آکادمیا کافه
DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! (/Thread-DS-160-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%8C-barcode-%D9%88-Personal-Information)

DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - heisenberg7 - 02-05-2014

سلام!
این اولین تاپیک از مجموعه تاپیک های پر کردن DS-160 با جزئیات خفن کامل هست!

1. به این صورت که هر section جدا سازی شده....

2. تمام سوالات هر سکشن به دقت جواب داده شده....

3. در انتها تمام سوالات متداول آمده!

4. بحث و پرسش مربوط به هر سکشن تو تاپیک مربوط به خود همون سکشن مطرح میشه و گم و گور نمیشید!

5. سوالات مرتباً چک می شه و اگر ابهامی باشه تو توضیحات آورده شده Update میشه و نهایتاً به سوالات متداول اضافه میشه!

6. تمام سوالات برای انواع رایج ویزاهای B.. F... H... J.... جواب داده میشه!

آماده کردن این guide زمان زیادی میبره ... برای همین اگر عجله دارید از این استفاده نکنید!

برای شروع سعی میشه خیلی خلاصه باشه تا زمان زیادی نبره!

سوالات رایج - heisenberg7 - 02-05-2014

رایج ترین سوالاتی که میشه این 9 تا هستند! قبل از طرح هر سوالی این 9 تا رو بخونید:

1. آیا فقط باید برای خودم پر کنیم؟! یا برای همراهانم هم پر کنم!؟

شما نه تنها باید برای خودتون این فرم رو پر کنید... بلکه باید برای تک تک همراهان خود که با شما به جلسه مصاحبه میان هم پر کنید! حالا فرض کنید یک نوزاد 1 روزه هم داشته باشید! باید براش این فرم رو پر کنید و هزینه اش رو هم پرداخت کنید.. برای سفارت های مختلف سیاست های مختلفی هست... مثلاً خیلی کشور ها فرزندان از یک سن به پایین رو معاف می کنند از حضور در جلسه ویزا... ولی برای ایرانی ها شما محکوم هستید که نوزاد یک ماهه رو هم ببرید!

2. آیا مهمه برای کدوم کشور پر کنم؟

بعله خیلی هم مهمه! اگر برای دبی پر کنید و با فرمی که برای دبی پر شده برید آنکارا احتمال زیاد به جلسه ویزا راه نمیدن شما رو و میگن برید دوباره برای آنکارا پر کنید! نمونه اش کم دیده نشده!

خود سایت DS-160 به طور واضح میگه که میتونید برای سفارت X پر کنید ولی برید سفارت Y! ولی مواردی بوده که سفارت قبول نکرده و گیر داده برای خود سفارت Y جداگانه پر کنید! برای همین شما هم ریسک نکنید! هیچ بهونه ای دست سفارت ندید!
نقل قول:What happens to my DS-160 if I select a U.S. Embassy or Consulate where I will be applying for my visa, but end up making an interview appointment instead at another U.S. Embassy or Consulate?
The Embassy or Consulate at which you actually apply should be able to access your form using the barcode on your DS-160 confirmation page, which you must bring to the visa interview. For example, a business traveler intends to apply for his visa at the U.S. Embassy in City X, so he selects City X as the location where he will submit his application when he completes his DS-160. He then has an urgent reason to travel to City Y on business. Because there is a U.S. Consulate in City Y, he schedules an appointment for a visa interview there, using the barcode from his completed DS-160 application for appointment scheduling. The U.S. Consulate in City Y is able to accept his DS-160 even though it lists the U.S. Embassy in City X as the location where he originally intended to submit his application.

3. تو لیست کشور ها ایران نیست! چی کار کنم!؟

مگه قراره باشه؟! شما باید برای کشوری که به سفارت آمریکا در اون میرید پر کنید!

4. به فارسی پر کنم؟!

نه عزیزم! به اینگلیسی پر کنید!

5. من پارسال رفتم ویزا گرفتم/ یا ریجکت شدم! میشه از DS-160 قبلی استفاده کنم؟!

جواب کلی یک نه محکم هست... گرچه میشه از اطلاعات قبلی استفاده کرد برای این که سریع تر پر کنید فرم رو! قلق داره... جلوتر میگم!

6. حال ندارم همش رو یه ضرب پر کنم! میتونم نصفش رو الان پر کنم بقیه اش رو بعداً؟

بعله میشه ولی توصیه میشه یک ضرب پر کنید و سابمیت کنید! چون گاهی اوقات به خاطر مشکلات سیستم DS-160 میپره و دیگه قابل بازیابی نیست و مجبورید از اول پر کنید!

