آکادمیا کافه
اقامت دائم استرالیا SkillSelect - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: مهاجرت به استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: اقامت دائم استرالیا SkillSelect (/Thread-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-SkillSelect)

صفحات 1 2 3 4 5 6

اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 29-04-2014

SkillSelect چیست؟
SkillSelect یک سیستم آنلاین و جدید هست که روند مهاجرپذیری رو کارآمدتر و سریعتر کرده. از تاریخ 1 جولای 2012 سیستمی در روند مهاجرگیری استرالیا بکار گرفته شده که طبق آن تمامی متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق نیروی ماهر، سرمایه گذاری و نوآوری باید از روش SkillSelect استفاده کنند. SkillSelect به زبان ساده یعنی هرکسی که بنا به سیاستهای کشور صلاحیت بیشتری داشته باشه، نوبتش زودتر میرسه. 

فایده SkillSelect چیست؟
SkillSelect به دولت استرالیا کمک میکنه مهاجرهاش رو بنا به نیاز کشورش اولویت بندی کنه و ورودی بگیره. یعنی بطور مثال در یک برهه زمانی بنا به وضعیت اقتصادی کشور، نیاز به مهندس عمران از پرستار بیشتر هست، بنابراین دولت تصمیم میگیره در اون ماه فرضاً 200 تا مهندس عمران بگیره و 20 تا پرستار که تعادل اقتصادی کشور رو بهبود ببخشه. همچنین یک فایده دیگرش تشویق مردم به زندگی و کار در مناطق کم جمعیت(Regional) هست، به این صورت که افرادی که حاضر بشوند به مناطق دورافتاده بروند و کار بگیرند، زودتر نوبتشون میرسه. از طرفی مشکل کمبود نیروی کار در این مناطق برطرف میشه.

لینک SkillSelect در وبسایت مهاجرت استرالیا

ادامه دارد...

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 29-04-2014

مبحث SkillSelect خیلی گسترده هست. من سعی میکنم اون بخشی که اغلب مهاجران ایرانی از آن استفاده میکنند رو توضیح بدم. منظور Subclass 189 Skilled – Independent (Permanent) هست.

EOI چیست؟
از این پس برای اینکه بتونید برای اقامت اقدام کنید، قبلش باید دعوتنامه داشته باشید. EOI که خلاصه Expression of Interest هست مرحله ای هست که شما باید در وبسایت یک حساب کاربری ایجاد کنید و اطلاعات خودتون رو وارد کنید و می گویید برای اخذ اقامت چه مهارتها و امتیازهایی دارید. سپس وارد یک سیستم نوبتی میشوید و باید منتظر بمانید تا نوبتتان برسد. EOI یک مرحله رایگان هست و بشما هیچ ویزایی تعلق نمیگیره که در استرالیا بمانید.

بعد از اینکه نوبتتان شد، شما را دعوت میکنند و شما حالا مجاز هستید که پرونده اصلی اقامتتون رو به جریان بیاندازید. در این مرحله باید هزینه حدود 3000 دلار بپردازید و تمامی مدارک لازم برای مهارتها و امتیازهایی که اعلام کردید دارید رو آماده داشته باشید درصورت درخواست کیس آفیسر ارائه دهید. در این لحظه اگر در داخل استرالیا هستید بشما ویزای Bridge اعطا میشه، در غیر اینصورت اگر از داخل ایران اقدام کنید، باید منتظر باشید تا پرونده تون بررسی بشه.

ادامه دارد.

