آکادمیا کافه
کار در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی و کار در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: کار در سوئد (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: کار در سوئد - soilman - 22-06-2013

در مورد خرج زندگی همانطور که اشاره شد این مبلغ کفاف رو میده تا حدود زیادی
ولی با این پول خوب خونه و مغازه نمی تونید بخرید...قیمت خونه مثلا در استهکلم در جای نسبتا خوب شهر مثلا در یه برج یه خونه 80-90 متری نزدیک 1.600 میلیون کرون هست...این قیمت صرفا جهت مثال بود...
درآمد دور و بر 20.000 تا یه درآمد نرمال حساب میشه....طبق معیارهای خودشون گویا در بین 11-13 هزار کرون زیر خط فقر حساب میشند....البته یه دانشجو می تونه مثلا با صرفه جویی با 7000 هزار تا زندگی کنه-3000 هزار تا برای سوئیت و 4000 تا خورد و خوراک و خرجای دیگه....

در کل این قاعده رو هم باید درنظر بگیرید قبل از اقدام در هر کاری به خصوص جهت مهاجرت و تجارت ابتدا با قوانین حقوقی و مالی اون کشور آشنا شوید و بعد تصمیم بگیرید....
(22-06-2013, 02:50 AM)'barvos' نوشته: ممنون از لطفتون . الان متوجه شدم که بله میشود . ولی ایشون اون موقع واسه سوال من که پرسیده بودم با 13000 کرون میشه زندگی کرد جواب دادن بله میشود .

RE: کار در سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

به طور کلی، تا زمانی که زبان سوئدی ندانید، از کار درست و حسابی خبری نیست. در عمده آگهی شغلهایی که باز میشوند نوشته شده باید تسلط به زبان سوئدی و انگلیسی داشته باشید. ضمنا انتظار این که در کمتر از 6 ماه کار پیدا کنید را نداشته باشید. کار پیدا کردن در سوئد اصلا ساده نیست (حتی برای خودشون).
نوشتن رزومه و Cover letter که سوئدیها بهش میگن Personligt brev هم ساده نیست و کلی زمان میبره که یادبگیرید واقعا چطور باید به سبک سوئدی و به شیوه درست اینها رو بنویسید. این دو بویژه مورد دوم بسیار بسیار مهم هستند. شما باید در personligt brev در یک صفحه کارفرما را متقاعد کنید که نیروی مناسبی هستید.

RE: کار در سوئد - ForeverBlue - 06-10-2013

(06-10-2013, 11:57 AM)'gelavizh' نوشته: با سلام
من دانشجوی ارشد رشته مکانیک ماشینهای کشاورزی هستم با معدل کارشناسی 16.48 می خواستم بدونم چطوری میشه برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از کشور سوئد بگیرم؟ شرایطش چیه؟هزینه اولیه ای که باید بدم حدودا چقدره؟

در اینجا به پرسش شما پاسخ داده شده است.

RE: کار در سوئد - navidta - 06-12-2014

من دانشجو مهندسی نرم افزار هستم و در سوئد فامیل دارم اگه بخوام برم سوئد کدوم ویزا بهتره کار یا خویشاوندی

زبان سوئدی هم متوسط بلد هستم و انگلیسیم هم خوبه تو رشتم هم معدلم بالاست و نوازنده ی ویلون هم هستم

RE: کار در سوئد - ForeverBlue - 06-12-2014

(06-12-2014, 04:12 AM)'navidta' نوشته: من دانشجو مهندسی نرم افزار هستم و در سوئد فامیل دارم اگه بخوام برم سوئد کدوم ویزا بهتره کار یا خویشاوندی
زبان سوئدی هم متوسط بلد هستم و انگلیسیم هم خوبه تو رشتم هم معدلم بالاست و نوازنده ی ویلون هم هستم

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
برای ویزای خویشاوندی صرفا پدر و مادر میتوانند فرزند زیر 18 سال خود را دعوت کنند.
در مورد ویزای کار شما باید ابتدا یک کارفرما پیدا کنید که شما را دعوت کند. کار پیداکردن به این شیوه در سوئد بسیار بسیار دشوار است.