7. آقا بد بخت شدم. confirmation page رو گم کردم. باید از اول وقت بگیرم؟!

نه میتونید retrieve کنید و دوباره confirmation page رو ببینید!

8. DS-160 رو سابمیت کامل کردم و وقت هم گرفتم! اما میخوام عوضش کنم! حالا چی کار کنم؟ وقتم میپره؟! باید دوباره پول بدم!؟

نه عزیزم! شما جدید رو پر کنید... بعد که تموم شد به تاپیک 0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) مراجعه کنید و قسمت رفع اشکالات رایج رو از فهرست برای حل مشکل تعویض DS-160 بخونید!

9. آقا من میخوام از option... پر کردن family application استفاده کنم.... یا خواستم بکنم یادم رفت.. و نکردم! بدبخت شدم؟!

نه! اصلاً مهم نیست.. اون فقط کمک می کنه یه سری فیلد ها رو مثل آدرس همسر پر می کنه براتون... از 0 هم پر کنید مشکلی نیست... از اون هم استفاده کنید مشکل نیست! کلاً اگر family application پر نکنید هیچ گونه مشکلی نمیخورید! خیالتون راحت.

انتخاب Browser مناسب! - heisenberg7 - 02-05-2014

قبل از این که شروع کنم اول ببینید Browser شما چیه!

اگر جزء دوستانی هستید که هنور از Browser های فوق پیشرفته مثل Internet Explorer استفاده می کنید توصیه ام به شما اینه که برای پر کردن فرم DS-160 از یه Browser غیر پیشرفته مثل Chrome یا Firefox استفاده کنید! آخه تکنولوژی آمریکایی ها هنوز اونقدر پیشرفت نکرده و ممکنه تو پر کردن فرم به مشکل بخورید!

اگر واقعاً هنوز از Internet Explorer استفاده می کنید بدون شک جزء اون دوستانی هستید که شانس ویزای مالتی خفن بالا دارید.. مثل دوستایی که از سیستم USVISA-INFO.com سعی می کنند به جای وقت های آبی... وقت های سفید رو بگیرند!! خلاصه از ما گفتن بود!

نقل قول:توضیح: Internet Explorer مزخرف ترین browser ممکن هست و مشکل ساز میشه! مطالب بالا جهت مزاح بود!

در ضمن وقت های سفید وجود خارجی ندارند! یا پر شدن! یا روز تعطیل هستند! با این وجود خیلی ازدوستان به دنبالشون هستند!

من توصیه ام به شما این دو تا هست:

1. Google Chrome:

https://www.google.com/intl/en/chrome/browser/

یا

2. Firefox:

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

کلاً تا اینجاش رو که خوب اومدید!!

این دو تا رو هم اضافه کنید بدک نیست ضرر نداره...

برید سایت www.p30download.com

بعد این دو تا رو سرچ کنید و برای سیستم دانلود و نصب کنید:

1. Java

بعد لینک اول رو بزنید و Java SE Runtime Environment رو هم 32 بیت هم 64 بیت رو دانلود کنید و نصب کنید! اگر 64 نصب نشد که یعنی سیستمتون 64 نیست!

2. Adobe flash player

اینم معمولاً دو تا option داره که هر دو رو دانلود کنید!

این ها رو بریزید و نصب کنید... 

از اینجا به بعد اگر تو پر کردن فرم به مشکلی خوردید ... مشکل از فرستنده است!!! به گیرنده های خود دست نزنید!!

DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - heisenberg7 - 02-05-2014

خب! از اینجا به بعد سریع میریم سراغ پر کردن فرم:

اول از همه روی لینک زیر کلیک کنید:

https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx

بعد که باز شد چنین صفحه ای میاد:

تصویر 001:

[عکس: 41852335568335865469.jpg]

اولین کاری که میکنید سفارتی که می خواهید توش وقت بگیرید رو انتخاب کنید! مثلاً فرض کنیم میخواهید برید به سفارت دبی... انتخابش کنید!

تصویر 002:

[عکس: 07407226568542892053.jpg]

بعد یه 10 ثانیه صبر کنید!! تا صفحه بعدی به صورت اتوماتیک load بشه! معمولاً کند هست! بعد از چند ثانیه باید چنین چیزی زیرش اضافه شه که عکستون رو چک کنید!