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 29-04-2014

برای اینکه بتونید EOI بگیرید باید طبق ظوابطی مجموع امتیازات شما حداقل به 60 برسه. اطلاعات راجع به این ظوابط و امتیازها رو میتوانید از این کتابچه یا لینک بدست آورید: 
http://www.immi.gov.au/Visas/Pages/189.aspx

دومین و چهارمین دوشنبه هر ماه دعوتنامه برای افراد در لیست انتظار منتشر میشه که بهش Invitation Round میگویند. در هر دوره، حدود 1000 نفر جزو زیرمجموعه subclass 189 skilled independent و نعداد اندکی تحت عنوان Skilled – Regional Provisional  فراخوانده میشن. 
متقاضیان میتوانند تحت مهارتهای گوناگون اپلای کنند. هر مهارت بنا به سیاستهای کشور ظرفیتهای متفاوتی داره و حداقل 1000 نفر در سال میباشد. برای مثال در سال 2014 دولت با توجه به نیازهای کشور اعلام کرده 9720 نفر تحت عنوان حسابدار Accountant بگیره که تا این لحظه 4567 نفر گرفته شده. 
در حال حاضر تعدادی از مهارتها هستند که تعداد متقاضیشون بیشتر از ظرفیت اعلام شده کشور هستند، بنابراین این افراد باید در لیست انتظار براساس امتیازشون مرتب میشن و هرکسی که بالاترین امتیاز رو داشته باشه و زودتر امتیازش رو به اون امتیاز رسونده باشه، زودتر فراخونده میشه. این رشته های با تقاضای بالا به قرار زیر هستند:
Chemical and Materials Engineers
Electronics Engineers
Other Engineering Professionals
ICT Business and Systems Analysts
Software and Applications Programmers
Telecommunications Engineering Professionals
برای هر کدوم از این رشته ها یک گزارشی تهیه میشه از امتیاز و تاریخ EoI آخرین فرد فراخوانده شده. یک مثال میزنم که بهتر متوجه بشوید. من خودم میخواستم جزو Telecommunications Engineering Professionals اپلای کنم. بعد از اینکه EOI رو دادم، متوجه شدم مجموع امتیازاتم به 60 رسید و باید منتظر میشدم تا نوبتم برسه. ولی مشکل اینجا بود که تعدادی که امتیاز بالاتر از من داشتند، از من جلو تر بودند، ایتدا آنها باید نوبتشان میرسید و بعد همه کسانی که نمره 60 دارند و جلوتر از من در نوبت هستند فراخوانده بشوند تا نوبت من برسه. ولی من این امکان رو دارم هر لحظه که امکانش هست EOI رو آپدیت کنم و به امتیازاتم اضافه کنم و از افرادی که امتیازشون 60 هست پیشی بگیرم.

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 15-05-2014

خوب بسلامتی به خوان هفتم رسیدم! [img]images/smilies/smile.gif[/img] 
دوشنبه ای که گذشت من دعوت شدم برای اینکه برای اقامت دائم اقدام کنم. مجموع امتیازات من 60 بود و جزو زیرگروه Telecommunications Professional بودم و تحت سابکلس Skilled Independant Visa 189 اقدام خواهم کرد. مجموعا یک دوره بیشتر در نوبت نبودم. [img]images/smilies/smile.gif[/img]
بمن 60 روز مهلت داده شده که برای اینکار اقدام کنم، بدیهی است که بایستی تمامی اطلاعات خواسته شده، بعلاوه هزینه بررسی که چیزی حدود 3000 دلار هست رو قبل از این پایان مهلت تکمیل کنم.

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - fahime92 - 17-05-2014

سلام دوست گرامی
من و همسرم نیز قصد اپلای برای این ویزا را داریم.امتیاز من 70 و همسرم 65 است. اما من هنوز امتحان آیلتس ام را ندادم .سوالم این است که در مرحله اول چکار کنم؟ من دامپزشکی می خونم و همسرم طراحی شهری؟
به نظر شما ویزای 189 شامل حال ما می شود؟ EOI را من باید کی پر کنم؟
با تشکر

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 18-05-2014

(17-05-2014, 01:29 PM)'fahime92' نوشته: سلام دوست گرامی
من و همسرم نیز قصد اپلای برای این ویزا را داریم.امتیاز من 70 و همسرم 65 است. اما من هنوز امتحان آیلتس ام را ندادم .سوالم این است که در مرحله اول چکار کنم؟ من دامپزشکی می خونم و همسرم طراحی شهری؟
به نظر شما ویزای 189 شامل حال ما می شود؟ EOI را من باید کی پر کنم؟
با تشکر