RE: کار در سوئد - farzin1378 - 07-02-2016

با سلام
من ارشد بازاریابی دارم در باره این رشته ها و کار در این حوزه اطلاعاتی دارید

[برش] میزان درآمد مشاغل مختلف در سوئد - Mehdijamalabadi - 29-12-2016

با سلام ، اینجانب تدوینگر فیلم و برنامه های تلویزیونی هستم ، آیا در کشور سوئد ،زمینه کاری برای من وجود داره

RE: میزان درآمد مشاغل مختلف در سوئد - Matinking - 30-12-2016

(29-12-2016, 10:37 PM)Mehdijamalabadi نوشته: با سلام ، اینجانب تدوینگر فیلم و برنامه های تلویزیونی هستم ، آیا در کشور سوئد ،زمینه کاری برای من وجود داره

- سوئد به اون شکل کشور ایده آلی برای مهارجرت نیست چون مردم اسکاندیناوی خیلی در قبال خارجی ها نگرش مثبتی ندارند...

- برای کار در سوئد باید سوئدی رو به طور کامل بدونید... (مگر در مورد بعضی شغل های خاص مثل programming که شاید بشه با سوئدی دست و پا شکسته و انگلیسی روان کار رو تا مدتی پیش برد...)

- مسلما برای تخصص شما هم کار به صورت بالقوه وجود داره ولی مسلما خیلی فراگیر نیست و شاید در رقابت با سایر افراد که می تونند محتملا سوئدی و با اولویت بالاتر باشند، شانستون خیلی بالا نباشه...

- در حالت کلی اگر دید مهاجرتی دارید، اسکاندیناوی (در قیاس با گزینه هایی مثل کانادا یا استرالیا) خیلی توصیه نمیشه...

RE: میزان درآمد مشاغل مختلف در سوئد - ForeverBlue - 30-12-2016

(30-12-2016, 03:56 AM)Matinking نوشته: - سوئد به اون شکل کشور ایده آلی برای مهارجرت نیست چون مردم اسکاندیناوی خیلی در قبال خارجی ها نگرش مثبتی ندارند...

- برای کار در سوئد باید سوئدی رو به طور کامل بدونید... (مگر در مورد بعضی شغل های خاص مثل programming که شاید بشه با سوئدی دست و پا شکسته و انگلیسی روان کار رو تا مدتی پیش برد...)

- مسلما برای تخصص شما هم کار به صورت بالقوه وجود داره ولی مسلما خیلی فراگیر نیست و شاید در رقابت با سایر افراد که می تونند محتملا سوئدی و با اولویت بالاتر باشند، شانستون خیلی بالا نباشه...

- در حالت کلی اگر دید مهاجرتی دارید، اسکاندیناوی (در قیاس با گزینه هایی مثل کانادا یا استرالیا) خیلی توصیه نمیشه...

در خصوص نگرش مثبت درباره خارجی‌ها، آن‌چه فرمودید در خصوص دانمارک تا حدودی درست است اما در خصوص سوئد خیر. 

به طور کلی بجز امریکا، استرالیا، کانادا که اساس‌شان را مهاجر تشکیل داده، سایر کشورها بسته به شرایط و وضعیت و سابقه تاریخی دیدگاه مهاجرپذیری/مهاجرستیزی‌شان فرق می‌کند. (اخلاقیات و رفتارهای استرالیایی‌ها هم چندان جالب نیست، در مقایسه با کانادا مثلا)
در اروپا سوئد و آلمان شرایط بهتری دارند چون سال‌هاست که مهاجران بعنوان نیروی کار موثر در این کشورها هستند. در حالی که مثلا در دانمارک جو بسیار بسته‌تری وجود دارد و دیدگاه نسبت به مهاجران خیلی مثبت نیست. ولی به این معنی هم نیست که مشکل خاصی وجود داشته باشد. هزاران مهاجر در همان کشور در حال کار و زندگی هستند.