تصویر 003:

[عکس: 91526459250750235213.jpg]

من فرض می کنم که عکستون رو چک کردید و مشکلی نداشته!

برای همین الان دیگه Start an Application رو که فعال شده رو روش کلیک کنید!

صفحه بعدی که وارد میشید به فرم زیر هست:

تصویر 004:

[عکس: 57017867851881238648.jpg]

بالا سمت راست صفحه یک جا نوشته: Your Application ID is

که همون شماره DS-160 هست که برای گرفتن وقت احتیاج دارید! معمولاً به این فرمت هست:

AA00XXXXXX

AA00 ثابت هست!

جای X ها میتونه عدد یا حروف باشه!

این رو یه جای امن بنویسید!

زیرش نوشته: Print Application ID

روش کلیک کنید!! دو صفحه زیر روی همدیگه باز میشن:

تصویر 005:

[عکس: 68930605676665674720.jpg]

تصویر 006:

[عکس: 09476892075158274433.jpg]

روی لیست پرینتر ها کلیک کنید!

اگر پرینتر واقعی دارید که یه پرینت بگیرید!

علاوه بر اون اگر تو لیست پرینتر هاتون اسم Adobe PDF یا One Note یا Microsoft XPS هم هست با اون ها هم یک پرینت مجازی بگیرید که بهتون یک فایل میده! که هر وقت فایل رو باز کنید میتونید شماره خودتون رو ببینید!! این شماره تا یک ماه هست! 

دقت کنید ممکنه بدون دلیل این شماره عوض شه یا بپره! پس خیلی حول نکنید! حتی اگر وقت هم گرفته باشید میتونید از تاپیک  0 تا 100 گرفتن وقت سفارت آمریکا (شامل همه موارد مهم مثل تعویض SEVIS ID, DS-160, Post) قسمت رفع اشکال وقت به خاطر DS-160 درستش کنید! تو خود اون تاپیک توضیح دادم! اصلاً حول نکنید!

بعد از این که Save کردید شماره هم به صورت فایل... هم به صورت پرینتی.. هم به صورت یاداشت تو یه جای امن.... برای رفتن به مرحله بعد باید اون پایین یه سوال امنیتی انتخاب کنید!

تصویر 007:

[عکس: 78992085606391212727.jpg]

خیلی فاز security بر ندارید! حساب بانکیتون نیست... و کسی هم قرار نیست بره DS-160 شما رو بخونه! یه سوالی انتخاب کنید که جوابش یادتون نره! در ضمن spelling رو هم دقت کنید! که بعداً اشتباه نشه یه وقت یه اسمی بدید که با 60 تا spell بشه نوشت!!! بهترینش شماره تلفنه! خودتون میدونید!

بعداً برای دوباره retrieve کردن و باز کردن DS-160 اگر وسط کار بسته باشیدش یا این که مثلاً بخواهید confirmation رو دوباره پرینت کنید به این اطلاعات نیاز دارید.

بعد از انتخاب سوال امنیتی به مرحله بعد برید.

RE: DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - heisenberg7 - 02-05-2014

در قدم بعدی شما وارد یک صفحه جدید میشید!

سمت چپ یک ستون به این صورت میبینید:

تصویر 008:

[عکس: 23458510581948343638.jpg]

این صفحه نشون میده که شما تو چه موقعیتی از پر کردن فرم هستید!

الان تو قسمت Personal 1 هستید... و ما تو این تاپیک فقط Personal 1 و Personal 2 رو پوشش میدیم و برای section های دیگه تاپیک جدا میزنیم!

خود اصل صفحه هم که این هست که چند تا توضیح مهم داره

تصویر 009:

[عکس: 58195218894182740770.jpg]

بالای سمت راست صفحه، نوشته: Application ID که همون Barcode معروف DS-160 هست که بعدها باهاش زیاد کار دارید! مثلاً برای چک کردن وضعیت کلیرنس یا صدور ویزاتون!

پایینش یه OMB Control Number هست که به هیچ دردی نمیخوره!

زیرش یک Expiration Date هست که اگر به خواهید فرم رو به تدریج پر کنید تا اون تاریخ عنوان شده فرصت دارید این کار رو بکنید و بعدش به پاک میشه فرم اگر سابمیت نکرده باشیدش!

