آکادمیا کافه
کار در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی و کار در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: کار در سوئد (/Thread-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: کار در سوئد - soilman - 10-04-2013

اول از همه جواب سوالتان منوط به این است که موفق بشوید وارد سوئد شوید یا خیر...

در مورد سوالتون که می تونید موفق شوید یا خیر تا حد زیادی بستگی به خودتان داره ولی همانطوری که قبلا p.e اشاره کرد با قوانین و سیستم موجود آشنایی پیدا کنید تا بی گدار به آب نزنید

در مورد لیسانس تان به طور عمومی فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر در صورت آشنایی با برنامه نویسی و سابقه کار خوب شانس خوبی دارند و اگر سوئدی هم بلد باشند که بسیار شانس بیشتر خواهد رفت...داشتن گواهینامه ی ماشین آلان سنگین هم خوب است ولی در سوئد فکر نکنم اعتباری داشته باشد...گرچه این جور شغل ها معمولا یافت می شود...و ممکن است بتوانید در صورت عدم قبول گواهینامه تان زود هم گواهینامه ی مورد قبول سوئدی بگیرید....

نکته ی دیگری هم که باید توجه داشت که سوئد هم مانند دیگر کشورهای جهان دچار رکود اقتصادی است و چند سال اخیر شرکت های بزرگش ورشکسته شده اند پس انتظار پیشرفت سریع و کارهای تاپ در سال های اول رو نداشته باشید...

RE: کار در سوئد - P.E - 10-04-2013

(10-04-2013, 12:14 AM)'barvos' نوشته: من لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم از تهران جنوب . جالبه گواهینامه پایه یک (برای کمپرسی و تریلی و اتوبوس) هم دارم . از طریق سرمایه گذاری اقدام کردم که میخوام در حدود یک میلیون و دویست سیصد هزار کرون بیارم واسه زدن یه رستوران کوچیک یا کافی شاپ یا حتی سوپرمارکت . به نظرتون میتونم با این رقم موفق بشم ؟حتی تو این سالها میتونم تو انباری مغازه زندگی کنم ( تو سال اول ) به نظرتون با گواهینامه یا مدرکم یا پولم میتونم بالاخره موفق بشم ؟ تو یکی دیگه از فرومها گفتم که مدارکم 13 مارچ از طریق سفارت فرستاده شده واسه اداره مهاجرت سوئد . راستی یادم رفت بگم دارم زبان سوئدی رو تو ایران میگذرونم و تا یک ماه دیگه مول1 رو تموم میکنیم . فکر کنم بتونم تا زمانیکه اقامتم بیاد مول 2 رو هم بیشتر از نصف بخونم . لطفا جواب بدین .
اگه کسی هم دوست داره تو ایران این کلاسها رو بگذرونه بگه من آدرس و شماره موسسه رو میدم . اسمش تندرو هستش و تو خیابان فاطمی تهران هستش. تو 5 ترم که هر ترم 10 جلسه یک و نیم ساعته هست مول 2 رو تموم میکنه . هزینه هر ترم 95000 تومان و هر کتاب و سی دی 35000 تومان . البته کتابها کپی هستش . معلمش هم یه آقای حدودا 30 ساله هستش که از 14 سالگی تا 28 سالگی سوئد و تو شهر یوته بری ( گوتنبرگ ) تحصیل کرده .

سلام،
ببخشید من یادم رفت بگم.
میتویند یه سری به سایت www.thelocal.se بزنید. اطلاعات خوبی میشه از توی فرومش پیدا کرد.
نظر soilman کاملا درسته. درباره گواهینامه باید بگم که شما فقط میتونید یک سال باهاش رانندگی کنید بعد از اون باید تشریف ببرید گواهینامه سوئدی بگیرید.
قابل تعویض هم نیست. یعنی باید حتما امتحان بدید ( هزینه بالایی هم داره!). 
برنامه نویسی هم خیلی خوبه و میتونید باهاش مانور بدین ولی باید یادتون باشه که تا اونجایی که من میدونم برای گرفتن اقامت باید یک حداقل حقوقی داشته باشید که اداره مهاجرت قبول کنه. مثلا شغل پارت تایم و از این حرفا قبول نیست!
موفق باشید.