در خصوص مهاجرت همه چیز بستگی به اهداف و شرایط و سن و سال و برنامه دراز مدت و مواردی از این دست دارد. سوئد و نروژ به دلیل سرویس‌های اجتماعی خوبی که ارائه می‌دهند زبانزد هستند (در مواردی حتی از کانادا و امریکا هم مرفه‌تر) اما از مشکلاتش این است که باید زبان این کشورها را بدانید (که کار ساده‌ای نیست ولی بسیاری انجامش داده‌اند).

نکته مهم: در همه کشورهای جهان (امریکا، استرالیا، کانادا، اروپایی‌ها و ...)، کار پیدا کردن در زمینه‌های فنی (برق، کامپیوتر، مکانیک) ساده‌تر است. برای سایر رشته‌ها کار دشوار می‌شود و چه بسا مجبور شوید یک دوره یک یا دوساله را طی کنید و به صورت کارآموز شروع کنید و ...

RE: میزان درآمد مشاغل مختلف در سوئد - Matinking - 30-12-2016

(30-12-2016, 06:34 AM)ForeverBlue نوشته: در خصوص نگرش مثبت درباره خارجی‌ها، آن‌چه فرمودید در خصوص دانمارک تا حدودی درست است اما در خصوص سوئد خیر. 

به طور کلی بجز امریکا، استرالیا، کانادا که اساس‌شان را مهاجر تشکیل داده، سایر کشورها بسته به شرایط و وضعیت و سابقه تاریخی دیدگاه مهاجرپذیری/مهاجرستیزی‌شان فرق می‌کند. (اخلاقیات و رفتارهای استرالیایی‌ها هم چندان جالب نیست، در مقایسه با کانادا مثلا)
در اروپا سوئد و آلمان شرایط بهتری دارند چون سال‌هاست که مهاجران بعنوان نیروی کار موثر در این کشورها هستند. در حالی که مثلا در دانمارک جو بسیار بسته‌تری وجود دارد و دیدگاه نسبت به مهاجران خیلی مثبت نیست. ولی به این معنی هم نیست که مشکل خاصی وجود داشته باشد. هزاران مهاجر در همان کشور در حال کار و زندگی هستند.

در خصوص مهاجرت همه چیز بستگی به اهداف و شرایط و سن و سال و برنامه دراز مدت و مواردی از این دست دارد. سوئد و نروژ به دلیل سرویس‌های اجتماعی خوبی که ارائه می‌دهند زبانزد هستند (در مواردی حتی از کانادا و امریکا هم مرفه‌تر) اما از مشکلاتش این است که باید زبان این کشورها را بدانید (که کار ساده‌ای نیست ولی بسیاری انجامش داده‌اند).

نکته مهم: در همه کشورهای جهان (امریکا، استرالیا، کانادا، اروپایی‌ها و ...)، کار پیدا کردن در زمینه‌های فنی (برق، کامپیوتر، مکانیک) ساده‌تر است. برای سایر رشته‌ها کار دشوار می‌شود و چه بسا مجبور شوید یک دوره یک یا دوساله را طی کنید و به صورت کارآموز شروع کنید و ...

حقیقتا من خودم اونجا نبوده ام... شما رو نمی دونم...
چیزی که گفتم تجربه عینی هست که از دوستانم شنیدم که اونجا بوده ان و یکی از اونها هنوز هم اونجاست...

"سرویس های اجتماعی خوب در اسکاندیناوی" چیزی نیست که من روش بحثی داشته باشم... موضوع این هست که این سرویس ها در چه شرایطی به فرد ارائه میشه... وقتی در جامعه شما رو تحویل نگیرن و نتونید با شاکله اصلی اون جامعه (یعنی بومی های اون) به خوبی ارتباط برقرار کنید، عملا در اون جامعه بهتون اجازه حل شدن نمیدن... و همیشه احساس اضافی بودن به فرد دست میده... حالا بهترین سرویس هم بهش ازائه بشه باز هم مثل "مهمونی هست که صرفا صاحب خونه داره خیلی خوب بهش میرسه و ازش انتظار دارن به خوبی و خوشی رفع زحمت کنه..."