یه estimated duration هم زده که 75 دقیقه طول میکشه پر کنید که به نظر زیاده... زرنگ باشید و همه چیز آماده باشه میتونید 20 دقیقه ای کلکش رو بکنید!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

اولین فیلدها پر کردنی عبارتست از:

Surname: که همون فامیلی شما هست!

Given Name: که همون اسم کوچیکتون هست!

دقت کنید که اینجا باید دقیقاً مثل Passport پر کنید! اگر احیاناً spelling نام شما بین پاسپورت و فرم I-20 یا DS-2019 (که برای دانشجویی هاست) فرق می کرد شما باید بر اساس اطلاعات پاسپورت پر کنید و از دانشگاه بخواهید که فرم های I-20 یا DS-2019 شما رو تصحیح کنند!

دقت کنید که شما اصلاً middle name ندارید و اگر مثل "سید علی رضا" هستید همش باید تو Given Name باشه و تو I-20 و DS-2019 هم باید حتماً تو First Name باشه! بنابراین این ایرادات رو هم برطرف کنید حتماً از طریق دانشگاه!

اگر خیلی خفن هستید و زاده خارجه و بلاد فرنگ هستید و middle name دارید مثل: Asghar Junior Maloos! باید Ashgar Junior رو کلش رو تو Given Name بنویسید! یعنی First و Middle با هم میشه Given Name!

برای اطلاعات بیشتر از اسم در I-20 میتونید به این تاپیک مراجعه کنید: تاپیک جامع آشنایی با I-20 (کاربرد هر بند، نکات مهم، توصیه ها، مقدمات گرفتن وقت...) قسمت بند 1
اگر تو Passport اسمتون فاصله داره مثلا: Seyyed Ali Reza... همین طوری بنویسید! اگر هست Seyyed Alireza باز هم مثل پاسپور بنویسید اگر هست Seyyedalireza همین طوری بنویسید! در هر صورت دقت کنید که هیچ تناقضی بین پاسپورت و اسم پر شده تو DS-160 نباشه!!!

اگر پاسپورت ندارید میتونید از این تاپیک راهنمایی بگیرید (گرچه که در این لحظه خبری توش نیست... کاچی به از هیچی!!!):

بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

برای قسمت سوم که گفته:

Full name in native alphabet: کیبورد رو فارسی کنید و اسم کامل خودتون رو به فارسی بنویسید!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

تصویر 010:

[عکس: 36457950592513315947.jpg]

Have you ever used other names i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.?

آیا اسم دیگه داشتید؟!

مثل اون جوک معروفی که طرف اسمش اصغر بوده میکنه اکبر؟!

یا این که فامیلیتون پیش وند پس وند داشته حذف کردید؟!

فامیلتون ضایع بوده الان با کلاس شده؟!

یا طولانی بوده کوتاه شده؟!

اینجا باید Yes بزنید! اصل کار همینه!

شاید بگید اگر Yes بزنم ممکنه کلیرنسم طولانی شه که حرف مزخرفیه! احتمالش کمه! ما که کیسی ندیدیم به خاطر این چیزا طولانی شه... یا به خاطر زمینه تحصیلی طولانی میشه، یا کاری... یا سربازی!! به غیر از این احتمالش خیلی کمه که طولانی شه! برای همین ریسک نکنید و اگر اسم و/یا فامیلتون رو عوض کردید اینجا عنوان کنید! اگر نکنید ممکنه آفیسر 1% ازتون شناسنامه بخواد و تو ترجمه که مینویسه که تغییرات چی بوده!! یا این که اگر ترجمه هم ندید ممکنه چشم آفیسر بخوره! بنابراین اگر عوض کردید بزنید Yes!

در رابطه با احتمال درخواست شناسنامه به عنوان مدرک در مصاحبه، میتونید این پست رو ببینید.

اگر سوالی در رابطه با شناسنامه به عنوان مدرک در جلسه ویزا باقی مونده این تاپیک رو ببینید: شناسنامه (برای مصاحبه در سفارت آمریکا)

این طوری سریع تر به جواب میرسید تا این که سوال های بی ربط زیر این تاپیک بزنید!

