آکادمیا کافه
نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- موضوع: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - Bahram - 02-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - Faraz - 13-02-2011

در حال حاضر اکثریت متقاضیان تحصیلات تکمیلی در خارج از ایران را دانشجویان رشته های فنی و مهندسی تشکیل می دهند.این مسئله باعث شده روند پذیرش بیشتر مناسب حال این قشر اموزش داده شود.این در حالی است که روند پذیرش در رشته های علوم انسانی یا علوم اجتماعی و در این تاپیک به صورت خاص رشته اقتصاد گاها تفاوت های بسیار عمده ای با سایر رشته ها دارد.در این تاپیک سعی شده است که این تفاوت ها تا حدودی بیان شود.
یکی از تفاوت های مهم اپلای کردن برای رشته اختصاص تفاوت در مدارک مورد نیاز است.معمولا مینیمم نمره زبان مورد نیاز در رشته اقتصاد از رشته های مهندسی بالاتر است.(این مسئله در کشورهای اروپایی نمود بیشتری دارد).
برای دانشگاه های کانادا و امریکا و بسیاری از دانشگاه های خوب اروپا نمره GRE یک پیش نیاز ضروری است و حتی اگر دانشگاه نخواسته باشد نقش مهمی در گرفتن پذیرش ایفا می کند.تفاوت نمره GRE در رشته اقتصاد با سایر رشته ها این است که در اکثر رشته ها تاکید بیشتر بر روی یکی از بخش های GRE است.مثلا دانشجویان مهندسی نمره بخش quantitative از بخش وربال مهم تر است و یا در رشته حقوق بخش وربال نقش بسیار مهمی بازی می نماید.در رشته اقتصاد با توجه به ماهیت این علم هر دو بخش امتحان GRE بسیار تعین کننده است.البته گرایش شما نیز بر روی مهم تر شدن هر بخش تاثیر می گذارد.مثلا دانشجویان گرایش اقتصاد مالی الزاما باید نمره Q خیلی خوبی داشته باشند.
یکی از تفاوت های این رشته بالاخص در امریکا با سایر رشته ها این است که معمولا فیلد کاری دانشجوی دکترا از ابتدای کار مشخص نمی باشد.دانشجویان رشته اقتصاد در دو سال اول دروس پایه مانند خرد کلان ریاضی امار و اقتصادسنجی را می گذرانند به همین دلیل در زمان پذیرش نمی توانند الزاما گرایشی که تا پایان تحصیل خود روی ان کار خواهند کرد را مشخص کنند.
بر خلاف بسیاری از رشته ها مقاله دادن و حرف جدید زدن در رشته اقتصاد بسیار کار سختی است به همین دلیل از یک دانشجوی اقتصاد مخصوصا دانشجویانی که با مدرک لیسانس تصمیم به اپلای کردن دارند انتظار زیادی برای مقاله داشتن نیست.
سعی می کنم در پست های اینده مطالب مهمی برای پذیرش گرفتن در رشته اقتصاد را یاداور شوم.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - Faraz - 19-08-2011

.pdf   Europ_econ.pdf (اندازه 356.28 KB / تعداد دانلود: 655) این نوشته یک راهنمای معروف برای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد در اروپا می باشد

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - shahrnoosh - 22-01-2012

با سلام
من به دلیل اینکه معدلم پایین،می خوام مقاله بنویسم و از این طریق شانسمو امتحان کنم .من در حال حاضر فوق توسعه اقتصادی و برنامه ریزی هستم اما علاقه دارم که در زمینه اقتصاد بهداشت ادامه تحصیل بدم حتی حاضرم دوباره فوق بخونم.25 سال هم سن دارم.کسی هست که در این زمینه باهام همکاری کنه؟

و ایا بهترین دانشگاه در رشته اقتصاد بهداشت چیه؟

یه سوال که برام پیش اومده اینه که من معدلم خوب نیست ایا واقعا می شه با داشتن مقاله نظر دانشگاههای اونورو جلب کرد؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - amirhossein.gh - 22-01-2012

دوست خوبم ، دادن مقاله همیشه خوبه!!
اگه واقعا مقاله های خوب بدید میتونین مشکلات دیگه رو پوشش بدید
کلا بیخیال مقاله فارسی بشین چون زیاد تاثیری نداره!
برای مقاله نوشتن هم باید از مقاله خوندن و جمع کردن نکات مهم اونا و سپس خودتون یه سری چیزیا اضافه کنین(مثل شبیه سازی(مهندسی!!)و...) و بفرستین برای چاپ

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - shahrnoosh - 22-01-2012

مرسی دوست خوبم.
اره منظور منم نوشتن مقاله هایی در حد isi بود.ایا دانشگاهی هست که واقعا با داشتن مقاله از نمراتم چشم پوشی کنه؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - amirhossein.gh - 22-01-2012

چرا که نه!!
معمولا دانشگاههای آمریکا و استرالیا و اروپا این ویژگی رو دارند

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - spt - 22-01-2012

دوستان من
لطفا بحث مقاله رو در تاپیک مربوط به مقاله ادامه بدید و اینجا فقط بحث مربوط به اقتصاد رو انجام بدید چون به موضوع تاپیک ربطی نداره...

دوست من Shahrnoosh اولا خیلی خوش اومدید به این سایت و از اینکه اینجا دوستان اقتصادی دارن بیشتر میشن خوشحالم
دوم اینکه لطف کنید دو تاپیک های مرتبط با موضوع سوالتون بپرسید...
در مورد اینکه مقاله چه تاثیری داره میتونید و اینکه چطوری شانستون زیاد بشه و اینا میتونید به این تاپیک و این تاپیک و این تاپیک و این و این و این و این و خیلی تاپیک های دیگه رو بخونید...
اینطوری باعث میشه که اگه کسی خاست برای نوشتن مقاله با شما همکاری کنه حداقل اگه این موضوع رو ببینه سریع متوجه اعلام آمادگی شما بشه و باهاتون تماس بگیره...
موفق باشید Smile

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - shahrnoosh - 05-02-2012

سلام
لطفا به من بگید برای پذیرش در مقطع دکترای اقتصاد دقیقا چه چیزهایی نیاز است؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته اقتصاد - spt - 05-02-2012

یکم منظورتون شخته گرفتنش!!
اگه میخاید آمریکا برید جی آر ای احتیاج هست
به طور کلی مهم ترین چیزی که احتیاج دارید لیسانس و ارشد مرتبط هست، مدارک دیگه ریز نمره، توصیه نامه، سی وی، انگیزه نامه و غیره هست...

میتونید به بخش مدارک مورد نیاز سر بزنید فک کنم اونجا بیشتر به دردتون بخوره.....