RE: کار در سوئد - barvos - 11-04-2013

ممنونم از دوستان که زحمت کشیدین و راهنمایی کردین . من لیسانس نرم افزار دارم و برنامه نویسیمم با بعضی زبانهای برنامه نویسی بد نیست . هزینه گواهینامه پایه یک چنده و اینکه میشه یه ضرب امتحان داد یا مثل ایران باید اول پایه دو گرفت و بعد دوباره واسه پایه یک امتحان داد ؟ زبانم رو هم جدی گذفتم تا ببینیم خدا چی میخواد و چی پیش میاد.در مورد سرمایه یک میلیون ودویست سیصد هزار کرونی نظر ندادید . میشه باهاش یه مغازه سوپر مارکت یا کافی شاپ کوچیک راه انداخت ؟ لازم باشه میتونم تا 2000000 کرون هم بیارم اما دیگه باید ایران و به کل و واسه ابد فراموش کنم !!!

RE: کار در سوئد - barvos - 12-04-2013

یه سوال دیگه اینکه با ماهی بین 12000 تا 13000 کرون میشه زندگی نسبتا راحتی تو شهرهای استکهلم یا گوتنبرگ داشت؟ و اگه کسی مثلا 22000 تا 25000 کرون درآمد داشته باشه ( مالیات کسر بشه و اینقدر بمونه) میتونه در آینده به خرید و بزرگ کردن خانه هم فکر کنه . در کل منظورم اینه تو سوئد درآمد بالای 22000 کرون واسه یه فرد مجرد درآمد خوبیه یا خیلی خوبه یا نرماله؟

RE: کار در سوئد - Tornado - 10-05-2013

(12-04-2013, 12:49 PM)'barvos' نوشته: یه سوال دیگه اینکه با ماهی بین 12000 تا 13000 کرون میشه زندگی نسبتا راحتی تو شهرهای استکهلم یا گوتنبرگ داشت؟ و اگه کسی مثلا 22000 تا 25000 کرون درآمد داشته باشه ( مالیات کسر بشه و اینقدر بمونه) میتونه در آینده به خرید و بزرگ کردن خانه هم فکر کنه . در کل منظورم اینه تو سوئد درآمد بالای 22000 کرون واسه یه فرد مجرد درآمد خوبیه یا خیلی خوبه یا نرماله؟

بلی می شود

RE: کار در سوئد - spt - 13-05-2013

(12-04-2013, 12:49 PM)'barvos' نوشته: یه سوال دیگه اینکه با ماهی بین 12000 تا 13000 کرون میشه زندگی نسبتا راحتی تو شهرهای استکهلم یا گوتنبرگ داشت؟ و اگه کسی مثلا 22000 تا 25000 کرون درآمد داشته باشه ( مالیات کسر بشه و اینقدر بمونه) میتونه در آینده به خرید و بزرگ کردن خانه هم فکر کنه . در کل منظورم اینه تو سوئد درآمد بالای 22000 کرون واسه یه فرد مجرد درآمد خوبیه یا خیلی خوبه یا نرماله؟

در مورد اینکه میشه مغازه زد با اون پول جوابتون رو گرفتید...
در مورد 22000 کرون هم به نظر من یه چیزی بین خوب و خیلی خوبه...
البته برای آدم مجرد..
موفق باشید..

RE: کار در سوئد - soilman - 13-05-2013

در تکمیل صحبت های spt عزیز باید بگم کلا اینجور سوال ها بستگی به نحوه ی خرج افراد و کیفیت زندگی درخواستی شون هم داره....

به نظرم 2 نفر حتی با یه بچه هم می تونن با این پول زندگی نرمالی داشته باشند با صرفه جویی البته....
(13-05-2013, 07:53 PM)'spt' نوشته:
در مورد اینکه میشه مغازه زد با اون پول جوابتون رو گرفتید...
در مورد 22000 کرون هم به نظر من یه چیزی بین خوب و خیلی خوبه...
البته برای آدم مجرد..
موفق باشید..

RE: کار در سوئد - barvos - 17-06-2013

(13-05-2013, 10:10 PM)'soilman' نوشته: در تکمیل صحبت های spt عزیز باید بگم کلا اینجور سوال ها بستگی به نحوه ی خرج افراد و کیفیت زندگی درخواستی شون هم داره....
به نظرم 2 نفر حتی با یه بچه هم می تونن با این پول زندگی نرمالی داشته باشند با صرفه جویی البته....

دوست عزیز در مورد مغازه زدن کسی جوابی به من نداد !!!

RE: کار در سوئد - soilman - 18-06-2013

(10-05-2013, 02:06 AM)'Tornado' نوشته:
بلی می شود

(17-06-2013, 11:13 PM)'barvos' نوشته:
دوست عزیز در مورد مغازه زدن کسی جوابی به من نداد !!!

RE: کار در سوئد - barvos - 22-06-2013

ممنون از لطفتون . الان متوجه شدم که بله میشود . ولی ایشون اون موقع واسه سوال من که پرسیده بودم با 13000 کرون میشه زندگی کرد جواب دادن بله میشود .