یه ذره هم اطلاعات عمومی رو ببریم بالا:

maiden name: میشه برای خانم هایی که قبل از ازدواج یه اسم دارن بعدش یه اسم دیگه! خلاصه شامل ایرانی ها نمیشه!

religious name: یه جورایی شاید مثل اسم در گوشی خودمون باشه که غیر رسمی میزارن! مثلاً طرف اسمش هوشنگه... ولی موقعی که به دنیا میاد میگن بهش ابوالفضل! اصلاً سراغش نرید و عنوان نکنید!

professional name: بیشتر مال هنرپیشه هاست در بلاد فرنگ که دو تا اسم مختلف دارند!

alias: نام مستعار خودمونه! مثل اصغر گلابی، اسی پنجه طلا، امیر گودزیلا، ممد پلنگ، هوشنگ هرکول! اگر دارید هم ننویسید دوستان!!

سوال بعدی اینه:

Do you have a telecode that represents your name?

خالی بزارید که شامل ماها نمیشه! مثل این که برای چینی ها اسماشون که حروف خرچنگ قورباغه ای داره هر کاراکتر یه کد داره که مثلاً اسم 漢字/汉 میشه 1231 1323 7564!

تصویر 011:

[عکس: 78668530504420478667.jpg]

اگر اسم دیگه داشتید و زدید YES... چند ثانیه بعد باکس بالا میاد! اگر نزدید YES که نمیاد! 60 نفر نریزید سوال کنید که تصویر 011 برای ما نیومد!

تو این باکس باید اسم رو بنویسید!

اگر مثلا Asghar Panje Tala بوده فامیلیتون و شده Asghar Panje...

باید فامیلی قبلی رو وارد کنید!

Panje Tala رو تو قسمت فامیلی مینویسید (surname)

و Asghar رو با این که تغییر نکرده هم باید تو قسمت بعدی بنویسید (given name)

در ادامه این سوالات رو میبینید... که دو تای اول مربوط به جنسیت و وضعیت تاهل هست!

و 4 تای بعدی راجع به مشخصات تولد هست! دقت کنید!! تولد!!!!

تصویر 012:

[عکس: 56893145193942839624.jpg]

جنسیت رو از نظر مرد و زن بودن انتخاب کنید!

Male: مرد

Female: زن!

سوال بعدی وضعیت تاهل هست!

single: مجرد!

married: ازدواج کرده!

widowed: کسی که همسرش فوت کرده!

divorced: آزاده!!! کسی که طلاق گرفته... یا دادنش یا طلاق داده!!!

legally separated: شامل ایرانی ها نمیشه! خیلی بحث داره... ولی به دلایلی جدا زندگی می کنند ولی طلاق نمیگیرن.. مثلا شاید به خاطر بیمه... به خاطر وضعیت فرزندان، یا اعتقادات  مذهبی... بگذریم!  کارو باید یه سره کرد Big Grin

اگر جواب غیر از single بدید جلوتر در قسمت های دیگه فرم سوالاتی راجع به همسرتون یا همسر گذشته اتون میپرسه!!

یکی از ایرادهای فرم تا اینجا اینه که شاید شما 5 تا زن داشتید و طلاق دادید... ولی اینجا اگر بزنید married که منظورتون اینه که ششمی رو گرفتید دیگه نمیپرسه که قبلاً ازدواج کرده بودید یا نه!! تو سفارت های دیگه دیدم که دارن این گزینه رو!

سوال بعدی Date of Birth یا همون تاریخ تولد خودمونه! از روی پاسپورت بزنید!
اگر سر رسید یا تقویم دم دستتونه استفاده نکنید! چون ممکنه سال کبیسه رو جا بندازید...  به جای این کار رو این کلیک کنید! و از یک تبدیل کننده تاریخ آنلاین استفاده کنید! فقط دقت کنید که بهترین راه همانا استفاده از passport می باشد!!

سوال بعدی City هست که منظورش شهریه که توش به دنیا اومدید!

اول از همه که به پاسپورت برای spelling مراجعه کنید! هر چی اونجا هست رو بزنید!

اگر پاس رو ندارید و به هر دلیلی نمیدونید چی هست توش... یا هنوز صادر نشده تو گوگل چک کنید! مثلاً بزنید ali abad e katool و می بینید گوگل راهنمایی می کنه که رستش Aliabad-e Katul هست!

مواردی دیده شده که مثلاً qum داشتیم... qom هم داشتیم... ghom هم داشتیم! برای همین ملاک پاسپورت باشه بهتره!

سوال بعدی Province هست که منظورش استانیه که توش به دنیا اومدید!

برای Province های ایران اینجا کلیک کنید تا اسپلینگ صحیح رو ببینید!

بعضی هاش جا نمیشه!! مثلا Kohgiluyeh and Boyer Ahmad اینا رو تا جایی که جا میشه بزنید!