بله، میتونید.
شما میتوانید جزو زیرگروه Veterinarians اپلای کنید و لازمه که مدرک لیسانس و سابقه کاریتون رو به موسسه AVBC بفرستید تا ارزیابی بشه.(اطلاعات بیشتر در مورد ویزا در اینجا و در مورد ارزشیابی مدرکتون در اینجا )
همسرتون هم میتونه جزو زیرگروه Urban and Regional Planner اپلای کنه و باید لیسانس و سابقه کاریش رو به موسسه VETASSESS بفرسته. اطلاعات بیشتر در مورد ویزا در اینجا
راستی من درست متوجه نشدم، شما که هنوز آیلتس ندادید، از کجا میدانید امتیازتون 70 یا 65 هست؟! همونطور که در بالا توضیح دادم امتحان آیلتس امتیاز داره، و حداقل باید 6 در تمام مهارتها داشته باشید و هرچه نمره امتحان  بالاتر، امتیاز بیشتری میگیرید. 
توصیه من بشما اینه که ابتدا چند روزی وثت بگذارید و وبسایت www.immi.gov.au رو با دقت مطالعه کنید. سپس برای امتحان آیلتس جنرال آماده شوید و ثبت نام کنید. مدارک لازم رو ترجمه کنید. همزمان مدارک تحصیلی و سابقه کاریتون رو هم به موسسات مربوطه بفرستید(این برای بعضی رشته ها خیلی زمان بر و سخته ). همه اینها شاید یکسال بطول بیانجامه. هرچه زودتر دست بکار شوید، چون قوانین مهاجرتی استرالیا هرسال یک تغییراتی میکند و چه بسا یکسریها نمیتونند اپلای کنند. همه اینکارها رو که انجام دادید، اونموقع میتونید EOI رو بفرستید.
*** همینطور توصیه میکنم که فدم به قدم با فروم ما همراه باشید و تجربیات خودتون رو بنویسید. از وکیل هم میتونید بخواهید اینکارهارو بکنه، ولی اون هم همین اطلاعات و مدارک رو ازتون میخاد و چندان کاری رو آسونتر نمیتونه بکنه. 

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - fahime92 - 18-05-2014

ممنون از راهنمایی های شما. پس می شه همینطور که در حال آماده شدن برای آزمون هستیم مدارک و سوابق کاری مان را بفرستیم؟
فکر کنم در ماه تیر یکسری تغییرات در این ویزا ایجاد شود؟

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 18-05-2014

(18-05-2014, 09:35 PM)fahime92 نوشته: ممنون از راهنمایی های شما. پس می شه همینطور که در حال آماده شدن برای آزمون هستیم مدارک و سوابق کاری مان را بفرستیم؟
فکر کنم در ماه تیر یکسری تغییرات در این ویزا ایجاد شود؟

بعید میدونم بشه. این موسسات ارزیابی، معمولا یکی از مدارکی که میخان آیلتس ۶ هست. برای خودم Engineers Australia بود که آیلتس رو میخاست. حالا شما وبسایتشون رو بگردید، ببینید میخوان یا نه. الان بهتره اطلاعات جمع آوری کنید و برنامه ریزی بلندمدت کنید، بعد مدارک رو آماده کنید و ترجمه کنید. عذرمیخام منظور من در پست بالا از همزمان این بود که آماده‌ی ارسال مدارک شوید و همون ترجمه و گردآوری مدارک و هزینه‌های مربوطه بود.
ابتدای جولای هرسال تغییرات صورت میگیرد، خورشیدی‌ش رو نمیدونم چه ماهی میشه.

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - Bahram - 22-05-2014

این نموداری است که توسط پیج رسمی ف.ب. اداره مهاجرت استرالیا منتشر شده. 

RE: اقامت دائم استرالیا SkillSelect - aria22 - 11-08-2014

سلام
دوستی از شیراز هست که در حال اقدام برای استرالیا باشه؟ یا کاراشو جلو برده باشه؟ احتیاج به راهنمایی دارم.
ممنونم