آکادمیا کافه
چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی و علوم کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- موضوع: چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن (/Thread-%DA%86%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86)

چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن - javad90 - 12-04-2014

در مورد رشته نرم افزار و زمینه کاری من (طراحی سیستم های نرم افزاری = میتونه آنلاین یا آفلاین باشه) تا دلتون بخواد مطلب تو اینترنت هست ولی برای اینکه به عنوان یه مقاله رسمی ثبت بشه خیلی سوال برام وجود داره. اصل سوال اینه که تو چنین مواردی چی رو میتونیم مقاله کنیم! مثلا یکی از موارد که ما توی یکی از پروژه هامون بررسی کرده بودیم اثر رنگ بر روی بازدیدکننده ها بود. آیا یه همچین عنوانی میتونه تبدیل به مقاله بشه؟
یا مثلا تو آخرین پروژمون یه تکنیک جدید( روش ها شاید جدا از هم استفاده میشد ولی ما اون هارو به نوعی خاص ترکیب کردیم ) رو برای فرم های ثبت نام و ورود کاربران استفاده کردیم. آیا یه همچین تکنیکی توانایی مقاله شدن رو داره؟

اگه جواب این پرسش ها مثبته در چه زمینه ای از کامپیوتر؟ اصلا کامپیوتر یا روانشناسی؟ آیا در چنین مواردی باید روی علوم و دانش کامپیوتری( که خب علم جدیدی اختراع نشده) تاکید داشت یا بر روی تاثیرش بر روی بازدیدکننده یا استفاده کننده و جنبه روانشناسیش؟

از اونجایی که ارتباط تیم ما با دانشگاه زیاد مناسب نبوده و استاد خاصی برای همکاری دم دست نیست. آیا میشه مقاله رو به صورت شخصی معرفی کرد یا حتما باید از طریق آکادمیک و با همکاری یک یا چند استاد باشه؟

RE: چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن - Babak - 29-07-2014

(12-04-2014, 12:10 PM)'javad90' نوشته:
در مورد رشته نرم افزار و زمینه کاری من (طراحی سیستم های نرم افزاری = میتونه آنلاین یا آفلاین باشه) تا دلتون بخواد مطلب تو اینترنت هست ولی برای اینکه به عنوان یه مقاله رسمی ثبت بشه خیلی سوال برام وجود داره. اصل سوال اینه که تو چنین مواردی چی رو میتونیم مقاله کنیم! مثلا یکی از موارد که ما توی یکی از پروژه هامون بررسی کرده بودیم اثر رنگ بر روی بازدیدکننده ها بود. آیا یه همچین عنوانی میتونه تبدیل به مقاله بشه؟
یا مثلا تو آخرین پروژمون یه تکنیک جدید( روش ها شاید جدا از هم استفاده میشد ولی ما اون هارو به نوعی خاص ترکیب کردیم ) رو برای فرم های ثبت نام و ورود کاربران استفاده کردیم. آیا یه همچین تکنیکی توانایی مقاله شدن رو داره؟
اگه جواب این پرسش ها مثبته در چه زمینه ای از کامپیوتر؟ اصلا کامپیوتر یا روانشناسی؟ آیا در چنین مواردی باید روی علوم و دانش کامپیوتری( که خب علم جدیدی اختراع نشده) تاکید داشت یا بر روی تاثیرش بر روی بازدیدکننده یا استفاده کننده و جنبه روانشناسیش؟
از اونجایی که ارتباط تیم ما با دانشگاه زیاد مناسب نبوده و استاد خاصی برای همکاری دم دست نیست. آیا میشه مقاله رو به صورت شخصی معرفی کرد یا حتما باید از طریق آکادمیک و با همکاری یک یا چند استاد باشه؟
مواردی که شما بهش اشاره کردید بیشتر به گرایش computer-human interaction مربوط می‌شه که جنبه‌های روانشناسی هم داره، ولی از گرایش‌های جدید کامپیوتر هست. منتها بحث مقاله نوشتن شرایطی داره. شما باید تحقیقات مربوطه رو نگاه کرده باشید و بدونید که کار مشابه کار شما قبلا انجام نشده باشه و مقالاتی در این زمینه وجود نداشته باشه. تا اونجا که من خبر دارم در مورد تاثیر رنگ و غیره خیلی کار شده و حدس من اینه که اگر موضوع فقط بررسی تاثیر رنگ در جلب توجه کاربرها باشه، احتمالا نشه مقاله خیلی معتبری ازش درآورد.