اگر مثلاً تو استان قم و شهر قم بودید.. و تو پاس نوشته Ghom ولی اینجا تو این لینک زده Qom...از اسپلینگ توی پاسپورت استفاده کنید (برای استان هایی که اسم خودش و شهر مرکزش که احیاناً توش به دنیا اومدید یکی هست) تا هم آفیسر برق سه فاز نپرونه فکر کنه با هم فرق می کنند.. هم این که فشار خون من رو بالا نبرید!!

سوال بعدی Country / Region  هست که منظورش کشوریه که توش به دنیا اومدید!

بعد از اون میرسید به صفحه بعدی که درش این ها رو میبینید:

تصویر 013:

[عکس: 98257552684034681809.jpg]

اولین سوال اینه که Country/Region of Origin یا همون nationality رو مشخص کنید!

ممکنه شما تو یک کشور X به دنیا اومده باشید ولی به شما nationality اون کشور رو ندن!! برای همین کشوری که nationality اون رو دارید رو بزنید!!! دقت کنید که Origin رو گفته! یعنی اگر ایران به دنیا اومدید ولی الان پاس کانادایی دارید باز هم باید این رو Iran بزنید! یعنی که ایرانی بودید اول! 

پس دقت کنید که الزاماً کشور محل تولد نیست... ولی اگر ایران به دنیا اومدید و پاس ایرانی هم دارید که دیگه قطعاً ایرانی هستید!!!

اگر ایران به دنیا اومدید و پاس ایرانی دارید و جای دیگه ای هم Nationality ندارید ولی فکر می کنید که ممکنه باید به این سوال چیز دیگه ای جواب بدید احتمالاً جزو اون دسته از دوستانی هستید که یا درجا مالتیپل میگیرید یا به احتمال زیاد در عرض چند روز کلیر میشید!

سوال بعدی: Do you hold or have you held any nationality other than the one indicated above on nationality

اگر پاس کشور دیگه ای رو دارید که بزنید YES ....! اگر Permanent Resident هستید... یا Green Card کشور دیگه ای رو دارید باید بزنید NO! دقت کنید نیایید بگید من با FSW رفتم کانادا و PR دارم... حالا باید بزنم YES یا NO!?

اگر پاسپورت کشور دیگه رو ندارید بزنید NO!

اگر بزنید YES صفحه زیر باز میشه:

تصویر 014:

[عکس: 80306373980546345410.jpg]

که توش نوشته که مال چه کشوری رو دارید؟ بعد هم گفته اگر پاس دیگه ای دارید بزنید... که اگر بزنید YES یه صفحه دیگه باز میشه که شماره پاس رو میخواد!

سوال بعدی ... ادامه تصویر 013:

National Identification Number: همون شماره ملی خودمونه! بزنید!

اگر شک دارید که باید بزنید یا نه... شاعر میگه:

نقل قول:In Iran, the National Identification Number is a 10-digit number in the format of XXX-XXXXXX-X; (e.g. 012-345678-9). The government started NIDs and 10-digit postal codes in 1989.
بدون - هاش بزنید... فقط شماره ها رو بزنید!

سوالات بعدی مربوط به:

U.S. Social Security Number

و

U.S. Tax Payer ID Number

هست که اگر آمریکا بوده باشید ممکنه داشته باشید!

اگر نبودید و ندارید بزنید Does not apply و خلاص!

DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - heisenberg7 - 12-05-2014

برای ادامه توضیحات قسمت بعدی روی لینک زیر کلیک کنید!

RE: DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - yadestan - 27-05-2015

سلام
من DS-160 را پر کردم، ولی مگه قبل از سابمیت نباید وقت گرفته بشه؟
میشه قبل از مراحل سابمیت رو واسم بزارید؟ 

ممنونم

RE: DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information! - heisenberg7 - 27-05-2015

(27-05-2015, 12:43 PM)'yadestan' نوشته: سلام
من DS-160 را پر کردم، ولی مگه قبل از سابمیت نباید وقت گرفته بشه؟
میشه قبل از مراحل سابمیت رو واسم بزارید؟ 
ممنونم

سلام بر شما دوست عزیز
خیر. شما ابتدا باید DS-160 رو پر کنید و سابمیت کنید و بعد با استفاده از بارکد نامبر اون به سراغ مرحله وقت گرفتن برید.
بعد از انجام مراحل پر کردن DS-160 به این لینک تشریف ببرید: