممنننننووون

سلام
همیشه اینطور نیست که حتما کل شهریه رو حذف کنن. ممکنه فقط stipend بدن و شما مسئول دادن شهریه خودت باشی. یا ممکنه شهریه رو حذف کنن اما حقوق ندن و یا حقوق کمتر بدن.
حداکثر حقوق برای داشجو طبق قوانین معادل 20 ساعت درهفته س که میشه نصف ساعت کار رسمی - به همین دلیل گاهی میگن فاند 1/2. بعضی وقتا به ازای 10 ساعت فاند میدن که مشه فاند 1/4. مثلا یادمه Southern Illinois University Edwardsville  از این فاند های 1/4 به دانشجوهای ارشد میداد. فکر کنم ماهی 700-800 دلار میشد در حالیکه فاند کامل (همون 1/2) ماهی 1500 تا میشد.
کلا باید دید افر دقیقا چه چیزی رو پوشش میده تا نظر داد. فلوشیپ ممکنه حذف شهریه و حقوق کامل رو پوشش بده ممکن هم هست نه.

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - parsley - 06-02-2017

دوستان سلام.
من می خوام یک سئوال ریشه ای مطرح کنم که البته شاید مبتدی هم به نظر بیاد (به نظر می رسه مباحث پایه همیشه با مبتدی در رابطه باشن).
سئوال من درباره یک ابهامه و اون اینکه مگر اینطور نیست که در کشورهای خارجی (به غیر از جهان سوم)، تحصیل و تحقیق رابطه نزدیکی دارند و استاد راهنما درواقع دانشجوی دکتری رو برای پیشبرد تحقیقش استخدام می کنه؟ پس نمی شه گفت که همواره حقوقی وجود داره؟ یعنی کمک هزینه تحصیلی تلویحا در دل پذیرش دوره دکتری وجود داره؟ حالا شاید کمک های بیشتر و فوق العاده برای دانشجویان با شرایط خاص هم وجود داشته باشه؟
ممنون می شم اگر رفع ابهام کنید...