شما مقاله رو تنها هم می‌تونید چاپ کنید، ولی خوب احتمالا کار خیلی ساده‌تر می‌شه وقتی که با استادها کار کنید، چون اون‌ها چم و خم کار رو می‌دونند و روش تحقیق و تبدیل داده‌ها به مقاله رو هم می‌دونند. اگر بخواهید این کارها رو خودتون به تنهایی انجام بدید، احتمالا مشکل خواهد بود، به خصوص برای مقاله اول چندان توصیه نمی‌کنم.

RE: چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن - javad90 - 29-07-2014

یه سوال دیگه که شاید تا حدودی مرتبط باشه در مورد اعتبار اکادمیک سایت های مهم و با اعتبار وب بین وب مسترها مثل SmashingMagazine و ...  هست. آیا انتشار مقاله ای در این تیپ سایت ها، میتونه تو رزومه آکادمیک برای اپلای استفاده بشه؟ منظورم اینه که آیا بین اساتید دانشگاهی اینگونه مقالات اعتباری داره؟
(29-07-2014, 07:27 AM)'Babak' نوشته:
مواردی که شما بهش اشاره کردید بیشتر به گرایش computer-human interaction مربوط می‌شه که جنبه‌های روانشناسی هم داره، ولی از گرایش‌های جدید کامپیوتر هست. منتها بحث مقاله نوشتن شرایطی داره. شما باید تحقیقات مربوطه رو نگاه کرده باشید و بدونید که کار مشابه کار شما قبلا انجام نشده باشه و مقالاتی در این زمینه وجود نداشته باشه. تا اونجا که من خبر دارم در مورد تاثیر رنگ و غیره خیلی کار شده و حدس من اینه که اگر موضوع فقط بررسی تاثیر رنگ در جلب توجه کاربرها باشه، احتمالا نشه مقاله خیلی معتبری ازش درآورد.
شما مقاله رو تنها هم می‌تونید چاپ کنید، ولی خوب احتمالا کار خیلی ساده‌تر می‌شه وقتی که با استادها کار کنید، چون اون‌ها چم و خم کار رو می‌دونند و روش تحقیق و تبدیل داده‌ها به مقاله رو هم می‌دونند. اگر بخواهید این کارها رو خودتون به تنهایی انجام بدید، احتمالا مشکل خواهد بود، به خصوص برای مقاله اول چندان توصیه نمی‌کنم.

RE: چه موضوعاتی توانایی مقاله شدن رو دارن - Babak - 29-07-2014

(29-07-2014, 04:11 PM)'javad90' نوشته: یه سوال دیگه که شاید تا حدودی مرتبط باشه در مورد اعتبار اکادمیک سایت های مهم و با اعتبار وب بین وب مسترها مثل SmashingMagazine و ...  هست. آیا انتشار مقاله ای در این تیپ سایت ها، میتونه تو رزومه آکادمیک برای اپلای استفاده بشه؟ منظورم اینه که آیا بین اساتید دانشگاهی اینگونه مقالات اعتباری داره؟

تا اونجا که من اطلاع دارم، انتشار مقاله در این دست وب‌سایت‌ها ارزش آکادمیک چندانی نداره.

موضوع مقاله - ainazyz - 27-11-2014

سلام من در ارشد علوم کامپیوتر گرایش محاسبات علمی هستم .
چند تا موضوع ب جدید میخواستم ک روش واسه مقاله کار کنم.